Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Пенсійний фонд

 ПЕРЕЛІК СПОСОБІВ КОМУНІКАЦІЇ ГОЛОВНОГО

УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

    Щоб спілкування з фахівцями Фонду області для відвідувачів проходило максимально безпечно, зручно і водночас результативно, пропонуємо такі варіанти комунікації з пенсійниками:

     Зателефонувати на “гарячі лінії”:  cutt.ly/yfgdlHp . Фахівці нададуть кваліфіковані відповіді на всі Ваші питання, ознайомлять із сучасними пенсійними сервісами, нададуть консультації щодо реєстрації на вебпорталі Пенсійного фонду України.

 

    Надіслати звернення на адресу: 54020 м. Миколаїв, вул. Морехідна, буд. 1, або на електронну адресу: post@mk.pfu.gov.ua

     Отримувати пенсійні послуги на вебпорталі Пенсійного фонду: 

 

portal.pfu.gov.ua/

 

    Дізнаватися про останні новини у сфері пенсійного забезпечення, підписавшись на сторінку Пенсійного фонду Миколаївщини у facebook: www.facebook.com/pfumk, twitter: twitter.com/r0111345373 або на сайті: www.pfu.gov.ua/mk/. а також на каналі в YouTube: 

 

www.youtube.com/channel/UCiGfA0IC4tRXzrjUp66QYEQ.

 

    Обираючи безпечні (дистанційні) канали взаємодії з Пенсійним фондом Миколаївщини, Ви зможете отримати кваліфіковану допомогу з пенсійних питань, так само, як і при особистому візиті до установ Фонду. 

 

                                                                                                ГРАФІК
особистого прийому громадян
керівництвом Пенсійного фонду України та керівниками структурних підрозділів центрального апарату
з/п
Дні тижня
Прізвище, ім’я, по-батькові керівника, який веде прийом
Посада керівника, який веде прийом
Години прийому
1
Понеділок
ЗАРУДНИЙ
Олексій Борисович
Голова правління Пенсійного фонду України
11.00-13.00
УСАЧОВА
Тетяна Миколаївна
Директор департаменту персоналу та адміністративного забезпечення
10.00-17.00
2
Вівторок
МАШКІН
Владіслав Геннадійович
Заступник
Голови правління
10.00-13.00
ПЛАКСІЙ
Марія Василівна
Начальник управління
міжнародного
співробітництва департаменту пенсійного забезпечення
10.00-17.00
3
Середа
КОВПАШКО
Ірина Василівна
Директор департаменту
пенсійного забезпечення
10.00-17.00
ШУЛЯК
Алла Павлівна
Начальник управління
внутрішнього аудиту
ДЗЯДЕВИЧ
Лариса Вікторівна
Директор бюджетно-фінансового департаменту
4
Четвер
ШАМБІР
Микола Іванович
Перший заступник
Голови правління
10.00-13.00
РЯБЦЕВА
Тетяна Борисівна
Начальник
юридичного управління
10.00-17.00
ОХРІМЕНКО
Олена Валентинівна
Заступник директора департаменту платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб
5
П’ятниця
АНДРІЙЧУК
Тетяна Миколаївна
Заступник директора департаменту платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб
10.00-17.00
МАЛЕЦЬКИЙ
Олександр Миколайович
Директор департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів
6
Субота
Відповідно до графіку чергування
 
 
10.00-13.00

    

 ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ З ПИТАНЬ  ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРОМАДЯНИ НАШОГО МІСТА ТА ОБЛАСТІ МОЖУТЬ ДИСТАНЦІЙНО, СКОРИСТАВШИСЬ:

1.                  Онлайн сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України за посиланням http: //portal.pfu.gov.ua, який дозволяє:

подати заяву про призначення пенсії в «один дотик» або про її перерахунок;

отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (форми ОК-5/ОК-7, довідка про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші);

перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);

провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;

подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;

подати звернення (пропозицію тощо);

активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

здійснити запис на прийом до фахівців Фонду області. 

