Єланецький район » Культура » Новини культури
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Новини культури

 

Мрії збуваються…

Ось і закінчилися заняття у клубі дистанційного навчання за проектом «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Від Єланецької  дитячої бібліотеки заняттями, які проходили у комп’ютерному класі, опікувалася бібліотекар Олена Мартинюк.

 Наші юні читачі - учасники проекту знайшли вільний час, виявили велике бажання в отриманні нових знань. І, як результат, оволоділи навичками комп’ютерної творчості. Тепер вони можуть створювати комп’ютерні ігри та анімації, ділитися онлайн своїми проектами з іншими “скретчерами” з усього світу.

 Ось і – фініш! І винагорода – дротова гарнітура та сертифікати про завершення курсу дистанційного навчання в контексті програми візуального програмування Scratch для кращих учасників від Єланецької РДБ: Владиславу Настенку, Денису Табунщику, Сергію Богданцеву та Івану Мартинюку.

Вітаємо наших переможців, таких цікавих,творчих, непосидючих, цілеспрямованих дітей.

 

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів

Щороку 11-го квітня відзначається Міжнародний день визволення в`язнів фашистських концтаборів.

Саме в цей день, увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи, і України. До цієї дати в Єланецькій районній бібліотеці для дорослих оформлено інформаційний стенд «Не маємо права на забуття».

На ньому представлено матеріали, які викривають злочини нацизму проти людства, розповідають про тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.

Сторінки минулого не слід забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, хто залишилися живими, сьогодні згадують той період з болем в серці.

 

Ми пам’ятаємо про Вас, невинні жертви фашизму. Ви вічно будете в наших душах і серцях!

 У морській стихії Жуля Верна

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2018 «Під українським небокраєм книгу люблять і читають» в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід  до 190-річчя від дня народження Жуля Верна – класика науково-фантастичної літератури, автора географічних романів, засновника знаменитої літературної серії «Незвичайні пригоди».

На книжкові віражі «Навколо світу з Жулем Верном» бібліотекар читальної зали запросила юних читачів та їх друзів, щоб поговорити про відомого письменника, його книги та улюблених героїв. Присутнім цікаво було дізнатися про невідомі факти із творчого життя Жуля Верна,   пограти в гру «Відгадай книгу за підказкою» та відповісти на морську вікторину за романом Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан».

Цікаво, що у 2018 році відзначаються ще дві літературні дати пов’язані з іменем відомого письменника, а саме: 150 років з часу написання автором пригодницького роману «Діти Капітана Гранта» та 140 років – пригодницькому роману «П’ятнадцятирічний капітан».

Для тих, хто ще не знайомий з творчістю Жуля Верна, у бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «У морській стихії Жуля Верна», де можна переглянути книги письменника та взяти їх для читання.

 

 

Запрошуємо в неосяжний Світ Книг!

З такими словами звернувся Книжник до першокласників, коли починав свято Посвячення в читачі в районній бібліотеці для дітей. Свято відкрило Всеукраїнський тиждень дитячого читання, девіз якого «Під українським небокраєм книгу люблять і читають».

Юлія Дарієнко в образі  Книжника пояснила дітям, що вони живуть в книжках. Їхня мета – зацікавити дітей читанням та охороняти книжкові багатства в дитячій бібліотеці. Більше вісімдесяти пар сяючих дитячих очей спостерігали за казковим дійством.

Королева Книга зібрала на святі казкових героїв: Буратіна (Андрій Романович), Бабу –Ягу (Вікторія Страшнова), Книжечку (Александра Мера-Цьовка), Книжкового лікаря (Валентина Білотіл), Незнайку (Владислав Настенко), Знайку (Денис Табунщик), які допомогли дітям пригадати правила охайного поводження з книгою, пояснити що таке бібліотека і навіщо читати книжки, розгадати загадки та скласти урочисту обіцянку юного читача .

Завдяки співпраці районної  бібліотеки для дітей з класними керівниками першокласників Єланецької ЗОШ І-ІІІст. Валентиною Володимирівною Палієнко, Тетяною Миколаївною Расторгуєвою, Оксаною Олександрівною Мірошніченко, Свято відбулося та пройшло  в атмосфері дружби, усмішок, гучних аплодисментів, музики і жартів. В дарунок від дитячої бібліотеки діти отримали пам'ятки «Поради маленькому читачу», які стануть їм добрими помічниками на шляху  у Світ Книг.

Сімейний книжковий простір

 Єланецька районна бібліотека для дітей продовжує співпрацю з батьківською громадськістю селища по просуванню книги та читання в дитячому середовищі, враховуючи те, що 2018 рік на Миколаївщині – рік відродження традицій сімейного читання.

За час проведення Дня батьків «Сімейний книжковий простір» з батьками 3(7) класу Єланецької гуманітарної гімназії, вони отримали чимало інформації, спрямованої на усвідомлення того, що книга і читання для дитини – справжня насолода і багато потрібних знань.

Бесіда-порада «Книга та читання – помічники в навчанні», відео презентація про послуги дитячої бібліотеки, аналіз читацьких формулярів семикласників, бібліографічний огляд літератури «Книги, на які треба звернути увагу», інсценізація за віршами Анатолія Качана –  ще  і ще раз підтвердили, що читання – це внутрішній діалог людини з книгою, який потребує роботи розуму і серця та дає незабутні враження і знання

 Батькам було вручено пам’ятки-поради «Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа», підготовлені бібліотекою. Вони ознайомилися з літературою з книжкової виставки «Мудра книга і сім’я – все в житті здолаю я».

Треба пам’ятати про те, що діти, які читають, стають дорослими, які думають. Саме тому співпраця бібліотеки, педагогів та батьків з активізації читання дітей є такою необхідною і потрібною.

 

Родину згуртувати зуміє мудрість книг

2018 рік на Миколаївщині присвячений відродженню традицій сімейного читання.

 Для Єланецької районної бібліотеки для дітей – це одне з найважливіших завдань, адже сім’я була і залишається берегинею людських цінностей, де книга займає одне з провідних місць.

Тісна взаємодія бібліотеки, сім’ї та школи дала можливість організувати в дитячій бібліотеці традиційний бібліотечний сімейний конкурс «Родину згуртувати зуміє мудрість книг».

Багаторічна співпраця з класним керівником 4-Б класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Нелею Володимирівною Мартинюк зібрала дітей та батьків її класу в дитячій бібліотеці. Підтримати та заохотити дітей до участі в конкурсі прийшли їхні креативні батьки: Станіслав та Лілія Бех, Людмила Василівна Білотіл, Світлана Володимирівна Коваленко, Олена Сергіївна Данчук.

Низка цікавих конкурсів та завдань, таких як: презентація улюблених книжок, читання вголос незнайомих текстів, складання приказок та літературних ланцюжків, відгадування ілюстрацій об’єднали родини навколо цікавих, пізнавальних, веселих книг.

Презентуючи улюблену книгу «Оповідання, казки, вірші про тварин» Галини Матвєєвої, Вікторія Страшнова та її мама Олена Сергіївна зробили це з допомогою власного вірша мами, а також малюнків та вишивок тварин: «…про тварин ми залюбки читаємо, а ще їх малюємо та вишиваємо!», - звучало з вуст конкурсантів.

Для Софії Коваленко та її матусі Світлани Володимирівни енциклопедичне видання «Тваринний світ» О.Котенко теж було знаковим та цікавим, а Софійчине представлення улюбленої книги – це заклик до читання книг про живу природу та бережного ставлення до неї.

Родина Владислава Беха підготувалась до презентації твору Всеволода Нестайка «Одиниця з обманом». Розповідь хлопчика про відомого українського письменника та його твір зацікавила однолітків. А ще він продекламував вірш свого тата Станіслава Беха «Перша книга», адже вона «…їхній провідник, який розбив незнання кригу і дав літературні, міцні крила».

Валентина Білотіл з мамою Людмилою Василівною поділились з присутніми враженнями від книги всесвітньовідомої дитячої письменниці Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», які доповнив чудовий малюнок головної героїні твору, представлений Валентиною.

Під кінець конкурсу діти класу показали свої акторські здібності, інсценізуючи казку «Теремок» на новий лад. І як девіз до неї та як кредо  життя 4-Б класу звучали  дружні слова «У нас немає ти, у нас немає я, бо ми є дружний клас, ми всі одна сім’я». Подяки за участь у бібліотечному конкурсі та пам’ятки-поради «Сімейні читання»  отримали  сім’ї-конкурсанти.

Для нас, бібліотекарів, головним були позитивні емоції, щирі оплески, спільні зусилля батьків і дітей на досягнення результату, радість, яку дарує зустріч з книгою в бібліотеці. Батьківська підтримка дітей у їх прагненні читати, а значить більше знати продовжується. Звичайно, в цьому перший помічник і порадник КНИГА.

 

 

Дитячі ідеї і комп’ютерна творчість

Комунікативно-Інформаційна Територія «КІТ і Мишк@» продовжує свою роботу для юних-читачів на базі комп’ютерного класу, подарованого канадським благодійним фондом «I will Association».

