Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Єланецький РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області інформує

Увага! Попередження про ускладнення погодних умов

За прогнозом УкрГідрометцентру, 5 лютого сильний сніг (приріст снігового покриву 10-20 см, в горах 35-40 см); пориви вітру 15-20 м/с (в горах 25 м/с), хуртовини, на дорогах снігові замети, ожеледиця, в Карпатах сильний сніг (приріст снігового покриву 30-50 см).

5-6 лютого в центральних областях значний сніг та у східних областях значний сніг з дощем, пориви вітру 15-20 м/с; місцями ожеледь та налипання мокрого снігу; хуртовини; на дорогах ожеледиця; утворення снігового покриву висотою 10-15 см.

В Кіровоградській та Дніпропетровській, на півдні Харківської, півночі Донецької та Луганської областей утворення снігового покрову 30-50 см, на дорогах снігові замети, ожеледиця.

В південних областях значний дощ з переходом в мокрий сніг, утворення снігового покриву висотою 10-15 см, пориви вітру 17-22 м/с, хуртовини; на дорогах ожеледиця.

По Києву внаслідок впливу південного циклону очікується зміна погодних умов: протягом доби 5 лютого значні опади переважно у вигляді мокрого снігу та снігу, налипання мокрого снігу, вранці та вдень пориви північно-східного вітру 15-20 м/с, хуртовини, на дорогах ожеледиця, утворення снігового покриву висотою 5-10 см (1 рівень небезпечності).

7-9 лютого послаблення та припинення опадів і явищ; зниження температури вночі до 7-13° морозу, вдень до 1-6° морозу; у східних областях та Карпатах вночі 11-16° морозу, вдень 5-10° морозу.

Очікувані погодні умови спричинятимуть порушення та припинення руху транспорту на дорогах та вулицях, ускладнюватимуть роботу підприємств енергетики та комунального господарства.

 

Інформація

щодо місць розгортання стаціонарних пунктів обігріву в населених пунктах Миколаївської області на зимовий період 2019/20 року

 

 

Єланецький район

№ з/п

Місце розташування

Адреса

1

Єланецька центральна районна лікарня

смт. Єланець, вул. Паркова, 55

(Р 15-10 Миколаїв-Арбузинка)

2

Єланецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги

смт. Єланець, вул. Паркова, 55 

3

Велідарівський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Велідарівка, вул. Перемоги, 31

4

Великосолонська сільська лікувальна амбулаторія

с. Великосолоне, вул. Центральна, 4

5

Возсіятська сільська лікувальна амбулаторія

с. Возсіятське, вул. Шкільна, 36

(Н-14 Миколаїв-Кіровоград)

6

Ясногородський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Ясногородка, вул. Шкільна, 2а

(Р 15-10 Миколаїв-Арбузинка)

7

Малоукраїнський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Малоукраїнка, вул. Азарова, 15

8

Водяно-Лоринський фельд-шерсько-акушерський пункт

с. Водяно-Лорино, вул. Центральна, 22

(Н-14 Миколаїв-Кіровоград)

9

Маложенівський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Маложенівка, вул. Розкидного, 3

(Р 15-10 Миколаїв-Арбузинка)

10

Нововолодимирівський фельд-шерсько-акушерський пункт

с. Нововолодимирівка, вул. Шкільна, 29

11

Калинівський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Калинівка, вул. Спеціалістів, 1

(Р 15-10 Миколаїв-Арбузинка)

12

Новоолександрівський фельд-шерсько-акушерський пункт

с. Новоолександрівка, вул. Шкільна, 6

(Р 15-10 Миколаїв-Арбузинка)

13

Великосербулівський фельд-шерсько-акушерський пункт

с. Великосербулівка, вул. Шкільна, 78

14

Ольгопольський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Ольгополь, вул. Центральна, 67

(Н-14 Миколаїв-Кропивницький)

15

Нововасилівський фельдшерсько-акушерський пункт

с. Нововасилівка, вул. Торгівельна, 9

16

Малодворянський дитячий  садок

с. Малодворянка, вул. Малодворянська, 72

 

Заходи пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях

 Приміщення виборчої дільниці повинне мати не менш двох евакуаційних виходів з відкриванням дверей за напрямком виходу людей з приміщення

