Єланецький район » Культура » Новини культури
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Новини культури

 

Дитячі ідеї і комп’ютерна творчість

Комунікативно-Інформаційна Територія «КІТ і Мишк@» продовжує свою роботу для юних-читачів на базі комп’ютерного класу, подарованого канадським благодійним фондом «I will Association».

У 2017-2018 навчальному році читачі дитячої бібліотеки долучились до участі у проекті «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Мета проекту – це дати можливість  кожній дитині, котра відвідує комп'ютерний клас, познайомитися з комп'ютерною творчістю в контексті програми візуального програмування Scratch. А розвиток життєво-важливих навичок у дітей, таких як: творче мислення, ясне спілкування, системний аналіз, використання технологій, проектування, постійне навчання буде запорукою їх успішної самореалізації та майбутнього успіху. Заняття у клубі дистанційного навчання "I Will Code" проходять протягом навчального року. Календар завдань оновлюється щотижня.

На виконання одного заняття учаснику відводиться 5 днів. Кожен урок містить навчальні вправи і завдання для самостійної роботи. Виконане завдання учасники надсилають  на перевірку.  Кожна вправа оцінюється щосуботи, бали зараховуються в загальний рейтинг. В залежності від їх кількості діти матимуть змогу отримати заохочувальні призи та цінні подарунки.

За підсумками шести місяців визначились четверо кращих учасників від Єланецької РДБ: Владислав Настенко, Денис Табунщик, Сергій Богданцев, Іван Мартинюк. Опікується діьми та допомагає їм у дистанційному навчанні Олена Мартинюк, бібліотекар РДБ.

Діти вже навчилися створювати казкових героїв, які можуть рухатися, розмовляти та вести між собою діалог. Це перший крок до того, як за допомогою програми Scratch наші користувачі зможуть створювати власні комп’ютерні ігри.

Ми живемо в сучасному світі, який ставить перед дітьми завдання -  чітко орієнтуватись у сучасному світовому просторі, а комп’ютери і створені саме для того, аби допомогти їм швидко орієнтуватися в інформаційних потоках. Бібліотечні працівники намагаються, щоб комп’ютери працювали на благо бібліотеки і з користю для дітей, забезпечуючи навчання та дозвілля юних читачів.

 «Крути – честь і трагедія України»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Зважаючи на актуальність події та з метою виховання серед молоді інтересу та поваги до свого історичного минулого в дусі національної самосвідомості, гідності та честі, патріотизму та гордості за свій народ, 29 січня 2018 року бібліотекарем центральної районної бібліотеки проведена година історичної правди «Крути – честь і трагедія України» для учнів 10 класу Єланецької гуманітарної гімназії. Представлено фото та відео матеріали трагічних подій на станції Крути 29 січня 1918 року.

Учні, долучившись до проведення цього заходу, читали вірші напам’ять, обговорювали сюжет документального фільму «Навіки молоді - Герої Крут» та ділились враженнями, для поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями був проведений інтегрований брейн-ринг «Україна – єдина країна», де молодь продемонструвала свої знання та вміння.

Підвівши підсумки цієї зустрічі, юнаки та дівчати дійшли спільної думки, що Крути стали початком нової доби в історії України. Пам'ять про героїв Крут оповита ореолом слав стала взірцем та прикладом для наслідування для майбутніх поколінь.

 «Волі народної дзвін»

 

Крути – наша гордість і слава,

                                                                                                            Там соколи юні у вічність пішли.

                                                                                                            На клич молодої держави, 

                                                                                                            Піднялися вірні сини. 

                                                                                                            Грудьми у нерівному бої, 

                                                                                                            Спинили червону орду, 

                                                                                                             З честю впали герої, 

                                                                                                              За Україну свою.

 

Михайло Зельман

(Лісовий)  "КРУТИ"

 

День пам'яті героїв Крут відзначають 29 січня. На честь  вшанування світлої пам’яті борців за незалежність, а також для виховання шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої країни, формування патріотичних почуттів у підростаючого покоління в Єланецькій центральній районній бібліотеці для читачів організовано книжково-ілюстративну виставку-пам'ять «Волі народної дзвін».

З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого Українського народу та у зв'язку з річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, працівники бібліотеки пропонують ознайомитися з документами із фондів бібліотеки. День подвигу та прикладу, надії та любові до своєї вітчизни для майбутніх і нинішніх поколінь назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті.

 

Соборна духом Україна 

22 січня 2018 року працівники дитячої бібліотеки завітали на виховну годину  у 4-Б клас Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст (кл. керівник Н.В. Мартинюк), де провели годину гордості «Соборна духом Україна».  Діти читали вірші про рідну Україну, затамувавши подих слухали вірші та пісні Анастасії Чорної та Ігоря Мартинюка, підтримуючи їх оплесками, дружньо відповідали на запитання історичної вікторини. Взявшись за руки створили коло єдності,  взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні.

 

 Диво приходить грудневої ночі

19 грудня до Дня Святого Миколая в Єланецькій районній бібліотеці для дітей  відбувся святковий екскурс «Диво приходить грудневої ночі» для юних читачів 3-В класу (кл. керівник  Надія Володимирівна Центій).

Атмосфера в читальній залі бібліотеки була  істинно сімейною, святковою і позитивною. Як і личить, в гості до третьокласників завітали Святий Миколай (Сергій Гурович Танасійчук) і три прекрасних Ангела (Маргарита Курікеру, Вікторія Немченко, Вікторія Удод), залякував дітлахів і бешкетував маленький кумедний Чортик (Ангел Ніколаєнко). Діти  зверталися до Святого Миколая як до заступника і у своїх віршиках просили його не тільки про порятунок і милість, але й про мирне життя і світле майбутнє для всієї України. Юні читачі відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини «Розкажи Миколаю, про що я читаю», співали пісні, а також переглянули відеокліпи пісеньок про Миколу Чудотворця.

Подих святкового настрою в очікуванні дива та виконання побажань охопив всіх без виключення, а особливо – дітлахів, які весь рік з нетерпінням чекали цього казкового свята і подарунків. Традиційно, всі маленькі гості отримали солодощі від Святого Миколая  та закладинки «Калейдоскоп грудневих свят», які підготували працівники районної  бібліотеки.

Цьогорічні свята запам’ятаються усім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями.

 

 Рандомна книжка – твій щасливий час

Єланецька районна бібліотека для дітей запросила юних читачів 2(6) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник Валентина Володимирівна Гордієнко) на пізнавально-розважальну інтерактивну гру «Рандомна книга – твій щасливий час», ідею якої придбала на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій у ЦБС для дітей міста Ізмаїла.

