Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Наші новини

Інформація про проведені заходи
щодо захисту прав дітей Єланецького району за 2019 рік
 
У   районі   ведеться постійна робота   щодо поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених    батьківського    піклування,    розв’язання    проблем дитячої бездоглядності та безпритульності, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток.
У цьому напрямку упродовж 2019 року активно працювала комісія з питань захисту прав дитини при Єланецькій райдержадміністрації, яка розглянула 120 різнопланових питання.
Особливого втручання потребують питання, що стосуються дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Реалізовуючи державну політику у цьому напрямку необхідно ставити у центрі вирішення всіх проблем саму дитину. Діти повинні мати свою сім`ю, бути захищеними, відчувати   батьківську   любов.   Саме   тому   основним   напрямком   роботи районної державної адміністрації є влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання в районі.
     Опіка та піклування залишається найбільш пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
     На кінець 2019 року з 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Єланецької райдержадміністрації 30 проживають в сім’ях опікунів, піклувальників, та 5-в прийомних сім’ях, виховуючись за принципом родинності та у сімейному оточенні (76,1 %), 11 від загальної кількості перебувають в закладах (23,9 %), з них 3 (27 %) навчаються в професійно-технічних ліцеях.
      Всі 3 дітей які набули статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом звітного року були влаштовані в сім’ї громадян України та родичів під опіку, піклування.
Станом на 31 грудня 2019 року в районі функціонує 4 прийомних сім’ї, в яких виховувалося 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених     батьківського піклування, які є вихідцями з інших районів області.
Протягом 2019рокуз первинного обліку знято: 6 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, з яких 1 усиновлено громадянами України, 4 досягли повноліття, 1 дитину повернуто в сім’ю матері.
Всього   на   території   району   проживає   39   дітей-сиріт   та   дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:14 дітей з інших районів та областей влаштовані в сім’ї громадян на території нашого району(7 - під опіку, 7 - в прийомні сім’ї),та 25 – з нашого району( 22 – влаштовані під опіку, піклування, 3 - навчаються в Єланецькому професійному аграрному ліцеї). 
Ведеться робота щодо захисту майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Видано 16 дозволів на вчинення правочину стосовно майна, яке належить неповнолітнім дітям на праві власності.  
Протягом 2019 року в службі поставлено на облік дітей що опинилися в   складних   життєвих   обставинах 3 дитини (з них: 1-вміщена за заявою батьків до Миколаївського обласного будинку дитини на повне державне утримання, 1-батько позбавлений батьківських прав, дитину вміщено під опіку родичів, 1- вміщений до КЗ ЦСПРД), 8 дітей знято з обліку.    
Працівниками   служби   у справах   дітей районної державної адміністрації ведеться систематична профілактично-роз'яснювальна робота з метою попередження насилля та жорстокого поводження з дітьми.    На обліку перебуває 2 дітей,    відносно    яких    вчинено насильство. Щодо вчинення цих насильницьких дій працівниками різних структур проводились спільні дії щодо протидії цьому явищу: профілактичні бесіди з батьками та дітьми, притягнення батьків, опікунів до адміністративної відповідальності. З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, профілактики правопорушень     серед     неповнолітніх, попередження пияцтва та тютюнопаління серед   учнівської   молоді,     виявлення фактів реалізації алкогольних  та тютюнових виробів неповнолітнім, протягом 2019 року проведено 25 профілактичних   рейдів   «Діти вулиці»
У їх проведенні прийняли участь представники   служби   у   справах   дітей районної державної адміністрації, працівники   Новоодеського   відділення поліції Єланецького відділу поліції ГУНП в Миколаївській   області, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, селищної, сільських рад.  
Протягом    2019    року    на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебувало 2 неповнолітніх, за скоєння злочинів, 1 знятий у зв’язку з досягненням повноліття. 
Протягом 2019 року обстежено     умови     проживання 56 сімей різних категорій   в    якихвиховуються діти,в основному, ті що опинилися в складних життєвих обставинах, у 33 населених пунктах району та смт Єланець. З батьками та дітьми проводиться індивідуально-профілактична робота.
Протягом 2019 року проведено індивідуально-профілактичну роботу з 18 неповнолітніми, прийняли участь у 48 засіданнях суду щодо захисту прав дітей,  8   батьків   попереджено службою у справах  дітей районної державної адміністрації за неналежне   виконання батьківських обов’язків, клопотання про їх притягнення направлено до Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області.
      На виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2018 – 2020 роки у 2019 році з районного бюджету було виділено 32 000 грн., з яких профінансовано 31 900 грн., та використано на заходи: до Дня захисту прав дитини (1 червня) , до Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят та інше,  виділено 15 500 грн, на проведення рейдів «Діти вулиці», «Урок», «Сезонник» обстеження матеріально-побутових умов проживання сімейз дітьми, влаштування дітей (паливно-мастильні матеріали) виділено 10 400 грн,та інше (6 000 грн).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про розподіл субвенції з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету», згідно наданих обліків, Єланецькому району для придбання житла особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування  було виділено кошти для придбання житла 4 особам (3-з районного обліку та 1- з Калинівської сільської ОТГ). 

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

     Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити”.

      “За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри».

      Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання.

      “Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті, при цьому третина з них нікому про це не розповідала! – каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні”.

        І справді, третина дзвінків на Національну дитячу “гарячу” лінію в 2017–18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет.

      Та означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик.

       Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження.

       Кампанія “Уважні батьки” звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами.

      Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії:

childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky

      А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити: https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY

      На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в Інтернеті.

      Будьмо пильними!

