Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Программа розвитку культури у Єланецькому районі

^Нагору

 

П Р О Г Р А М А
розвитку культури у Єланецькому районі
на 2016 – 2020 роки  

 

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма розвитку культури у Єланецькому районі на 2016 – 2020 роки визначає стратегію збереження, підтримки та розвитку культури на Єланеччини.

Аналіз соціокультурної ситуації в регіоні свідчить про те що, незважаючи на нестабільну економічну ситуацію в країні,  в цілому вдалося зберегти мережу установ культури і мистецтва, навчальних закладів, забезпечити підтримку діяльності професійних та аматорських колективів району. 

1. Мережа закладів культури та кадровий склад 

Кількість закладів:

Клубних – 21, бібліотек – 19, ПСМНЗ – 1, громадських музеїв – 6, з них зі званням «народний» - 2.

В галузі:
1 – РБК.
11 – сільських будинків культури,
 9 – сільських клубів.
Працює – 24 працівників в т.ч. – 13 –творчих працівників РБК.

По бібліотечній системі:
1 – районна бібліотека для дорослих;
1 – районна бібліотека для дітей;
14 – сільських бібліотек філіалів;

Працює 25 працівників в т.ч. 12 сільських бібліотекарів.

 Штатні одиниці доведенні до нормативних показників, які обраховуються від кількості жителів, місць в клубних закладах а в бібліотеках кількість читачів та книжковий фонд.

2. Основні показники діяльності.
- Бібліотечний фонд ЦБС – близько– 164,5 тис. екземплярів.
- читачів по бібліотечній системі     - 8,6 тис чол..
- в клубних закладах колективів художньої самодіяльності  - 78, з яких стабільно працюють 50%  3 колективи зі званням «Народний»
- в них учасників – близько 1000 чол.
- масових заходів по клубній системі в середньому за рік – близько 600, які відвідують близько 48 тис. Глядачів.

РОЗДІЛ 2. МЕТА І ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ 

Основною метою Програми є  створення належних умов для задоволення культурних потреб населення.  

Основними завданнями Програми є: 

забезпечення належних, сучасних умов діяльності культурно-мистецьких установ, зокрема у сільській місцевості; 
зміцнення та збереження матеріально-технічної бази закладів культури, зокрема у сільській місцевості;
збереження і розвиток кадрового потенціалу галузі, забезпечення кадрами сільських закладів культури; 
забезпечення збереження історико-культурної спадщини.

Заходи щодо реалізації Програми визначено у додатку 2.

Орієнтовні обсяги фінансування окремих заходів Програми визначено у додатку 3.  

РОЗДІЛ 3. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування заходів Програми передбачається здійснювати відповідно до законодавства України за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.  

РОЗДІЛ 4. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ 

У результаті виконання Програми очікується: 

поліпшення рівня культурного обслуговування населення;
активізація участі району в обласних та Всеукраїнських  культурно мистецьких проектах оглядах конкурсу.

Розширення доступу до історико-культурних цінностей регіону;
забезпечення подальшого розвитку професійного мистецтва, втілення нових мистецьких проектів;
відродження та подальший розвиток традиційних народних ремесел та аматорського мистецтва. 

РОЗДІЛ 5. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ 

Виконавцями Програми є структурний підрозділ районної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування, заклади культури, мистецтва і освіти районного підпорядкування.

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських рад забезпечують виконання заходів Програми, здійснюють аналіз стану її реалізації та щороку до 15 січня надають до районної ради та управлінню культури облдержадміністрації інформацію про хід виконання її заходів.

Безпосередній контроль за виконанням завдань і заходів Програми здійснює відділ культури та туризму райдержадміністрації.

Сектор  культури райдержадміністрації облдержадміністрації інформує постійну комісію районної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту про виконання заходів Програми за планом. 

  Заходи щодо реалізації Програми розвитку культури у Єланецькому районі на 2016-2020 роки
Формат: DOC | Добавлен: 12/01/2016 10:50:33
470Kb Скачать скачать

Діяльність галузі «Культура» Єланецького району в 2015 році

Станом на 01.01.2016р. у Єланецькому районі діє 20 клубнх закладів: 1- районний Будинок культури;  11 - сільських Будинків культури;  9 - сільських клубів.