Що ж таке «рандом»?  «Random» - це навмання, наосліп, випадково. Інформаційне поле нашої гри, яке складалося з 50-ти карток, дало можливість учасникам навмання вибрати будь-яку картку, на звороті якої була титульна сторінка книжки. Потім учасники гри на полицях відкритого доступу шукали книжку згідно обраної картки. І останній крок  - розповідали чи зачитували цікаву інформацію зі знайденої книжки. Оцінювались підготовка і зміст інформації, мова, складність тексту, вміння читати вголос.

Діти відкрили для себе цілий світ суто пізнавальної книжки, спілкувалися з однолітками, вчились висловлювати свої думки з приводу прочитаного. Тематика енциклопедичних видань була різноманітною: історія і міфологія, загадкові істоти і динозаври, рослини і тварини, чудеса світу і українська мова, медицина і інформатика та ін.

Цікавість в очах дітей, бажання як найкраще представити свою книжку – супроводжували їх протягом усієї гри. Найкраще із своїм завданням впоралися: Сергій Богданцев, Анна Петришина, Богдан Волошин та Євгенія Самойленко, якім було вручено Подяки від дирекції ЦБС.

 Заохочення дітей до читання, виклик бажання знову відвідати бібліотеку та познайомитися з новими цікавими книжками, створення позитивного настрою – ось ті завдання, які вирішували працівники бібліотеки, організовуючи такий захід.

 Щасливий час для дитини – це читання будь-якої книги, це читання заради задоволення, що, на думку англійського письменника-фантаста Ніла Геймана,є однією з найважливіших речей у житті людини.

 Літературні герої: цукерка за знайомство

Бібліо-імпреза з такою назвою відбулася в районній бібліотеці для дітей.

За інноваційну ідею проведення такого заходу колектив Дитячої бібліотеки був нагороджений Дипломом як переможець рейтингу «Вибір року» на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокреатив – 2017», який проходив цього року в Ізмаїлі.

Імпреза з французької - враження, синонім до слів «захід», «вечірка», «святкування». Наша бібліо-імпреза «Літературні герої: цукерка за знайомство» - це зустріч у бібліотеці, де ми об’єднали приємне і корисне та з допомогою цукерок привернули увагу юних читачів до авторів книг і літературних героїв.

Дивно, але у книг і цукерок є щось спільне, а саме: вони супроводжують нас все життя, причому з самого раннього дитинства; від читання цікавої книги і смачної цукерки у нашому організмі виробляється гормон «радості» - серотонін; книги і цукерки можуть однаково називатись. Багато цукерок носять імена літературних героїв чи назви казок – «Для Попелюшки», «Ясочка», «Лукомор’є», «Червона Шапочка», «Гуллівер», «Буратіно», «Бабусині казки», «Золотий ключик», «Маша і Медвідь», «Кіт у чоботях» та ін.

Книга починається з обкладинки, а цукерка з фантика. Обгортки до цукерок містять ілюстрації з казок і творів для дітей, малюнки рослин, тварин, алфавіт, цифри та ін. Фантики від цукерок, як і книги, наділені освітньою і розвиваючою функцією. Таким чином фантик дає можливість зацікавити дитину книжкою і залучити її до читання.

Так 19 жовтня юні читачі 3-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. на чолі з кл. керівником Вікторією Анатоліївною Флорею завітали до дитячої бібліотеки. Бібліо-імпреза розпочалася з презентації книжкової виставки-інсталяції «Солодке читання», де поряд з книгами розміщено цукерки та різні солодощі, назви яких ідентичні книгам та зроблені у вигляді різноманітних фігурок та предметів.

Програму зустрічі продовжила електронна вікторина «Літературні герої: солодке знайомство», розроблена бібліотекарем Оленою Мартинюк. Вона дала можливість дітям узнати цукерки, про існування яких вони навіть не здогадувались, а головне допомогла пригадати казки, їх авторі і героїв, іменами яких названі цукерки. За правильні відповіді юні читачі отримували фішки.

Потім до дітей завітала казкова гостя – Лисичка (бібліотекар Оксана Кузьміна). З нею вони пограли в інтелектуальну гру «Корзинка чудесних казок», де юні читачі змагалися в умінні правильно відгадати предмети з казок, які Лисичка діставала з кошика.

Музичний конкурс «Відгадай мелодію» показав як добре діти знають пісні з екранізованих казок.

У підсумковому конкурсі «Казково-солодка естафета» брали участь пятеро читачів, які набрали найбільшу кількість балів у попередніх конкурсах. Ведуча зачитувала уривки з літературних творів, а діти знаходили відповідні книжки, до яких були прикріплені цукерки, що допомагало встановити правильну відповідь.

В результаті переміг Ярослав Настенко, друге місце – у Софії Савельєвої та Валерії Джулай, третє – у Катерини Довженко та Андрія Романовича. Вони були нагороджені солодощами.

Усіх інших діток теж чекали солодкі призи – цукерки, які святковими гірляндами, буквально, звисали зі стелі.

Щасливі учасники залишали бібліотеку з книгами, приємними призами і чудовим настроєм.

Організовуючи такі заходи, бібліотекарі показують яким чудовим захопленням може стати читання, скільки користі і задоволення воно може принести. Ми намагаємось, щоб дитяча бібліотека сприймалась батьками і дітьми не тільки як інформаційний центр, а і як центр дозвілля, спілкування, а також викликала бажання знову прийти до бібліотеки.

 

 З козаків беремо приклад

Відвідавши напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва районну бібліотеку для дітей, юні читачі 6-Б класу (кл.керівник Наталія Володимирівна Гунчак) під час історико-патріотичного репортажу «З козаків беремо приклад» дізналися про зародження козацтва в Україні, про їхні звитяжні подвиги, про славних нащадків козаків - українських воїнів – сучасних захисників нашої Батьківщини.

  Допомогли в цьому матеріали з презентованої книжково-ілюстративної виставки «Українці – нація героїв» та розповідь волонтера Світлани Олександрівни Скидан, яка завітала до бібліотеки на зустріч з читачами.

  Представниця сучасного волонтерського руху на Миколаївщині, Світлана Олександрівна, зацікавила дітей своєю душевною розповіддю про діяльність волонтерів. Вона її проілюструвала світлинами, зробленими в зоні АТО. Діти написали листи-привітання воїнам-захисникам України. В них теплі слова підтримки, шани, подяки бійцям за подвиг в імя миру в нашій державі. Листи Світлана Олександрівна передасть бійцям у зону АТО. Вони підтримають воїнів, піднімить їм настрій, додадуть сил та надії на перемогу.