     Стежте за нами у Fb: www.facebook.com/CarefulParentsUkr

    Довідка: Кампанія “Уважні батьки” вперше була реалізована 2017 року в Польщі Фундацією “Даємо дітям силу” . В Україні кампанію адаптував і координує Український фонд “Благополуччя дітей” за підтримки ОАК Foundation та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Міністерство соціальної політики України.

Виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» у 2018 році

    У районі постійно проводиться робота щодо поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої бездоглядності та безпритульності, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток. У цьому напрямку упродовж 2018 року активно працювала комісія з питань захисту прав дитини при Єланецькій райдержадміністрації, яка розглянула 142 різнопланових питання.

     Особливого втручання потребують питання, що стосуються дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опіка та піклування залишається найбільш пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     На кінець 2018 року з 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування що перебували на первинному обліку служби у справах дітей Єланецької райдержадміністрації, 34 проживали в сім’ях опікунів, піклувальників, та 6 - в прийомних сім’ях виховуючись за принципом родинності та у сімейному оточенні (81, 6%), і 9- перебувають в закладах (з яких 3 навчаються в професійно-технічних ліцеях) (18, 4%).

      Діти-сироти, та діти, позбавлені батьківського піклування, першочергово влаштовуються в сім'ї громадян під опіку, піклування, усиновлення (за 2018 рік з виявлених 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовано: 11 дітей під опіку, піклування, до інтернатних закладів – 1 дитина, 2 дітей усиновлено громадянами України за межами району, 1- влаштована на навчання до професійно-технічного закладу, 3 – в центр соціально-психологічної реабілітації, 1- набула статусу в будинку дитини, де і перебуває, 7 дітей влаштовувались у сім’ї громадян України тимчасово).

    Станом на 31 грудня 2018 року в районі функціонувало 4 прийомних сім’ї, в яких виховувалося 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Семеро з цих дітей є вихідцями з інших районів області.

     Протягом 2018 року з первинного обліку служби 13 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування влаштовано під опіку, 3- влаштовано в прийомні сім’ї, та 12 дітей даної категорії знято з обліку: 10 - по причині досягнення повноліття, 2- усиновлення.

     На кінець 2018 року на території району проживало 44 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 17 дітей з інших районів та областей влаштовані в сім’ї громадян на території нашого району (10 - під опіку, 7 - в прийомні сім’ї), та 27 – з нашого району (23 - влаштовані під опіку, піклування, 1- в прийомній сім’ї, 3- навчаються в Єланецькому професійному аграрному ліцеї).

     Ведеться робота щодо захисту майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Видано 15 дозволів на вчинення правочину стосовно майна, яке належить неповнолітнім на праві власності, користування.

     Протягом 2018 року поставлено на облік 28 дітей з категорії, що опинилися в складних життєвих обставинах, 4- за насильство над ними, 24 – за неналежне виконання батьками своїх обов’язків (з них 2-вміщені за заявами батьків – до Миколаївського обласного будинку дитини на повне державне утримання), інші –залишені в сім’ях батьків. Також знято з обліку СЖО 25 дітей, з них: 10 - через зникнення підстав перебування на обліку, 1 - через зміну місця проживання дитини, 3- повноліття, 10- позбавлення батьків батьківських прав відносно дітей, 1- набуття повної цивільної дієздатності дитиною.

    Працівниками служби ведеться систематична профілактично-роз'яснювальна робота з метою попередження насилля та жорстокого поводження з дітьми. На обліку перебуває 3 дитини, відносно яких вчинено насильство. Щодо вчинення цих насильницьких дій працівниками різних структур проводились спільні дії щодо протидії цьому явищу: профілактичні бесіди з батьками та дітьми, притягнення батьків до адміністративної відповідальності. З метою запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, попередження пияцтва та тютюнопаління серед учнівської молоді, виявлення фактів реалізації алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, протягом 2018 року проведено 25 профілактичних рейдів «Діти вулиці» на території району. У їх проведенні прийняли участь представники служби у справах дітей районної державної адміністрації, працівники Новоодеського відділення поліції Єланецького відділу поліції ГУНП в Миколаївській області, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, селищної, сільських рад.

     Протягом 2018 року на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебував 1 неповнолітній, за скоєння злочину.

    Обстежено умови проживання 98 сімей різних категорій в яких виховуються діти, в основному, ті що опинилися в складних життєвих обставинах, у 33 населених пунктах району та смт Єланець. З батьками та дітьми проводиться індивідуально-профілактична робота.

    Проведено індивідуально-профілактичну роботу з 22 неповнолітніми, 49 батьків притягнуто Єланецьким відділенням Новоодеського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області за неналежне виконання батьківських обов’язків.

      На виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2018 – 2020 роки у 2018 році з районного бюджету було виділено 36 000 грн., з яких профінансовано 31 984 грн., загалом не використано 4 016 грн., кошти, що використані на заходи: до Дня захисту прав дитини (1 червня) та до Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят виділено 12.995 грн., на проведення рейдів «Діти вулиці», «Урок», «Сезонник» обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей з дітьми, влаштування дітей виділено 10 989 грн., та інше (забезпечення роботи бази ЄІАС «Діти», придбання принтера, та інше) – 8 000 грн.

      На виконання розпоряджень Миколаївської обласної державної адміністрації від 02 жовтня 2018 № 421-р та від 07.12.2018 № 529-р «Про розподіл субвенції з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету» Єланецькому району для придбання житла особам з числа дітей-сиріт Єланецькому району було надано державну субвенцію в сумі 1 887 714, 00 грн., з яких повернуто в державний бюджет лише 3 253,00 грн. Дана субвенція була спрямована на придбання житла, згідно договорів купівлі – продажу, (5 квартир) у власність 6 особам з числа дітей-сиріт.

 

Найкращі інвестиції в майбутнє України – інвестиції в розвиток наших дітей!