В 12 сільських громадах району – 20 клубних закладів:
- Ольгопольська, Возсіятська, Нововасилівська, Куйбишевська,
  Малоукраїнська – по 1 клубному закладу;
- Водяно-Лоринська, Калинівська, Маложенівська,
  Малодорянська, Великосербулівська – по 2 клубних заклади;
- Ясногородська і Єланецька – по 3 клубних заклади.
На виконання Районної Програми розвитку культури в Єланецькому районі на 2011-15 рр., в 2015 році функціонували і цільово використовувались всі 21 клубний заклад району.
Основні показники галузі
За звітний період в районі проведено ряд заходів для різних груп населення. Крім основних державних заходів було проведено зустріч з людьми похилого віку, ветеранами війни та праці. На протязі 2015 року в районі проведено 1735 заходів, які відвідали близько 79800 глядачів, з них культурно-мистецьких, тематичних та розважальних – 1404, концертів художньої самодіяльності – 194, професійних – 4, виставок ДПМ – 36. Зокрема, в районному Будинку культури проведено130 масових заходи, які відвідали 21000 глядачів, з них культурно-мистецьких – 53, концертів художньої самодіяльності – 40, професійних – 4, виставок ДПМ – 11.
Методична робота РБК
Поточний рік був присвячений підготовці до атестації методичного кабінету, яка пройшла 24 листопада. Атестації передували підготовчі заходи: в методичному кабінеті були оформлені і оновлені тематичні, інформаційні стенди. Належно були оцінені інформаційні куточки для працівників сільських клубних закладів, де розміщені координаційні та нормативні документи щодо діяльності клубних закладів. Змістовним є стенд «Методична робота», де розміщений графік перевірок та консультацій, журнали методичних консультацій, карта району, план семінарів, велике коло інформаційного матеріалу охоплює основний «Інформаційний стенд діяльності РБК», де розміщені графіки роботи, фотоінформації про колективи художньої самодіяльності РБК, плани роботи, статут РБК, посадові інструкції, звітна документація, методично-консультативний матеріал по жанрах. А також скарбниця нагород та високих досягнень. Обов’язковим атрибутом методичного кабінету є «Куточок державних символів України», а також полиці з сценарним матеріалом тематичних заходів, календарних свят, обрядових та професійних дат. Атестація пройшла на належному рівні, з об’єктивною критикою, обговореними та прийнятими шляхами вирішення зауважень та пропозицій членів комісії. За оцінкою атестаційної комісії – робота методичного кабінету Єланецького РБК ведеться на належному рівні.
Участь у заходах обласного рівня.
14.03. На обласному конкурсі читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни» в м. Миколаєві – І місце посів учасник з Єланецького району Вадим Захарук.
22.03. На обласному конкурсі «Материнська пісня» Гран-прі завоював народний естрадний гурт «Шлягер» Єланецького районного будинку культури (керівник — заслужений працівник культури України О. М. Слободніченко).
04.04.На базі Баштанського районного Будинку культури відбувся обласний дитячий конкурс «Квітка Прибужжя» - І місце в номінації «Артистичність» посіла учасниця з Єланецького району.
16.04. В місті Миколаєві відбувся обласний конкурс піаністів. І місце посіла конкурсантка з Єланця Дар’я Слободніченко.
02.05. В м. Миколаєві в Обласному Палаці культури відбувся ІХ регіональний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі», де ансамбль танцю «Трицвіт» (керівник О.М. Андреєва) посів ІІІ місце в номінації «Народна хореографія»
01.06. На обласному конкурсі дитячої творчості «Перші ластівки» Марія Слободніченко, Надійка Рудська – І місце, Наталка Кирильчук – ІІ місце.
06.06. Всеукраїнський  регіональний конкурс хорових колективів півдня України «Чорнобаївський заспів» (Херсонська обл. с Чарнобаївка). Єланецький район представляв народний хор “Калинонька” під керівництвом заслуженого керівника культури України Слободніченка О.М., де посів І місце.
28.06. В м. Очаків відбувся  ІІІ Всеукраїнський  фестиваль авторської пісні “Мій рідний край”, від Єланецького району  в номінації «Композитори»  представляв Анатолій Федоров – ІІ місце, народний естрадний гурт «Шлягер» в номінації «Ансамблі» - Гран-Прі.
12.09. Обласний огляд фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» на базі Єланецького РБК. Народний фольклорний колектив «Джерело» - І місце серед автентичних колективів.
 
