Головна | Новини | Децентралізація влади | Доступ до публічної інформації | Запобігання проявам корупції | Безвізовий режим: запитання та відповіді |
Єланецький район
Єланецький район – це сільськогосподарський край, чудова та багата земля з невичерпними можливостями для праці, яка славиться в першу чергу працьовитими, щирими людьми. Завдяки їхнім зусиллям район швидко змінюється, впроваджуються в життя сучасні методи управління, основним інструментом яких є залучення інвестицій.
Своє головне завдання районна влада бачить у тому, щоб проводити таку організаційну, економічну й ідеологічну політику, яка б дозволила максимально реалізувати, зберегти і примножити економічний і людський потенціал. Метою розвитку району є сприяти збереженню існуючих та створенню нових підприємств, розвиткові малого та середнього бізнесу, що дасть нові робочі місця, розширить базу оподаткування та наповнить бюджет району і як, наслідок дозволить вдосконалити систему освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, підвищити якісний рівень життя людей.
На території Єланецького району діють: 1 селищна рада - Єланецька та 11 сільських рад: Возсіятська, Великосербулівська, Нововасилівська, Ясногородська, Маложенівська, Калинівська, Малодворянська, Куйбишевська, Малоукраїнська, Ольгопольська, Водяно-Лоринська.
Єланецька райдержадміністрація:
Поштові реквізити: 55501, смт Єланець,
вул. Паркова 15 А
Телефони: +38(05159) 9-14-66, 9-14-38
Факс +38 (05159) 9-14-38
Адреса електронної пошти: elanets@mk.gov.ua
Селище Гнилий Єланець засноване у 1802-1804 роках. Першими мешканцями були козаки з Полтавщини і Київщини та селяни з Курської та Воронезької губерній, які селилися на берегах річки Гнилий Єланець. У 1810 році селище отримало назву Новомосковськ, у 1818 році воно було віднесене до розряду військових поселень і у 1829 році стало центром Уланського полку. У 1857 році жителів Новомосковська перевели на становище державних селян. Село як волосний центр увійшло до Єлисаветградського повіту Херсонської губернії. У 1858 році селище перейменували на Єланець. Після ліквідації волостей Єланець як центр сільської Ради увійшов до Вознесенського району. У вересні 1926 року було створено Єланецький район. У 1968 році Єланець віднесено до селищ міського типу. Єланець – центр району.
Територія Єланецького району розміщена в північній частині Миколаївської області, в степовій зоні України.
Загальна площа району – 1017,7 кв.км., що складає 4,1% від території Миколаївської області.
В геоморфологічному відношенні район знаходиться в межах Причорноморської низини. Найбільша висота над рівнем моря 150 м. Територія району характеризується широко рівнинним типом рельєфу з добре розвинутою системою балок з загальним нахилом поверхні на південь до Чорного моря.
Ґрунтовий покрив головним чином складається з південних чорноземів звичайних середньо і мало гумусних. Середній бал бонітету землі – 40- 44 балів.
Район характеризується теплим, в міру засушливим кліматом.
Водні ресурси: загальна площа водних ресурсів становить 1084,75 га.
На території району протікають річки Гнилий Єланець(100 км) та Громоклія (102 км), які є відповідними притоками річок Південний Буг та Інгул. Річка Солона довжиною 30 км впадає в річку Гнилий Єланець.
Лісові масиви: лісовий фонд – 4,7 тис. га., мисливські угіддя - 68,0 тис. га.
Корисні копалини: представлені в основному місцевими природно - будівельними матеріалами. Геологічна будова обумовила наявність в районі цегляної сировини, це суглинки і піски, які можуть бути використанні для виробництва цегли. На території району також виявлено родовища граніту, вапняку. Наявність запасів корисних копалин є основою для розвитку промисловості в районі. Ефективне використання природних ресурсів дасть можливість зміцнити і розширити економічний потенціал району. Створення підприємств на базі сировинних запасів буде ефективним вкладенням інвестиційних коштів з мінімальними ризиками.
Сільськогосподарські угіддя: В районі нараховується 91,2 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 75,4 тис. га ріллі.
Район межує на півночі з Кіровоградською областю і Братським районом Миколаївської області, на півдні з Новоодеським і Баштанським районами, на сході з Новобугським районом, на заході з Вознесенським районом Миколаївської області.
На території району 37 населених пунктів, включаючи районний центр – смт Єланець, які підпорядковані 12 місцевим радам.
Районний центр: Єланець – селище міського типу, центр району. Розташований на березі річки Гнилий Єланець на відстані 90 км від обласного центру в його північній частині. Населення складає 4983 чоловік.
Загальна чисельність населення Єланецького району станом на 1 січня 2010 року становить 16176 чол. З них міського населення – 4983 особи, сільського населення – 11193 особи.
Чоловіків – 7599 осіб, жінок – 8577 осіб.
Щільність проживання – 15,9 чол. на кв. км.
Кількість пенсіонерів – 4431 чол.
Національний склад населення: українці (91%), росіяни (3,3 %), молдовани (3,7%), білоруси (0,4%), інші національності (1,6%).
Природне скорочення населення на 1000 жителів складає 4 особи.