У 2017-2018 навчальному році читачі дитячої бібліотеки долучились до участі у проекті «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Мета проекту – це дати можливість  кожній дитині, котра відвідує комп'ютерний клас, познайомитися з комп'ютерною творчістю в контексті програми візуального програмування Scratch. А розвиток життєво-важливих навичок у дітей, таких як: творче мислення, ясне спілкування, системний аналіз, використання технологій, проектування, постійне навчання буде запорукою їх успішної самореалізації та майбутнього успіху. Заняття у клубі дистанційного навчання "I Will Code" проходять протягом навчального року. Календар завдань оновлюється щотижня.

На виконання одного заняття учаснику відводиться 5 днів. Кожен урок містить навчальні вправи і завдання для самостійної роботи. Виконане завдання учасники надсилають  на перевірку.  Кожна вправа оцінюється щосуботи, бали зараховуються в загальний рейтинг. В залежності від їх кількості діти матимуть змогу отримати заохочувальні призи та цінні подарунки.

За підсумками шести місяців визначились четверо кращих учасників від Єланецької РДБ: Владислав Настенко, Денис Табунщик, Сергій Богданцев, Іван Мартинюк. Опікується діьми та допомагає їм у дистанційному навчанні Олена Мартинюк, бібліотекар РДБ.

Діти вже навчилися створювати казкових героїв, які можуть рухатися, розмовляти та вести між собою діалог. Це перший крок до того, як за допомогою програми Scratch наші користувачі зможуть створювати власні комп’ютерні ігри.

Ми живемо в сучасному світі, який ставить перед дітьми завдання -  чітко орієнтуватись у сучасному світовому просторі, а комп’ютери і створені саме для того, аби допомогти їм швидко орієнтуватися в інформаційних потоках. Бібліотечні працівники намагаються, щоб комп’ютери працювали на благо бібліотеки і з користю для дітей, забезпечуючи навчання та дозвілля юних читачів.

 «Крути – честь і трагедія України»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Зважаючи на актуальність події та з метою виховання серед молоді інтересу та поваги до свого історичного минулого в дусі національної самосвідомості, гідності та честі, патріотизму та гордості за свій народ, 29 січня 2018 року бібліотекарем центральної районної бібліотеки проведена година історичної правди «Крути – честь і трагедія України» для учнів 10 класу Єланецької гуманітарної гімназії. Представлено фото та відео матеріали трагічних подій на станції Крути 29 січня 1918 року.

Учні, долучившись до проведення цього заходу, читали вірші напам’ять, обговорювали сюжет документального фільму «Навіки молоді - Герої Крут» та ділились враженнями, для поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями був проведений інтегрований брейн-ринг «Україна – єдина країна», де молодь продемонструвала свої знання та вміння.

Підвівши підсумки цієї зустрічі, юнаки та дівчати дійшли спільної думки, що Крути стали початком нової доби в історії України. Пам'ять про героїв Крут оповита ореолом слав стала взірцем та прикладом для наслідування для майбутніх поколінь.

 «Волі народної дзвін»

 

Крути – наша гордість і слава,

                                                                                                            Там соколи юні у вічність пішли.

                                                                                                            На клич молодої держави, 

                                                                                                            Піднялися вірні сини. 

                                                                                                            Грудьми у нерівному бої, 

                                                                                                            Спинили червону орду, 

                                                                                                             З честю впали герої, 

                                                                                                              За Україну свою.

 

Михайло Зельман

(Лісовий)  "КРУТИ"

 

День пам'яті героїв Крут відзначають 29 січня. На честь  вшанування світлої пам’яті борців за незалежність, а також для виховання шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої країни, формування патріотичних почуттів у підростаючого покоління в Єланецькій центральній районній бібліотеці для читачів організовано книжково-ілюстративну виставку-пам'ять «Волі народної дзвін».

З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого Українського народу та у зв'язку з річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, працівники бібліотеки пропонують ознайомитися з документами із фондів бібліотеки. День подвигу та прикладу, надії та любові до своєї вітчизни для майбутніх і нинішніх поколінь назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті.

 

Соборна духом Україна 

22 січня 2018 року працівники дитячої бібліотеки завітали на виховну годину  у 4-Б клас Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст (кл. керівник Н.В. Мартинюк), де провели годину гордості «Соборна духом Україна».  Діти читали вірші про рідну Україну, затамувавши подих слухали вірші та пісні Анастасії Чорної та Ігоря Мартинюка, підтримуючи їх оплесками, дружньо відповідали на запитання історичної вікторини. Взявшись за руки створили коло єдності,  взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні.

 

 Диво приходить грудневої ночі

19 грудня до Дня Святого Миколая в Єланецькій районній бібліотеці для дітей  відбувся святковий екскурс «Диво приходить грудневої ночі» для юних читачів 3-В класу (кл. керівник  Надія Володимирівна Центій).

Атмосфера в читальній залі бібліотеки була  істинно сімейною, святковою і позитивною. Як і личить, в гості до третьокласників завітали Святий Миколай (Сергій Гурович Танасійчук) і три прекрасних Ангела (Маргарита Курікеру, Вікторія Немченко, Вікторія Удод), залякував дітлахів і бешкетував маленький кумедний Чортик (Ангел Ніколаєнко). Діти  зверталися до Святого Миколая як до заступника і у своїх віршиках просили його не тільки про порятунок і милість, але й про мирне життя і світле майбутнє для всієї України. Юні читачі відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини «Розкажи Миколаю, про що я читаю», співали пісні, а також переглянули відеокліпи пісеньок про Миколу Чудотворця.

Подих святкового настрою в очікуванні дива та виконання побажань охопив всіх без виключення, а особливо – дітлахів, які весь рік з нетерпінням чекали цього казкового свята і подарунків. Традиційно, всі маленькі гості отримали солодощі від Святого Миколая  та закладинки «Калейдоскоп грудневих свят», які підготували працівники районної  бібліотеки.

Цьогорічні свята запам’ятаються усім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями.

 

 Рандомна книжка – твій щасливий час

Єланецька районна бібліотека для дітей запросила юних читачів 2(6) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник Валентина Володимирівна Гордієнко) на пізнавально-розважальну інтерактивну гру «Рандомна книга – твій щасливий час», ідею якої придбала на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій у ЦБС для дітей міста Ізмаїла.

Що ж таке «рандом»?  «Random» - це навмання, наосліп, випадково. Інформаційне поле нашої гри, яке складалося з 50-ти карток, дало можливість учасникам навмання вибрати будь-яку картку, на звороті якої була титульна сторінка книжки. Потім учасники гри на полицях відкритого доступу шукали книжку згідно обраної картки. І останній крок  - розповідали чи зачитували цікаву інформацію зі знайденої книжки. Оцінювались підготовка і зміст інформації, мова, складність тексту, вміння читати вголос.

Діти відкрили для себе цілий світ суто пізнавальної книжки, спілкувалися з однолітками, вчились висловлювати свої думки з приводу прочитаного. Тематика енциклопедичних видань була різноманітною: історія і міфологія, загадкові істоти і динозаври, рослини і тварини, чудеса світу і українська мова, медицина і інформатика та ін.

Цікавість в очах дітей, бажання як найкраще представити свою книжку – супроводжували їх протягом усієї гри. Найкраще із своїм завданням впоралися: Сергій Богданцев, Анна Петришина, Богдан Волошин та Євгенія Самойленко, якім було вручено Подяки від дирекції ЦБС.

 Заохочення дітей до читання, виклик бажання знову відвідати бібліотеку та познайомитися з новими цікавими книжками, створення позитивного настрою – ось ті завдання, які вирішували працівники бібліотеки, організовуючи такий захід.

 Щасливий час для дитини – це читання будь-якої книги, це читання заради задоволення, що, на думку англійського письменника-фантаста Ніла Геймана,є однією з найважливіших речей у житті людини.

 Літературні герої: цукерка за знайомство

Бібліо-імпреза з такою назвою відбулася в районній бібліотеці для дітей.

За інноваційну ідею проведення такого заходу колектив Дитячої бібліотеки був нагороджений Дипломом як переможець рейтингу «Вибір року» на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокреатив – 2017», який проходив цього року в Ізмаїлі.

Імпреза з французької - враження, синонім до слів «захід», «вечірка», «святкування». Наша бібліо-імпреза «Літературні герої: цукерка за знайомство» - це зустріч у бібліотеці, де ми об’єднали приємне і корисне та з допомогою цукерок привернули увагу юних читачів до авторів книг і літературних героїв.

Дивно, але у книг і цукерок є щось спільне, а саме: вони супроводжують нас все життя, причому з самого раннього дитинства; від читання цікавої книги і смачної цукерки у нашому організмі виробляється гормон «радості» - серотонін; книги і цукерки можуть однаково називатись. Багато цукерок носять імена літературних героїв чи назви казок – «Для Попелюшки», «Ясочка», «Лукомор’є», «Червона Шапочка», «Гуллівер», «Буратіно», «Бабусині казки», «Золотий ключик», «Маша і Медвідь», «Кіт у чоботях» та ін.

