Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Розвиток галузі тваринництво

  тарифи на роботи і послуги Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин»
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 17:33:16
116Kb Скачать скачать

Обережно, сказ поруч !!!

Шановні жителі Єланецького району, повідомляємо Вас, що протягом 2019 р. на території Миколаївської області було виявлено 18 випадків захворювань тварин на сказ.

Нагадуємо Вам, що сказ - гостре вірусне захворювання теплокровних тварин та людини, що характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи та має летальні наслідки. Сказ реєструється в більшості країн світу, до нього чутливі всі види домашніх та диких теплокровних тварин, а головне людина. Найбільш сприйнятливі до вірусу сказу лисиці, єнотовидні собаки, вовки, шакали, гризуни, кішки, собаки. Лікування відсутнє.

Джерелом збуднику являються хворі тварини, що виділяють вірус зі слиною та передають його через покуси. Спостерігались випадки зараження слиною за 8-10 днів до появи клінічних ознак захворювання, можливе зараження при потраплянні слини на слизові оболонки та пошкоджену шкіру. Інкубаційний період від 3-6 неділь до 12 місяців. Це залежить від різних чинників: дози вірусу, чутливості тварини, місця нанесення покусу. По перебігу розділяють буйну та тиху (паралітичну) форми сказу. У тварин буйна форма супроводжується змінами в поведінці, хвилюванням, непризнаванням господаря, агресивністю, пізніше паралічами та загибеллю. Хвороба продовжується 8-10 днів. При тихій формі збудження майже не спостерігається. Відмічаються паралічі, відвисання нижньої щелепи, загибель тварини настає через 2-5 днів. Основними характерними ознаками при всіх формах прояву сказу є значне виділення у тварин слини та боязнь води.

На території нашого району щорічно ветеринарними фахівцями проводяться подвірні щеплення собак та котів проти сказу.

Переконливе прохання до господарів тварин, щорічно в обов’язковому порядку щеплювати своїх улюбленців проти сказу.

Нехтування та байдужість до проведення щеплень тварин проти сказу може призвести до захворювання та загибелі Ваших чотирилапих друзів, та стати загрозою здоров’ю Вашої сім’ї.

За наявності невластивої поведінки, ознак захворювання домашніх тварин, або виявлення їх трупів потрібно негайно повідомити ветлікаря державної установи ветеринарної медицини! Тел.: 9-22-22.

 

 

 

Африканська чума свиней 

Шановні жителі району, повідомляємо Вас, що в Миколаївській області в 2019 році вже виявлено 3 випадки захворювання африканською чумою свиней.

Тож нагадуємо, щоб убезпечити свої господарства від виникнення африканської чуми свиней необхідно безумовного дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- перед входом до сараю з тваринами встановити хоча б примітивний дезбарєр (наприклад з розрізаної каністри з розчином білизни);

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

Власникам свиней наголошуємо на необхідності обов’язкової дезінфекції всіх транспортних засобів, які приїжджатимуть з інших районів.

Шановні власники тварин! Дуже Вам рекомендуємо замінити поголів’я тварин (свиней), які утримуються у вашому домогосподарстві на альтернативні види тварин щоб уникнути можливих фінансових втрат і не допустити поширення хвороби в населених пунктах району. В разі захворювання, загибелі вашої тварини або виявлення трупа свині на сміттєзвалищі вашого населеного пункту просимо вас звертатися до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Єланець, вул. 1-го Травня, 104 або за контактними телефонами: 91581, 92222.

 

 

 

 

Запровадження карантину на території громади через спалах африканської чуми свиней

У селі Петропавлівка Доманівської селищної ради у приватному присадибному господарстві зафіксовано спалах африканської чуми.
Керуючись протокольним рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Доманівській райдержадміністрації від 02.07.2019 № 7 щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней в с. Петропавлівка, Доманівського району було скликано виконавчий комітет, яким запроваджено карантин з 01.07.2019.
Рішенням виконавчого комітету визначено зону епізоотичного осередку навколо епізоотичного вогнища приватного присадибного господарства в межах 3-х кілометрової зони та зоною нагляду (спостереження) територію Доманівської селищної ради радіусом до 6 км від зовнішніх меж зони захисту, та передбачено заборону на:
- ввезення на територію епізоотичного осередку та вивезення за його межі тварин усіх видів, у тому числі птиці, а також продуктів і сировини тваринного походження, яку можуть містити збудник АЧС;
- торгівлю тваринами на території комунального підприємства Ринок смт Доманівка та в інших не встановлених для цього місцях (у господарствах, населених пунктах), проведення сільськогосподарських ярмарків, виставок (аукціонів) та громадських заходів, пов’язаних зі скупченням людей та тварин;
- торгівлю продуктами тваринного походження з зони епізоотичного осередку та зони нагляду (спостереження) на території комунального підприємства Ринок смт Доманівка.
Африканська чума свиней – вiрусне захворювання свійських i диких свиней, яке перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю. Воно передається при прямому контакті хворих i здорових тварин, а також через продукти.
Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Пам’ятка для господарів

* Власникам особистих підсобних і фермерських господарств слід утримувати свиней у свинарниках і сараях без вигулу і контакту з іншими тваринами. Не допускайте сторонніх людей у своє господарство.
* Слід виключити годівлю свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без попередньої термічної їх обробки. Краще купувати корми лише промислового виробництва або ж проварювати ті, що готуються в домашніх умовах, при температурі не менше 80°С безпосередньо перед згодовуванням.
* Необхідно проводити обробку свиней і приміщення для їх утримання один раз у 10 днів проти кровоссальних комах (кліщів, вошей, бліх). Також треба постійно вести боротьбуз гризунами.
* Краще не купувати свиней у місцях несанкціонованої торгівлі без ветеринарних супровідних документів, не завозити тварин і продукцію свинарства з інших регіонів без узгодження з ветеринарною службою.
* Треба обов’язково представляти усе поголів’я свиней для ветеринарного огляду, вакцинації (проти класичної чуми свиней, рожі) та інших обов’язкових маніпуляцій, що здійснюються ветеринарними фахівцями.
* Не можна викидати трупи тварин, відходи від їх утримання та переробки на звалища, узбіччя доріг, закопувати їх на своєму городі або інших земельних ділянках. Не варто переробляти м’ясо тварин, що загинули, або вимушено забитих свиней, якщо на це немає дозволу санлікарів. Це категорично заборонене й може призвести до подальшого поширення хвороби.

 

На виконання розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації від 04. 04. 2019 року № 108-р щодо заборони вилову риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах   у весняно-літній період  в  порядку визначеному чинним законодавством,  Єланецькою райдержадміністрацією  розроблені та затверджені районні заходи з охорони водних біоресурсів і поліпшення середовища їх існування у Миколаївській області щодо встановлення заборони  на вилов риби, інших біоресурсів на водних об’єктах району.

Додаються:

1.Заходи з охорони водних біоресурсів і поліпшення середовища їх існування у Миколаївській області.

2.Наказ №86 «Про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у 2019 році».

  Наказ №86 «Про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у 2019 році»
Формат: PDF | Добавлен: 01/01/1970 03:00:00
936Kb Скачать скачать

^Нагору