Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

18 жовтня – День боротьби з торгівлею людьми.

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми.
Торгівля людьми — протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства.
Нині у світі понад 26 мільйонів людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. Наша країна є одна з найбільших постачальників «живого товару». Багато людей знають про цю проблему з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів. Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним. І тому з метою профілактики цього явища та підвищення знань про торгівлю людьми працівниками Єланецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді був проведений тренінг «Ні-торгівлі людьми» для учнів Єланецького професійного аграрного ліцею. В ході заходу учні були ознайомленні з поняттям «торгівля людьми», його видами, механізмами, прослухали реальні історії жертв та проаналізували ситуації, в які ті потрапили.

^Нагору

 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом! 

Поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливати на репродуктивний потенціал населення багатьох країн світу, в тому числі і України.

За більш ніж 30-річну історію хвороби ВІЛ уразив понад 55 млн осіб, з них майже 22 млн дорослих та 4,5 млн дітей вже померли. Досі ми залишаємося лідерами в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, майже 1 % населення України інфіковано ВІЛ.

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-ого», а нині вже і «ХХI-ого століття».

За 9 місяців 2017 року на наявність ВІЛ-інфекції в Єланецькій центральній районній лікарні обстежено 652 особи, із них 5 осіб виявлено ВІЛ-інфікованих. В районі проживає 76 хворих на ВІЛ-інфекцію, із них 11 хворих на СНІД та 5 дітей, що народились від ВІЛ-інфікованих матерів.

Проте загальновизнаним є факт, що офіційні дані не відображають реальний масштаб епідемії ВІЛ-інфекції, зокрема, дійсної кількості людей, інфікованих ВІЛ. Вони лише надають інформацію про осіб, які були обстежені на наявність ВІЛ. Значно більша кількість українців можуть бути інфікованими, але не знати про свій ВІЛ-статус.

На сьогодні ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатну і репродуктивну частину населення, основна кількість ВІЛ-інфікованих осіб у Єланецькому районі зареєстрована у віковій групі понад 25 років – 83,9%, що дуже скоро може призвести до посилення і загострення негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій.

Для всіх без виключення, важливо пам’ятати, що передача ВІЛ здійснюється наступними механізмами: статевим, парентеральним (через кров) та вертикальним (від інфікованої вагітної до дитини). Джерелом ВІЛ-інфекції є інфікована людина, яка знаходиться в будь-якій стадії хвороби, в тому числі, і в період інкубації. Вірус імунодефіциту людини може знаходитися у всіх біологічних рідинах (кров, сперма, вагінальний секрет, грудне молоко).

Важливо знати, що особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами.

Загальновідомо, що для цієї недуги немає «авторитетів», тому кожний з нас має бути обережним та дотримуватись простих правил для виключення усіх можливих варіантів зараження на ВІЛ!                                                                                         

Л.Баскевич, директор Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 Сімейний патронат допомагає зберегти родину для дитини 

«Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові, розуміння»

  Конвенція ООН Про права дитини 

Позбавлення дитини сім'ї можна назвати не просто важким періодом в її житті, а долею, яка про себе дає знати вже з перших днів втрати родини. Життя дитини поза люблячим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо.

В Україні щороку налічується понад 30 тис. дітей, які потрапили у складні життєві обставини. Багато хто з них потрапляє до притулків, центрів соціальної реабілітації або інтернатів. Однак у цих установах немає умов для повноцінного розвитку дитини, особливо для маленьких дітей. Як показує практика, випускники інтернатів часто мають величезні проблеми із соціалізацією. Лише родина для дитини як природне середовище здатна подарувати повний і гармонійний розвиток.

У випадку, термінового вилучення дитини із рідної сім’ї у зв᾿язку із загрозою її життю і здоров᾿ю, (поки у дитини невизначений статус), не вдається уникнути потрапляння дитини до притулків, центрів соціальної реабілітації, що є травмуючим фактором для дитини у ситуації розлучення з рідною сім’єю.

 Патронатна сім’я дає дитині можливість уникнути досвіду інституалізації, а також оптимально поєднує сімейне виховання та супровід дитини до прийняття рішення про постійне її влаштування. Крім цього, послуга патронату, в першу чергу, спрямована на підтримку сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, а, отже, для збереження родини для дитини. Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека. У таких ситуаціях дитину на певний час передають на виховання у патронатну сім’ю.

  Патронатні сім'ї в Україні з'явилися у 2009 році з ініціативи міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» у Київській області. На сьогодні там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент хочуть запровадити в інших областях України.

Сімейний патронат – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї патронатного вихователя до моменту доки батьки не подолають складних життєвих обставин або не вирішиться питання про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та форми її подальшого влаштування (опіка, прийомна сім’я, ДБСТ).

До сім'ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

- безпритульні діти;

- діти із сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

- діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, безвісно відсутні;

- інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно влаштовуються тільки діти, які є між собою братами та сестрами чи виховувались в одній сім’ї. Термін перебування дитини в такій сім’ї встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати три місяці, а в разі наявності відповідних обставин продовжується до шести місяців.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю та має вищу освіту соціально-гуманітарного спрямування; пройшли курси спеціальної підготовки.

Патронатний вихователь щомісяця отримує винагороду та соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Патронатні сім’ї – явище позитивне та давно поширене в розвинутих країнах світу. З питань їх створення можна звертатися до Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою вул. Горького, 15-А, каб.35 (4 поверх), тел.9-15-05. Допоможемо дитині разом!                                                                                  

Л.Баскевич, в.о. директора Єланецького районного центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді