Єланецький район » Податкова діяльність
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Податкова діяльність

                                       ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

      Фахівці Єланецької ДПІ акцентують увагу платників податків, що на офіційному веб-порталі ДПС України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких можна знайти  корисну інформацію.

      Так, платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися  електронними сервісами:«Єдина база податкових знань»; «Довідайся більше про свого бізнес-партнера»;  «Бази даних ДПС платників ПДВ»; «Платникам податків про електронну звітність»;  «Адреси масової реєстрації платників податків» і т.п. Тобто, кожен з платників податків може обрати для себе зручний формат послуг в електронному вигляді, який заощадить  робочий час.

        Наприклад, не відвідуючи податкову інспекцію, платник податків береться на облік в податковій інспекції протягом одного дня після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 

        Через сервіс «Електроний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають змогу не тільки отримати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування, а й листуватись із органом ДПС в електронному вигляді. Електронний кабінет платника забезпечує користувачам можливість подавати податкову звітність в режимі реального часу, переглядати податкову звітність та надає доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом.

       Отож, завдяки електронним сервісам від ДПС, не відвідуючи податкову інспекцію, кожен платник має можливість вести бізнес з дотриманням вимог податкового законодавства.

        

 


Податкова інспекція інформує

 

Особливості нарахування та сплати земельного податку

для фізичних осіб

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Порядок обчислення плати за землю визначено ст.286 Податкового кодексу України. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної фіскальної служби (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникам до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення про суми сплати земельного податку.

Відповідно до пп.287.5 ст.287 Податкового кодексу України фізичним особам необхідно сплатити земельний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року, земельний податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, у якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, у якому у нового власника виникло право власності.

У сільській та селищній місцевості фізичні особи можуть сплатити земельний податок через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад за квитанцією про приймання податкових платежів.

 

 

Головне управління ДФС у Миколаївській області

^Нагору

До відома


 

 


 Державна фіскальна служба України закликає платників користуватись електронними сервісами

Деталі...