Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Основні завдання та нормативно-правові засади діяльності

   Місцеве самоврядування виступає одним із найважливіших принципів організації і фінкціонування влади в суспільстві й державі та є необхідною складовою будь-якого  демократичного ладу.

   Засади функціонування місцевого самоврядування в Україні закріплені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

   Серед основних принципів, відповідно до яких здійснюється місцеве самоврядування в Україні, статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

   Конституція України відповідно до вимог Європейської хартії фіксує принцип визнання та гарантованості місцевого самоврядування. Згідно зі статтею 5 Конституції України народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Це конституційне положення є твердженням того, що органи місцевого самоврядування не входять до єдиного державного механізму, а тому місцеве самоврядування можна розглядати як окрему форму реалізації народом належної йому влади.

   Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. 

  ПЕРЕЛІК ДІЮЧИХ РАЙОННИХ ПРОГРАМ станом на 01.01.2020
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 17:33:16
21Kb Скачать скачать