 

 Усі дороги ведуть до бібліотеки

Під таким девізом пройшов День відкритих дверей в районній бібліотеці для дітей, проведений напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. Передувала йому акція доброї справи «Поверни бібліотеці книгу». В результаті якої десятки книг повернулися до своєї «домівки».

Більше сотні дітей побували на заходах дитячої бібліотеки в цей день. Святковими різнокольоровими стрічками і кульками зустрічала їх бібліотека. Адже для неї найбільшою цінністю є читачі, тож Всеукраїнський день бібліотек це, в першу чергу, їхнє свято. Поезії про книгу та бібліотеку додавали емоційності заходам.

Бесіда-екскурсія та пізнавальна вікторина «Бібліотек@ - твоє вікно у світ» стала цікавою юним читайликам 2-Б та 2-В кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл.керівники Т.М.Усик та М.А.Табунщик).

На веб-презентації «Памятники книжкам», яка проходила на комунікативно-інформаційній території «КІТ і Мишк@», побували читачі

 4-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл.керівник Н.В.Мартинюк).

Під час бібліофрешу «Подорож книжковими стежками» учні 5-А та

 5-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл.керівники Т.І.Архіпова та С.В.Сулім) познайомилися з новинками сучасної української дитячої прози. Були відзначені серед п’ятикласників кращі читачі літа -2017, а саме: Юлія Приходько, Софія Сидоренко, Дар’я Перова та Сергій Гайна.

              Присутні з цікавістю розглядали фотогалерею «Будні дитячої бібліотеки», 24 фото якої , проілюстрували роботу колективу РДБ в бібліотеці та за її межами, ще і ще раз переконуючи своїх відвідувачів, в тому, що заходи бібліотеки виховують дітей, формують у них свідомість, думку, розвивають мову, пам’ять та уяву. На згадку про День відкритих дверей юні читачі отримали закладини «Бібліотек@: знай, мрій, твори» та буклети «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх».

 Зі святом Вас, шановні колеги!

     
       

 

 В Європу з Україною в серці

Дуже символічно, що 1 вересня в День знань свій перший урок юні читачі 7-Б класу (вчитель Антоніна Леонідівна Кривошея) провели в стінах районної бібліотеки для дітей. Адже бібліотека – одна з перших та найважливіших сходинок дітей до Країни знань, книги, читання.

Бібліотекарі запропонували дітям урок-вікторину, девізом якого стали слова «В Європу з Україною в серці». Ця тема нині близька кожному українцеві. А юне покоління – за європейський вектор розвитку інтеграції держави.     Тримаючи в руках глобус, як символ Землі, Анастасія Кукарека та Дмитро Водовозов звернулися до присутніх зі словами:

«Єднає нас, людей, планета,

Яка у Всесвіті одна,

Від кожного залежить, щоб не стала

Вже завтра гіршою Земля…»

Дівчина в образі Європи (Дар’я Недавня) з віршем додала емоційності заходу. Електронна презентація допомогла юним читачам представити візитні картки України та Європи.

З привітанням та щирими побажаннями добре навчатися, ніколи не розлучатися з книгою, рівнятися у своєму житті лише на кращих, досягти омріяних висот до дітей звернулася Катерина Іванівна Мартишко, ветеран педагогічної праці, яка була запрошена на свято знань.

Відповідаючи на запитання ряду вікторин: «Що я знаю про ЄС?», «Відомі люди», «Цікава Європа», «Визначні пам’ятки України і Європи», семикласники горіли бажанням продемонструвати свої знання, висловити свої думки щодо незалежності, соборності, єдності, багато національності рідної держави. Радували змістовні відповіді Яни Маслової, Дмитра Водовозова, Костянтина Гондюла.

Велику зацікавленість у читачів бібліотеки викликала книжкова виставка «Відкрий Європу для себе»,  яку організували працівники бібліотеки.

На сам кінець була проведена інтерактивна вправа «Повертайся живим!», коли діти на жовто-блакитних сердечках виклали свої безпосередні і  хвилюючі думки з щирими побажаннями воїнам повертатися до своїх родин живими і неушкодженими, щоб їх оберігала рідна земля. Діти вірять у святість героїчного подвигу захисників України. Через волонтерів  дитячі листівки будуть відправлені у зону АТО і передані захисникам Вітчизни.

Залишали юні читачі дитячу бібліотеку з думкою про те, що нинішній час постійно вимагає від них: не хочеш відстати від життя – учись! А дитяча бібліотека радо допоможе їм у цьому.

Країна  Українія

23 серпня 2017 року в День Державного Прапора, коли громада селища відзначала День Незалежності України, районні бібліотеки презентували книжкову виставку-триптих «Живи і міцній, Українська держава!».

 Увагу дітей привернула перша частина виставки «Країна Українія» з літературою про історію та сьогодення української держави. Діти відчули себе часткою святкових урочистостей, адже для них незалежність України – це не просто слова, це їхнє сьогодення, їхнє щасливе майбутнє.

Своє горде ймення – Українець - діти підтверджували і в день закриття «Каштанового кінозалу», коли дружно брали участь у вікторинах запитання+відповіді «Я і Україна» та «В моєму серці Україна». Найбільше правильних відповідей дала Юлія Дарієнко. Слід відзначити не менш активних учасників, серед них: Владислав Настенко, Богдан Волошин, Юлія Фень, Олександра Мера-Цьовка, Ірина Лєспух, Андрій Фень та ін.       

                            

Літературно-музична вечірка «Прощавай «Каштановий кінозал»!» завершила  цикл заходів під відкритим небом, які вже протягом трьох років щоп’ятниці радують єланецьку дітвору. Тут вони спілкуються, грають, знайомляться з новинками літератури та періодики, переглядають сучасні дитячі фільми під зоряним небом.

В цей день Юлія та Яна Фень отримали призи, як автори найкращих розмальовок «Каштанового кінозалу – 2017».

 Дискотека на бібліомайданчику  супроводжувалась вибухом позитивних емоцій, веселощами, конкурсами під ритмічний супровід сучасних мелодій.

Отож, організований районними бібліотеками «Каштановий кінозал», змінив на краще простір дитячого дозвілля в селищі.

 Знову відчиняє двері «Каштановий кінозал» 

2 червня літня вечіркана бібліомайданчику відлкрила Open-Air «Каштанового кінозалу», який, уже третій рік поспіль, радо зустрічає своїх відвідувачів щоп’ятниці на каштановій алеї біля центральної бібліотеки.

