Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

18 жовтня – День боротьби з торгівлею людьми.

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми.
Торгівля людьми — протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства.
Нині у світі понад 26 мільйонів людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. Наша країна є одна з найбільших постачальників «живого товару». Багато людей знають про цю проблему з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів. Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним. І тому з метою профілактики цього явища та підвищення знань про торгівлю людьми працівниками Єланецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді був проведений тренінг «Ні-торгівлі людьми» для учнів Єланецького професійного аграрного ліцею. В ході заходу учні були ознайомленні з поняттям «торгівля людьми», його видами, механізмами, прослухали реальні історії жертв та проаналізували ситуації, в які ті потрапили.

 У наш час надзвичайно гострою є проблема збільшення правопорушень серед дітей і молоді. Вжиття профілактичних заходів до підлітків, які вчиняють дрібні правопорушення, значною мірою дозволяє не допускати формування у них кримінальної спрямованості.
Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх є одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю. 11 жовтня 2018 року в рамках місячника правової освіти працівники Єланецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Єланецького бюро правової допомоги провели захід на базі Єланецького професійного агарного ліцею щодо адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх. Під час бесіди учні ЄПАЛу були ознайомлені з правовими поняттями, наслідками вчинення проступків та видами адміністративної та кримінальної відповідальності за здійснення протиправного вчинку.

 

Відвідування сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах

Важливим питанням у профілактиці раннього соціального сирітства є виявлення та підтримка сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Саме з метою надання їм соціальних послуг, попередження сімейного неблагополуччя та насильства в сім'ї 12 червня 2018 року спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Єланецької райдержадміністрації та працівником Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області було здійснено відвідування сімей, які проживають на території Калинівської та Маложенівської сільських рад. З батьками проведено бесіди з питань формування відповідального та усвідомленого батьківства, підвищення рівня виховного потенціалу сім'ї, спрямованого на розвиток соціально-побутових навичок та вміння самостійно вирішувати свої проблеми. Однією з головних тем розмови стало питання профілактики вживання батьками алкогольних напоїв та тютюнопаління. Батьків попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Також було відвідано прийомні сім’ї та сім’ї опікунів, в яких виховуються діти - сироти та діти позбавлені батьківського піклування.

^Нагору

 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом! 

Поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливати на репродуктивний потенціал населення багатьох країн світу, в тому числі і України.

За більш ніж 30-річну історію хвороби ВІЛ уразив понад 55 млн осіб, з них майже 22 млн дорослих та 4,5 млн дітей вже померли. Досі ми залишаємося лідерами в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, майже 1 % населення України інфіковано ВІЛ.

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу. У цей день поширюється інформація про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-ого», а нині вже і «ХХI-ого століття».

За 9 місяців 2017 року на наявність ВІЛ-інфекції в Єланецькій центральній районній лікарні обстежено 652 особи, із них 5 осіб виявлено ВІЛ-інфікованих. В районі проживає 76 хворих на ВІЛ-інфекцію, із них 11 хворих на СНІД та 5 дітей, що народились від ВІЛ-інфікованих матерів.

Проте загальновизнаним є факт, що офіційні дані не відображають реальний масштаб епідемії ВІЛ-інфекції, зокрема, дійсної кількості людей, інфікованих ВІЛ. Вони лише надають інформацію про осіб, які були обстежені на наявність ВІЛ. Значно більша кількість українців можуть бути інфікованими, але не знати про свій ВІЛ-статус.

На сьогодні ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатну і репродуктивну частину населення, основна кількість ВІЛ-інфікованих осіб у Єланецькому районі зареєстрована у віковій групі понад 25 років – 83,9%, що дуже скоро може призвести до посилення і загострення негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій.

Для всіх без виключення, важливо пам’ятати, що передача ВІЛ здійснюється наступними механізмами: статевим, парентеральним (через кров) та вертикальним (від інфікованої вагітної до дитини). Джерелом ВІЛ-інфекції є інфікована людина, яка знаходиться в будь-якій стадії хвороби, в тому числі, і в період інкубації. Вірус імунодефіциту людини може знаходитися у всіх біологічних рідинах (кров, сперма, вагінальний секрет, грудне молоко).

Важливо знати, що особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами.