 

2.    За номерами телефонів «гарячих ліній»:

https://www.pfu.gov.ua/mk/151842-perelik-telefoniv-garyachyh-linij-i-telefon-doviry-yaki-pratsyuyut-v-golovnomu-upravlinni-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-mykolayivskij-oblasti/

 

3.    Шляхом направлення звернень на:

- електронну адресу: post@mk.pfu.gov.ua;

- поштову адресу: 54020, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1.

 ПРО СТАH HАПОВНЕННЯ ДОХОДНОЇ ЧАСТИНИ БЮДЖЕТУ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЄЛАНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

 ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ 

  З 1 січня 2017 року набрали чинності закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774, з 05.01.2017 – Закон України «Про Вищу раду правосуддя», якими врегульовано питання пенсійного забезпечення у 2017 році.

Законом «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01.01.2017 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 247 грн., з 01.05.2017 - 1 312 грн., з 01.12.2017 - 1 373 грн.

Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2017 становить – 1544 грн., з 01.05.2017 - 1 624 грн., з 01.12.2017 - 1 700 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600 грн., з 01.05.2017 цей показник встановлено в розмірі 1 684 грн.,

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» :

У зв’язку із внесенням змін до законів України «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Положення про помічника консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13.10.1995, виплата пенсії особам, працюючим:

 на посадах судових експертів, службовцям Національного банку у період роботи у Національному банку, на посаді помічника-консультанта народного депутата України (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"),

в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”)

здійснюється у такому порядку: пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від закону, згідно якого їм призначена пенсія, в тому числі згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Виплата пенсій, призначених особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", відповідно до законів України «Про державну службу» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу", а також на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", а також виплата пенсії іншим особам, яким пенсія призначена згідно законодавства, у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється в повному обсязі.

Особливий порядок виплати пенсії у 2017 році не застосовується до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Національній поліції України.

По 31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн. (крім щомісячного довічного грошового утримання).

При визначенні розміру допомоги на поховання у разі смерті одержувача пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" застосовується розмір мінімальної заробітної плати 1600 грн. Таким чином, мінімальний розмір допомоги на поховання відповідно до статті 61 зазначеного Закону складає 8000,00 грн. (1600,00*5).

З 30.09.2016 набрав чинності Закон України «Про судоустрій та статус суддів» від 02.06.2016 № 1402, який не передбачав обмеження щомісячного довічного грошового утримання максимальним розміром та не встановлював особливий порядок виплати працюючим пенсіонерам. У зв’язку з вищевикладеним щомісячне довічне грошове утримання призначалося/перераховувалося, в тому числі з 01.12.2016 у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, без обмеження максимальним розміром.

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 01.01.2017 встановлено обмеження щомісячного довічного грошового утримання максимальним розміром 10740 грн. та особливий порядок виплати в період роботи. Щомісячне довічне грошове утримання, яке призначене/перераховане з 01.01.2017, обмежується максимальним розміром 10740 грн. та застосовується особливий порядок виплати щомісячного довічного грошового утримання, що визначено пунктом 25 розділу ХІІ Закону 1402 в редакції Закону 1774.

З 05.01.2017 відповідно до Закону «Про Вищу раду правосуддя»,, щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці виплачується без обмеження максимальним розміром та без урахування особливого порядку виплати в період роботи. 

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір справляється з пенсій/щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення. Базою оподаткування є розмір, що перевищує 12 470,00 грн. на місяць. Ставка податку на доходи фізичний осіб – 18 %, військового збору – 1,5% бази оподаткування.  

За додатковими роз'ясненнями просимо звертатися, на постійно діючу “гарячу лінію” за телефонами:

9-17 -21, 9-13-01, 9-11-51 

Заступник начальника управління І.Я.Крамаренко

 З 15 квітня 2016 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії" від 29.03.2016 № 1043-VIII.

Відтак, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Надана пенсіонером довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців роботи до 01.07.2000 року може бути врахована при призначенні (перерахунку) пенсії лише за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

З огляду на вищевикладене, просимо забезпечити дотримання вимог щодо збереження архівних документів та у випадках ліквідації, банкрутства чи реорганізації передачі їх до архівних установ.  

