Єланецький район » Районний центр зайнятості
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Районний центр зайнятості

 ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Єланецька районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості повідомляє, що у разі зупинення (скорочення) діяльності через карантин роботодавець може отримати допомогу з часткового безробіття.

Відкривши на сайті Державної служби зайнятості розділ "Допомога по частковому безробіттю", що міститься у рубриці "Роботодавцям" (https://www.dcz.gov.ua/, представники фірм і компаній мають змогу отримати вичерпну інформацію з аспектів виплати допомоги по частковому безробіттю.

Зокрема ознайомитися із:

Покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину https://www.dcz.gov.ua/. Порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

За більш детальною інформацією просимо звертатися у відділ взаємодії з роботодавцями Єланецької РФ МОЦЗ за тел. 9-17-66.

 

 

ДЕРЖАВНИЙ  ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, тел.(0512) 37-13-31,факс 37-02-14

Е-mail: zagal@ocz-mk.gov.uaWebhttps://mik.dcz.gov.ua Код ЄДРПОУ 03491441

 

ПРЕСРЕЛІЗ 

ФОП зможуть отримувати допомогу по частковому безробіттю

На сьогоднішній день Миколаївська обласна служба зайнятості перерахувала роботодавцям регіону понад 3 млн.646 тис. грн. допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько на своїй сторінці у Фейсбук.

«Ці кошти роботодавці виплачують 2364 своїм працівникам за вимушене скорочення або припинення діяльності підприємств через загрозу пандемії. Наразі обласним центром зайнятості прийнято 236 позитивних рішень на надання такої допомоги», – написав Дмитро Оборонько.

 За більш детальною інформацією та консультаціями керівник обласного центру зайнятості радить звертатися до центрів зайнятості та філій за місцем сплати ЄСВ https://cutt.ly/lygfS1q

Нагадаємо, що з 29.05.2020 набув чинності Закон № 591-ІХ «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби (COVID-19).

Зокрема, цим Законом  передбачена можливість надання  допомоги  по частковому безробіттю не лише працівникам малого та середнього бізнесу, а й фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами. Також подовжено термін звернення до служби зайнятості за отриманням такої допомоги – з 30 до 90 днів після припинення або скорочення діяльності підприємства. Крім того,  допомогу по частковому безробіттю звільняють від оподаткування  ПДФО та військового збору.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

ДЕРЖАВНИЙ  ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, тел.(0512) 37-13-31,факс 37-02-14

Е-mail: zagal@ocz-mk.gov.uaWebhttps://mik.dcz.gov.ua Код ЄДРПОУ 03491441

ПРЕСРЕЛІЗ

В Миколаєві організували випускний екзамен онлайн для безробітних, які навчалися за направленням обласної служби зайнятості

У середу, 27 травня,  Миколаївський обласний центр зайнятості та Національний університеті ім. адмірала Макарова організували захист випускних робіт у дистанційному форматі для 16 безробітних, які навчались в університеті за направленням служби зайнятості. На замовлення роботодавців або для самозайнятості безробітні опанували програму «Практичний вебдизайн, проектування, створення та супроводження вебвузла». Про це на своїй сторінці у Фейсбук розповів Директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

У зв’язку з введенням карантину заклади освіти не мають можливості забезпечити очний процес. Тому Миколаївська служба зайнятості почала активно використовувати навчання з елементами дистанційної форми. З початку 2020 року майже 700 зареєстрованих безробітних підвищили свою кваліфікацію таким чином.

«З Національним університетом імені адмірала Макарова у нас такий формат роботи вперше. Сучасні виклики ринку праці вимагають постійного вдосконалення методів навчання. Впевнений, що запровадження дистанційних технологій професійного навчання допоможе службі зайнятості оперативніше та якісніше сприяти безробітним у поверненні до продуктивної зайнятості. Вдячний викладачам навчального закладу, які безпосередньо забезпечили процес навчання 16 безробітних, та сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю з університетом у цьому напрямі», -  зазначив директор ОЦЗ Дмитро Оборонько.

Слухачам, які успішно склали залік та отримали свідоцтво про підвищення кваліфікації за програмою «Практичний ВЕБдизайн, проектування, створення та супроводження Вебвузла», Дмитро Оборонько побажав якнайшвидшого працевлаштування на високооплачувану роботу.

