Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Служба у справах дітей

^Нагору

Про службу

Усиновлення, опіка, піклування

Адміністративні послуги

Наші новини

Публічна інформація

 

 Дорогі друзі!

30 вересня в Україні вже традиційно відзначається День усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке не випадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Це надзвичайно тепле свято для всієї української громади і насамперед - для батьків і дітей, які волею долі стали однією родиною.

Захист прав та інтересів дітей, і передусім найуразливішої категорії ― дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення гідних умов для їх виховання та розвитку є одним із пріоритетів державної політики України. Усиновлення – це право дитини мати маму і тата, зростати в родині. Для держави  усиновлення – це обов’язок гарантувати кожній дитині виховання в сім’ї.

Усиновити дитину-сироту, полюбити,  виховати і виростити як рідну ― цей надзвичайно важливий крок.

Дякуємо тим батькам від Бога, які усиновлюють по двоє і троє братів та сестер. Ви даруєте цим дітям справжнє відчуття рідного дому і батьківську опіку.

Всього в районі сімейними формами виховання (опіка та піклування, прийомні сім’ї) охоплено  43   дітей з 47 які проживають на території району.

Українці, приймаючи в родини дітей, які за різних життєвих обставин втратили свою сім’ю та залишилися без батьківського піклування,  виявляють найкращі людські почуття та моральні чесноти. Саме вони вселяють в дитячі душі і серця віру, надію та любов, роблять дитинство світлим і радісним.

Ми щиро вітаємо і пишаємося родинами, які взяли на виховання  дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування. Віримо, що батьки і діти, яких звела доля, будуть щасливими.

За кожним святом і навіть невеликими досягненнями стоїть щоденна, клопітка і відповідальна робота працівників органів опіки та піклування, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінь соціального захисту населення, закладів, громадських та благодійних організацій. В цей день слова вдячності всім тим людям, чия наполеглива праця та активна суспільна позиція допомагає розв’язати проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Доброта і любов ― головне, в чому відчувають потребу діти ― наша надія і наше майбутнє. Тож нехай кожна дитина має родину, в якій зможе бути щасливою!

 

Від імені колективу служби у справах дітей Єланецької райдержадміністрації        Л.В. Білотіл

РОЗВИТОК
форм сімейного виховання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 

За 9 місяців 2015 року в районі проводилася інформаційна кампанія спрямована на пропаганду сімейних форм виховання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
- лекції та бесіди в організаціях, підприємствах району на тему: «Сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (за 9 місяців - 10).
- надруковано   11  статей в районній газеті «Єланецький вісник», на веб-сайті РДА,  з метою залучення жителів району до створення прийомних сімей, ДБСТ, усиновлення, опіку (піклування) про пріоритетні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під назвами «Родинне благополуччя та затишок», та інші, також розвішуються оголошення на інформаційних стендах, дошках оголошення про пріоритетні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, інформаційному стенді служби «Вікно в дитинство».
 Функціонує 6 прийомних сімей в яких виховується 10 дітей. За 2015 рік навчання в Миколаївському обласному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, кандидати у прийомні батьки не направлялись та не проходили. За 9 місяців 2015 року до ЦСПРД влаштовано 5 дітей (Гирбу Є. та 4 з ДБСТ Абрамович).
3 дітям надано статуси дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 1 дитину, позбавлену батьківського піклування влаштовано під піклування в сім’ї родичів (Решетняк Т.І.), 1 дитина, позбавлена батьківського піклування перебуває у Миколаївському будинку дитини та очікує на переведення в спец заклад (Бобровський О.М.), 1 дитина, тимчасово влаштована в сім’ю знайомих, очікує на встановлення опіки (Ботнар О.І.). Тимчасово влаштовувалася до дитячого відділення Єланецької ЦРЛ  1  дитина.
Служба у справах дітей забезпечує всебічну підтримку громадянам України, які бажають взяти дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, на виховання (надається консультація психологічного, педагогічного, юридичного характеру, допомога у зборі документів). Надаються консультації про пріоритетні форми влаштування дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ї громадян: 8 консультації щодо створення опікунських сімей і взяття дітей, з якими перебувають у родинному зв’язку під опіку (створено 6 нових сімей, в які влаштовано 6 дітей), 2 консультації щодо створення прийомних сімей (створено 1 ПС в яку влаштовано 2 дітей-сиріт з іншого району), 2 консультації щодо усиновлення дітей громадянами України.
Зняті з первинного обліку служби: 2 дітей яких усиновлено за межами району,  2 - повернуто в сім’ю матері і знято статус, 1 вийшла заміж, і набула дієздатності, 8 досягли повноліття.
Робота щодо розвитку  сімейних форм  виховання для дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Єланецькому районі продовжується.
  

Начальник служби Л.В. Білотіл 

Цим дітям потрібна родина


Володимир 0088403

Ірина 0088316

Володимир 0161286

Федір 0161292


 Ім’я дитини

Володимир

Ірина

Володимир Федір
 Рік народження

1999

2003

1999  2003
Наявність братів(сестер)

сестра Надія
(1997 р.н.)

немає

брат Федір
(2003 р.н.)
брат Володимир
(1999 р.н.)
Особливі потреби

немає

немає

немає немає
Обліковий номер

0088403

0088316

0161286 0161292

 Сектор опіки та піклування служби у справах дітей Єланецької РДА

 тел. (05159) 9-22-05