Книга починається з обкладинки, а цукерка з фантика. Обгортки до цукерок містять ілюстрації з казок і творів для дітей, малюнки рослин, тварин, алфавіт, цифри та ін. Фантики від цукерок, як і книги, наділені освітньою і розвиваючою функцією. Таким чином фантик дає можливість зацікавити дитину книжкою і залучити її до читання.

Так 19 жовтня юні читачі 3-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. на чолі з кл. керівником Вікторією Анатоліївною Флорею завітали до дитячої бібліотеки. Бібліо-імпреза розпочалася з презентації книжкової виставки-інсталяції «Солодке читання», де поряд з книгами розміщено цукерки та різні солодощі, назви яких ідентичні книгам та зроблені у вигляді різноманітних фігурок та предметів.

Програму зустрічі продовжила електронна вікторина «Літературні герої: солодке знайомство», розроблена бібліотекарем Оленою Мартинюк. Вона дала можливість дітям узнати цукерки, про існування яких вони навіть не здогадувались, а головне допомогла пригадати казки, їх авторі і героїв, іменами яких названі цукерки. За правильні відповіді юні читачі отримували фішки.

Потім до дітей завітала казкова гостя – Лисичка (бібліотекар Оксана Кузьміна). З нею вони пограли в інтелектуальну гру «Корзинка чудесних казок», де юні читачі змагалися в умінні правильно відгадати предмети з казок, які Лисичка діставала з кошика.

Музичний конкурс «Відгадай мелодію» показав як добре діти знають пісні з екранізованих казок.

У підсумковому конкурсі «Казково-солодка естафета» брали участь пятеро читачів, які набрали найбільшу кількість балів у попередніх конкурсах. Ведуча зачитувала уривки з літературних творів, а діти знаходили відповідні книжки, до яких були прикріплені цукерки, що допомагало встановити правильну відповідь.

В результаті переміг Ярослав Настенко, друге місце – у Софії Савельєвої та Валерії Джулай, третє – у Катерини Довженко та Андрія Романовича. Вони були нагороджені солодощами.

Усіх інших діток теж чекали солодкі призи – цукерки, які святковими гірляндами, буквально, звисали зі стелі.

Щасливі учасники залишали бібліотеку з книгами, приємними призами і чудовим настроєм.

Організовуючи такі заходи, бібліотекарі показують яким чудовим захопленням може стати читання, скільки користі і задоволення воно може принести. Ми намагаємось, щоб дитяча бібліотека сприймалась батьками і дітьми не тільки як інформаційний центр, а і як центр дозвілля, спілкування, а також викликала бажання знову прийти до бібліотеки.

 

 З козаків беремо приклад

Відвідавши напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва районну бібліотеку для дітей, юні читачі 6-Б класу (кл.керівник Наталія Володимирівна Гунчак) під час історико-патріотичного репортажу «З козаків беремо приклад» дізналися про зародження козацтва в Україні, про їхні звитяжні подвиги, про славних нащадків козаків - українських воїнів – сучасних захисників нашої Батьківщини.

  Допомогли в цьому матеріали з презентованої книжково-ілюстративної виставки «Українці – нація героїв» та розповідь волонтера Світлани Олександрівни Скидан, яка завітала до бібліотеки на зустріч з читачами.

  Представниця сучасного волонтерського руху на Миколаївщині, Світлана Олександрівна, зацікавила дітей своєю душевною розповіддю про діяльність волонтерів. Вона її проілюструвала світлинами, зробленими в зоні АТО. Діти написали листи-привітання воїнам-захисникам України. В них теплі слова підтримки, шани, подяки бійцям за подвиг в імя миру в нашій державі. Листи Світлана Олександрівна передасть бійцям у зону АТО. Вони підтримають воїнів, піднімить їм настрій, додадуть сил та надії на перемогу.

 

 Усі дороги ведуть до бібліотеки

Під таким девізом пройшов День відкритих дверей в районній бібліотеці для дітей, проведений напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. Передувала йому акція доброї справи «Поверни бібліотеці книгу». В результаті якої десятки книг повернулися до своєї «домівки».

Більше сотні дітей побували на заходах дитячої бібліотеки в цей день. Святковими різнокольоровими стрічками і кульками зустрічала їх бібліотека. Адже для неї найбільшою цінністю є читачі, тож Всеукраїнський день бібліотек це, в першу чергу, їхнє свято. Поезії про книгу та бібліотеку додавали емоційності заходам.

Бесіда-екскурсія та пізнавальна вікторина «Бібліотек@ - твоє вікно у світ» стала цікавою юним читайликам 2-Б та 2-В кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл.керівники Т.М.Усик та М.А.Табунщик).