Миколаївська обласна служба зайнятості ще з минулого року організовувала підвищення кваліфікації безробітних в дистанційному форматі. У2019 році  за цією формою навчалось 92 особи.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua

 

 

Допомога роботодавцю по частковому безробіттю

Команда_ДСЗ презентує покрокову інструкцію для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю.
Зауважимо, що допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:
- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;
- сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.

Уся інформація і, власне, інструкція з детальним описом кожного кроку - на сайті в розділі «Роботодавцям» - https://is.gd/sCGoBM. Ознайомтесь, будь ласка!

Районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості

 


 

 

 Робоча зустріч з майбутнім головою Калинівської громади.

 
    Днями відбулася робоча зустріч директора Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Вікторії Даровської з 
головою Калинівської сільської ради Володимиром Булахом та головою Маложенівської сільської ради Тетяною Козуб, які планують об’єднатися в Калинівську сільську об’єднану територіальну громаду.
    В ході зустрічі було обговорено низку питань щодо економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, ролі служби зайнятості та 
шляхів співпраці з ОТГ. Вікторія Даровська говорила про важливість співпраці служби зайнятості з територіальною громадою, напрямки 
співпраці та шляхи досягнення максимальної користі для громади та її мешканців. 
     Зокрема були обговорені питання зайнятості жителів громади та залучення їх до громадських та інших робіт тимчасового характеру,
 проведення спільних зустрічей з керівниками підприємств та підприємцями, що здійснюють свою діяльність на території громади, 
можливість професійного навчання на замовлення роботодавців, надання інформаційно-консультаційних послуг служби зайнятості 
безпосередньо на території об’єднаної територіальної громади.
    В результаті зустрічі досягнуто домовленості про співпрацю щодо спільних дій у сфері сприяння зайнятості населення та вирішення питань розвитку громади.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

В Миколаєві можна знайти роботу за допомогою чат-бота в Telegram

Рекрутери Миколаївського міського центру зайнятості розробили чат-бота в Telegram для допомоги в пошуку роботи та працівників. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.  

– Друзі! Кого цікавить робота в Миколаєві або підбір працівників? Рекрутери Миколаївського міського центру зайнятості розробили для вас помічника – чат-бота в Telegram. З його допомогою швидко можна дізнатися про основні послуги служби зайнятості, про те, як стати на облік, про актуальні вакансії, розмір виплат, можливості перенавчання, як відкрити власну справу, як подати інформацію про вакансії тощо. Підпишіться і нові можливості завжди будуть у ваших руках – @recruiting_mmcz_bot.

Основне направлення діяльності наших рекрутерів – це швидкий та якісний підбір кадрів. Рекрутери використовують не лише базу резюме служби зайнятості, а й бази інших спеціалізованих ресурсів із пошуку роботи та працівників, соціальними мережею Facebook та сучасними месенджерами – Telegram, Viber та WhatsApp. Використовуючи їх не лише, як канали розповсюдження інформації про нові вакансії та розсилки резюме, а як засоби спілкування із шукачами роботи.

За останні пів року до сектору рекрутингу найчастіше зверталися за пошуком фахівців робітничих професій (водії, слюсарі, кухарі,  підсобні та дорожні робітники, зварники, виконроби, прибиральники). Серед кваліфікованих працівників найбільш запитувані були фахівці із бухгалтерського обліку, менеджменту, інженерії, а також держслужбовці і секретарі.

Шукачі роботи теж найбільше зацікавлені вакансіями  водіїв, підсобних робітників, секретарів, помічників керівників, офіс-менеджерів. Та, загалом, пристають на пропозиції роботи, де пропонується більша зарплата.

Довідково: З початку роботи сектору рекрутингу в Миколаївському МЦЗ (19 жовтня 2018 року), рекрутери допомогли укомплектувати 103 вакансії. Переважна більшість людей, які на них працевлаштувалися, не перебували на обліку в службі зайнятості.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua 

 

Яких змін Ви очікуєте від державної служби зайнятості?– ДСЗ проводить опитування

 

Державна служба зайнятості прагне покращувати свої послуги. З цією метою на сайті установи запроваджено опитування для роботодавців щодо задоволеності її послугами. Тут же можна внести свої пропозиції щодо змін, які, на думку респондентів, могли б поліпшити якість обслуговування, бути більш корисними чи доречними для роботодавців.

