Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

Оксана Єльчієва: З 01 липня 2021 року батькам буде надана можливість отримати замість «пакунку малюка» відповідну грошову компенсацію

04/11/2020

 Директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва під час онлайн-брифінгу розповіла про нові правила отримання «пакунку малюка», вартість та про необхідні документи для його отримання.

 

На початку Оксана Єльчієва зазначила, що відповідно до внесених змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» визначено як вид державної допомоги сім’ям з дітьми.

 

Також було розширено перелік осіб, які мають право отримати «пакунок малюка», а саме: батьки, в яких народилася дитина, а в разі відсутності обох батьків - родичі, усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

 

Оксана Єльчієва повідомила, що з 01 липня 2021 року батькам буде надана можливість отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.

 

«Що стосується даного часу, то в тих районах і містах області в пологових будинках яких є «пакунки малюка» в натуральній формі, ми продовжуємо їх видавати, а там, де їх немає, ми надаємо допомогу в грошовій формі», - зауважила вона.

 

Також Оксана Єльчієва зазначила, що «пакунок малюка» надається у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня народження дитини. І якщо породіллі не отримають зазначений пакунок в пологовому будинку, то вони можуть з цим питанням звернутися до управлінь соціального захисту населення, після чого їм буде надано при наявності «пакунок малюка» або ж грошова компенсація.

 

Директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації поінформувала, що наразі розмір такої грошової виплати складає 5 000 грн. Але з 01 грудня 2020 року, і грошова компенсація, і «пакунок малюка» буде збільшено до суми 5 763 грн.

 

Щодо необхідних документів для отримання «пакунка малюка», то потрібно надати копію свідоцтва про народження дитини та копію паспорта матері. А для отримання грошової допомоги - довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

 

Всі новини →