Начальник управління Л.М.Заритова

До Всеукраїнського тижня права 

Реалізація захисту прав людини з питань, що стосується діяльності управління Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області 

В Україні як в соціальній, правовій державі - людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Статті 1 та 3 Конституції України визначають, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Зазначені конституційні положення віднесено до розділу ІІ Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина».

Право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод. Конституційне право на соціальний захист включає право громадян на забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов’язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії. Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статті, етнічного та соціального походження, майнового стану, місяця проживання, за мовними та іншими ознаками.

Одним із основних пріоритетів Пенсійного фонду України є реалізація конституційного права громадян на звернення, підвищення якості обслуговування та захисту прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України. Управління Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області багато працює над поліпшенням обслуговування громадян, намагається оптимізувати тривалість прийому, роз’яснює пенсіонерам та платникам нюанси законодавства, спеціалісти управління дають якомога ширшу інформацію з тих питань, що цікавлять громадян.

Для зручної та оперативної взаємодії з органами Пенсійного фонду на сайті Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) працює офіційний інформаційний портал Пенсійного фонду України – портал електронних послуг, за допомогою якого можливе в будь-який зручний час:

отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян)

отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів)

формування запитів на попередню підготовку документів

можливість подачі скарг

запис на прийом до фахівців Фонду

З метою більш повної реалізації прав громадян, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення, безпосередньо начальником управління, його заступниками та спеціалістами управління постійно здійснюються особисті та виїзні прийоми. Так, в поточному році на особистий прийом звернулося 144 громадяни, спеціалістами управління ПФУ в Єланецькому районі Миколаївської області здійснено 15 виїзних прийомів на які звернулось 105 громадян.

Також, в управлінні Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області організовано постійно діючі гарячі телефонні лінії, де усі зацікавлені громадяни можуть запитати про нагальне і почути кваліфіковану відповідь фахівців. Номери телефонів гарячої лінії: (91407, 92251, 91721). В поточному році на гарячу лінію звернулось 77 громадян.

 Кожний громадянин, який звертається до органів Фонду має право:

- подавати заяви, скарги, пропозиції по питанням, які стосуються пенсійного забезпечення;

- на особистий прийом до керівників та спеціалістів органів ПФУ по встановленим в цих органах графіках , а також звертатися до суспільних приймалень органів ПФУ.

Права громадян на інформацію про своє пенсійне забезпечення

Громадяни мають право:

- знайомитися в приміщенні органів ПФУ з матеріалами своєї пенсійної справи, отримувати від працівників Фонду іншу інформацію про своє пенсійне забезпечення, яка відома органам Фонду;

- витребувати від працівників надання завірених у встановленому порядку копій документів, які є в пенсійній справі;

- витребувати копії розпоряджень про призначення (перерахунок) пенсії;

- знайомитися в органах Фонду з нормативно – правовими актами, на підставі яких призначена пенсія, робити з них виписки та копії.

Права громадян в випадку звернення за призначенням пенсії.

- при зверненні за призначенням пенсії громадяни мають право подавати заяви про призначення пенсії з необхідними документи у будь – який час після виникнення права на пенсію, але не раніше чим за один місяць до виникнення такого права – через представника підприємства, установи, організації, особисто, поштою, через представника, який діє на підставі доручення;

- отримувати розписку від органу ПФУ з переліком прийнятих документів;

- вимагати від органів Фонду надання допомоги в отриманні чи перевірці підстав для видачі необхідних для призначення пенсії документів;

- отримати письмове повідомлення про призначення пенсії або про відмову в її призначенні з обґрунтуванням причин відмови;

- отримувати пенсійне посвідчення встановленого зразка.

Права громадян під час виплати пенсії.