Підсумок та перспективи на 2016
Мережа закладів культури в 2015 році працювала в звичному системному режимі. керуючись планами, основними заходами та поточними вимогами часу. Основним направленням культурно-мистецьких заходів залишалось патріотичне виховання, використання тематичних сторінок акції «Героям слава!»
Великий цикл заходів присвячених 70-річчю Великої перемоги, проходив на протязі всього року в різних формах: концертах, тематичних вечорах, виїзних заходах, виставках, інформаційних годинах. 8-9 травня поточного року означилися грандіозним святкуванням Дня Перемоги з відкриттям Дошки пошани «Сильні духом! Вільні серцем!» Велике значення надавалось заходам на підтримку захисників АТО. Стали більш системними професійні свята.
Незважаючи на обмеженість бюджетних коштів, значно зміцніла матеріально-технічна база, проводились ремонти, виділялись кошти на проведення заходів 80% з яких спонсорські кошти.
Працівники культури всіма силами утримували активний творчий процес колективів художньої самодіяльності, працювали над підвищенням якості культурно-мистецьких заходів. В світлі атестації методичного кабінету РБК систематизувалась і набула більш якісного та цілеспрямованого напрямку методична робота творчих працівників РБК.
Першочерговими завданнями галузі на 2016 рік залишаються:
- системність і стабільність діяльності творчих колективів;
- підвищення змістовності і патріотичності культурно-мистецьких заходів;
- збереження мережі і штатних одиниць, враховуючи суспільну кампанію децентралізації влади та об’єднання громад;
- проведення ремонтів в Н-Олександрівському СБК, Семенівському с/к;
- вирішення питання приміщення Калинівського СБК, та Малоукраїнського СБК;
- придбання підсилювальної апаратури в Маложенівський с/к, Малоукраїнський СБК;
колектив працівників культури Єланецького району налаштований на збереження досягнутого рівня діяльності і подальшій розбудові галузі для задоволення творчих потреб населення .

Інформація про стан закладів культури Єланецького району на 01.01.2016 р.

п/п

  Назва

Стан приміщення

 Творча діяльність

Матеріально-технічна база

Опалення

Зміцнення м-т бази в 2015 році

Проблеми для виріш. В 2016 р.

1.

Районний будинок культури

8 шт.тв. одиниць

11 працівників, 6 тех.

ЦКД «Зоря»- потребує поточного ремонту.

РБК - аварійний

18/395 тв. кол., 3 зв. «народний»; культурно-масова діяльність на належному рівні

На належному рівні

Ел. конвектори

Придбані сценічні костюми– 11,0 тис. грн.

Поточний ремонт

Розширення сцени, придбання комп’ютера.

2.

Возсіятський СБК

2 шт.одиниці

2 працівники

Комунальне

Стан задовільний

7/75 тв. кол., культурно-масова діяльність на належному рівні

 

Без опалення

Замінені вікна та двері- 103, 0 тис. грн.

Сценічні костюми -5,0 тис. грн.

Відсутність опалення

зовнішній ремонт– заплановано 100,0 тис. грн.

3.

Ольгопольський СБК

0,5 шт.одиниць

ЗОШ

2012– повна реконструкція

6/56 тв. кол., культурно-масова діяльність на належному рівні

На достатньому рівні

Ел. конвектори

 

Розширення приміщення

4.

В-Лоринський СБК

0,5 шт.одиниць

в задовільному стані

5/51 тв. кол., концертна діяльність на низькому рівні

На низькому рівні

Пічне

Ремонт концертного залу– 11,0 тис. грн.

Більярд, дитячі сценічні костюми– 18,0 тис. грн.

Придбання підсилювальної апаратури, одягу сцени.

5.

Н-Олександрівський

СБК

0,5 шт.одиниць

В приватній власності, потребує капітального ремонту

4/31 тв. кол.,

Відсутня

Без опалення

 

Проведення ремонту, придбання музичної апаратури.

6.

Калинівський СБК

0,5 шт.одиниць

В приватній власності, в аварійному стані, робота проводиться в музичному салоні ДШМ

8/71 тв.кол., культурно-масова діяльність на належному рівні

На достатньому рівні

Без опалення

Підсилювальна апаратура, ноутбук– 38,0 тис. грн.

Визначення місця роботи

7.

Куйбишевський СБК

1,5 шт.одиниць

2 прац.

Комунальне

2014р.– повний ремонт

6/69 тв.кол., культурно-масова діяльність на належному рівні

На достатньому рівні

Ел. конвектори

Ремонт фойє і кімнат– 20,0 тис. грн.

Придбання костюмів, підсил. апаратури

8.

Ясногородський СБК

1,5 шт.одиниць

2 прац.

Комунальне

частково відремонтований

5/60 тв.кол., культурно-масова діяльність на належному рівні

На достатньому рівні

Ел. конвектори

Більярд (5), тенісні столи (5)– 85,0 тис. грн.