Цього дня юні читачі знайомилися з новинками книг та журналів, брали участь у цікавих конкурсах, малювали. А також гралися м’ячами, скакалками, тенісом, настільними іграми, які підприємці подарували бібліотеці. «Солодкі несподіванки» вдалися завдяки спонсорській підтримці фермера Олексія Гуліна.

Отже, «Каштановий кінозал» - це живе спілкування, сімейний відпочинок, яскраві враження та позитивні емоції, які дарує дітям дитяча бібліотека.

^Нагору

«Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
І – не забути! – доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.»
Б.Олійник

 

Мужність і біль Чорнобиля

31 рік минає від того дня, коли для України і всього людства розпочалося нове літочислення. І причиною цього стала Чорнобильська катастрофа… Чорнобильська трагедія.., коли тяжка праця й подвиг, горе й звитяга – все змішалося в пекельному вогні ядерної стихії.

Чорнобиль – це загальна трагедія, спільний біль планети. І в наших серцях не повинно згасати його відлуння.

Напередодні Дня Чорнобильської трагедії в районній бібліотеці для дітей зібралися юні читачі 7-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл. керівник Ольга Михайлівна Гунько). Літературно-екологічна експедиція «Мужність і біль Чорнобиля» повела дітей по трагічних сторінках найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.

Інсценізований літературно-поетичний пролог, електронна презентація, музичний супровід, скорботна хвилина мовчання  та покладання квітів до пам’ятника героям Чорнобиля дали можливість присутнім висловити довічну вдячність усім, хто ризикуючи своїм здоров’ям і життям брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози.

 «Ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо»

Квітень для розквіту квітів, природи, душі людини. Так здавна було. Цей місяць стверджує сподівання і надії на щось нове весняне,зародження в березні після зимових днів. І так би й було, якби не страшне лихо, яке спіткало нашу Україну  в 1986 році саме 26 квітня. І це лихо – Чорнобильська  катастрофа. Так як «мирний» атом тоді знищив Чорнобильську зону, а міг би і цілий світ, так і дата ця вже 31 рік отруює ясний місяць квітень. Та ми пам’ятаємо. «Ми будемо вічно пам’ятати, і вам забути не дамо» таку назву мав цикл заходів. Вони розпочалися задовго тематичними зустрічами, годинами пам’яті в районних бібліотеках, перейшли в мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку Чорнобильської трагедії в парку Слави, де з квітами і пошаною, зібралася вся громада, виступали керівники району Посашкова О.М. голова РДА, селищний голова Баденко Л.В., голова громадської організації «Союз – Чорнобил» Ковпак В.І., проведена літургія за загиблими, і все це підтверджувалось історичними довідками, щирими словами, тематичними піснями.

         Стало традиційним – після урочистостей збирати учасників, героїв різних історичних подій  на святкове застілля, де зустріч проходить в теплій, дружній, щирій обстановці. Не виключення і ліквідатори району, яких налічується 55 чоловік. На всіх заходах вшанували хвилиною мовчання і тих хто віддав життя за порятунок землі від атомного звіра, серед них і 21 ліквідатор нашого району. Згадувалися різні життєві випадки, страшні події тих днів. Хлопці раділи зустрічі, дякували за увагу, визнання, в той же час  сумували, бо тепер дається в знаки присутність на Чорнобильській землі, підводить здоров’я, хвилюють спогади. О.М. Посашкова та Л.В. Баденко добрим словом розраджували присутніх, розмовляли про життя, радилися як жити, що робити. Були приємні хвилини відпочинку, бо працівники РБК -  ансамбль «Шлягер» та солісти з радістю дарували пісні землякам. А в цей час в Єланецькій ЗОШ перших третіх ступенів проходив виховний захід з учнями 8,9,10 класів присвячений 31-ій річниці Чорнобильської трагедії, який провела завідуюча районним історичним музеєм Бурлака О.С. спільно з працівниками МНС та   педагогами ЗОШ. Діти прийняли участь у бесіді, також переглянули документальні відеоматеріали та презентацію про чорнобильську аварію. Згадали земляків-ліквідаторів, які загинули під час ліквідації та вшанували їх хвилиною мовчання, а також розповіли про ліквідаторів які живуть серед нас , щоб молоде покоління знало своїх героїв-рятувальників. Від імені всієї Єланецької громади, низько вклоняємось  нашим ліквідаторам за чисте небо та світле майбутнє!

Давайте вспомним мы о тех,
Кому не слышать больше смех
Чернобыль нам не позабыть,
Но надо дальше-дальше жить!
Поклон Вам низкий до земли,
Всем ликвидаторам беды,
От радиации спасли,
Вы наши жизни сберегли!  

Завідувач районним історичним музеєм                                  О.С. Бурлака

 Щедрий талант Володимира Рутківського

18 квітня 2017 року в день 80-ліття видатного дитячого письменника, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Володимира Рутківського в Єланецькій РДБ відбулися літературні читання «Щедрий талант Володимира Рутківського» в рамках обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори В.Г.Рутківського».

Літературна розповідь про життєвий та творчий шлях письменника, презентація інтерактивного плаката «Володимиру Рутківському – 80», виставка дитячих малюнків до різних творів письменника популяризували серед юних читачів творчість сучасного українського письменника-ювіляра.

У відгуках на твори В. Рутківського діти висловили своє відношення до творчості письменника, який отримав широке визнання серед читачів. І дуже символічно, що саме в цей день з дитячих вуст прозвучав голосний заклик до своїх однолітків: «Читайте твори Володимира Рутківського!».


 

За ініціативи ООН 11 квітня вважається Міжнародним днем визволення в’язнів  фашистських концтаборів. І на цю тему в Єланецькій ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено годину пам’яті з учнями 9-10 класів за участі Бурлаки О.С. завідувача Єланецьким районним історичним музеєм та вчителем історії Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Бурлакою С.М.

Була глибока  і цікава  документальна доповідь підтверджена  тематичною презентацією та відеоматеріалами. Страшні факти та цифри закатованих вразили учнів і можливо саме в цей день вони вкотре задумаються і оцінять мирне  небо і щасливе майбутнє за яке віддали своє життя їх пращури і потрібно вічно боротися їм самим. 


 Мудрість книг об’єднує родину.

Проблема «батьки і читання дітей» суспільно значима. В наш нелегкий час дитяче читання, як ніколи, потребує підтримки. Тому серед пріоритетних напрямків діяльності дитячої бібліотеки виділяється робота з батьками, яка здійснюється у співпраці з педагогами. Цьому сприяє реалізація бібліотечного соціально-культурного проекту «Сучасна бібліотека для громади».