Так, протягом двох місяців (до 19 серпня 2019 року) на головній сторінці вебсайту ДСЗ dcz.gov.ua або на регіональній сторінці mik.dcz.gov.ua під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця», а також в рубриці «Роботодавцям» можна пройти запропоноване анкетування, надавши оцінку якості сервісу, та викласти власне бачення щодо вдосконалення послуг служби зайнятості.

 

 До уваги користувачів мережі!

 
     За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма US AID «Конкурентоспроможна економіка України» 
(далі - КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємств та поширюється на всій території України.
     КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкого зростання, створення 
інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництво меблів.
     Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. 
     Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього
 запиту необхідно надсилати на електронну адресу: aps001@CEPUkraine.org.
     Кінцевий термін подачі заявок - 29 лютого 2020 року.
     З формою концепції грантового проекту можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1s8a_gR4htDdLyyQzg6wRhDw7rE9K0r2Y
 
 
 
 
 

 

 
Робоча зустріч з працівниками місцевого відділу юстиції
 
       В рамках реалізації всеукраїнського правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право» в приміщенні Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ
 директором В. Даровською та заступником директора – начальником відділу надання соціальних послуг Т. Забродською 31.05.2019 року було проведено робочу зустріч з 
головним спеціалістом Єланецького районного відділу державної реєстрації цивільного стану ГТУЮ у Миколаївській області Гелярою Людмилою Михайлівною.
       Метою реалізації проекту є підвищення рівня обізнаності громадян про їх права та механізми їх реалізації та захисту, підвищення юридичної грамотності 
українців, формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, популяризації правової здатності вирішення проблем людей в Україні.
       В ході зустрічі було досягнуто домовленості, щодо організації спільних заходів, задля дієвого та ефективного механізму захисту прав кожного громадянина.
 

 

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ

 

29 травня 2019 в приміщення Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ відбувся Ярмарок вакансій для двох роботодавців, які постійно співпрацюють з Службою зайнятості - ФГ "Б.А.М", ФГ  "Водолаги Є.С."

  У заході взяли участь 5 осіб  з числа безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Під час Ярмарку вакансій представники від роботодавців запропонувала присутнім 3 вакансії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва  в укомплектуванні яких на даний момент є потреба. Також розповіли про умови і режим праці, заробітну плату, ознайомили присутніх з завданнями та обов’язками, які будуть покладенні на них при прийомі на роботу.

Сподіваємось що проведений захід принесе позитивний результат і завдяки активній роботі фахівців Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ, ряди працюючих громадян поповняться новими кадрами.

29.05.2019

 

 

Міні-ярмарок вакансій

 

Ефективною формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення міні – ярмарків вакансій.

24.05.2019 року в Єланецькій районній філії Миколаївського ОЦЗ проведено міні-ярмарок вакансій за участю представників ПП АГРО-ТОРГОВИЙ ДІМ "ГАРАНТ" для укомплектування вакансії підсобного робітника. На захід були запрошені 15 осіб з числа безробітних, які відповідають вимогам  роботодавця.

Представники роботодавця ознайомили присутніх з вимогами до майбутніх працівників, умовами та оплатою праці, режимом та характером роботи. Безробітні поділилися своїм досвідом роботи, набутими професійними навичками, залишили роботодавцю резюме та отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

Учасники заходу ознайомились з переліком актуальних вакансій, особливостями працевлаштування в сучасних умовах, з послугами, які надає служба зайнятості. Зокрема, наголошено на стимулюванні роботодавців до створення нових робочих місць, стимулюванні конкурентоспроможності окремих категорій громадян, на підвищенні кваліфікації працівників віком старше 45 років.

 

24.05.2019

 

 Служба зайнятості шукає кадри для суднобудівної галузі

 

     Відродження СУДНОБУДІВНОГО ЗАВОДУ «ОКЕАН», поглиблення співпраці та підписання меморандуму - це ті питання, які сьогодні обговорювались під час робочої зустрічі директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитра Оборонько з керівником заводу Станіславом Бібіком. На зустрічі також були присутні директор Миколаївського міського центру зайнятості Наталія Рябова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Вікторія Губіна та начальник відділу кадрів ТОВ «СУДНОБУДІВНИЙ ЗАВОД ОКЕАН» Алла Дорошенко.

