Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

Максим Степанов: При перших ознаках ГРВІ мешканці сіл мають одразу телефонувати сімейному лікарю

03/11/2020

 При перших ознаках ГРВІ мешканці сіл повинні відразу телефонувати сімейному лікарю, який залежно від стану хворого та перебігу хвороби прийматиме рішення щодо тестування на COVID-19 та подальшого лікування пацієнта. Про це під час щоденного брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

 

Міністр також зазначив, що до МОЗ надходить багато звернень щодо алгоритму тестування людей, які мешкають у сільській місцевості.

 

“Це важливе питання, адже в Україні близько 30% населення мешкає у сільській місцевості, де є проблеми з доступом до медичної допомоги. Найголовніше, якщо ви відчули ознаки застуди, нікуди не треба їхати, адже ви можете інфікувати інших. Пацієнту з ознаками гострої респіраторної інфекції, який мешкає в селі, треба подзвонити своєму сімейному лікарю”, - наголосив очільник МОЗ.

 

Він також додав, що якщо температура вища ніж 38℃ і є хоча б один із симптомів тяжкого перебігу гострого респіраторного захворювання, серед яких кашель, утруднене дихання, біль в грудній клітці, задишка в спокої, ціаноз, порушення свідомості, ознаки дихальної недостатності, інші ознаки, що свідчать про критичний стан пацієнта, лікар відразу викликає мобільну бригаду. Мобільна бригада повинна взяти мазок для подальшого ПЛР-дослідження. Також залежно від стану хворого та перебігу хвороби лікар прийматиме подальші рішення щодо виклику екстреної медичної допомоги.

 

“Якщо є наявні показання, то відбувається госпіталізація хворого у визначені заклади охорони здоров’я. В іншому разі лікування відбувається за місцем перебування пацієнта, тобто в амбулаторних умовах. Дуже важлива річ - не треба займатися самолікуванням. Не треба бігти в аптеку і купувати дороговартісні ліки. Не треба шукати в інтернеті і Google, як лікувати коронавірусну хворобу. Це справа спеціалістів”, - підкреслив Максим Степанов.

 

Також Міністр охорони здоров’я нагадав, що учора розпочав роботу всеукраїнський контакт-центру МОЗ із протидії поширенню коронавірусної хвороби.

 

“Усі громадяни без винятку із найвіддаленіших куточків нашої країни можуть своєчасно отримати вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19. Ви можете безкоштовно зателефонувати на номер 0-800-60-20-19 з питанням, пропозицією або скаргою та оперативно отримати відповідь від одного зі 150 операторів контакт-центру”, - зазначив Максим Степанов.

 

Нагадаємо, що раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звернувся до парламенту з проханням розглянути та прийняти законопроєкт щодо посилення адміністративної відповідальності за перебування в громадських місцях та транспорті без респіраторів або захисних масок.

 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Всі новини →