Єланецький район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 11 грудня:

11/12/2020

 В Україні дещо стабілізувалась ситуація щодо поширення COVID-19. Водночас медичні заклади продовжують працювати в напруженому режимі. На сьогодні у лікарнях перебуває 27 708 хворих. МОЗ постійно розширює перелік медзакладів, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою. До нього долучаються не лише комунальні, а й відомчі лікарні.

 

МОЗ підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо виділення з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 коштів на закупівлю додаткового обладнання для відомчих медичних закладів. Наразі документ проходить погодження у міністерствах та відомствах.

 

Очільник МОЗ прокоментував інформацію, яка з’явилась в соцмережах щодо нібито неготовності Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1 до прийому хворих на COVID-19. Максим Степанов зазначив, що медзаклад включений до переліку лікарень, які надають допомогу хворим на COVID-19. Сьогодні планується підписання відповідного договору з НСЗУ. Лікарня повністю відповідає усім критеріям для прийому пацієнтів з коронавірусною хворобою. Наразі у медзакладі сформовано 5 бригад, налічується 5 апаратів ШВЛ, 20 балонів із киснем. Для роботи у цій лікарні делеговані лікарі-інфекціоністи з Київської клінічної лікарні №2.

 

В Україні фіксуються випадки повторного зараження осіб, які перехворіли 3-5 місяців тому. Такі випадки були зареєстровані, зокрема, в Чернівецькій та Кіровоградській областях. Облік усіх хворих на COVID-19 ведеться в електронній інтегрованій системі епідеміологічного нагляду.

 

МОЗ радить громадянам утриматись від подорожей на новорічні свята. Якщо поїздка все ж таки запланована, то міністерство рекомендує попередньо ознайомитися з умовами в'їзду в конкретну країну на сайті МЗС. Також важливо під час подорожі дотримуватись правил безпеки.

 

Європейські країни зацікавлені у залученні українських медиків. Наприклад, Польща відмінила нострифікацію дипломів українських медичних закладів та збільшила зарплату медпрацівників вдвоє. Якщо Україна не підвищить зарплати медикам, то її очікує масовий відтік медичних кадрів. Тому збільшення фінансування медицини — це життєва необхідність. МОЗ проводить постійні консультації щодо перегляду видатків на медичну сферу у проєкті бюджету на 2021 рік. Міністр зазначає, що зарплата лікаря має становити 23 тис. грн, середнього медперсоналу — 17 тис. грн, молодшого медперсоналу — 12 тис. грн. МОЗ заклало відповідне підвищення зарплат медикам у своєму бюджетному запиті на 2021 рік і розраховує, що парламент під час розгляду Держбюджету передбачить необхідне для медицини фінансування.

Всі новини →