Загальновідомо, що для цієї недуги немає «авторитетів», тому кожний з нас має бути обережним та дотримуватись простих правил для виключення усіх можливих варіантів зараження на ВІЛ!                                                                                         

Л.Баскевич, директор Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 Відпрацювання щодо дотримання вимог пожежної безпеки

29.05.2017 року начальником районного сектору Головного управління ДСНС України у Миколаївській області спільно з працівниками Єланецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області було відвідано сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах на території смт Єланець з метою проведення інструктажів з попередження виникнення пожеж та загибелі на них людей.

З усіма громадянами, яких було відвідано робочою групою проведено профілактично-виховну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, дотримання санітарно – гігієнічних умов проживання та дотримання правил пожежної безпеки. Наголошувалося на дотриманні елементарних правил: систематичного слідкування за станом і справністю електромережі, паління в ліжку та залишення без нагляду увімкнених електроприладів, уникнення перенавантаження електричних мереж. Також, у рамках заходу члени робочої групи нагадали людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави й сміття.

Під час відвідування, сім’ям вручали профілактичні та застережні листівки й пам’ятки з питань безпеки життєдіяльності. 

Заступник директора - начальник відділу соціальної роботи Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді   Л.В.Баскевич

 Сімейний патронат допомагає зберегти родину для дитини 

«Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові, розуміння»

  Конвенція ООН Про права дитини 

Позбавлення дитини сім'ї можна назвати не просто важким періодом в її житті, а долею, яка про себе дає знати вже з перших днів втрати родини. Життя дитини поза люблячим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо.

В Україні щороку налічується понад 30 тис. дітей, які потрапили у складні життєві обставини. Багато хто з них потрапляє до притулків, центрів соціальної реабілітації або інтернатів. Однак у цих установах немає умов для повноцінного розвитку дитини, особливо для маленьких дітей. Як показує практика, випускники інтернатів часто мають величезні проблеми із соціалізацією. Лише родина для дитини як природне середовище здатна подарувати повний і гармонійний розвиток.

У випадку, термінового вилучення дитини із рідної сім’ї у зв᾿язку із загрозою її життю і здоров᾿ю, (поки у дитини невизначений статус), не вдається уникнути потрапляння дитини до притулків, центрів соціальної реабілітації, що є травмуючим фактором для дитини у ситуації розлучення з рідною сім’єю.

 Патронатна сім’я дає дитині можливість уникнути досвіду інституалізації, а також оптимально поєднує сімейне виховання та супровід дитини до прийняття рішення про постійне її влаштування. Крім цього, послуга патронату, в першу чергу, спрямована на підтримку сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, а, отже, для збереження родини для дитини. Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека. У таких ситуаціях дитину на певний час передають на виховання у патронатну сім’ю.

  Патронатні сім'ї в Україні з'явилися у 2009 році з ініціативи міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» у Київській області. На сьогодні там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент хочуть запровадити в інших областях України.

Сімейний патронат – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї патронатного вихователя до моменту доки батьки не подолають складних життєвих обставин або не вирішиться питання про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та форми її подальшого влаштування (опіка, прийомна сім’я, ДБСТ).

До сім'ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

- безпритульні діти;

- діти із сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

- діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, безвісно відсутні;

- інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно влаштовуються тільки діти, які є між собою братами та сестрами чи виховувались в одній сім’ї. Термін перебування дитини в такій сім’ї встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати три місяці, а в разі наявності відповідних обставин продовжується до шести місяців.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю та має вищу освіту соціально-гуманітарного спрямування; пройшли курси спеціальної підготовки.

Патронатний вихователь щомісяця отримує винагороду та соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Патронатні сім’ї – явище позитивне та давно поширене в розвинутих країнах світу. З питань їх створення можна звертатися до Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою вул. Горького, 15-А, каб.35 (4 поверх), тел.9-15-05. Допоможемо дитині разом!                                                                                  

Л.Баскевич, в.о. директора Єланецького районного центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді

Сімейний патронат: запровадження кращої практики альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування 

