Єланецький район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Олександр Трайтлі: «Послабити протиепідемічні заходи на цьому тижні ми не можемо»

22/05/2020

 Сьогодні, 22 травня, під головуванням заступника голови ОДА Олександра Трайтлі відбулася відеоселекторна нарада з керівниками районів, міст та ОТГ з питань вжиття заходів щодо запобігання поширенню на території Миколаївської області коронавірусу COVID-19.

У нараді взяли участь голова обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної НС природного характеру, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби Олександр Ігнатенков, в.о. начальника управління інфраструктури ОДА Сергій Сікорський, начальник управління охорони здоров'я ОДА Павло Георгієв та інші.

Олександр Трайтлі повідомив, що відповідно до постанови КМУ №392 від 20 травня 2020 р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» якою подовжено карантин до 22 червня.

Пунктом №4 цієї Постанови, приведені критерії за ознаками яких може відбуватися послаблення протиепідеміологічних заходів. Зокрема, це:
 - інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;
- середня кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

«Нажаль, за інформацією, опублікованої на сайті МОЗ Миколаївщина не підпадає під один з цих критеріїв, тому послабити протиепідемічні заходи на цьому тижні ми не можемо» - зазначив Олександр Трайтлі.

Олександр Ігнатенков повідомив, що наказом МОЗ України №1227 від 20.05.2020 введено додатковий метод тестування - імуноферментне. Ці тести показують рівень антитіл в організмі людини. Ці дослідження мають дещо зменшити навантаження на ПЛР –тестування та дадуть змогу поліпшити показники тестування у області.

Олександр Трайтлі звернувся до присутніх на нараді керівників районів, міст та ОТГ з проханням не витрачати марно час, а використати цей тиждень для підготовки до відкриття дитячих садків та відновлення приміських та внутрішньообластних перевезень. Заступник голови нагадав, що керівникам районів, міст та ОТГ необхідно звернутися до керівництва перевізників та автостанцій щодо отримання офіційного документу, в якому має бути зазначено, що вони беруть на себе відповідні зобов’язання по дотриманню всіх вимог визначених нормативними документами Головного державного санітарного лікаря.

Олександр Ігнатенков зазначив, що у разі відкриття дитячих садків після зняття карантинних обмежень як персоналу, так і дітям необхідно мати довідку в якій вказано що дитина, або працівник дитячого закладу на момент отримання довідки не був у контакті з інфекційними хворими.

Всі новини →