Цього разу працівники дитячої бібліотеки разом з класним керівником Валентиною Володимирівною Гордієнко зустрілися в бібліотеці, на території дитячого читання, з батьками 1(5)кл. Єланецької гуманітарної гімназії на Дні батьків «Читання дитини – шлях до успіху».

Розмова зайшла про те, що формування особистості дитини, її духовності здійснюється через читання. Бо книги є не тільки джерелом інформації, але й засобом спілкування з оточуючим світом.

Розпочався День батьків з інсценізації творів Анатолія Качана, в якій взяли участь: Сергій Богданцев, Ольга Дранченко, Сергій Булуй, Євгенія Самойленко, Дар’я Холявіцька, коли справжня поезія допомогла дітям звільнитися від чарів мага телеворожбита.

Презентаційний показ «РДБ – центр підтримки освітніх запитів дітей» про послуги бібліотеки для сучасних дітей продемонстрував можливості  дитячої бібліотеки. Аналіз читацьких формулярів охарактеризував ставлення кожної дитини до книги та читання. Батьки отримали пам’ятки-поради «Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа» та буклет «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх».

Взаємодія бібліотеки, педагогів та батьків – це той шлях, який визначає майбутнє дітей, допомагає їм не розгубитися в книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало для них приємним і улюбленим заняттям.

 Щоденник  «Української» весни 1917 року

17 березня цього року виповнюється 100 років утворення Української Центральної Ради(УЦР). На честь річниці утворення УЦР  та з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності Єланецька  центральна районна бібліотека презентувала виставку – спогад «Щоденник  «Української» весни 1917 року».

Українська демократична революція, яка розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні.

З матеріалів, представлених на виставці, читач дізнається про яскраві віхи становлення нашої незалежності  доби Української революції 1917-1921 років. Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих громадян, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.

 Читання – справа сімейна

Під таким девізом 28 лютого проходив цьогорічний бібліотечний сімейний конкурс у районній бібліотеці для дітей, підготовлений у співпраці з класним керівником 4-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. Валентиною Володимирівною Палієнко. До речі, з нею, майже десять років тому, бібліотека вперше організувала подібний конкурс, реалізуючи бібліотечну соціально-культурну програму «Зростаємо разом з книгою».

І ось нинішні четвертокласники, їх батьки і бабусі заполонили читальну залу дитячої бібліотеки. По-особливому святково і хвилююче відчували себе конкурсанти. Їх команди були створені з дітей та їх небайдужих батьків: Ольги Володимирівни Приходько, Лесі Василівни Мазепи, Тетяни Костянтинівни Домбровської, Олени Леонідівни Тарасової, Тетяни Олександрівни Євстратенко, яка опікувалася ще й племінником Денисом Петченко та дідуся Данила Завгороднього Олександра Володимировича Коропенка.

Презентація улюблених книг, читання вголос незнайомих текстів, складання літературних ланцюжків та приказок – це далеко не повний перелік конкурсних завдань, які виконували учасники.

Насамкінець, діти проявили себе як «справжні актори», коли в образах літературних героїв : Знайко (Данило Завгородній), Незнайко (Іван Мазепа), Книжечок (Єлизавета Тарасова і Поліна Євстратенко), Дівчинки (Юлія Приходько), Лікаря (Софія Домбровська) показали інсценізацію «В бібліотеці».

Підтримавши учасників конкурсу, всі діти класу підготували вдома закладинки. Вони милували око різноманіттям стилів та кольоровими барвами.

Щирі оплески від присутніх, Подяки від дирекції ЦБС, солодкі призи та пам’ятки-поради «Сімейні читання: традиції минулого чи потреба сьогодення?» від районної бібліотеки для дітей – все це отримали конкурсанти. Та найголовнішим для організаторів були щирі посмішки, гарний настрій та позитивні емоції присутніх. Обєднати дітей і дорослих – підсилу лише Книзі, яка дарує теми для спільних розмов, обговорень, для співпереживання та співчуття.

 Керівництво до дій!!!

Після здачі річного звіту всіх напрямків галузі культури, проведення планових нарад та співбесід з питань подальшої діяльності галузі проведені перші установчі семінари для працівників культури. 1 лютого відбулася Рада сектору культури, де при першому заступникові РДА Гуліній О.П. обговорювались питання функціонування закладів культури в 2017 році, визначались приорітети, задачі та шляхи вирішення проблемних питань. А вже 3 лютого відбувся районний семінар клубних працівників. Явка 100%, тому що питання винесені на семінар хвилюють кожного працівника. Порядок денний семінару – насичений:

1. Аналіз річного звіту за 2016 рік, підведення підсумків роботи.

2. Визначення рейтингу клубних закладів.

3. Стан галузі. Підготовка до децентралізації.

4. Про обласний рейтинг та заходи клубних закладів району щодо підвищення обласних рейтингових показників.

5. Практичні заняття та надання печатної методичної продукції:

- Обговорення і прийняття Плану роботи на 2017 рік;

- Основні показники галузі (дозвіллєві об’єкти, клубні формування, культурно-мистецькі заходи, учасники та глядачі);

6. Різне:

- Першочергові та основні заходи для обов’язкової участі сільських клубних формувань;

- Відродження звичаїв та обрядів, відеопрезентація вистави-вертепу «За світлом зірки»

Особлива увага приділялась обговоренню обласних семінарів, конкурсів та фестивалів за графіком плану ОЦНТ, що безпосередньо впливає на рейтинг району і є основним джерелом підвищення професійного рівня клубних працівників. Тому вирішено визначити відвідування обласних семінарів, конкурсів, фестивалів головним приорітетом 2017 року, проводити централізовано і масово.

            Клубним працівникам були роздані методичні друковані матеріали, які можуть бути проконтрольовані сільськими головами та на протязі року доведені до виконання.

«Соборна мати – Україна одна для всіх, як оберіг»

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує своїх героїв, які намагалися відродити Незалежну Соборну українську державу.

          З цієї нагоди в районній бібліотеці для дітей відбувся екскурс в минуле «Соборна наша Україна одна для всіх, як оберіг» для юних користувачів 9-Б класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст (кл. керівник Тетяна Іванівна Архіпова).

          Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомилися з історичними фактами про Україну, пригадали її видатних діячів, відповідали на запитання літературно-історичної вікторини, продемонстрували свої знання з історії рідної України.