Законом України № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» передбачено здійснення заходів запровадження послуги патронату над дитиною як альтернативи притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернатним закладам для дітей.
Протягом 2016 – 2018 року Міністерство соціальної політики України проводить експеримент по запровадженню патронату. В ході експерименту запланово створення сімей патронатних вихователів. Послуга сімейного патронату вперше запроваджена Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. На сьогодні діє 7 патронатних сімей в Київській та Черкаській областях.
Патронат над дітьми - тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин (далі - сімейний патронат).
Метою патронату є забезпечення права на сімейне виховання дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом зі своїми біологічними батьками або іншими законними представниками, надання комплексу послуг у відповідності до найкращих інтересів дитини в період подолання її сім'єю таких обставин, або пошуку найбільш оптимальної форми влаштування дитини та захист її прав.
Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.
До такої родини потрапляють діти, які не мають статусу сироти, але батьки яких певний час не можуть опікуватися ними з різних обставин. Приміром, біологічні тато й мама пиячать, жорстоко поводяться з дитиною, не доглядають її або взагалі відмовилися ще при народженні. Іноді дитина залишається без батьківської турботи через хворобу самотньої матері. Та найчастіше малюки стають жертвами асоціального способу життя батьків.
Тому, завдання патронатних сімей - не лише прихистити дитину до того, як її всиновить або візьме під опіку інша родина, але й дати шанс біологічним батькам змінитися на краще, вирішити свої проблеми та повернути малюка у сім’ю. Якщо, звичайно, це можливо.
Принади патронатного виховання очевидні. Дитина, після того як її відривають від батьків - опиняється не в інтернаті, де вона здебільшого нікому не потрібна, а у сімейній обстановці, де тимчасові мама і тато професійно замінюють їй батьків. Триває цей патронат в середньому три місяці (якщо складний випадок шість місяців), поки не вирішиться подальша доля дитини: або її повернуть біологічним батькам, або віддадуть до іншої родини - всиновлювачів чи опікунів.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров'я, позитивний досвід виховання дітей, мають власне житло та не мають судимості.
Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. 
Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
За детальною інформацією звертайтесь до Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою вул.Горького, 15-а, каб.35 (4 поверх), тел.9-15-05
 
Л.Баскевич, в.о. директора Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 

Мобільнийконсультаційний пункт соціальної роботипрацював у Єланецькому районі 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи в сільській  місцевості - це спеціалізоване формування для забезпечення інформаційно-просвітницької роботи з дітьми, молоддю, різними категоріями сімей.  
24 травня 2016 року здійснено виїзд спеціалізованої служби «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи в сільській місцевості» Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до Єланецького району. Робота зазначеного формування проходила на базі Єланецького професійного аграрного ліцею.
Кваліфікованими спеціалістами: лікарем-дерматовенерологом Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Хрипуном С.Г., лікарем наркологом Миколаївського обласного наркологічного диспансеру Оленєвою Л.Л., лікарем-методистом Миколаївського обласного центру здоров’я Завірюхою Л.М., інспектором УПД ГУНП в Миколаївській області майора поліції Бойко Н.С. та провідним спеціалістом Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Кондрад А.І. була проведена інформаційно-просвітницька робота. Для учнівської молоді були проведені лекції та бесіди з питань профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, а саме вживання наркотичних речовин та алкоголю, тютюнопаління, проблем ВІЛ/СНІДу, інфекцій, що передаються статевим шляхом,статевого виховання та правової освіти.
Охоплені роботою учні із зацікавленням сприймали надану інформацію та брали участь в обговореннях.
 
Л.Баскевич, в.о.директора Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей Єланецької райдержадміністрації проведено заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

Про роботу комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації у лютому 2016 року

23.02.2016 року о 10.00 годині в малому залі адмінбудинку під головуванням першого заступника голови Єланецької райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Гуліної О.П., службою у справах дітей організовано проведення засідання комісії з питань захисту прав дитини при Єланецькій райдержадміністрації на якому розглянуто 13 питань про: 
- направлення малолітньої дитини до Миколаївського будинку дитини на термін до 6 місяців, в зв’язку з неналежним доглядом батьками;
- взяття під соціальний супровід 4 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах; 
- про надання висновку про доцільність або недоцільність позбавлення батьківських прав жителя Єланецького району по відношенню до малолітньої дитини, згідно заяви колишньої дружини; 
- про повернення неповнолітнього сина в сім'ю матері яка повернулася з місць позбавлення волі;
- встановлення піклування над неповнолітньою дівчиною її тіткою в зв’язку зі смертю попереднього піклувальника;
- про надання дозволу матері на оформлення спадщини на малолітніх дітей: в рівних частинах, після смерті їх батька;
- надання дозволу матері на оформлення купленої частки житлового будинку та часток земельних ділянок на малолітню доньку та підписання нею цього договору;
- зняття із соціального супроводу сім'ю із позитивним результатом;
- про продовження здійснення соціального супроводу сім'ї;
- про виведення дини, позбавленої батьківського піклування з прийомної сім’ї в зв’язку з усиновленням та закриття даної прийомної сім’ї.

По кожному питанню були прийняті відповідні рішення, згідно чинного законодавства.  

Детальніше...