Єланецький район » Культура » Музейна справа
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Музейна справа

На обліку в секторі культури Єланецької райдержадміністрації знаходиться шість музеїв:

 1. Єланецький районний народний історичний музей;
 2. Великосербулівський музей історії села;
 3. музей Бойової та Трудової слави  с. Нововасилівки;
 4. музей історії Єланецького професійного аграрного ліцею;
 5. музей історії с. Калинівки;
 6. музей історії с. Возсіятське.

В районі два  народних музеї:

 • Єланецький районний народний історичний музей;
 • Великосербулівський музей історії села

Девіз роботи музеїв: 

 • Пам'ять – відновимо
 • Минуле – пізнаємо
 • Історію – дослідимо
 • Совість – пробудимо
 • Героїв – вшануємо
 • Могили – впорядкуємо
 • Віру – воскресимо
 • Традиції - відтворимо
 • Україну – прославимо


Єланецький районний народний історичний музей створено в 1977 році районною радою та відділом культури і підпорядкований відділу культури і туризму  райдержадміністрації.
У 1980 році постановою колегії Міністерства культури Української радянської соціалістичної республіки від 30 січня 1980 року присвоєно найменування "Народний музей".
В роботі музею особлива увага приділяється збереженню та поновленню фондів. Для цього постійно проводиться пошукова робота. У фонді музею 2200 експонатів, із них оригінальних 1300, 9 кімнат.

Постійно проводяться екскурсії – оглядові, тематичні, циклові. Відвідувачі музею – це діти дитячих садків, учні та вчителі гімназії та загальноосвітніх шкіл району, професійного аграрного ліцею. Також, відвідують музей гості з усіх куточків нашої країни та країн колишнього радянського союзу.


Надаємо консультації та підбираємо матеріали для викладачів середніх та вищих навчальних закладів області (для написання дисертацій).
Щороку музей відвідують учні пришкільних таборів. Часті гості музею вчителі історії шкіл району, адже в програмі введено практичні заняття з історії "Україна починається з історії родини, селища і рідного краю".

В Єланецькому професійному аграрному ліцеї відбулася навчально – практична конференція по роботі зі здібною молоддю, на якій були присутні обдаровані діти з професійних аграрних ліцеїв області. Вони відвідали музей. Всього було 48 чоловік.


В музеї можна ознайомитися з історією району починаючи з 1802 – 1804 років по 2013 рік.
Запрошуємо всіх відвідати музеї району  в зручний для вас час і день (у вихідні, свята і будні). Контактний телефон 0964218330.
11 грудня 2008 року  постановою колегії Міністерства культури і туризму України №5 музею історії с.Великосербулівка присвоєно звання "народний". Музей має 5 кімнат, 1670 експонатів, із них 1669 оригінальних.
Музей Бойової і трудової слави с.Нововасилівка має 2 кімнати, 473 експонати, із них 454 оригінальних.
Музей Єланецького професійного аграрного ліцею  має 1 кімнату, 430 експонатів, із них оригінальних 320.
В усіх музеях району проводяться масові заходи, екскурсії,уроки мужності,  зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами – інтернаціоналістами, працівниками тилу, дітьми війни, колишніми в’язнями концтаборів.

Робота проводиться в  співпраці з гімназією та школами району, професійним аграрним ліцеєм, бібліотеками, районним будинком культури та сільськими клубами.