Еланецкий район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Децентрализация власти Доступ к публичной информации Запобігання проявам корупції Безвизовый режим: вопросы и ответы

ікторія Смолякова надала відповіді на актуальні питання, які надходили на «гарячу лінію» з питань профілактики поширення COVID-19

04/11/2020

 В Центрі громадського здоров’я з початку пандемії працює гаряча лінія щодо профілактики коронавірусної інфекції та надання первинної психологічної підтримки. Телефон «гарячої лінії»  - 46-47-57. «Гаряча лінія» працює з 9.00 до 16:00 у робочі дні.

 

Про це під час онлайн-брифінгу нагадала начальник відділу промоції здорового способу життя та психічного здоров'я КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров’я» Миколаївської обласної ради Вікторія Смолякова.
 

Вона надала відповіді на питання, які надходили на «гарячу лінію» та були найбільш повторюваними протягом останнього тижня.
 

Вікторія Смолякова зазначила, що найактуальніше питання було про те, кому в Україні роблять безоплатний тест на COVID-19, методом ПЛР.
 

«Для того, щоб пройти тестування безоплатно, потрібно мати направлення або від сімейного лікаря, або від лікуючого лікаря. При симптомах коронавірусної інфекції,  хворий звертається до лікаря, його реєструють одразу при підозрі та надають направлення», - розповіла вона.
 

За словами Вікторії Смолякової, друге питання, яке часто надходило на «гарячу лінію» стосується того, які права має особа що проходить самоізоляцію з використанням мобільного додатка «Дій вдома».
 

«Особам, що проходять самоізоляцію з використанням мобільного додатка «Дій вдома» дозволяється двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу за умови використання засобів індивідуального захисту; відвідувати місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу. Особа, яка перебуває на самоізоляції, має право звертатися за отриманням медичної допомоги та у невідкладних випадках за екстреною медичною допомогою», - поінформувала вона.

Всі новини →