Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

Як знизити ризик захворювання на COVID-19: поради від начальника Миколаївського обласного центру громадського здоров’я Оксани Баланської

03/11/2020

 У вівторок, 3 листопада, під час онлайн-брифінгу начальник КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров’я» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська розповіла про те, як знизити ризик захворювання на коронавірусну хворобу.

 

Оксана Баланська  зазначила, що надважливими умовами нашого здоров’я є –якісний здоровий сон, режим, здорове харчування, фізична активність та стан нашої психіки.
 

«Враховуючи що здоров'я людини на 60% і більше залежить від способу життя (їжа, режим харчування, фізична активність, рівень стресу, шкідливі звички і руйнівна поведінка) є сенс  піклуватися про себе, адже це і є сама дієва профілактика», - прокоментувала вона.
 

Доглянутий, у доброму стані організм здатен дуже ефективно протистояти зовнішнім загрозам. В нашому організмі все пов’язане одне з одним, для того, щоб ефективно  працювала наша імунна система, дуже важливо щоб ми виробляли достатню кількість мелатоніну - це гормон який виробляється переважно вночі, при мінімальному освітленні та регулює, серед іншого, нашу здатність отримувати міцний та здоровий сон.

 
«Дотримуємось режиму! Принаймні, намагайтесь засинати о 22 годині у темному, з комфортною температурою приміщенні з не пересушеним повітрям, тому що пересушене повітря, в свою чергу, пересушує наші слизові, і вони замість бар’єрної функції стають для хвороботворних вірусів та бактерій вхідними воротами до нашого організму. Вчасно спимо, якісно відпочиваємо, всі системи організму працюють синхронно та мають резерв міцності для вирішення нештатних питань», - наголосила вона.
 

Що стосується якісного харчування Оксана Баланська зазначила, що воно повинне та забезпечить нам якісне самопочуття. 
 

«Сьогодні сезонний стіл надзвичайно багатий.  Тому, замість фаст-фудів, вживаємо правильну їжу. Порція, яку ми з’їдаємо за 1 прийом, повинна вміщуватися у нашу долоню. Їжа не повинна бути надто жирною, бажано - не смаженою, повинна містити харчові волокна й вітаміни, вживайте, як можна менше швидких вуглеводів», - рекомендує Оксана Баланська.
 

Щодо фізичної активності, Оксана Баланська повідомила, що мінімально достатнім рівнем вважають 20 хвилин на день хоча б швидкої ходи. Крім того, посильне для організму фізичне навантаження допомагає у злагоджені роботи всіх систем організму, воно до того ж знижує нашу тривожність, дозволяючи  «переробити»   емоційну напругу  на фізичне навантаження.
 

Наостанок Оксана Баланська додала, що сьогодні в топі стрес-факторів,  безперечно -  пандемія коронавірусу, враховуючи це вона порадила, щоб не збільшувати тривожність шукати конструктивну інформацію, використовувати інформацію з офіційних джерел та споживати новини дозовано.

Всі новини →