Єланецький район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Відбулася тридцята сесія районної ради сьомого скликання

07/05/2019

        07 травня 2019 року відбулося засідання тридцятої сесії районної ради сьомого скликання, в роботі якої взяли участь голова районної ради Богданцев В., перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Гуліна О., депутати районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, керівники організацій, установ району, а також представники громадськості.

       До початку пленарної частини голова районної ради Василь Богданцев дружньо привітав та вручив почесну відзнаку «За заслуги перед Єланеччиною» депутату районної ради Руденку Івану Івановичу, який нещодавно відзначив своє семидесятиріччя.
       Далі депутати продовжили розгляд порядку денного сесії.   Першим було заслухано питання про звіт голови районної ради за 2018 рік. Василь Богданцев зупинився на питаннях, які були ключовими в минулому році, а саме: створення Комунального некомерційного підприємства «Єланецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Єланецької районної ради та створення шляхом реорганізації, визначення Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. опорним загальноосвітнім навчальним закладом з Малоукраїнською та Братолюбівською філіями, в якому діти мають змогу здобувати якісну профільну освіту та всебічно розвиватися, створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Єланецької районної ради. Крім того, новацією було затвердження рішеннями районної ради Положення про надання службових жилих приміщень і користування ними у Єланецькому районі, Положення про конкурс на посаду керівників комунальних закладів загальної середньої освіти Єланецької районної ради Миколаївської області, Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Єланецького району. Подано 5 заявок на участь в обласному конкурсному відборі мікропроектів місцевого розвитку, спрямованих на вирішення місцевих проблем, з яких 2 мікропроекта було відібрано. Також тривала постійна робота по вирішенню питань ремонту доріг, впровадження енергозберігаючих заходів, забезпечення виконання програм економічного і соціального розвитку району, цільових програм з інших питань.
         Підсумовуючи, Василь Богданцев звернув увагу і на те, що не вдалося, це стосується в першу чергу необхідності більш ефективного планування й використання бюджетних коштів, залучення інвестиційних коштів за рахунок проектної діяльності. А також, на думку голови районної ради відсутність кадрового забезпечення в райдержадміністраці значно знижує ефективність роботи виконавчого органу, що впливає на ефективність вирішення багатьох важливих питань. Зокрема Василь Богданцев акцентував увагу й на гострій, резонансній проблемі, з якою до нього звернулися представники громадськості, стосовно будівництва сонячних електростанцій на території району, а саме, в частині порушення порядку проведення громадських слухань. Було надано слово представникам громадськості Бур'яну В. та Гуньку В., які від імені жителів громади висловили обурення стосовно грубого порушення процедури щодо врахування громадських інтересів. Ситуацію прокоментував заступник керівника Вознесенської місцевої прокуратури Венгер Є., який зазначив, що такі приклади, на жаль, є непоодинокими, тому прокуратурою на даний час готуються необхідні матеріали для судового позову.

       За одноголосної підтримки депутатського корпусу голова районної ради запропонував прийняти відповідне звернення до правоохоронних органів та зацікавлених осіб щодо детального розгляду та вирішення даного конфлікту.

     Враховуючи, що всі питання порядку денного були належним чином відпрацьовані на засіданнях постійних профільних комісій депутати прийняли запропоновані рішення переважною більшістю голосів. Зокрема, було затверджено Передавальний акт комунального закладу «Єланецька центральна районна лікарня» та Статуту Комунального некомерційного підприємства «Єланецька центральна районна лікарня» Єланецької районної ради Миколаївської області, створено опорний заклад освіти «Возсіятський ліцей» Єланецького району Миколаївської області, затверджено районні програми з енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергії на період до 2025 року, розвитку фізичної культури і спорту в Єланецькому районі на 2019-2022 роки, відпочинку та оздоровлення дітей Єланецького району на 2019-2023 роки. Заслухано звіти про хід виконання Комплексної програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2018-2020 роки, районної Програми запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки, Комплексної програми увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Єланецькому районі на 2017-2020 роки, Соціальної комплексної програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2018-2021 роки.
   Крім того, депутати надали статус службового житла будинку, розташованому за адресою: смт Єланець, вулиця Корольова,12, внесли відповідні зміни до Переліку об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища Єланецького району.
       На завершення голова районної ради подякував присутнім за роботу та небайдужу позицію.

Всі новини →