Капітальний ремонт концертного залу.

9.

Н-Василівський СБК

0,5 шт.одиниць

Комунальне

Стан задовільний

7/56 тв.кол.,., культурно-масова діяльність на належному рівні

На достатньому рівні

Без опалення

Придбано підсилювальну апаратуру, сценічні костюми– 30,0 тис. грн.

Одяг сцени, ноутбук.

10.

Приютський СК

Комунальне

Стан аварійний

 

Відсутня

Без опалення

 

Мало- чисельність жителів, кадрова проблема

11.

Н-Володимирівський

СК

0,75 шт.одиниць

Комунальне

Стан задовільний

3/30 тв.кол., культурно-масова діяльність на належному рівні

На достатньому рівні

Ел. Конвектори

 

Кадрова проблема, сценічні костюми

12.

Гражданський СК

0,5 шт.одиниць

Комунальне

Задовільний

1/6 тв.кол.,

На низькому рівні

Пічне

Замінені вікна, побудований туалет, придбано більярд, і тенісний стіл– 12,0 тис. грн.

Придбання театральних крісел, муз.техніки

13.

М-Женівський СК

0,5 шт.одиниць

Пристосоване

(дит.садок)

задовільний

5/40 тв.кол., культурно-масова діяльність на задовільному рівні

На достатньому рівні

Без опалення

 

Придбання підсилювальної апаратури, сцен. костюмів.

14.

М-Дворянський СК

0,75 шт.одиниць

Комунальне

Приміщення 1937 року, в задовільному стані

5/42 тв.кол., культурно-масова діяльність на задовільному рівні

На достатньому рівні

Без опалення

 

Кап.ремонт покрівлі і залу

15.

Семенівський СК

0,25 шт.одиниць

Комунальне (частково відремонтований)

2/12 тв.кол.,

Відсутня

Без опалення

 

Мало-чисельність жителів, кадрова проблема

16.

Крутояоський СК

0,5 шт.одиниць

Комунальне

2012р-ремонт

В задовільному стані

 

1/8 тв.кол.,

На низькому рівні

Без опалення

 

Придбання муз.тех.апаратури, кадрова проблема

17.

Велідарівський СК

0,5 шт.одиниць

Комунальне

2012- переведений в нове реконструйоване приміщення (дит.садок)

2/14 тв.кол.,

На достатньому рівні

Ел. Конвектори

Підсилювальна апаратура– 13,0 тис. грн.

Придбання сценічних костюмів

18.

Малоукраїнський БК

0,5 шт.одиниць

 

Комунальне

Аварійний (функціонують 2 відремонтовані кімнати)

5/42 тв.кол., культурно-масова діяльність на задовільному рівні

На низькому рівні

Без опалення

 

Вирішення проблеми приміщення,

Придбання підсилювальної апаратури, сцен. костюмів.

19.

Братолюбівський БК

0,5 шт.одиниць

Комунальне

2011р.- переведений в нове реконструйоване приміщення

3/25 тв.кол., культурно-масова діяльність на задовільному рівні

На достатньому рівні

Пічне

Сценічні костюми– 3,0 тис. грн., підсилювальна апаратура– 13,0 тис. грн.

Театральні крісла

20.

Кам’янський СК

0,5 шт.одиниць

Комунальне

2013р-частково відремонтований

3/17 тв.кол., культурно-масова діяльність на задовільному рівні

На низькому рівні

Без опалення

 

Придбання підсилювальної апаратури, сцен. костюмів.

21.

Великосербулівський

СБК

1,5 шт.одиниць

Комунальне

Аварійний (працює в муз. салоні)- задовільний

7/81 тв.кол., культурно-масова діяльність на задовільному рівні

На достатньому рівні

Газ. конвектори

Придбання сценічних костюмів

 

 На належному рівні наявність:
- Підсилювальної апаратури – 2-3 комплекти;
- Музичні носії;
- Ноутбуки
- Світло-апаратури,
- Сценічних костюмів – 2-3 комплекти,
- Одяг сцени,
- Сценічні декорації.
- Ігрові комплекси (більярд, тенісні столи).

На достатньому рівні:
- Підсилювальна апаратура,
- Музичні носії,
- Сценічні костюми,
- Одяг сцени.
Низький рівень – музичні центри.
 
           За рейтингом проведеним методкабінетом Єланецького РБК 1 місце в районі за основними показниками, матеріально-технічною базою, змістовністю роботи та рівнем культурно-мистецьких заходів та творчої роботи посідає Возсіятський СБК (директор Зіора Н. І.)