     «Завод почав працювати і працювати активно, на даний час заводу потрібно закрити 15 вакансій, нам потрібні люди робітничих спеціальностей – зварювальники, складальники. Готові прийняти до заводу людей з інвалідністю. Ми підприємство, що спеціалізується на будівництві і ремонті суден, займається виробництвом металоконструкцій і обробкою металу та перевалкою вантажів», – розповів С. Бібік.

     «Перед нами стоїть задача допомоги в укомплектуванні вакансій. В короткий час за допомогою ярмарок вакансій та рекрутингових методик ми знайдемо саме тих працівників, які потрібні заводу, і відповідно до вимог, які зазначено у вакансіях. Крім того, ми можемо на ваше конкретне замовлення організувати навчання та підвищення кваліфікації претендентів на роботу» - наголосив Д. Оборонько.

     Довідково: Протягом 1 кварталу поточного року підприємством було подано до центру зайнятості 67 вакансій, серед них: слюсар-ремонтник судновий, 

електрозварник, складальник корпусів металевих суден, газорізальник, майстер дільниці, такелажник судновий, охоронник, машиніст крана, трубопровідник судновий, кошторисник, машиніст вальцьових верстатів. Заробітна плата на заводі складає від 10 000 – 20 000 тис. гривень. Укомплектовано службою зайнятості протягом зазначеного періоду – 41 вакансія. 

 

За довідковою інформацією звертатися за тел. 9-17-66 до Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ.

 

 

Нещодавно в приміщенні Єланецького районного військового комісаріату відбулась зустріч директора Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ Вікторії Даровської з військовим комісаром  Єланецького районного військового комісаріату Віктором Бабичем. У ході зустрічі були розглянуті питання подальшої співпраці та ефективної інформаційно – роз’яснювальної роботи з клієнтами служби зайнятості щодо укомплектування вакансій для проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України.  Крім цього на зустріч були запрошені безробітні та шукачі роботи, які зацікавилися проходження військової служби за контрактом.

В. Даровська зазначила, що служба зайнятості активно проводить заходи для інформування населення щодо проходження контрактної служби, фахівцями постійно ведеться робота з демобілізованими військовослужбовцями.

     Удосконалення професійної майстерності 

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, професіонал будь-якого рівня і спеціалізації повинен постійно поглиблювати свої теоретичні знання, 
набувати і відпрацьовувати вже отримані навички. Керівництво організацій і самі фахівці повинні бути зацікавлені у підвищенні освітнього рівня, оскільки 
наявність фундаментальних знань і практичних вмінь забезпечує ефективну діяльність будь-якого підприємства або організації. Самостійно освоїти всі аспекти 
професії досить важко, тому курси підвищення кваліфікації – оптимальне рішення проблеми. 
         Так, за потребою сільськогосподарських підприємств Єланецького району 59 осіб за допомогою служби зайнятості підвищили кваліфікацію за напрямками: 
сучасні прийоми технічного обслуговування та ремонту машин с/г призначення, новітні технології в сільськогосподарському виробництві, пов’язані з 
транспортуванням, зберіганням і застосуванням пестицидів і агрохімікатів на базі Херсонського ЦПТО ДСЗ та Єланецького ПАЛ.

  ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ЗБІЛЬШУЄ ГАРАНТІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ


     Основними видами професійного навчання безробітних є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації. Навчання організовується на замовлення 
роботодавців або для самозайнятості, впровадження підприємницької діяльності.
     Фінансування профнавчання безробітних, а також пов’язаних із ним витрат на проживання іногородніх слухачів і проїзд до місця навчання та у зворотному 
напрямку здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Кількість професій спеціальностей курсів та напрямків, за якими навчаються безробітні, постійно збільшується. 
     Деякі клієнти служби зайнятості мають сумніви, чи зможуть знов сісти «за парту» засвоювати навчальний матеріал у 30, 40 чи 50 років. Наша порада: скажіть 
«ні» невпевненості та ваганням! Знання не піддаються інфляції.
     Щорічно проводиться відбір навчальних закладів для організації профнавчання безробітних, який дозволяє залучати до співпраці вищі та професійно-технічні 
навчальні заклади з найкращою матеріальною базою та висококваліфікованим викладацьким складом, що мають ліцензії щодо надання освітніх послуг, дозволяючи після 
закінчення навчання видавати документи державного зразка.
     Пріоритет у навчанні безробітних належить центрам професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ), яких на сьогодні в Україні 
налічується 11.
     Основні переваги ЦПТО ДСЗ у порівнянні з іншими закладами освіти – стислі терміни навчання; врахування при організації навчального процесу особливостей 
дорослого населення; сучасна матеріальна база; тісна співпраця з роботодавцями; використання інтерактивних методів навчання.
     Оновити набуті в минулому знання, вміння та навички, скоріше адаптуватися на конкретному робочому місці дозволяє стажування, яке можливо пройти безпосередньо 
на підприємстві, в організації (установі) за направленням служби зайнятості.
     Досвід показує, що професійне навчання збільшує можливості безробітних громадян у пошуку оплачуваної роботи, розширяє їхню конкурентоспроможність на ринку 
праці за допомогою підвищення зростання професійної майстерності та мобільності. 
     Якщо ви не маєте роботи, ласкаво просимо до центрів зайнятості області, які відкриють вам двері до отримання нових професій та навичок.