 

Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, селищної та сільських рад, центральної районної лікарні, Єланецького відділу поліції Новоодеського ВП ГУНП України в Миколаївській області здійснюють виявлення сімей, що ризикують опинитись в складних життєвих обставинах, надають їм соціальні послуги для збереження родини.         Родині потрібно подати руку допомоги на ранньому етапі.

Серед сімей, які перебуватимуть під особливою увагою: ті, в яких батьки з певних причин не можуть забезпечити належного утримання та догляду дітей; сім’ї трудових мігрантів; ті, в яких батьки порушують права дитини, зокрема, через насильство; де триває процес розлучення батьків або ж вирішується спір між матір’ю та батьком щодо поділу майна, визначення місця проживання дитини, тощо.  В кожній сільській громаді працює фахівець із соціальної роботи районного центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який спільно з депутатами ради визначає потреби кожної сім’ї.  

Станом на 30.09.2018 року в районі функціонує 4 прийомні сім’ї, 29 сімей  опікунів та піклувальників, в яких проживає  та виховується 45  дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Найбільше дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування не вистачає опіки, уваги та ласки. В 2018 році 19 дітей набули статусу дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування. 2 дітей даної категорії усиновлено, ще 11 влаштовано в сімейні форми виховання.

Соціальне сирітство – одне з найсумніших явищ життя сучасного суспільства, оскільки дитина стає сиротою при живих батьках. Стратегія подолання проблеми соціального сирітства є не лише індивідуальної, але й спільної відповідальності: сім’ї, роду, громади. Відчуття причетності до роду, громади дозволяє кожній людині усвідомити і постійно утримувати протягом життя бачення свого майбутнього, своєї місії на землі.

Профілактика є одним із перспективних і важливих напрямків діяльності в роботі з подолання соціального сирітства, тому що йому легше запобігти, ніж боротися з ним. Пріоритетним завданням у профілактиці соціального сирітства є важливість підтримки і зміцнення статусу соціально здорової сім’ї. Адже благополучна сім’я – не та, що не має проблем, а та, що знаходить сили їх вирішувати. З метою проведення соціальної роботи з сім'ями,  дітьми та  молоддю, які  перебувають  у  складних  життєвих  обставинах  та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних  послуг,  профілактики негативних проявів в дитячому та молодіжному середовищі працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, селищної та сільських рад, центральної районної лікарні здійснено 81 комісійна перевірка.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 27 листопада 2008 року   №513-р створено було комісію з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації.          Протягом 9 місяців 2018 року відбулося 9 засідань комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, на якій розглянуто 109 різнопланових питань.       

  

Про виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2013 – 2017 роки» у 2017 році

З районного бюджету на виконання Програми у 2017 році було виділено 15 000 грн, які повністю профінансовані та використані. Протягом року проводилися такі основні заходи: до Дня захисту прав дитини (1 червня) виділено 5 000 грн., Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят 5000 грн., заходи щодо захисту прав, свобод та законних інтересів дітей району (5000 грн.).

В районі є діти, які потребують особливої уваги, це діти - сироти і діти, позбавлені батьківського піклування (всього на первинному обліку служби на кінець звітного періоду перебуває 42 чоловік), з них у прийомних сім’ях та сім’ях опікунів, піклувальників  в районі та за його межами перебуває 37 дітей, 5 потребують влаштування.

За 2017 рік в районі проводилася інформаційна кампанія спрямована на пропаганду сімейних форм виховання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: 15 лекцій та бесід в організаціях, на підприємствах району на тему: «Сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Станом на 20.12.2017 року в районі функціонує 4 прийомні сім'ї, в яких виховується 8 дітей, соціальне супроводження прийомних сімей здійснюють фахівці із соціальної роботи, які пройшли відповідне навчання.

В поточному році, на жаль, пройти навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сім’ї та стати кандидатами для створення ПС ніхто не виявив бажання. За 12 місяців 2017 року до центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей за направленням служби було влаштовано 4 дітей, з них 2 повернуті в біологічну сім’ю, за заявою матері, яка створила для дітей належні умови, та 2 дітей, за заявами батьків з причини відсутності у сім’ях належних житлово-побутових умов для новонароджених дітей, влаштовані до Миколаївського будинку дитини на термін до 6 місяців.

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування надано 8 дітям, з них 7-о дітей, які набули статусу в поточному році, влаштовано у сім’ї опікунів, піклувальників (родичів), 1 дитина навчається в закладі на повному державному утриманні.

2 малолітніх дітей були тимчасово влаштовані до дитячого відділення Єланецької ЦРЛ разом з матерями, пізніше повернуті у сім’ю.

Служба у справах дітей забезпечує всебічну підтримку громадянам України, які бажають взяти дитину – сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, на виховання. Надаються консультації про пріоритетні форми влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ї громадян: 8 консультацій щодо створення опікунських сімей і взяття дітей, з якими перебувають у родинному зв’язку під опіку, піклування. 2 консультації щодо усиновлення дітей громадянами України (2 дітей усиновлено другим з подружжя). Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у районній газеті «Єланецький вісник» надруковано дві статті щодо різних форм влаштування статусних дітей в сім’ї.

З метою популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування працівниками Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено 17 групових заходів, якими охоплено 258 осіб та здійснено розповсюдження 78 буклетів з даної тематики.

Ведеться облік сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 20.12.2017 року на обліку перебуває 170 сімей в яких виховується 311 дітей, з них 20 сім’ї, в яких 39 дітей перебувають на обліку служби у справах дітей РДА. Протягом звітного періоду під соціальним супроводом перебувало 70 сімей, в них 155 дітей, 100 сімей було охоплено соціальною роботою за карткою обліку роботи з сім’єю.