          Захопив увагу юних читачів єланецький поет, композитор, засновник гурту «Litanela» Ігор Сергійович Мартинюк, який виконав свої патріотичні пісні «Бо народивсь я на Україні», «Не треба війни», наголошуючи на безкінечній любові і повазі до багатовікової історії, мальовничої природи, чарівної пісні рідної держави. Його виступ супроводжувався демонстрацією кліпів на його пісні, які створили Владислав Іванов та Максим Баранець.

          Учасникам заходу була презентована книжкова виставка-експозиція «Хай буде Україна вільною!», яка познайомила читачів з діячами, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу.

          Насамкінець діти біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку провели флешмоб «Моя країна – Україна», виявляючи найщиріші почуття любові, поваги до своєї держави, стверджуючи, що споконвічна українська мрія про єдність, свободу і незалежність України – здійснилася!

  У шапці-невидимці Миколай несе гостинці.

 

        У найбажаніший день дітлахів 19 грудня в День Святого Миколая юні читачі 5-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. завітали до районної бібліотеки для дітей.

Святковий екскурс «У шапці-невидимці Миколай несе гостинці», який запропонували дітям працівники бібліотеки, повів їх у світ чарівних див, веселощів, доброти, покровителем яких є Миколай Чудотворець.

Від бібліотекаря Олени Мартинюк юні читачі почули легенди та оповіді про добрі вчинки Святого Миколая. В свою чергу діти декламували вірші, відповідали на запитання вікторини, співали пісні. Інсценізація, де діти втілили образи Янголят, Чортика, Ябеди, Святого Миколая (Юлія Дарієнко, Вікторія Істраті, Дар’я Шиян, Вікторія Шинкарук, Софія Єрмуракі, Анастасія Зуб, Валерія Соломка, Владислав Іванов), захопила дітей своєю незвичайністю та безпосередністю.

Всі учасники святкового дійства отримали подарунки від Святого Миколая та закладинки «Калейдоскоп грудневих свят», які підготували працівники бібліотеки. Українська звитяга

Інтерес до героїчного минулого України і не менш героїчного сьогодення об’єднав на годині історичної пам’яті «Козацька держава – наша гордість і слава» юних читачів 3-Б та 6-Б класів Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл. керівники Неля Володимирівна Мартинюк, Світлана Георгіївна Ступка). В районній бібліотеці для дітей напередодні двох державних свят – Дня українського козацтва та Дня захисника України.

Почесні гості заходу: Анатолій Миколайович Приходько, отаман Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша, генерал-хорунжий українського козацтва, Станіслав Іванович Назаров, гуртовий Громокліївського куреня, Віталій Вікторович Фабриков, учасник АТО, майстер виробничого навчання Єланецького ПАЛ, Світлана Олександрівна Скидан, представник єланецьких волонтерів звертаючись до дітей, наголошували на благородній місії безстрашних синів України – захищати свою Батьківщину.

Емоційності заходу додали учасники літературно-музичної композиції, у словох яких звучала шана мужнім людям, які в грізні часи української історії відстоювали її волю, її правду, її незалежність.

Від дирекції Єланецької ЦБС було вручено Грамоту Громокліївському куреню Буго-Чорноморського коша українського козацтва за співпрацю у відродженні історичних і духовних традицій українського народу та національно-партріотичному вихованні підростаючого покоління.

Учасникам години історичної памяті презентовано книжкову виставку «Літопис козацької звитяги».

На сам кінець, усі присутні на заході пройшли до районної дошки пошани воїнів АТО «Сильні духом, вільні серцем», де сфотографувалися з українським прапором Світлани Скидан, на якому залишені автографи воїнів АТО, як вдячність за її волонтерську допомогу.

Рік ювілеїв літераторів-краян

Обласна літературна акція «День читання «Читай – пізнай свій рідний край», ініціатором якої є Обласна бібліотека для дітей ім.В.Лягіна і проводиться на Миколаївщині на відзначення Року ювілеїв літераторів-краян, відбулася 15 вересня в дитячій бібліотеці.

В цей день юні користувачі дитячої бібліотеки – учні 6-7 класів Єланецької ЗОШ І-ІІІст. познайомилися з творчістю Дніпрової Чайки під час літературного огляду-мандрівки «Чайка Дніпрова»(до 155-річчя від дня її народження). Читали твори Катерини Голубкової (до 70-літнього ювілею поетеси) та Анатолія Харлановича (до 80-літнього ювілею митця) на поетичній екскурс-годині «Поезія – їх покликання».

А ім’я вчителя-просвітника, письменника,книгознавця Адріана Митрофановича Топорова відкрилося їм під час бібліотечного знайомства «Просвітник з іскрою в душі»(до 125-річчя від дня його народження).

День читання був наповнений літературними розповідями про видатних краян, читанням їхніх творів,презентаціями, уривками з дитячих опер, лібрето яких написала Дніпрова Чайка, відео-зверненням до читачів внука Адріана Топорова Ігоря. Все це об’єднало дітей навколо творчості видатних земляків, якими пишається Миколаївська земля.

 Дивовижний світ Книги 

          08 червня районна бібліотека для дітей провела традиційне Свято Книги для єланецької читаючої дітвори. Більше двохсот вихованців пришкільного табору «Ромашка» Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст., діти з дитсадка «Ромашка» стали учасниками театралізованого дійства, де інсценізації з літературними героями поєдналися з музикою, піснями, а віртуальні літературні ігри допомогли дітям відчути себе уважними читачами.

Подяки від дирекції ЦБС отримали кращі читаючі класи школи за співпрацю в реалізації бібліотечної соціально-культурної програми «Зростаємо разом з книгою», а дитячі садки селища – за участь в бібліотечній акції «Протопчи стежину до бібліотеки».

Свято Книги –2016 проходило в рамках традиційної акції «У книги немає канікул».Тож чудова дитяча книга та дитяча бібліотека залишаються з дітьми на ціле літо вірними та надійними друзями, адже літо з книгою – це найкращий відпочинок.

 «Віват талант!»