На веб-презентації «Памятники книжкам», яка проходила на комунікативно-інформаційній території «КІТ і Мишк@», побували читачі

 4-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл.керівник Н.В.Мартинюк).

Під час бібліофрешу «Подорож книжковими стежками» учні 5-А та

 5-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл.керівники Т.І.Архіпова та С.В.Сулім) познайомилися з новинками сучасної української дитячої прози. Були відзначені серед п’ятикласників кращі читачі літа -2017, а саме: Юлія Приходько, Софія Сидоренко, Дар’я Перова та Сергій Гайна.

              Присутні з цікавістю розглядали фотогалерею «Будні дитячої бібліотеки», 24 фото якої , проілюстрували роботу колективу РДБ в бібліотеці та за її межами, ще і ще раз переконуючи своїх відвідувачів, в тому, що заходи бібліотеки виховують дітей, формують у них свідомість, думку, розвивають мову, пам’ять та уяву. На згадку про День відкритих дверей юні читачі отримали закладини «Бібліотек@: знай, мрій, твори» та буклети «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх».

 Зі святом Вас, шановні колеги!

     
       

 

 В Європу з Україною в серці

Дуже символічно, що 1 вересня в День знань свій перший урок юні читачі 7-Б класу (вчитель Антоніна Леонідівна Кривошея) провели в стінах районної бібліотеки для дітей. Адже бібліотека – одна з перших та найважливіших сходинок дітей до Країни знань, книги, читання.

Бібліотекарі запропонували дітям урок-вікторину, девізом якого стали слова «В Європу з Україною в серці». Ця тема нині близька кожному українцеві. А юне покоління – за європейський вектор розвитку інтеграції держави.     Тримаючи в руках глобус, як символ Землі, Анастасія Кукарека та Дмитро Водовозов звернулися до присутніх зі словами:

«Єднає нас, людей, планета,

Яка у Всесвіті одна,

Від кожного залежить, щоб не стала

Вже завтра гіршою Земля…»

Дівчина в образі Європи (Дар’я Недавня) з віршем додала емоційності заходу. Електронна презентація допомогла юним читачам представити візитні картки України та Європи.

З привітанням та щирими побажаннями добре навчатися, ніколи не розлучатися з книгою, рівнятися у своєму житті лише на кращих, досягти омріяних висот до дітей звернулася Катерина Іванівна Мартишко, ветеран педагогічної праці, яка була запрошена на свято знань.

Відповідаючи на запитання ряду вікторин: «Що я знаю про ЄС?», «Відомі люди», «Цікава Європа», «Визначні пам’ятки України і Європи», семикласники горіли бажанням продемонструвати свої знання, висловити свої думки щодо незалежності, соборності, єдності, багато національності рідної держави. Радували змістовні відповіді Яни Маслової, Дмитра Водовозова, Костянтина Гондюла.

Велику зацікавленість у читачів бібліотеки викликала книжкова виставка «Відкрий Європу для себе»,  яку організували працівники бібліотеки.

На сам кінець була проведена інтерактивна вправа «Повертайся живим!», коли діти на жовто-блакитних сердечках виклали свої безпосередні і  хвилюючі думки з щирими побажаннями воїнам повертатися до своїх родин живими і неушкодженими, щоб їх оберігала рідна земля. Діти вірять у святість героїчного подвигу захисників України. Через волонтерів  дитячі листівки будуть відправлені у зону АТО і передані захисникам Вітчизни.

Залишали юні читачі дитячу бібліотеку з думкою про те, що нинішній час постійно вимагає від них: не хочеш відстати від життя – учись! А дитяча бібліотека радо допоможе їм у цьому.

Країна  Українія

23 серпня 2017 року в День Державного Прапора, коли громада селища відзначала День Незалежності України, районні бібліотеки презентували книжкову виставку-триптих «Живи і міцній, Українська держава!».

 Увагу дітей привернула перша частина виставки «Країна Українія» з літературою про історію та сьогодення української держави. Діти відчули себе часткою святкових урочистостей, адже для них незалежність України – це не просто слова, це їхнє сьогодення, їхнє щасливе майбутнє.

Своє горде ймення – Українець - діти підтверджували і в день закриття «Каштанового кінозалу», коли дружно брали участь у вікторинах запитання+відповіді «Я і Україна» та «В моєму серці Україна». Найбільше правильних відповідей дала Юлія Дарієнко. Слід відзначити не менш активних учасників, серед них: Владислав Настенко, Богдан Волошин, Юлія Фень, Олександра Мера-Цьовка, Ірина Лєспух, Андрій Фень та ін.       

