Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 11 листопада:

11/11/2020

 На сьогодні в лікарнях перебувають 28 564 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19 або підозрою. Як зазначають медики, вірус стає більш агресивним — кількість важких хворих зростає.

 

У країні через пандемію призупинені лише ті планові госпіталізації та операції, відтермінування яких не загрожує здоров’ю та життю пацієнтів. Наразі продовжуються госпіталізації та операції, пов’язані з ускладненим перебігом вагітності та пологів, наданням медичної допомоги вагітним, породіллям, роділлям та новонародженим, наданням меддопомоги у спеціалізованих відділеннях медичних закладів пацієнтам з онкологічними захворюваннями, наданням паліативної допомоги, наданням спеціалізованної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня за умови дотримання ними відповідних санітарних та протиепідемічних правил. Очільник МОЗ наголосив, що госпіталізація та операція не можуть бути перенесені, якщо це загрожує життю та здоров’ю пацієнта.

 

МОЗ закликає не займатися самолікуванням, а у разі появи симптомів гострого респіраторного захворювання звертатися до сімейного лікаря. Амбулаторне лікування можливе лише за умови легкого перебігу хвороби. Водночас лікування вдома має відбуватися виключно за показаннями та призначенням сімейного лікаря відповідно до протоколу. Медичні працівники повинні здійснювати постійний контроль поточного стану пацієнта і контактних осіб.

 

Легкий перебіг коронавірусної хвороби характеризується: невеликою гарячкою (до 38°C), що добре контролюється прийомом жарознижуючих препаратів; нежиттю; сухим кашлем без ознак дихальної недостатності (утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання); відсутністю шлунково-кишкових проявів та змін психічного стану. Ускладнення з боку дихальної системи при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому рекомендовано активно спостерігати за хворими саме в цей період.

 

Учора очільник МОЗ побував з робочою поїздкою у Дніпропетровській області, під час якої відвідав чотири лікарні, що надають меддопомогу хворим на COVID-19.

 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

 

Всі новини →