Налагоджена система взаємного iнформування Єланецького відділення поліції Новоодеського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області, служби у справах дітей РДА, вiддiлу освiти, молоді і спорту РДА про дiтей, якi не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затриманi за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництво, жебракування.

З Єланецької районної центральної лiкарні до вищевказаних установ повідомлення про підлітків, які потрапили до закладу у наркотичному або алкогольному сп’янiннi не надходили.

На обліку в Єланецькому відділенні поліції із заведенням облікових карток перебуває 2 неповнолітніх за вчинення злочинів (крадіжки) з якими постійно проводиться профілактична робота (бесіди, перевірки за місцем проживання та ін..).

 Службою у справах дітей РДА, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками поліції проводяться спільні заходи (виїзди по школах) щодо попередження негативних явищ в учнівському середовищі, проведення роз’яснювальної роботи з батьками, дітьми, щодо профілактики правопорушень, злочинів та соціально-небезпечних хвороб. Також проводяться спільні рейди «Урок», «Діти вулиці» з метою профілактики та попередження правопорушень та злочинності в учнівському середовищі. Проведено 48 рейдів «Діти вулиці» під час яких проведено 167 обстежень матеріально-побутових та санітарно-гігієнічних умов проживання сімей різних категорій (опікунські, в СЖО, де насильство і. т. д)

У кожному навчальному закладі повинна діяти рада профілактики правопорушень, яка засідає 1 раз у місяць, або частіше, при необхідності. До складу ради входять представники батьківських комітетів навчальних закладів, заступники з виховної роботи, педагоги-організатори, члени учнівського самоврядування, які контролюють виконання планів першочергових комплексних організаційних та практичних заходів, спрямованих на посилення роботи серед учнівської молоді та їх батьків з протидії незаконному обігу наркотичних речовин, профілактики наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління.

З метою профілактики правопорушень, бродяжництва учні «групи ризику» залучаються до гурткової та позакласної роботи в районному Будинку творчості школярів.

За інформацією Єланецького відділення поліції за 12 місяців 2017 року в Єланецькому районі складено протоколи:

- про притягнення до адмінвідповідальності неповнолітніх по ст. 178 КУпАП (розпивання і поява в нетверезому вигляді в громадських місцях) – на 4 осіб;

- про притягнення до адмінвідповідальності дорослих осіб за ст. 184 КУпАП – на 71 особу,

- за ст. 156 КУпАП (продаж неповнолітнім тютюнових та алкогольних виробів) – 1 чоловік;

- про притягнення до адмінвідповідальності неповнолітніх по ст. 173-2 КУпАП (насильство) – на 1 особу.

За 2017 рік службою у справах дітей райдержадміністрації організовано та проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, на яких розглянуто членами комісії 138 питань різного характеру. До Єланецького відділення поліції службою у справах дітей РДА направлено 29 клопотань про притягнення батьків, або осіб, що їх замінюють, до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП за ухилення від виконання батьківських обов’язків.

З метою підготовки молоді до сімейного життя, формування відповідального батьківства, профілактики жорстокого поводження в родинах проведено 13 групових заходи, якими охоплено 202 особи.

З метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх проведено 8 групових заходів. Під соціальним супроводом неповнолітні особи засуджені без позбавлення волі не  перебували.

Працівниками служби проведено 39 особистих зустрічей з вищевказаними підлітками (з окремими – декілька) в навчальних закладах району з метою недопущення скоєння правопорушень та злочинів неповнолітніми дітьми.

  - На обліку неповнолітніх, які зазнали насильства в сім’ї та поза нею у службі у справах дітей райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 1 неповнолітня дитина, яка зазнала насильства від рідних. Дана сім’я перебуває під соціальним супроводом фахівця Єланецького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З батьками дитини проводились профілактичні бесіди про відповідальність за скоєння насильства над дитиною, їм винесено 2 офіційні попередження, складено 2 адміністративні протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності.

  - За 2017 рік Єланецьким районним судом розглядалася 1 справа за позовом органу опіки та піклування Єланецької РДА про відібрання у батьків дітей без позбавлення батьків батьківських прав, рішення ще не винесено, також Єланецьким районним судом розглядалося 6 справ про позбавлення батьківських прав батьків. Винесено рішення суду про позбавлення батьківських прав 6 осіб по відношенню до 5 дітей за ухилення від виконання протягом тривалого часу батьківських обов’язків.

З метою попередження сімейного неблагополуччя, належного виконання батьками своїх обов’язків працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 17 групових заходів, якими охоплено 328 осіб. В 2013 році створено Школу відповідального батьківства. Протягом 2017 року в рамках Школи проведено 8 групових занять щодо розуміння відповідальності за своє майбутнє життя, відповідального ставлення до статевих стосунків та репродуктивного здоров’я, майбутнього батьківства. Станом на 20.12.2017 року  в районі зареєстровано 2 випадки смерті дітей (1- в зв’язку з хворобою та 1 – самогубство). Нещасних випадків які призвели до смерті дітей не зареєстровано.

  - Зареєстровано 1 випадок залишення новонародженої дитини в дитячому відділенні Єланецької ЦРЛ, її офіційно зареєстровано органом опіки та піклування Єланецької РДА в органах ДРАЦС, надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовано під опіку громадян України.

Протягом 2017 року 3 працівники Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пройшли навчання з підвищення кваліфікації за напрямами: «Оцінка потреб дитини та її сім’ї. Соціальна підтримка сімей постраждалих від збройних конфліктів та тимчасової окупації», «Особливості роботи з сім’ям, які виховують дітей групи ризику», «Профілактика професійного вигорання».

