Еланецкий район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Децентрализация власти Доступ к публичной информации Запобігання проявам корупції Безвизовый режим: вопросы и ответы

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

12/11/2020

 Сьогодні відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, на якому розглянуто питання «Про виконання плану ветеринарно-санітарних заходів по ліквідації вогнища сказу і скасування карантинних обмежень з території с. Велика Солона».

Було проінформовано, що карантинні обмеження були запроваджені на території с. Велика Солона рішенням ДНПК при Єланецькій РДА № 7 від 10.09.2020р. після отримання звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Миколаївської державної лабораторії ДПСС (біопроба) №002884 щодо позитивного результату дослідження біоматеріалу від безпритульного кота на сказ в с. Велика Солона Єланецького району. Джерело інфекції - невідомо. Хвора тварина мала контакт з місцевою жителькою М.
На протязі дії карантинних обмежень було проведено ряд заходів організаційного, профілактичного та санітарного напрямку спрямованих на ліквідацію вогнища сказу на території с. Велика Солона Єланецького району. Проводилися подвірні обходи по карантинованій території та в населених пунктах, що знаходяться в межах загрозливої зони, для виявлення осіб, які контактували з підозрілою у захворюванні на сказ твариною. Проводилася широка роз'яснювальна робота серед населення щодо захворювання тварин на сказ.
Спеціалістами служби ветеринарної медицини на карантинованій території було проведено подвірні профілактичні щеплення тварин проти сказу. Всього було щеплено в: с. Велика Солона собак - 133 гол., котів - 67 гол., с. Нововолодимирівка собак – 90 гол., котів – 65 гол., с. Григорівка собак – 25 гол., котів – 10 гол.
За період дії карантинних обмежень випадків нападу диких тварин на людей на території с. Велика Солона не зареєстровано.
Місце, де було виявлено хвору на сказ тварину піддане дезінфекції згідно «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».
Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин в зоні дії карантинних обмежень в останнє була проведена у вересні 2020 року.
У мисливських угіддях на карантинованій території заборонено промисловий і ліцензійний відстріл, відлов і вивіз диких тварин.
Ветеринарно-санітарні заходи по ліквідації вогнища сказу на території с. Велика Солона виконано в повному обсязі. З 10.09.2020 року випадків захворювання тварин на сказ не виявлено.
На підставі вищезазначеного, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Єланецькій райдержадміністрації вирішила з 12.11.2020 року скасувати карантинні обмеження по сказу тварин з с. Велика Солона.

Всі новини →