  1. Електрична мережа освітлення зовнішньої    ілюмінації      і кабін     для голосування повинна мати самостійні        запобіжні      пристрої. Освітлення в кабінах виконується за допомогою електричного кабелю або проводу з мідними жилами.  З'єднання дротів виробляється за допомогою пайки, зварювання або опресування. Прокладку дротів з поліхлорвініловою ізоляцією по дерев'яних конструкціях необхідно виконувати з урахуванням захисту від механічних пошкоджень та відокремлення їх від горючих матеріалів та дерев'яних конструкцій (в гумових або ебонітових трубках).
  2. До     електричних     дротів     і освітлювальних   приладів   не   повинні доторкатися спалимі       матеріали (штори, завіси, драпірування і т.п.).
  3. На   випадок   відключення   електроживлення   дільниці   повинні   бути   обладнані електричними ліхтарями.
  4. По      закінченні      роботи      ділянки освітлювальні   й   інші   електричні прилади повинні виключатися.
  5. Виборчі дільниці забезпечуються вогнегасниками (ВВК-5, ВП-5) - по   два   у   залі для голосування і по одному в інших кімнатах, розміщені  на видних і доступних місцях.

 При виявленні пожежі (ознак горіння) присутні на виборчій дільниці повинні:

     - негайно повідомити про це за телефоном «101». При цьому необхідно назвати номер виборчої ділянки, адресу об'єкта, вказати кількість поверхів на об'єкті, місце виникнення пожежі, ситуацію що склалася, наявність людей на об'єкті, наявність на об'єкті співробітника ДСНС місцезнаходження та стан бюлетенів, а також повідомити своє прізвище;

- прийняти (за можливістю) заходи щодо евакуації людей, гасінню (локалізації) пожежі та
збереження матеріальних цінностей (насамперед бюлетенів);

-   за необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби.

 

 Шановні громадяни! Не спалюйте суху рослинність.

Бережіть довкілля

 

Початок відчутного потепління змусив громадян активно взятися за впорядкування своїх дворів та земельних ділянок. У зв’язку з цим, збільшується кількість багать біля приватних садиб, у дворах житлових комплексів, на узбіччях доріг.

Тепла і ясна погода призводить до підвищення класу пожежонебезпеки. У зв'язку з цим збільшується небезпека виникнення пожеж в екосистемах, на присадибних ділянках та в лісі.

Потрібно пам’ятати, що спалювання рештків рослин і опалого листя небезпечне, бо може перерости у неконтрольоване горіння. А це, в свою чергу, може призвести до пожежі. Тому при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

Тепла погода та вітер посилює небезпеку займання трави та дерев. До масштабних лісових пожеж може призвести найменша дрібничка. Аби не стати винуватцем лиха, Єланецький районний сектор ГУ ДСНС України у Миколаївські області закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності, на полях та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці, не залишати без нагляду багаття.

 

Шановні громадяни! Пам’ятайте!  Якщо ви помітили пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки - терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

 

 

Заходи безпеки під час Водохреща!

 19 січня всі православні християни відзначатимуть одне з головних свят – Хрещення Господнього. Головною традицією на Водохреща є пірнання у воду.  Для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду. Щорічно рятувальники району забезпечують безпеку цих заходів. Для цього чітко визначаються місця для купання та вживаються додаткові заходи безпеки. Тож, всі охочі зможуть належно вшанувати християнські традиції у спеціально обладнаному для цього місці, без ризику для життя.

Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

Єланецький РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області області звертається до громадян:

– занурювати (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;

– перед купанням необхідно розігріти тіло;

– до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятаєте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;

– занурювати найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

– при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

– не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини щоб уникнути загального переохолодження організму;

– якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

– при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

– після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;

Шановні жителі Єланецького району! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду. Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування.

 Про правила пожежної безпеки під час підготовки і святкування Новорічних та Різдвяних свят

 

Незабаром Новорічні свята. Палаци культури, установи, оселі наших громадян прикрасять Новорічні ялинки – неодмінні атрибути цього свята. Однак, поряд із позитивними емоціями, при недотриманні елементарних вимог правил пожежної безпеки, лісові красуні можуть зіпсувати святковий настрій. У зв’язку з цим Єланецький районний сектор ГУ ДСНС України у Миколаївській області нагадує головні вимоги правил пожежної безпеки під час підготовки і святкування Новорічних та Різдвяних свят.

            Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення стосовно протипожежного стану і переконатись у повній їх готовності. У тому числі: в забезпеченості потрібною кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, пожежної автоматики і сигналізації.

 

Під час проведення Новорічних свят:

- ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;

- ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;

- ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок;

- у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вольт;

- при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;

- не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, що не просочені вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі і т. ін.).

Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні Новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх отримання дозволить не затьмарити веселе Новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею.

Особливу небезпеку виникненню пожежі та травмуванню людей становить використання піротехнічних засобів. Тому, ми також звертаємось до батьків із проханням не дозволяти дітям пустощів з піротехнічними виробами.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування Новорічного настрою!

 

18.12.2018 

 

 СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ ІНФОРМУЄ

Дотримуйтесь пожежної безпеки в осінньо-зимовий період

Щороку з настанням опалювального періоду збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення.

Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

Це слід виконувати кожному:

• Слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;

• категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

• йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування.

Вже триває опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню,  у багатьох будинках є піч – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки. Тому варто ще раз згадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей. Пам’ятайте – наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища».

Згідно правил пожежної безпеки в Україні:

·        печі та ін. опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм;

·        підлога з горючих матеріалів повинна захищатися металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком вздовж печі;

·        на горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути проштукатурені та побілені;

·        димові труби будівель з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками;

·        попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені. Не дозволяється висипати їх поблизу будівель;

·        улаштування тимчасових печей (буржуйок) у приміщеннях не дозволяється.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

·        залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними дітям;

·        користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;

·        розміщати паливо й інші горючі речовини безпосередньо перед топковим отвором;

·        зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

·        сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

·        застосовувати для розпалювання печей легкозапалювальні та горючі речовини;

·        використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топки;

Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

                                         

                                         Провідний інспектор Єланецького РС

                                         ГУ ДСНС України у Миколаївській області 

                                         Cелютін О.М.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Вогонь у полі

Збережемо врожай від вогню!

Пора жнив — особливий пожежонебезпечний період. Спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність створюють загрозливу обстановку. Крім того, підвищується небезпека виникнення пожеж у лісах, в сільгоспугіддях.

В цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем біля хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.

3 початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, автомобільних шляхів  повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори — двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Збиральну техніку необхідно постійно перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

У цей час заборонено:

- робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

- застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;

- заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;

- заправляння машин у нічний час у польових умовах;

- розведення багаття на полях та біля них;

- спалювання стерні та пожнивних залишків.

Водії повинні пам'ятати, що, проїжджаючи поряд із хлібним масивом, не можна викидати недопалки в бік полів — це може призвести до пожежі із значними втратами.

Керівникам агроформувань району необхідно:

- вжити   організаційних   заходів   щодо   посилення контролю за станом пожежної безпеки під час виконання робіт із збирання врожаю, заготівлі кормів для потреб тваринництва, дотримання вимог "Правил пожежної безпеки України";

- забезпечити проведення профілактичних заходів з попередження пожеж у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від власників підприємств значних   фінансових, трудових і матеріальних затрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і  здоров’я працюючих,  зменшенню матеріальних і моральних збитків.

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти інструктаж під розпис. Осіб, які не пройшли його, до цих робіт не допускають.

Наголошуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

 

Єланецький РС ГУ ДСНС України в Миколаївській області

 

Пожежна безпека в екосистемах Єланецького району

 

З кожним днем температурні показники піднімаються все вище і по всій території країни встановлюється сонячна та майже літня погода. Тож у вільний час громадяни зазвичай вирушають на відпочинок на природу, у парки, лісові масиви та до водойм. Проте часом за розвагами та позитивними емоціями люди забувають про елементарні правила пожежної безпеки. Така недбалість може призвести до масштабної пожежі чи іншої надзвичайної події.

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газопроводів, лісові насадження.

Випадки спалення трави  та сміття не лише значно збільшують кількість виїздів техніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, а ще й створюють ймовірність виникнення пожеж в житловому секторі та в лісових масивах. Не користуйтеся вогнем для знищення сміття та сухої трав'яної рослинності. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

Під час відпочинку на природі необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров’ю.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.