Єланецький район » Економіка та фінанси » Промисловість
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Промисловість

 Промисловість в районі представлена переробкою. Переробку сільськогосподарської продукції та виробництво промислової продукції здійснюють сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства та фізичні особи – підприємці.  

Основними видами харчової продукції, що виробляються в районі є:
-   хліб та хлібобулочні вироби
-   крупи
-  олія соняшникова
       В загальному обсязі промислової продукції найбільший обсяг займає хліб та хлібобулочні вироби. Виробництво хлібної продукції здійснюють підсобні підрозділи ПСП «Агрофірма «Авангард», ПП АТД «Гарант», ФОП Гулін (є основним виробником хліба та хлібобулочних виробів в районі), ФОП Лунгул. Реалізація даної продукції  здійснюється як через магазини роздрібної торгівлі в смт.Єланець та сільських  населених пунктах району, так і власних торгових об’єктах господарств. 
 
До кола статистично звітуючих підприємств  щодо  виробництва та реалізації промислової продукції включені підприємства району - сільськогосподарське підприємство    ПСП   Агрофірма  «Авангард», яке  займаються переробкою власної сировини та  комунальне  підприємство  по наданню послуг  з водопостачання  ЄСКП «Єланецьводопостач».  За січень - червень  2015 року підприємствами району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму  381,5 тис.грн., що становить 95,3% до відповідного періоду  2014 року. .Питома вага продукції району у загальнообласному обсязі реалізації незначна (становить менше 0,1%). Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення району складає 24,3 грн.  
 
   Розвиток промисловості та залучення інвестиційних ресурсів в розробку родовищ корисних копалин  – є одним із  пріоритетних напрямів  для розвитку економіки  району.  Єланецький район багатий на корисні копалини, геологічна будова обумовила наявність в районі родовищ граніту, вапняку. Основна продукція – будівельні матеріали  - кристалічні породи на бут, щебінь  та пиляний вапняк.  Інвестиційні пропозиції щодо налагодження промислового освоєння  родовищ корисних копалин   включені до інвестиційного паспорту району.