На одному подиху пройшло свято Музики в ЦКД «Зоря». Ніби й не вперше, а вже традиційно, щороку творчий звіт колективу Єланецької дитячої музичної школи» «Віват талант!» зібрав повен зал дітлахів і дорослих, щоб вкотре віддати безмежну шану і повагу мистецтву, яке обов’язково врятує світ – мистецтву Музики, Пісні, Танцю. Розпочали як завжди з Гамми До мажор, яку стоячи виконав зал. На кінець року в ДМШ 111 учнів, а випускників, як ніколи - 12. Всіх їх щиро привітав директор ДМШ, Кандидат педагогічних наук, Д.О, Слободніченко та завідувач сектору культури Єланецької РДА Т.О. Савельєва. З гордістю і в той же час зі смутком, вручали свідоцтва 7 випускникам ансамблю танцю «Трицвіт» викладач О.М. Андреєва:

Мартишку Ігорю, Кіліміченко Аліні, Цап Інні, Кавун Діані, Богаченко Дар’ї, Топчу Дар’ї, Дяченко Анастасії, з надією, що ті поки ще вчаться в ЗОШ будуть і далі танцювати на нашій сцені. Отримали свідоцтва про закінчення школи Микола Савченко (клас викладача В.Г. Кісельова) гордість школи Юлія Бобровник та Дар’я Слободніченко. Остання не просто випускниця, а неодноразова переможниця обласних конкурсів з фортепіано, яку вже чекають Миколаївському музичному училищі. Отримали грамоти за відмінні успіхи в навчанні, зразкову поведінку, з щирими побажаннями творчих успіхів:

Мачинській Аурікі (кл.викл. Працюк Т.І.)

Калашніковій Софії (кл.викл. Рострепенко Т.М.)

Бескровній Юлії (кл.викл. Кісельова В.Г.)

Слободніченко Мар’ї (кл.викл. Олексюк Т.І.)

Дорошенко Антону (кл.викл. Олексюк Т.І.)

Соломко Валерії (кл.викл. Працюк Т.І.)

Децьо Надії (кл.викл. Кісельова В.Г.)

Бобровник Юлії (кл.викл. Рострепенко Т.М.)

За високі досягнення в навчанні, активну життєву позицію, участь в обласних конкурсах, зразкову поведінку нагороджена Даря Слободніченко.

Привітали колектив ДМШ і високі гості. Добрі слова щирих побажань сказали дітям заступник голови РДА О.А. Зайзбург, керівник апарату районної ради Л.В. Клобукова, вручивши спільні грамоти та грошові премії викладачам Рострепенко Т.М., Андреєвій О.М й випускниці Дар’ї Слободніченко. Передала вітання від великого шанувальника творчої молоді селищного голови Л.В. Баденко та депутатського корпусу, секретар селищної ради О.А.Аманська, вручивши трьом випускникам Почесні грамоти та грошові премії. Ділився спогадами про власне навчання в ДМШ і вітав громаду шанувальників музики – депутат обласної ради В.А. Гулін. До своїх побажань він додав не тільки гарного настрою, а й солодкий стіл для учнів ДМШ. А ще завдяки йому в кабінеті сольфеджіо і музлітератури ДМШ встановлений комп’ютерний комплекс, тому з 1 вересня 2016 теоретичні дисципліни в класі Т.М.Рострепенко стануть ще більш сучасними, цікавими і корисними.

   

 А далі – святковий підсумковий концерт. З захопленням аплодував зал оркестру народних інструментів «Мрія» (керівник викладач В.Г.Кісельов), дитячому хору «Конфетті» (керівник Т.М.Рострепенко), ансамблю танцю «Трицвіт» (керівник викладач О.М.Андреєва), різноманітним інструментальним ансамблям скрипалів (викладач Т.І.Олескюк), піаністів (викладач Т.М.Рострепенко, Т.І.Працюк), гітаристів (викладач В.Г.Кісельов). старанно демонстрували свої професійні здобутки піаністи – Валерія Соломка, Юлія Бобровник, Дар’я Слободніченко, Софія Калашнікова, Ауріка Мачинська; гітаристи – Олег Аманський, Надія Децьо, Микола Савченко; баяністка – Оксана Торяник; скрипалі – Мар’я Слободніченко, Надія Рудська, Яна Сербул, Діана Харкевич.

Ведуча концерту В.В.Слободніченко розповідала в ході свята про відділи і спеціалізації ДМШ, запрошуючи бажаючих до школи, в кінці від іменні педколективу подякувала батьків учнів за терпіння, бажання, контроль і допомогу, а всім присутнім за оплески. Далі учні ДМШ за солодким столом, ділилися планами на літо, а через годину в класах ДМШ стало незвично тихо і сумно. Але ми віримо, що тільки на літо. 1 вересня знову полине гамма музики і життя.  

Головний спеціаліст сектору культури Слободніченко В.В.

 

24 лютого згідно плану сектору культури Єланецької РДА в методичному кабінеті РБК проведений семінар клубних працівників. Стовідсоткова явка сільських працівників клубів говорить про необхідність та зацікавленість працівників клубних закладів в визначенні та координації діяльності галузі на 2016 рік в непростих умовах переходу до об’єднання громад. В плідній дискусії обговоренні професійних питань, а також практичних заняттях досягнуто необхідних рішень для системної і змістовної роботи. В порядку денному розглядалися такі питання:

1. Аналіз атестації методичного кабінету 2015 та підведення підсумків.

2. Визначення рейтингу клубних закладів.

3. Про проведення обласної соціо-акції «Є хліб – є й життя»

4. Обговорення моделі клубної мережі в умовах децентралізації влади (об’єднання громад)

5. Практичні заняття:

- Обговорення і прийняття Типового Положення про клубний заклад;

- Оформлення і заповнення Паспорту клубного закладу;

- Обговорення і прийняття Плану роботи на 2016 рік;

- Визначення і вивчення документації клубного закладу та основних нормативних документів, в т.ч., склад штатного розпису клубного закладу;

- Основні показники галузі (дозвіллєві об’єкти, клубні формування, культурно-мистецькі заходи, учасники та глядачі);

6. Різне:

- Умови та порядок списування основних засобів клубного закладу;

- Аналіз участі в районних конкурсах та заходах творчих колективів (8 березня);

Висновок: семінар проведений на належному рівні з використанням друкованого та електронного матеріалів. Презентація матеріалів та документації транслювалась мультимедійними засобами. По завершенню семінару надавались індивідуальні консультації, обмінювались передовим досвідом та музичним матеріалом на електронних носіях.

День Соборності України 

День Соборності України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, підписання якого відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

З 22 січня в районній бібліотеці відкрита тематична виставка «Єдина країна – Україна», де кожен зможе ознайомитися ближче з історичними фактами державотворення та подіями сьогодення.

 

В рамках засідання клубу «Літературні зустрічі» бібліотекар районної бібліотеки для дітей, Добровольська Оксана Петрівна з юними користувачами, учнями 6 класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (кл.керівник І.В.Боднарук)провела годину спілкування «Соборність України – соборність нашої свідомості», а також презентувала книжкову виставку «Україна є, Україна буде!», мета якої - поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України, виховати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.

Відзначення цих подій має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності.