Начальник служби                                                                                     Л.В. Білотіл

^Нагору

Про виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2013 – 2017 роки в 2016 році

 

  23 грудня 2016 року на засіданні сесії Єланецької районної ради із звітом «Про виконання заходів Комплексної районної Програми захисту прав дітей Єланецького району «Дитинство» на 2013 – 2017 роки виступила начальник служби у справах дітей РДА Білотіл Л.В., яка доповіла запрошеним та районним депутатам про те, що:

з районного бюджету на виконання Програми у 2016 році було виділено 15 000 грн, які повністю профінансовані та використані. Протягом року проводилися заходи до Дня захисту прав дитини (1 червня) виділено 5 000 грн, Дня спільних дій в інтересах дітей (21 листопада), до Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят 5000 грн.

  В районі є діти, які потребують особливої уваги, це діти - сироти і діти, позбавлені батьківського піклування (всього на первинному обліку служби – 49 чоловік), з них у прийомних сім’ях та сім’ях опікунів в районі та за його межами перебуває 38 дітей, 7 потребують влаштування.

  За 2016 рік в районі проводилася інформаційна кампанія спрямована на пропаганду сімейних форм виховання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме:

- лекції та бесіди в організаціях, підприємствах району на тему: «Сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (за ІІІ квартали - 14).

Станом на 22.12.2016 року в районі функціонує 4 прийомні сім'ї, в яких виховується 8 дітей, соціальне супроводження прийомних сімей здійснюють фахівці із соціальної роботи, які пройшли відповідне навчання.

В поточному році, на жаль, пройти навчання в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сім’ї та стати кандидатами для створення ПС ніхто не виявив бажання. 2 дітей позбавлених батьківського піклування з нашого первинного обліку усиновлено громадянами України. За 12 місяців 2016 року до центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей за направленням служби було влаштовано 7 дітей, ще 2 до кінця року плануємо відправити, з них 4 вже повернуті в біологічні сім’ї, за заявами батьків, які вже створили для дітей належні умови, та 2 дітей, за заявами батьків з причини відсутності у сім’ях належних житлово-побутових умов для новонароджених дітей, влаштовані до Миколаївського будинку дитини на 6 місяців, на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини при РДА в листопаді і грудні їм вже подовжено терміни перебування ще на 6 місяців.

  Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування надано 4 дітям, з них 2-о дітей, які набули статусу в поточному році, влаштовано у сім’ї опікунів (родичів), 2 дитини навчаються в закладі на повному державному утриманні.

  2 малолітніх дітей були тимчасово влаштовані до дитячого відділення Єланецької ЦРЛ разом з матерями, пізніше повернуті у сім’ю.

  Служба у справах дітей забезпечує всебічну підтримку громадянам України, які бажають взяти дитину – сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, на виховання. Надаються консультації про пріоритетні форми влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ї громадян: 2 консультації щодо створення опікунських сімей і взяття дітей, з якими перебувають у родинному зв’язку під опіку, піклування. 2 консультації щодо усиновлення дітей громадянами України (2 дітей усиновлено). Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у районній газеті «Єланецький вісник» надруковано дві статті щодо впровадження послуги сімейного патронату.

З метою популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування працівниками Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено 13 групових заходів, якими охоплено 202 особи та здійснено розповсюдження 112 буклетів з даної тематики.

  Ведеться облік сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 30.11.2016 року на обліку перебуває 97 сімей в яких виховується 224 дітей, з них 23 сім’ї, в яких 40 дітей перебувають на обліку служби у справах дітей РДА. Протягом звітного періоду під соціальним супроводом перебувало 75 сімей, в них 162 дитини.

  Налагоджена система взаємного iнформування Єланецького відділення поліції Ново одеського відділу ГУ НП в Миколаївській області, служби у справах дiтей, вiддiлу освiти, молоді і спорту про дiтей, якi не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затриманi за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництво, жебракування.

  З Єланецької районної центральної лiкарні до вищевказаних установ повідомлення про підлітків, які потрапили до закладу у наркотичному або алкогольному сп’янiннi не надходили.

  На обліку в Єланецькому відділенні поліції із заведенням облікових карток перебуває 1 неповнолітній за вчинення злочину (крадіжка) з яким постійно проводиться профілактична робота (бесіди, перевірки за місцем проживання).

Службою у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками поліції проводяться спільні заходи (виїзди по школах) щодо попередження негативних явищ в учнівському середовищі, проведення роз’яснювальної роботи з батьками, дітьми, щодо профілактики правопорушень, злочинів та соціально-небезпечних хвороб. Також проводяться спільні рейди «Урок», «Діти вулиці» з метою профілактики та попередження правопорушень та злочинності в учнівському середовищі. Проведено 37 рейдів «Діти вулиці» під час яких проведено 162 обстеження матеріально-побутових та санітарно-гігієнічних умов проживання сімей різних категорій ( опікунські, в СЖО, де насильство і. т. д)

У кожному навчальному закладі повинні діяти ради профілактики правопорушень, які засідають 1 раз у місяць, або частіше при необхідності. До складу ради входять представники батьківських комітетів навчальних закладів, заступники з виховної роботи, педагоги-організатори, члени учнівського самоврядування, які контролюють виконання планів першочергових комплексних організаційних та практичних заходів, спрямованих на посилення роботи серед учнівської молоді та їх батьків з протидії незаконному обігу наркотичних речовин, профілактики наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління.

З метою профілактики правопорушень, бродяжництва учні «групи ризику» залучаються до гурткової та позакласної роботи в районному Будинку творчості школярів.

