Еланецкий район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Децентрализация власти Доступ к публичной информации Запобігання проявам корупції Безвизовый режим: вопросы и ответы

Як відбувається моніторинг стану пацієнта протягом всього періоду захворювання COVID -19 та скільки коштуватиме лікування коронавірусної хвороби

09/11/2020

 Експерт управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Загальна практика - сімейна медицина» Ольга Присяжнюк під час онлайн-брифінгу поінформувала, як відбувається моніторинг стану пацієнта протягом всього періоду захворювання COVID -19 та скільки коштуватиме лікування коронавірусної хвороби.

 

Вона зазначила, що спершу при захворюванні пацієнт може зателефонувати сімейному лікарю, він проводить оцінку стану пацієнта відповідно до класифікації та ступеня тяжкості перебігу захворювання, надає рекомендації  щодо самоізоляції, лікування у разі погіршення стану. Медичні працівники (лікар/медична сестра) здійснюють контроль поточного стану пацієнта і контактних осіб протягом 14 днів оскільки на такий період часу проводяться карантинні заходи. Вибір методу контролю обирає лікуючий лікар, це може бути опитування по телефону або візити за місцем проживання. Якщо у пацієнта є певні симптоми то його контролює лікар до зникнення цих симптомів, а якщо це контактні без симптомів то лікар/медична сестра спілкуються через день почергового. Якщо медична сестра в телефонній розмові  з’ясувала  про появу симптомів у контактного вона негайно  інформує про це лікаря. Всі дані моніторингу вносяться  в медичну карту амбулаторного хворого або до  електронної  медичної інформаційної системи.
 

Стосовно того скільки коштуватиме лікування коронавірусної хвороби, Ольга Присяжнюк зазначила, що лікування призначає лікар і воно залежить від перебігу захворювання. 
 

«Сімейні лікарі на амбулаторному етапі лікують пацієнтів з легким та середньої тяжкості перебігом, а це приблизно 80 відсотків усіх хворих. Пацієнтам з легким перебігом призначається згідно протоколу лише збалансоване харчування, достатня кількість рідини до 2 літрів та в разі потреби лікарські  препарати- парацетамол або ібупрофен», - прокоментувала вона.
 

Окрім цього, Ольга Присяжнюк доповнила, що медичні заклади уклали з  Національною Службою Здоров’я України 4 пакети для обслуговування населення у випадку захворювання COVID -19 в яких чітко прописані, які послуги та на підставі чого надаються безкоштовно при наявності укладеного договору між підприємствами та НСЗУ.
 

Наприкінці Ольга Присяжнюк наголосила на тому, що незважаючи на пандемію COVID -19 потрібно обов’язково продовжувати проведення щеплення згідно календаря серед населення як дитячого так і дорослого, адже багато захворювань від яких проводиться вакцинація є вакцинокерованими,  тобто лише вчасно проведене щеплення забезпечує захист та формує імунітет від даної хвороби. 
 

«Не зволікайте, вакцинуйте, як діток так і дорослих з 16 років, а кожні наступні 10 років нагадую, що потрібно робити  щеплення від дифтерії та правця», - додала вона.

 

 

Всі новини →