                            

Літературно-музична вечірка «Прощавай «Каштановий кінозал»!» завершила  цикл заходів під відкритим небом, які вже протягом трьох років щоп’ятниці радують єланецьку дітвору. Тут вони спілкуються, грають, знайомляться з новинками літератури та періодики, переглядають сучасні дитячі фільми під зоряним небом.

В цей день Юлія та Яна Фень отримали призи, як автори найкращих розмальовок «Каштанового кінозалу – 2017».

 Дискотека на бібліомайданчику  супроводжувалась вибухом позитивних емоцій, веселощами, конкурсами під ритмічний супровід сучасних мелодій.

Отож, організований районними бібліотеками «Каштановий кінозал», змінив на краще простір дитячого дозвілля в селищі.

 Знову відчиняє двері «Каштановий кінозал» 

2 червня літня вечіркана бібліомайданчику відлкрила Open-Air «Каштанового кінозалу», який, уже третій рік поспіль, радо зустрічає своїх відвідувачів щоп’ятниці на каштановій алеї біля центральної бібліотеки.

Цього дня юні читачі знайомилися з новинками книг та журналів, брали участь у цікавих конкурсах, малювали. А також гралися м’ячами, скакалками, тенісом, настільними іграми, які підприємці подарували бібліотеці. «Солодкі несподіванки» вдалися завдяки спонсорській підтримці фермера Олексія Гуліна.

Отже, «Каштановий кінозал» - це живе спілкування, сімейний відпочинок, яскраві враження та позитивні емоції, які дарує дітям дитяча бібліотека.

^Нагору

«Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
І – не забути! – доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.»
Б.Олійник

 

Мужність і біль Чорнобиля

31 рік минає від того дня, коли для України і всього людства розпочалося нове літочислення. І причиною цього стала Чорнобильська катастрофа… Чорнобильська трагедія.., коли тяжка праця й подвиг, горе й звитяга – все змішалося в пекельному вогні ядерної стихії.

Чорнобиль – це загальна трагедія, спільний біль планети. І в наших серцях не повинно згасати його відлуння.

Напередодні Дня Чорнобильської трагедії в районній бібліотеці для дітей зібралися юні читачі 7-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. (кл. керівник Ольга Михайлівна Гунько). Літературно-екологічна експедиція «Мужність і біль Чорнобиля» повела дітей по трагічних сторінках найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.

Інсценізований літературно-поетичний пролог, електронна презентація, музичний супровід, скорботна хвилина мовчання  та покладання квітів до пам’ятника героям Чорнобиля дали можливість присутнім висловити довічну вдячність усім, хто ризикуючи своїм здоров’ям і життям брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози.

 «Ми будемо вічно пам’ятати і вам забути не дамо»

Квітень для розквіту квітів, природи, душі людини. Так здавна було. Цей місяць стверджує сподівання і надії на щось нове весняне,зародження в березні після зимових днів. І так би й було, якби не страшне лихо, яке спіткало нашу Україну  в 1986 році саме 26 квітня. І це лихо – Чорнобильська  катастрофа. Так як «мирний» атом тоді знищив Чорнобильську зону, а міг би і цілий світ, так і дата ця вже 31 рік отруює ясний місяць квітень. Та ми пам’ятаємо. «Ми будемо вічно пам’ятати, і вам забути не дамо» таку назву мав цикл заходів. Вони розпочалися задовго тематичними зустрічами, годинами пам’яті в районних бібліотеках, перейшли в мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку Чорнобильської трагедії в парку Слави, де з квітами і пошаною, зібралася вся громада, виступали керівники району Посашкова О.М. голова РДА, селищний голова Баденко Л.В., голова громадської організації «Союз – Чорнобил» Ковпак В.І., проведена літургія за загиблими, і все це підтверджувалось історичними довідками, щирими словами, тематичними піснями.