За інформацією Єланецького відділення поліції в Миколаївській області за 12 місяців 2016 року складено протоколи:

- про притягнення до адмінвідповідальності неповнолітніх по ст. 178 КУпАП (розпивання і поява в нетверезому вигляді в громадських місцях) – на 1 особу;

- про притягнення до адмінвідповідальності дорослих осіб за ст. 184 КУпАП) – на 52 чоловік,

- за ст.156 КУпАП (продаж неповнолітнім тютюнових та алкогольних виробів) 1 чоловік;

- про притягнення до адмінвідповідальності неповнолітніх по ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство) – на 1 особу.

За 2016 рік службою у справах дітей райдержадміністрації організовано та проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, на яких розглянуто членами комісії 136 питань різного характеру. До Єланецького відділення поліції в Миколаївській області службою направлено 15 клопотань про притягнення батьків, або осіб, що їх замінюють, до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП.

З метою підготовки молоді до сімейного життя, формування відповідального батьківства, профілактику жорстокого поводження в родинах проведено 22 групових заходи, якими охоплено 379 осіб.

З метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх проведено 7 групових заходів. Під соціальним супроводом перебувало троє неповнолітніх засуджених без позбавлення волі.

Працівниками служби проведено 51 особисту зустріч з вищевказаними підлітками (з окремими – декілька) в навчальних закладах району з метою недопущення скоєння правопорушень та злочинів неповнолітніми дітьми.

- На обліку неповнолітніх, які зазнали насильства в сім’ї та поза нею у службі у справах дітей райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 2 малолітніх дітей, які зазнали фізичного насильства від батьків. Дані сім’ї перебувають під соціальним супроводом фахівців Єланецького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З батьками дітей проводились профілактичні бесіди про відповідальність за скоєння насильства над дитиною, їм винесено 2 офіційні попередження, складено 2 адміністративні протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності батьків.

- За 2016 рік справи про відібрання у батьків дітей без позбавлення батьків батьківських прав Єланецьким районним судом не розглядалися, але Єланецьким районним судом розглянуто 1 справу про позбавлення батьківських прав матері. Згідно рішення суду позбавлено батьківських прав 1 особу по відношенню до 2 дітей за ухилення від виконання протягом тривалого часу батьківських обов’язків.

З метою попередження сімейного неблагополуччя, належного виконання батьками своїх обов’язків працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 17 групових заходів, якими охоплено 328 осіб. В 2013 році створено Школу відповідального батьківства. Протягом 2016 року в рамках Школи проведено 5 групових занять щодо розуміння відповідальності за своє майбутнє життя, відповідального ставлення до статевих стосунків та репродуктивного здоров’я, майбутнього батьківства.- - Нещасних випадків, що призвели до смерті дітей в районі за станом на 22.12 2016 року не зареєстровано.

- Випадків залишення новонародженої дитини в дитячому відділенні Єланецької ЦРЛ, також не зареєстровано.

Протягом 2016 року 5 працівників Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пройшли навчання з підвищення кваліфікації за напрямами: «Оцінка потреб дитини та її сім’ї. соціальна підтримка сімей з дітьми внутрішньо переміщених осіб, поранених, загиблих, учасників АТО», «Взаємодія служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в процесі створення та функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу», «Соціальна підтримка сімей з дітьми внутрішньо переміщених осіб, поранених, загиблих, учасників АТО».

  Можливо ви, ваші рідні чи знайомі бажають взяти в свою сім’ю таких дітей, стати для них рідними, прошу звертатись до служби у справах дітей або центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за консультацією.

Прошу вашого сприяння у нашій спільній роботі. Адже немає «наших» дітей і «ваших» є наші з вами спільні діти. Дякую за увагу.

 

 

 Всесвітній день прав дитини 

          20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося у 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя. Свято також відзначається в день, коли Організація Об'єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна Конвенція про права дитини. Адже яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки.  

Так, з 23 по 25 листопада 2016 року в рамках відзначення Всесвітнього дня прав дитини в дитячій та дорослій центральних районних бібліотеках працівниками бібліотечної системи, служби у справах дітей райдержадміністрації, поліції, районного відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були проведені заходи для учнів Єланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Єланецької гуманітарної гімназії та Єланецького професійного аграрного ліцею. З учнями проведені різноманітні бесіди, конкурси та правовий брейн-ринг «Вірність закону – кредо життя» між командами «Ерудит» та «Інтелектуал». Діти приймали активну участь в заходах, які були цікавими та повчальними.Проведено профілактичні бесіди для дітей 

З метою попередження порушень прав дітей, профілактики правопорушень серед дітей, запобігання формування в учнів негативних звичок, бродяжництва, жебракування, сприяння розвитку відповідальної особистості, прищеплення поваги до сім'ї, вчителів та однолітків, 11 та 18 жовтня 2016 року головний спеціаліст служби у справах дітей Єланецької райдержадміністрації О.Оганесян провела профілактичні заходи в 4-Б та 5-Б класах Єланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Під час виступу дітей ознайомлено з Конвенцією ООН про права дитини та правами і обов’язками учнів.

З метою недопущення зростання негативних проявів в дитячому середовищі, жорстокого поводження між дітьми, учні в класі розглядали ситуації, які трапилися з однолітками та пропонували шляхи вирішення складних життєвих ситуацій.

 

Година спілкування залишила в пам’яті дітей необхідність знати свої права та щодня виконувати обов’язки.

 Проведення рейду «Діти вулиці» в Єланецькому районі

 23 травня головним спеціалістом сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Єланецької РДА Н.П. Дмітрієвою, в.о. директора Єланецького районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Л.В. Баскевич та заступником начальника управління соціального захисту населення Єланецької РДА Ю.В. Гавриловою було проведено рейд «Діти вулиці» на території Ясногородської та Великосербулівської сільських рад. Під час рейду обстежено 4 сім'ї в складних життєвих обставинах. Батьки з 2 сімей були запрошені на засідання комісії з питань захисту прав дитини при Єланецькій РДА у зв’язку з неналежним виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до їх неповнолітніх та малолітніх дітей. Інші 2 родини мають задовільні матеріально-побутові та санітарно-гігієнічні умови і потребують індивідуального контролю фахівців із соціальної роботи ЄРЦСССДМ.