    Військова служба за контрактом у Нацгвардії!

     З метою інформування про можливість працевлаштування на військову службу за контрактом 20 березня 2019 року в Єланецькій районній філії Миколаївського ОЦЗ 
відбувся захід для безробітних «Семінар з орієнтації на військову службу в ЗСУ» за участю представника  Південного відділенні комплектування Іміджево-Видавничого Центру Національної Гвардії України.
     НГУ – військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи МВС України і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, 
прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення 
громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами – із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної 
діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань, терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
     До участі у заході було запрошено 19 осіб з числа зареєстрованих безробітних.
     Звягінцев Олександр Сергійович, старший сержант, розповів присутнім про порядок відбору громадян на військову службу за контрактом у НГУ та нюанси перебування 
у військовому резерві, ознайомив з переліком посад, в яких є потреба. Більш детально зупинився на грошовому, матеріальному забезпеченні та пільгах, які отримають 
безробітні у разі підписання домовленостей про службу в НГУ. Під час зустрічі Олександр Сергійович відповів на низку запитань учасників заходу, запропонував 
друковану продукцію з контактними даними відділів комплектування.

 Професії майбутнього

Майбутнє вже почалося і життя змінюється на наших очах: одні професії вже майже зникли, а інші ще не з’явилися, але до них треба готуватися. 

Кому потрібні листоноші, якщо можна написати емейл чи зв’язатися через вайбер? Навіщо на виробництвах токарі та слюсарі, якщо їх можуть замінити роботи? 
Що робити бібліотекарам, якщо будь-яку книжку можна знайти в інтернеті? І головне: що робити старшокласникам, які опиняться у самому центрі цих кардинальних змін?
Саме на такі запитання відповідали старшокласники Возсіятської ЗСО Єланецького району на профорієнтаційному уроці «Професії майбутнього».
Фахівці служби зайнятості сприяли актуалізації проблеми вибору професії, знайомили із змінами в суспільстві за останні десятиріччя та їхнім впливом на 
професійну діяльність людини; аналізували конкурентоспроможність і мобільність сучасного фахівця; сприяли розумінню сучасних умов самореалізації людини на ринку праці.

     Як обрати професію в ХХІ столітті?

    Актуалізувати проблему вибору професії, ознайомити із змінами в суспільстві за останні десятиріччя та їхнім впливом на професійну діяльність людини; 
проаналізувати конкурентоспроможність і мобільність сучасного фахівця; сприяти розумінню сучасних умов самореалізації людини на ринку праці – з такою метою провідний фахівець з питань зайнятості Єланецької філії Миколаївського ОЦЗ Коваленко Світлана завітала до учнів Єланецької гуманітарної гімназії. Разом з психологом закладу Селютіною Оленою скоординували хід заняття:
    «Сьогоденний діловий та професійний світ потребує в першу чергу професійно мобільних людей, які можуть критично мислити, грамотно та самостійно приймати рішення, нести відповідальність за їх впровадження в життя, спритні та адаптивні, допитливі, ініціативні та підприємницькі.
    Рівень молодіжного безробіття досить високий. При первинному виході на ринок праці у молоді, як правило, переважає ідеалістичне уявлення щодо майбутньої професії, трудової та професійної кар’єри, які з перших кроків на ринку праці руйнуються та приводять до складного соціально-психологічного стану (тривоги, депресії, що впливає на комунікативну сферу та супроводжується почуттям безнадійності, комплексом провини) в умовах неможливості працевлаштування. Проблеми у молоді виникають саме через невірний та непродуманий вибір професії чи спеціальності для навчання в навчальних закладах, тому, що комерціалізація їх приводить до розповсюдження навчання за престижними, але зовсім не актуальними для нашого регіону професіями».
    На занятті  майбутні випускники отримали вдосталь інформації про актуальні професії району та області, про професії, які зникають, про нові професії, які з’являються, а також склали рейтинг актуальних професій майбутнього. За допомогою вправ, презентацій, постановки проблемних питань фахівцям вдалося досягти поставлених цілей. Співпраця триває.
 

