Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

«Носіння медичної маски знижує ризик захворювання на COVID-19», - Оксана Баланська

03/11/2020

 Ми не можемо реально знати, чи несемо ми загрозу для оточуючих зараз, почуваючи себе добре. Але ми можемо не допустити цієї загрози. При використанні засобу захисту переносником ризик зараження для іншої людини різко знижується - до 5%. Коли маски носять всі, ймовірність зараження становить всього 1,5%.

 

Про це під час онлайн-брифінгу повідомила начальник КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров’я» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська.
 

У випадку коронавірусної хвороби доведено, що людина стає заразною  для оточуючих на 1-2 дні до клінічних проявів хвороби. 
 

 «Якщо існує загроза, її варто уникнути. Але, у випадку із коронавірусом, нам щось заважає та стільки дискусій викликає маска. Багато хто не сприймає загрозу без візуалізації, не бачить функції, яку повинна, або виконує маска», - зазначила Оксана Баланська.
 

Вона наголосила, що коронавірусна хвороба передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Враховуючи це, маска найбільш ефективна для того, щоб не випустити вірус. 
 

Для того, захворіє людина чи ні, після контакту з хворим, має значення, яку саме кількість вірусів вона отримає. Тож провітрювання приміщень сьогодні також  цілком дієвий засіб профілактики.
 

Окрім цього, Оксана Баланська порадила ретельне мити руки із звичайним милом та користуватися дезінфікуючими засобами. А використання вологих серветок та спреїв для рук в якості обробки рук вона назвали сумнівним.

 

Всі новини →