Літературно – екологічний круїз «Планета у нас одна»

22 квітня відзначається Міжнародний день Землі. Свято започатковане з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.

В Україні також є своє свято, головною метою якого є підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища, тому щороку в третю суботу квітня відзначається День навколишнього середовища. Святкування цього дня започатковане з 1998 року, згідно Указу Президента України «Про День навколишнього середовища» № 855/98.

Саме тому 21 квітня 2016 року з нагоди Українського Дня навколишнього середовища, та Міжнародного дня Землі працівниками бібліотеки із залученням працівника служби у справи дітей Єланецької райдержадміністрації Н.П. Дмітрієвої та директора державного підприємства «Єланецьке лісове господарство» А.А. Сірика було проведено літературно – екологічний круїз на тему: «Планета у нас одна», для учнів 5 – 9 класів Єланецької гуманітарної гімназії.

Проведені заходи, були спрямовані на підвищення рівня свідомості учнів в питаннях, що стосуються збереження та поліпшення стану навколишнього середовища. 

Н.П. Дмітрієва - головний спеціаліст ССД Єланецької РДА 

 Останнім часом серйозно стурбованість викликає стан здоров'я дітей та молоді, зумовлений негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру.

Особливо гостро у сучасному житті постало питання здоров'я молодого покоління. Саме тому 19.04.2016 головним спеціалістом сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Єланецької райдержадміністрації Н.П. Дмітрієвою, начальником РВ КВІ УДПтСУ в Миколаївській області капітаном внутрішньої служби Т.П. Топчу, та фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Я.О. Васильченко в Єланецькій гуманітарній гімназії було проведено захід для учні 9-11 класів на тему: «Здоровий спосіб життя»

Головна мета даного заходу полягає в тому, щоб сформувати відповідальне ставлення дітей до свого здоров'я.

Старшокласники із задоволенням прийняли активну участь у заході. Під час проведеного заходу діти отримали корисну інформацію, щодо здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок, обговорили шляхи подолання проблем, які негативно впливають на здоров'я. Адже добре здоров'я запорука чудового настрою, самопочуття, високої працездатності.  

Про роботу комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації у лютому 2016 року

23.02.2016 року о 10.00 годині в малому залі адмінбудинку під головуванням першого заступника голови Єланецької райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Гуліної О.П., службою у справах дітей організовано проведення засідання комісії з питань захисту прав дитини при Єланецькій райдержадміністрації на якому розглянуто 13 питань про:
- направлення малолітньої дитини до Миколаївського будинку дитини на термін до 6 місяців, в зв’язку з неналежним доглядом батьками;
- взяття під соціальний супровід 4 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
- про надання висновку про доцільність або недоцільність позбавлення батьківських прав жителя Єланецького району по відношенню до малолітньої дитини, згідно заяви колишньої дружини;
- про повернення неповнолітнього сина в сім'ю матері яка повернулася з місць позбавлення волі;
- встановлення піклування над неповнолітньою дівчиною її тіткою в зв’язку зі смертю попереднього піклувальника;
- про надання дозволу матері на оформлення спадщини на малолітніх дітей: в рівних частинах, після смерті їх батька;
- надання дозволу матері на оформлення купленої частки житлового будинку та часток земельних ділянок на малолітню доньку та підписання нею цього договору;
- зняття із соціального супроводу сім'ю із позитивним результатом;
- про продовження здійснення соціального супроводу сім'ї;
- про виведення дини, позбавленої батьківського піклування з прийомної сім’ї в зв’язку з усиновленням та закриття даної прийомної сім’ї.

По кожному питанню були прийняті відповідні рішення, згідно чинного законодавства.  

Планове засідання комісії з питань захисту прав дітей при Єланецькій районній адміністрації 

29 січня 2016 року в приміщенні Єланецької райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Єланецької райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови Єланецької райдержадміністрації Гуліної Ольги Петрівни відбулось планове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На засіданні комісії було розглянуто 10 питань: про взяття під соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про надання дозволу для оформлення спадщини на малолітню дитину та про неналежне виконання опікунських обов'язків по відношенню до підопічних дітей.

Членами комісії були ретельно опрацьовані усі питання. За результатами розгляду заяв, поданих документів, висновків служби у справах дітей районної державної адміністрації були прийняті відповідні рішення

25 грудня 2015 року при Єланецькій райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини.
На комісії було розглянуто ряд питань: про надання дозволу на оформлення спадщини (земельного паю) на неповнолітню дитину, про позбавлення батьківських прав батька, по відношенню до неповнолітньої доньки, про закриття прийомної сім'ї в зв’язку з досягненням прийомними дітьми повноліття, про неналежне виконання матерями батьківських обов’язків по відношенню до їх дітей, та про встановлення батьківських днів батьку для побачення з дитиною, зняття та постановку сімей з соціального супроводу, затвердження плану роботи комісії на І півріччя 2016 року.
В ході засідання також розглянуто і затверджено індивідуальні плани на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей Єланецької райдержадміністрації та в складних життєвих обставинах.
Члени комісії також заслухали виступ заступника з виховної роботи Єланецького професійного аграрного ліцею Гордієнко Н.П. щодо проведення виховної роботи з учнями Єланецького професійного аграрного ліцею протягом 2015 року.
Усі питання були ретельно опрацьовані членами комісії. За результатами розгляду заяв та поданих документів були прийняті відповідні рішення.

