Еланецкий район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Децентрализация власти Доступ к публичной информации Запобігання проявам корупції Безвизовый режим: вопросы и ответы

Максим Степанов: Нехтування правилами протиепідемічної безпеки вже за місяць може призвести до колапсу медичної системи

13/11/2020

 Нехтування запровадженими в країні протиепідемічними правилами безпеки вже за місяць призведе до того, що лікарняні ліжка будуть повністю заповнені і медзаклади не зможуть приймати хворих. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

 

“Якщо ми не будемо дотримуватись правил, то вже за місяць можемо отримати 100-відсоткову заповненість ліжок. Що буде далі? Лікарні не зможуть приймати хворих. І в такому разі не буде надана допомога саме в умовах стаціонару людям, які потребують кисню, які інколи потребують підключення до апаратів ШВЛ, які потребують висококваліфікованої медичної допомоги”, — наголосив очільник МОЗ.

 

Міністр зазначив, що найефективнішим методом у боротьбі з COVID-19 вважається повний жорсткий карантин. Однак, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, такий крок зруйнує вітчизняну економіку. Тому уряд за ініціативою МОЗ прийняв рішення запровадити карантин "вихідного дня”.

 

“Ми вимушені знаходити баланс, тобто ті заходи, які якнайменше вдарять по економіці, особливо по малому та середньому бізнесу”, — підкреслив міністр.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про запровадження карантину “вихідного дня” з 14 по 30 листопада 2020 року з метою зменшення соціальних контактів для розірвання ланцюгу передачі хвороби. На загальнодержавному рівні також введені обмеження, які відповідають “помаранчевому” рівню епідемічної небезпеки.

 

В Україні максимальна кількість ліжок, яка може бути виділена для лікування хворих на COVID-19, становить 83 тис., це 50% усього ліжкового фонду.

 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Всі новини →