Єланецький район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Нелегкі фронтові дороги вели бійців до Перемоги

08/05/2018

Ось уже 73-я весна вітає нас з Днем Перемоги над нацизмом та завершенням Другої світової війни.   8-го травня – в День пам’яті та примирення юні читачі 4(8)кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник Світлана Михайлівна Пагор) стали учасниками історичного екскурсу «Нелегкі фронтові дороги  вели бійців до Перемоги», який відбувся в районній бібліотеці для дітей.

Звучить пісня «Ех, дороги», маршовим кроком заходять юнаки та дівчата у військовій формі і розпочинається діалог про важкі воєнні дороги, про сумні і тужливі крики журавлів, в яких ніби вселилися душі загиблих воїнів, роздуми про те, як вдалося врятувати Батьківщину від нацизму.

Далі ведучі заходу нагадують присутнім про невимовно тяжкі втрати, яких зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Серед них доля жінки, нашої землячки  -  Ольги Лазарівни Черняк, яка дитиною перебувала у концентраційному таборі міста Алітус.

 

 Вона була запрошена на захід і її болючі спогади перекликалися з уривками книги Володимира Литвинова «Ешелони в пекло»,  з яким вона була особисто знайома. Володимир Васильович у минулому був головою Міжнародного руху колишніх малолітніх в’язнів нацистських концтаборів. Завдяки величезній і кропіткій пошуковій роботі цієї Міжнародної організації у 1993 році колишнім малолітнім в’язням фашистських концтаборів було надано статус учасників бойових дій.

Серця присутніх зворушив відео кліп про ветеранів-єланчан, учасників Другої світової війни, який створила бібліотекар Олена Мартинюк. Знайомі обличчя одне за одним змінювалися на екрані, а серце відмовлялося вірити, що більшість із них уже  відійшла у вічність.

 Діти висловили слова шани та подяки ветеранам від молодого покоління, хвилину мовчання присвятили тим, хто ціною власного життя врятував для нас мир. Насамкінець присутні поклали квіти до меморіального комплексу у парку Слави. 

Всі новини →