 16 січня 2019 року  проведено робочу зустріч директора Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ В. Даровської з начальником Єланецького бюро надання безоплатної правової допомоги І. Котенко. В ході зустрічі обговорено план співпраці на 2019 рік, затверджено План спільних дій та графік роботи дистанційного пункту Безоплатної правової допомоги на І квартал 2019 року.

 Згідно графіку роботи консультаційного пункту у Єланецькій районній філії Миколаївського ОЦЗ, кожний громадянин має змогу звернутися та  отримати 
спеціалізовану безкоштовну правову консультацію, а в разі потреби скористатися послугами адвоката за державний кошт з метою захисту від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

 

 

Про квоту з працевлаштування звітуємо за оновленою формою до 1 лютого

   
Мінсоцполітики наказом від 23.11.2018 р. № 1763 затвердило нову форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у 
сприянні працевлаштуванню (їх перелік наведено в ст. 14 Закону про зайнятість). Цим же наказом внесено зміни до Порядку її заповнення та подання.
Хто і кому має надавати такий Звіт?
Як очевидно із назви Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії
 у сприянні працевлаштуванню, цей звіт подають:
• лише роботодавці;
• до Держслужби зайнятості за юридичною адресою роботодавця.
При цьому в оновленому Порядку зазначається, що роботодавці — це підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Тобто на 
фізосіб-роботодавців обов’язок надання такої Інформації не поширюється!
    Коли вперше звітувати за новою формою?
Зверніть увагу! Наказ № 1763 опубліковано 8 січня у «Офіційному віснику України» № 3/2019, тому звітувати за новою формою та правилами потрібно вже за 2018 рік, 
не пізніше 1 лютого 2019 року.
    Що і для кого змінюється?
Відповідно до внесених змін у визначення квоти та нову форму звіту, підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб також мають подавати до 
Держслужби зайнятості інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Тож у разі опублікування 
Наказу № 1763 у січні 2019 року, такі підприємства мають відзвітувати вперше за 2018 рік.
Звертаємо увагу! Що з 1 січня 2018 року почала діяти частина друга ст. 14 Закону про зайнятість населення. За нею для працевлаштування осіб, яким залишилося 10 
і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій 
чисельності штатних працівників.

 Види послуг, які надає роботодавцям державна служба зайнятості

1. Інформування про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці.
2. Інформування роботодавців відповідно до профілю підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості (далі ЦЗ), в тому числі 
   про осіб, які шукають роботу і мають унікальні (рідкісні) професії, спеціальності або особисті якості.
3. Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.
4. Здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик: проведення тестування, оцінка та інтерпретація 
   результатів.
5. Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.
6. Допомога в оперативному підборі необхідних кадрів шляхом представлення вакансій для потенційних працівників в ході проведення ярмарок вакансій.
7. Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби роботодавців у навчальних закладах, 
   так і безпосередньо на виробництві.
8. Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне 
   соціальне страхування.
9. Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та компенсації витрат роботодавця, який 
   працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації.
10. Зняття з реєстрації трудових договорів між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками, зареєстрованими в СЗ до 01.01.2015 року.
11. Надання комплексу спеціальних послуг у розв’язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників.
12. Допомога у підготовці текстів оголошень про вільні робочі місця (вакансії) для їх розміщення у ЄІАС, засобах масової інформації і пошук кадрів.
13. Сприяння у проведенні роботодавцями співбесід із кандидатами на робочі місця та організація зустрічей з шукачами роботи, у тому числі у центрах зайнятості.
14. Проведення семінарів для роботодавців, у тому числі з питань працевлаштування інвалідів.
15. Надання консультацій щодо виконання певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, у тому числі з 
   питань вивільнення працівників, працевлаштування громадян, які не здатні конкурувати на ринку праці, з питань використання праці іноземців тощо.