         Стало традиційним – після урочистостей збирати учасників, героїв різних історичних подій  на святкове застілля, де зустріч проходить в теплій, дружній, щирій обстановці. Не виключення і ліквідатори району, яких налічується 55 чоловік. На всіх заходах вшанували хвилиною мовчання і тих хто віддав життя за порятунок землі від атомного звіра, серед них і 21 ліквідатор нашого району. Згадувалися різні життєві випадки, страшні події тих днів. Хлопці раділи зустрічі, дякували за увагу, визнання, в той же час  сумували, бо тепер дається в знаки присутність на Чорнобильській землі, підводить здоров’я, хвилюють спогади. О.М. Посашкова та Л.В. Баденко добрим словом розраджували присутніх, розмовляли про життя, радилися як жити, що робити. Були приємні хвилини відпочинку, бо працівники РБК -  ансамбль «Шлягер» та солісти з радістю дарували пісні землякам. А в цей час в Єланецькій ЗОШ перших третіх ступенів проходив виховний захід з учнями 8,9,10 класів присвячений 31-ій річниці Чорнобильської трагедії, який провела завідуюча районним історичним музеєм Бурлака О.С. спільно з працівниками МНС та   педагогами ЗОШ. Діти прийняли участь у бесіді, також переглянули документальні відеоматеріали та презентацію про чорнобильську аварію. Згадали земляків-ліквідаторів, які загинули під час ліквідації та вшанували їх хвилиною мовчання, а також розповіли про ліквідаторів які живуть серед нас , щоб молоде покоління знало своїх героїв-рятувальників. Від імені всієї Єланецької громади, низько вклоняємось  нашим ліквідаторам за чисте небо та світле майбутнє!

Давайте вспомним мы о тех,
Кому не слышать больше смех
Чернобыль нам не позабыть,
Но надо дальше-дальше жить!
Поклон Вам низкий до земли,
Всем ликвидаторам беды,
От радиации спасли,
Вы наши жизни сберегли!  

Завідувач районним історичним музеєм                                  О.С. Бурлака

 Щедрий талант Володимира Рутківського

18 квітня 2017 року в день 80-ліття видатного дитячого письменника, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Володимира Рутківського в Єланецькій РДБ відбулися літературні читання «Щедрий талант Володимира Рутківського» в рамках обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори В.Г.Рутківського».

Літературна розповідь про життєвий та творчий шлях письменника, презентація інтерактивного плаката «Володимиру Рутківському – 80», виставка дитячих малюнків до різних творів письменника популяризували серед юних читачів творчість сучасного українського письменника-ювіляра.

У відгуках на твори В. Рутківського діти висловили своє відношення до творчості письменника, який отримав широке визнання серед читачів. І дуже символічно, що саме в цей день з дитячих вуст прозвучав голосний заклик до своїх однолітків: «Читайте твори Володимира Рутківського!».


 

За ініціативи ООН 11 квітня вважається Міжнародним днем визволення в’язнів  фашистських концтаборів. І на цю тему в Єланецькій ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено годину пам’яті з учнями 9-10 класів за участі Бурлаки О.С. завідувача Єланецьким районним історичним музеєм та вчителем історії Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Бурлакою С.М.

Була глибока  і цікава  документальна доповідь підтверджена  тематичною презентацією та відеоматеріалами. Страшні факти та цифри закатованих вразили учнів і можливо саме в цей день вони вкотре задумаються і оцінять мирне  небо і щасливе майбутнє за яке віддали своє життя їх пращури і потрібно вічно боротися їм самим. 


 Мудрість книг об’єднує родину.

Проблема «батьки і читання дітей» суспільно значима. В наш нелегкий час дитяче читання, як ніколи, потребує підтримки. Тому серед пріоритетних напрямків діяльності дитячої бібліотеки виділяється робота з батьками, яка здійснюється у співпраці з педагогами. Цьому сприяє реалізація бібліотечного соціально-культурного проекту «Сучасна бібліотека для громади».

Цього разу працівники дитячої бібліотеки разом з класним керівником Валентиною Володимирівною Гордієнко зустрілися в бібліотеці, на території дитячого читання, з батьками 1(5)кл. Єланецької гуманітарної гімназії на Дні батьків «Читання дитини – шлях до успіху».

Розмова зайшла про те, що формування особистості дитини, її духовності здійснюється через читання. Бо книги є не тільки джерелом інформації, але й засобом спілкування з оточуючим світом.

Розпочався День батьків з інсценізації творів Анатолія Качана, в якій взяли участь: Сергій Богданцев, Ольга Дранченко, Сергій Булуй, Євгенія Самойленко, Дар’я Холявіцька, коли справжня поезія допомогла дітям звільнитися від чарів мага телеворожбита.

Презентаційний показ «РДБ – центр підтримки освітніх запитів дітей» про послуги бібліотеки для сучасних дітей продемонстрував можливості  дитячої бібліотеки. Аналіз читацьких формулярів охарактеризував ставлення кожної дитини до книги та читання. Батьки отримали пам’ятки-поради «Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа» та буклет «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх».

Взаємодія бібліотеки, педагогів та батьків – це той шлях, який визначає майбутнє дітей, допомагає їм не розгубитися в книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало для них приємним і улюбленим заняттям.