 

 Працівники сектору культури Єланецької РДА та керівники структурних підрозділів культури взяли участь в обласній колегії управління культури національностей та релігій Миколаївської ОДА. Питання колегії надзвичайно важливі для збереження і розквіту галузі культури в сучасних умовах.

6 годин без перерви працівники культури області радились, сперечались аби колегіально випрацювати структуру галузі в умовах децентралізації і об’єднання територіальних громад. Дійсно в продуктивному колективному пошуці, визначенні альтернативні варіанти, враховуючи вимоги та можливості сьогодення. Як результат праці - розуміння подальших дій і конкретні задачі в підготовці реорганізації галузі. Домовлено, що систематизовані результати колегії будуть викладені на сайті для обговорення .

Саме цей привід, а ще прийняття Програми розвитку культури в Єланецькому районі на 2016-2020 роки, зібрав районну ланку працівників культури – бібліотекарів, клубних працівників та педагогів Єланецької ДМШ на розширене засідання Ради сектору культури, на якому була присутня О.П.Гуліна – перший заступник голови РДА. Розмова була конкретною і важливою. Обговорювались питання збереження мережі, реорганізації структури галузі, ставились першочергові завдання і шляхи їх виконання. Обговорювали і фінансові позиції Програми, бо хочеться щоб культура не тільки збереглась як галузь, а ще й розвивалась.

На часі всі згодились, що першочерговими є питання матеріального характеру – закінчення ремонту центральної бібліотеки та газифікація ДМШ. Що стосується творчого направлення – то рівень і темп не повинен знижуватись. У нас є всі можливості і база й надалі тримати належний рівень культурно-мистецької роботи в районі.

Додали наснаги, гордості і впевненості ще два моменти. На обласній колегії були підведені підсумки діяльності галузі в районах. За річним рейтингом культура Єланецького району посіла ІІІ місце і це гідний і заслужений показник роботи колективу культури району.

А ще в обласній олімпіаді учнів ДМШ з теорії і сольфеджіо вперше в історії І місце виборола учениця ДМШ Слободніченко Дар’я викладач Рострепенко Тетяна Миколаївна показавши надзвичайно високий результат, який вразив обласну професійну комісію. Це ще один доказ високого рівня викладання і виконання учбового плану спеціалізованого мистецького закладу.

 

Життя і діяльність культури Єланеччини

При всіх присутніх наразі проблемах, негараздах, соціальних і природних катаклізмах, життя і діяльність культури Єланеччини стали скоординовами, злагодженими, насиченими і результативними. Ми маємо з ким працювати і для кого, сплановувати і багато проводити, приймати гостей і показувати себе і при цьому постійно намагатись підвищувати свій професіональний рівень і авторитет. Саме завдяки такій праці, відповідальності, а саме головне розумінню і всілякій підтримці районної влади, сільських очільників громад і особистій участі в житті галузі, багатьох, якщо не у всіх культурно-мистецьких заходах голови РДА, склався досить позитивний імідж Єланецької культури і не тільки в районі, а й в області.
Пріоритетними напрямками розвитку галузі культури  залишаються – проведення ремонтів і зміцнення матеріально-технічної бази, активізація і підвищення рівня творчої роботи, масова культурно-мистецька діяльність. З впевненістю можна констатувати в кожному з цих напрямків досягнуті великі позитивні результати. В 5 клубних закладах проведені капітальні і поточні ремонти, 3 – Братолюбівський, Велідарівський, Ольгопольський, переведені в більш придатні, відремонтовані і реконструйовані під клубний заклад приміщення. Вперше за останні 15-20 років вісім клубних закладів мають змогу зустрічати глядачів взимку теплими залами. Зміцнилась матеріально-технічна база закладів культури району. До вирішення, або хоча б зрушення з місця проблем вищеназваних питань спонукали якраз підвищення творчої активності жителів громад. Приймаючи участь в одному-другому концерті, люди згадали, що «не хлібом єдиним живе людина», що Бог дав українцям неоціненний дар – пісню і вона знову залунала в кожному куточку нашого району. Ми впевнено можемо сказати, що в районі функціонує більш як 100 творчих об’єднань, 70 з них працює постійно і системно. Більше 1000 учасників художньої самодіяльності, клубів за вподобаннями та інтересами, майстрів народної творчості несуть своє вміння, свій талант землякам. Як не згадати ті тематичні творчі звіти сільських громад до Дня Незалежності, 75-річчя Миколаївщини, коли в кожному селі проводились прекрасні концерти, Дні села, тематичні програми, на яких громади відчували себе однією родиною, гордились своїми творчими землякам, раділи за досягнення. Як не привітати добрим словом 40 колективів найбільш розвиненого в районі вокально-хорового жанру, де співають більше 300 учасників; ті фольклорні, вокальні групи наших чарівних жінок, що є основою кожного клубного закладу і в кожному селі. Хочеться подякувати учасникам ансамблів чоловічих і жіночих, солістам-вокалістам та дитячим колективам, а їх в районі 39, що також працюють в кожному клубі. Стали визнаними і викликають гордість оркестр народних інструментів «Мрія» (ДМШ – керівник В.Г. Кисельов), «Троїсті музики» з Малоукраїнки(керівник М.Л. Донченко), зовсім юний оркестр духових інструментів з Великосербулівки (кер. А.І. Федоров), «нашумівший» на весь район театральний колектив з Ольгополя з класичними постановками «Кайдашів» та «Фараонів». Надалі наша задача берегти ці колективи, поважати та підтримувати їх учасників, шліфувати свою майстерність, піднімати якість заходів.

 

Молитва

Я на колени стану пред Всевышним,
молиться буду Господу о том,
чтобы цвели на Украине вишни
и свежим хлебом всех встречал наш дом.

Чтоб как обычно, утро просыпалось
в безбрежном море мирной синевы,
чтоб лучиками солнца собирались 
слезинки ночи посреди травы.

Я стану на колени пред Всевышним
и попрошу у Господа о том,
чтоб не делили нашу Украину
и все дружили с русским языком.

Я попрошу у Господа защиты,
чтоб не исчезнул украинский род,
пусть прекратит он все кровопролития,
от боли и потерь спасет народ.

Я попрошу, чтоб шанс у нас остался
быть сильною единою страной,
чтобы, как прежде, с ветром обнимался
флаг непокорный желто-голубой.

Скажи, Всевышний, разве это мало,
зажжем мы сотни, тысячи свечей,
чтоб сердце матерей не замирало,
читая списки павших сыновей?!

С. Еловенко

 

хор «Калинонька» (кер. О.М. Слободніченко)