Громадяни, яким вже призначена пенсія, мають право:

- обрати організацію, яка буде здійснювати виплату та доставку пенсії (поштове відділення або банківські установи);

- отримувати пенсію не пізніше 25-го числа місяця, за який виплачується пенсія;

- на виплату пенсії за 6 місяців вперед у разі виїзду на постійне місце проживання за кордо

Право громадян на оскарження рішень Пенсійного фонду України

Громадяни, яких не задовольняють рішення органів ПФУ, мають право:

- оскаржувати такі рішення в органі Пенсійного фонду України вищого рівня;

- звертатися до суду зі скаргою на дії або бездіяльність органів ПФУ, їх посадових та службових осіб;

- оскаржувати в апеляційному порядку рішення судів І інстанції.

Обов’язки громадян.

Громадяни зобов’язані не допускати надання недостовірних документів до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії, а також в 10-денний термін повідомляти органи Фонду про події, які стали причиною зміни розміру пенсії (працевлаштування, зміна кількості утриманців).

 

 ПРО СТАH HАПОВНЕННЯ ДОХОДНОЇ ЧАСТИНИ БЮДЖЕТУ

До уваги пенсіонерів, які переселилися з Донецької і Луганської областей та Автономної Республіки Крим і м.Севастополь 

У зв’язку із набранням чинності 17.03.2016 постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо перемішеним особам» та в Порядок виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596 встановлено, що виплата (продовження виплати) пенсій внутрішньо перемішеним особам з 01 липня 2016 року здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".

  У зв’язку з цим, протягом червня 2016 року зазначеним особам необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївській області в термін до 20.06.2016 з паспортом, ідентифікаційним кодом та фотокарткою 4 х 6 для оформлення електронного пенсійного посвідчення – платіжної картки, оскільки саме цей документ дає можливість в подальшому отримувати соціальні виплати.

За додатковими роз’ясненнями звертатись за телефонами 9-14-07, 9-17-21, 9-22-51.

   

УПФУ в Єланецькому районі Миколаївської області повідомляє

За бажанням особи для нарахування пенсії можуть врахувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.
16 квітня набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» від 29.03.2016  1043-VIII (далі — Закон № 1043).
Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.
Нові правила поширюються на осіб, яким пенсії призначено (перераховано) у період із 01.01.2016, тобто до набрання чинності Законом № 1043.

 Пенсії за вислугу років: вимоги до стажу

Із 1 квітня змінено порядок призначення пенсій за  вислугу років незалежно від віку особи.

У законодавстві визначено категорії громадян, яким пенсію за вислугу років призначають незалежно від віку лише за наявності належного спеціального стажу. До них належать працівники:
  • льотного і льотно-випробного складу;
  • які здійснюють управління повітряним рухом і мають посвідчення (диспетчери, старші диспетчери, керівники польотів);
  • освіти, охорони здоров*я та соціального забезпечення;
  • окремих видів суден професій та посад плавскладу суден морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості ( за списком, затвердженим Кабміном від 12.10.1992р. №583).
Для зазначених осіб передбачено збільшення кількості спецстажу, який потрібно мати для призначення пенсії за вислугу років. Це збільшення буде поступовим – на 6 місяців щороку ( починаючи з 1 квітня 2015 до 1 квітня 2024 року).
Варто зауважити : якщо особа до 1 квітня 2015 року вже відпрацювала весь спецстаж, то й для призначення їй пенсії в подальшому нові вимоги щодо стажу не застосовуватимуть – ні для чоловіків, ні для жінок.
   Працівники освіти, охорони здоров*я та соціального забезпечення (як жінки, так і чоловіки) матимуть право на пенсію за вислугу років незалежно від віку за наявності спеціального стажу за переліком, затвердженим постановою уряду від 04.11.1993 р. №909, станом на 1 квітня 2015 не менше як 25 років, а після цієї дати за наявності стажу, зазначеного в таблиці:
 
Час виходу на пенсію
 
Тривалість стажу
(не менш як)
 
