Єланецький район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Зустріч з видатним земляком

16/04/2019

           За ініціативи голови районної ради Василя Богданцева в рамках 45-річчя створення Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України 16 квітня в район завітав наш видатний земляк,  письменник, член  Національної спілки журналістів України   Йосип Струк. 

Йосип Ілліч зустрівся з керівництвом району, директорами загальноосвітніх закладів, працівниками культури, представниками літературної студії «Первоцвіт» під керівництвом І.Мартинюка, головою громадської організації, отаманом Буго-Чорноморського Коша А.Приходьком.

          На початку зустрічі В.Богданцев   озвучив життєві віхи та творчі здобутки видатного земляка.

      Йосип Ілліч народився в с.Возсіятське 09 серпня 1951 року, після закінчення Вознесенського сільськогосподарського технікуму працював агрономом в рідному селі. В 1977 році його запросили працювати літературним працівником до тодішньої районної газети «Будівник комунізму», в якій згодом став заступником редактора. Йосип Ілліч не полишав писати вірші, оповідки, нариси. Безмежно закоханий в Україну та її людей разом зі своїм сином пішки ходив на могилу Тараса Шевченка в Каневі, відвідав Хортицю, всі козацькі січі на Дніпрі, пройшов від витоків до гирла на рідну річку  Громоклія, свої щоденники з цих подорожей друкував в газеті. Дехто з присутніх пригадали цю подорож та велику кількість дотепних, цікавих оповідок з життя, пов'язаних з нею.

    Довгий час Йосип Ілліч працював в обласній газеті «Рідне Прибужжя», неодноразово був відзначений почесними нагородами Міністерства освіти і науки України, Національної спілки журналістів України, нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» за створення і розбудову Громокліївського куреня Буго-Чорноморського Коша, був переможцем багатьох творчих конкурсів. В своєму творчому доробку має більше тридцяти збірок.

      Виступаючи перед присутніми Йосип Ілліч згадав як 45 років тому створювалась обласна організації Національної спілки письменників України, її визначних членів,  зокрема, Валерія Бойченка, Дмитра Креміня. Пригадав і наших відомих земляків: Леоніда Буркуна, Олександра Вербу, Олександра Шиву, Володимира Перевєрзєва, Лілію Золотоношу, якими буде завжди гордитися єланецька земля.

     Учасники зібрання з захопленням, слухали оповідки, вірші автора про рідне село,  українських козаків. Не оминуло творчість письменника і гостре сьогодення, а саме  окупація Криму.

    Погоджуючись з Йосипом Іллічем в тому, що Єланеччина надзвичайно багата видатними особистостями та цікавою  історією, яку необхідно знати кожному небайдужому єланчанину,  Василь Богданцев зізнався, що в 2015 році в нього виникла ідея, яка зараз переросла в творчий проект з робочою назвою «Історія  сіл Єланеччини».  До співавторства над цим проектом він запросив і Йосипа Струка.

    На завершення голова районної ради та всі учасники зібрання подякували знаменитому земляку за цікаву, змістовну, зворушливу бесіду та побажали автору ще багато яскравих,творчих здобутків.

 

Всі новини →