Elanets » News
Homepage News Decentralization of power Publicity Запобігання проявам корупції Visa-free travel: Questions and Answers

БОРОТЬБА З АМБРОЗІЄЮ – СПРАВА КОЖНОГО

06/08/2020

 

   Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії полинолистої, пилок якої – найсильніший алерген для людей різного віку.

Амброзія полинолиста  — це один із найнебезпечніших в Україні карантинних бур’янів-алергенів. За статистикою кожен 3-5 житель схильний до алергічних захворювань або вже страждає на них.
    Поширення такого карантинного організму як амброзія полинолиста набуває загрозливого, некерованого стану. Отже, проблема боротьби зі злісним карантинним бур’яном – є загально.
Боротьбу з амброзією варто розпочинати задовго до цвітіння. Уже з початку липня можна її скошувати. Якщо верхівка рослини буде обрізана, то вона не зможе розквітнути. Однак є ймовірність виросту додаткових пагонів. Тому найкраще знищувати амброзію разом з кореневою системою.  

Згідно Закону України «Про карантин рослин» проведення заходів по знищенню карантинних організмів на земляних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок.

Доречно нагадати мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, що статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

     Закликаємо  всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та екологічного стану нашого району до плідної співпраці по знищенню амброзії на засмічених ділянках. Також звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по знищенню амброзії. Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.

Не можна стояти осторонь. Боротьба з амброзією – справа кожного. Давайте всі разом знищувати амброзію.Адже виривання, скошування, виполювання амброзії  збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.

Всі новини →