З 1.04.2015 по 31.03.2016 року
25 років 6 місяців
З 1.04.2016 по 31.03.2017
26 років
З 1.04.2017 по 31.03.2018
26 років 6 місяців
З 1.04.2018 по 31.03.2019
27 років
З 01.04.2019 по 31.03.2020
27 років 6 місяців
З 01.04.2020 по 31.03.2021
28 років
З  01.04 2021 по 31.03.2022
28 років 6 місяців
З 01 04.2022 по 31.03.2023
29 років
З 01.04.2023 по 31.03.2024
29 років 6 місяців
З 1.04.2024 й після цієї дати
30 років
 

 Реалізація захисту прав людини з питань, що стосується діяльності управління Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області  

В Україні як в соціальній, правовій державі - людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Статті 1 та 3 Конституції України визначають, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Зазначені конституційні положення віднесено до розділу ІІ Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина».
Право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод. Конституційне право на соціальний захист включає право громадян на забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв’язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов’язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії. Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статті, етнічного та соціального походження, майнового стану, місяця проживання, за мовними та іншими ознаками.
Одним із основних пріоритетів Пенсійного фонду України є реалізація конституційного права громадян на звернення, підвищення якості обслуговування та захисту прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України. Управління Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області багато працює над поліпшенням обслуговування громадян, намагається оптимізувати тривалість прийому, роз’яснює пенсіонерам та платникам нюанси законодавства, спеціалісти управління дають якомога ширшу інформацію з тих питань, що цікавлять громадян.
Для зручної та оперативної взаємодії з органами Пенсійного фонду на сайті Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) працює офіційний інформаційний портал Пенсійного фонду України – портал електронних послуг, за допомогою якого можливе в будь-який зручний час:
  • отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян)
  • отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів)
  • формування запитів на попередню підготовку документів
  • можливість подачі скарг
  • запис на прийом до фахівців Фонду
Управлінням Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області ведеться робота з особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Так, 36 переселенців вже звернулось до управління за переведенням пенсії.
З метою більш повної реалізації прав громадян, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення, безпосередньо начальником управління, його заступниками та спеціалістами управління постійно здійснюються особисті та виїзні прийоми. Так, в поточному році спеціалістами управління ПФУ в Єланецькому районі Миколаївської області 24 виїзних прийомів.
Також, в управлінні Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області організовано постійно діючі гарячі телефонні лінії, де усі зацікавлені громадяни можуть запитати про нагальне і почути кваліфіковану відповідь фахівців. Номери телефонів гарячої лінії: (91407, 92251, 91721). В поточному році на гарячу лінію звернулось 84 громадянина.
 
Кожний громадянин, який звертається до органів Фонду має право:
- подавати заяви, скарги, пропозиції по питанням, які стосуються пенсійного забезпечення;
- на особистий прийом до керівників та спеціалістів органів ПФУ по встановленим в цих органах графіках , а також звертатися до суспільних приймалень органів ПФУ.
Права громадян на інформацію про своє пенсійне забезпечення
Громадяни мають право:
- знайомитися в приміщенні органів ПФУ з матеріалами своєї пенсійної справи, отримувати від працівників Фонду іншу інформацію про своє пенсійне забезпечення, яка відома органам Фонду;
- витребувати від працівників надання завірених у встановленому порядку копій документів, які є в пенсійній справі;
- витребувати копії розпоряджень про призначення (перерахунок) пенсії;
- знайомитися в органах Фонду з нормативно – правовими актами, на підставі яких призначена пенсія, робити з них виписки та копії.
Права громадян в випадку звернення за призначенням пенсії.
- при зверненні за призначенням пенсії громадяни мають право подавати заяви про призначення пенсії з необхідними документи у будь – який час після виникнення права на пенсію, але не раніше чим за один місяць до виникнення такого права – через представника підприємства, установи, організації, особисто, поштою, через представника, який діє на підставі доручення;
- отримувати розписку від органу ПФУ з переліком прийнятих документів;
- вимагати від органів Фонду надання допомоги в отриманні чи перевірці підстав для видачі необхідних для призначення пенсії документів;
-  отримати письмове повідомлення про призначення пенсії або про відмову в її призначенні з обґрунтуванням причин відмови;
-  отримувати пенсійне посвідчення встановленого зразка.
Права громадян під час виплати пенсії.
Громадяни, яким вже призначена пенсія, мають право:
- обрати організацію, яка буде здійснювати виплату та доставку пенсії (поштове відділення або банківські установи);
- отримувати пенсію не пізніше 25-го числа місяця, за який виплачується пенсія;
- на виплату пенсії за 6 місяців вперед у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон.
 