Превентивне виховання учнів.

22 грудня 2015 року в Братолюбівській ЗОШ І-ІІ ступенів Єланецького району було проведено зустріч учнів з головним спеціалістом сектору з питань опіки та піклування ССД Єланецької РДА Н.П. Дмітрієвою, інспектором молодіжної превенції старшим лейтенантом поліції В.В. Антонюком та дільничним інспектором І.І. Бондаренком, з метою проведення профілактичних дій, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки, та проведення бесіди з питань юридичної відповідальності неповнолітніх.

З 07 по 12 грудня 2015 року в Єланецькому районі проходив Всеукраїнський тиждень права, в рамках якого працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та Єланецького відділення поліції були проведені заходи в Центральній районній бібліотеці для учнів Єланецького професійного аграрного ліцею на тему «Твої права та обов’язки». Для учнів дев’ятих класів Єланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено тематичний захід «Є обов’язки у тебе - їх виконувати треба!» в Єланецькій районній дитячій бібліотеці.

 

Всеукраїнський профілактичний захід “Урок” в Єланецькому районі.

Відповідно до ст. 53 Конституції України, Закону України “Про загальну середню освіту”, листа Міністерства Соціальної політики України від 21.07.2015 № 10895/14-15/57, на виконання наказу служби у справах дітей Миколаївської обласної ради від 15.08.2015 № 562/01.1-04 “Про організацію проведення в 2015 році Всеукраїнського заходу “Урок”, з метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення умов та причин даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності, а також охоплення навчанням усіх дітей шкільного віку — переселенців із тимчасово окупованої території України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, служба у справах дітей Єланецької райдержадміністрації спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області, місцевими органами влади, традиційно протягом вересня-жовтня проводить у загальноосвітніх навчальних закладах рейди-перевірки в рамках Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок” на території району. 
         Проаналізовано стан готовності до навчання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах: обстежено 22 сім’ї  (адресна допомога не надавалась), виявлено 2 учнів ЄПАЛу, які не приступили до навчання вчасно у зв’язку із самовільними залишенням навчального закладу та неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків.  Станом на 20.10.2015 року на навчання було повернуто одного (1) учня який не приступив до навчання у зв’язку із самовільними залишенням навчального закладу, ведеться робота щодо повернення на навчання ще одного (1) учня, де мати  неналежним чином виконує свої  батьківські обов’язки.
В результаті виявлено, що майже всі діти забезпечені необхідним шкільним приладдям та відповідним одягом. До занять у навчальних закладах району станом на 20.09.2015 року приступили 1454 дитини (у минулому році — 1433).  Вперше стали учнями 180 дітлахів (у минулому році - 160). Дітей, які прибули  з Донецької та Луганської областей та АР Крим немає. 
          В рамках Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок” здійснено перевірку 16 загальноосвітніх шкіл, Єланецької гуманітарної гімназії та Єланецького професійного аграрного ліцею.В результаті перевірок встановлено, що деякі діти не охоплені навчанням, були відсутні на момент перевірки через  хворобу або по поважній причині.
Служба у справах дітей райдержадміністрації закликає батьків не позбавляти дітей освіти. Просимо всіх свідомих громадян повідомляти про дітей, не охоплених навчанням, за тел.: 9-22-05, або за адресою: вул. Горького, 15-А, смт. Єланець. 

16 грудня 2015 року в Братолюбівській ЗОШ І-ІІ ст. за участю першого заступника голови Єланецької РДА Гуліної О. П., начальника служби у справах дітей Єланецької РДА Білотіл Л. В. та в.о. директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Баскевич Л. В., з метою вирішення проблем та надання допомоги багатодітним сім'ям та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, були проведені профілактичні бесіди направлені на вирішення повсякденних сімейних проблем, зміцнення та розвиток позитивних сімейних відносин в родинах.

Також під час відвідань сімей на території Єланецької селищної ради (с. Братолюбівка, смт. Єланець) була надана консультаційно-роз’яснювальна робота щодо вирішення ряду питань: по оформленню пільг та субсидій, державних соціальних допомог багатодітним сім’ям, проходженню медичного огляду дітьми шкільного віку, дотриманню правил пожежної безпеки у зимовий період. 

 

Довгоочікуна зустріч

З метою підтримки родинних зв’язків 11 листопада 2015 року службою у справах дітей було організовано зустріч дітей  Чуб Миколи та Чуб Вероніки, які виховуються у прийомній сім’ї  Гончаренко Олени Олександрівни в с. Маложенівка,  з їх рідною бабусею  Налівко Н.Ф.   Зустріч пройшла в теплій дружній обстановці. Діти були дуже раді поспілкуватися із Надією Федорівною, яка привезла онукам гостинці та подарунки. Вероніка та Миколка поділилися власними враженнями щодо проживання у новій родині та про  нових однокласників, друзів, обмінювались фотокартками.

Прийомна мати Олена Олександрівна та бабуся дітей домовилися проводити такі зустрічі якомога частіше та спілкуватися по телефону. 

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити”. “За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри». Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання. “Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті, при цьому третина з них нікому про це не розповідала! – каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні”. І справді, третина дзвінків на Національну дитячу “гарячу” лінію в 2017–18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет. Та означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик. Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження. Кампанія “Уважні батьки” звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами. Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії: https://childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити: https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в Інтернеті. Будьмо пильними! Стежте за нами у Fb: https://www.facebook.com/CarefulParentsUkr Довідка: Кампанія “Уважні батьки” вперше була реалізована 2017 року в Польщі Фундацією “Даємо дітям силу” . В Україні кампанію адаптував і координує Український фонд “Благополуччя дітей” за підтримки ОАК Foundation та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Міністерство соціальної політики України.