Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 3 листопада:

03/11/2020

 За минулу добу в Україні встановлено черговий антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19 - було зареєстровано 8 899 хворих. Коронавірусна інфекція розповсюджується шаленими темпами не лише в Україні, а й у світі. Наприклад, у Франції за минулу добу зафіксовано 52 тисячі нових випадків захворювання. Така ситуація спостерігається в усіх європейських країнах.

 

Очільник МОЗ поінформував про алгоритм тестування людей, які проживають у сільській місцевості. У разі виникнення ознак гострої респіраторної застуди рекомендується залишатися вдома та зателефонувати сімейному лікарю. У випадку важкого перебігу захворювання (температура тіла більше 38ºС та хоча б один з наступних симптомів: кашель, утруднене дихання, біль в грудній клітці, задишка в спокої, ціаноз, порушення свідомості, ознаки дихальної недостатності, інші ознаки, що свідчать про критичний стан) лікар повинен викликати мобільну бригаду, яка відбирає матеріал для ПЛР-тестування, або прийняти рішення про виклик екстреної медичної допомоги.

 

Залежно від стану пацієнта відбувається його госпіталізація у визначені заклади охорони здоров’я або лікування за місцем перебування. МОЗ закликає не займатися самолікуванням.

 

Вчора МОЗ запустило роботу всеукраїнського контакт-центру з протидії поширенню коронавірусній хворобі. Відтепер кожен громадянин з будь-якого населеного пункту зможе своєчасно отримати офіційну та вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19, не покидаючи власної оселі. Для цього необхідно зателефонувати на безкоштовний номер 0-800-60-20-19. Контакт-центр працює цілодобово.

 

Наразі МОЗ не розглядало питання щодо розгортання мобільних моргів, оскільки в цьому немає необхідності.

 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Всі новини →