Право громадян на оскарження рішень Пенсійного фонду України
Громадяни, яких не задовольняють рішення органів ПФУ, мають право:
- оскаржувати такі рішення в органі Пенсійного фонду України вищого рівня;
- звертатися до суду зі скаргою на дії або бездіяльність органів ПФУ, їх посадових та службових осіб;
- оскаржувати в апеляційному порядку рішення судів І інстанції.
Обов’язки громадян.
Громадяни зобов’язані не допускати надання недостовірних документів до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії, а також в 10-денний термін повідомляти органи Фонду про події, які стали причиною зміни розміру пенсії (працевлаштування, зміна кількості утриманців).

Роз’яснення з питань  відшкодування фактичних витрат на виплату  та доставку  пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (із змінами) для підприємств, установ, організацій, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014  № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”, яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.

Для платників єдиного податку виключень щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, чинним законодавством не передбачено.

ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ 

Управління Пенсійного фонду України в Єланецькому районі Миколаївської області в зв'язку із набранням чинності з 01.01.2015 року Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2015 № 76-VШ, повідомляє.
 
Пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) відповідно до Законів України №Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів” за заявами, що надійшли починаючи з 01 січня 2015 року, обчислюються в розмірі 60 відсотків заробітної плати (грошового утримання).
 
З 01.01.2015 року не призначаються дострокові пенсії відповідно:
- до п. “в” частини другої ст. 21 Закону України “Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему”;
- ст. 21 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”;
- ст. 49 Закону України “Про зайнятість населення”.
Достроково призначені до набрання чинності цим Законом пенсії за віком працюючим пенсіонерам не виплачуються.
 
На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VІІІ у зв’язку із набранням чинності змінами до Податкового кодексу України з 01.01.2015 податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) справляється з суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 01 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.
 
Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць.
 
З 01.01.2015 змінено ставку податку на доходи фізичний осіб: 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного податкового року, та 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.
 
Верховна рада ухвалила закон про внесення змін до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” щодо вдосконалення пенсійного забезпечення й продовження терміну, який дозволяє жінкам за наявності 30 років страхового стажу виходити на пенсію у 55 років, за умови звільнення з роботи. В такому випадку розмір їх пенсій зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи не повний місяць дострокового виходу на пенсію.
 
Крім того, продовжено до 1 січня 2022 року термін обмеження, який до цього був чинний до 1 січня 2016 року, право подання довідки про заробітну плату за будь-яких календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року.
 
За додатковими роз'ясненнями просимо звертатися, на постійно діючу “гарячу лінію” за телефонами:
 
9-22-59, 9-22-51, 9-14-07
 
 
 
Заступник начальника управління                                                 І.Я.Крамаренко

Управління Пенсійного фонду України інформує

Шановні одержувачі пенсії, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції!

Відповідно до пункту 8 Тимчасового Порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 595 (чинна з 11.11.2014), та, враховуючи  Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (чинна з 08.10.2014) (далі – Порядок № 509), прийом заяв на переведення виплати пенсій здійснюється на підставі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або проведення антитерористичної операції.

Одержувачам пенсії, які отримали відповідні соціальні виплати до набрання чинності постановою КМУ № 595, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення (далі – уповноважений орган) за місцем проживання для отримання довідки та внесення даних до Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Відповідно до п. 9 Порядку № 509, у разі зміни місця тимчасового перебування, Вам необхідно звернутися за видачею довідки до іншого уповноваженого органу, а раніше видана довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, про що повідомити органи Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії.