Єланецький район » Культура » Новини культури
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Новини культури

 

Поети – це завжди неповторність

Районна бібліотека для дітей вже не один рік співпрацює з членами літературно-творчої студії «Подих» та її керівником Ігорем Сергійовичем Мартинюком. Місцеві поети своєю участю урізноманітнюють масові заходи. 

 Їхня небайдужість до бібліотеки, до читання – це великий стимул для дітей у прагненні читати та підтримка іміджу дитячої бібліотеки.

 Щоб долучити дітей до читання поетичних творів, щоб юні читачі ще раз переконалися в тому, що наші поети творчі, активні, неординарні особистості, а їхні твори неповторні, різнопланові та своєрідні,  ми організували поетичний  слем «Поети – це завжди неповторність» для юних читачів 9-Б класу (кл. керівник Інна Володимирівна Боднарук).

 В поетичному слемі взяли участь: Олександра Кравчина, Ігор Мартинюк, Анастасія Чорна. І проходив він у чотири тури. Назва першого туру «Єланець, твій день оспівую і час…» говорила сама за себе. Поети читали власні вірші, присвячені рідному Єланцю. Другий тур «Ласкавим словом я твого торкнуся серця» був присвячений ліричним віршам наших поетів, а третій – «Сміх продовжує життя…» розкрив ще одну грань творчості Ігоря, Анастасії та Олександри – це гумор. Оплески та дитячий сміх були для них найкращою нагородою.

У четвертому турі під назвою «Захоплення вільного часу» кожен із учасників представляв своє хобі. На екрані присутні побачили презентації та відеоролики про них. Олександра Кравчина захоплюється в’язанням і продемонструвала власні роботи. У дизайнерському оформленні клумб, квітників, присадибного подвір’я теж проявляється творчість Олександри.

Анастасія Чорна вдало володіє технікою вишивання стрічками, малює, робить неординарні поробки з різноманітних технік декоративно-прикладного мистецтва.

 Ігор Мартинюк – майстер художнього фото, займається вело туризмом, але найбільше за все він любить писати  пісні і виконувати їх під гітару. Одна з його пісень прозвучала і цього разу.

 Поезії не залишили дітей байдужими. Зустріч з поетами залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування. Свої побажання їм вони висловили на роздрукованих смайликах. Ось деякі з них: «…мені надзвичайно сподобались ваші твори, вони були просто чарівні…», «…а я вже і не думала про щось інше, як про ці світлі, красиві, чудові вірші…», «…бажаю щоб талант розвивався, щоб ваші думки поважали читачі», «… читаю, багато вчу на пам’ять поезій, вони мені до душі, а вам бажаю здоров’я, удачі і вічного натхнення». Від наших поетів учасники заходу отримали на згадку закладинки з їхніми автографами.

Сподіваємось, що поетичний слем був не тільки знайомством юних читачів з творчістю поетів-земляків, а й залученням їх до читання поетичних творів.

         

 Щоб козацька слава повік не пропала

З нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва  в Єланецькій районній бібліотеці для дітей було проведено гру-змагання «Щоб козацька слава повік не пропала» для юних читачів 8-А та 8-Б кл. ОНЗ  Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель історії Наталя Петрівна Турчевська).

Почесний гість заходу отаман Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша, генерал-хорунжий українського козацтва Анатолій Миколайович Приходько розповів дітям про історію відродження козацького руху на Єланеччині.

Учні 8-Б класу Яна Маслова та Дмитро Водовозов підготували розповіді про одного з перших гетьманів України Дмитра Вишневецького та козака-характерника, кошового отамана Івана Сірка.

Діти з задоволенням змагалися між собою у різноманітних розвагах, вікторинах та конкурсах, таких як: «Продовжи прислів’я», «Відгадай козацьких героїв», «Приготуй куліш», «Пазломанія», «Козацькі ребуси», «Одягнись, козаче» та ін. До уваги юних читачів була представлена книжкова виставка «Долі козацькі – шляхи незабутні».

Учасники заходу отримали закладинки «Заповіді запорожців – нащадкам», підготовлені працівниками бібліотеки.

 

 

Всі ми книги любимо, всі ми їх читаємо

Близько сотні юних читачів, їх вчителів, батьків відвідали районну бібліотеку для дітей в День відкритих дверей напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.

Учасники бібліоекскурсії «Один день з життя бібліотеки» юні читайлики 3-В класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник М.А.Табунщик) раділи та дивувались новим книжкам  в оновлених інформаційних зонах абонементу бібліотеки «Казково! Цікаво! Пізнавально!» та «Книги, які читає весь світ», з якими їх знайомила бібліотекар Оксана Кузьміна, дружно розгадували загадки, складали пазли з відомих літературних героїв.

 Бібліотечна вікторина «Я – читаю! Я – знаю!» зацікавила читачів 8-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. -  членів читацького об’єднання «Ерудит» (кл. керівник С.Г.Ступка) та 3(7) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник В.В.Гордієнко), яку запропонувала дітям бібліотекар Олена Мартинюк.  Дух цікавості, змагання, творчості не полишав дітей. Гамірно, весело було цього дня у читальній залі бібліотеки.

Члени читацького об’єднання «Літературні зустрічі» - учні 9-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник І.В.Боднарук) крім розгадування вікторин, головоломок і конкурсів, стали ще й учасниками флешмобу «Зупинись, почитай!», демонструючи своє шанобливе ставлення до книги та читання.

Експрес-опитування «Бібліотека для мене це…», яке було запропоновано нашим відвідувачам, виявило більше сорока думок наших читачів про їх відношення до бібліотеки, книги та читання.

 Ось деякі з них: «…для мене – це пізнання кращого, розуміння того, що ти можеш здобути тут багато знань», «…це безмежний світ книги, моє цікаве життя», «…тут спокійно і приємно знаходитись. Це місце зустрічі з друзями», «…це знання, які я черпаю з книг і вони знадобляться мені в майбутньому», «…дякую бібліотеці за простір для зберігання мрій і думок…». Ці безпосередні дитячі думки надихають і зобов’язують, бо для них «Бібліотека – це важливо, а книги показують майбутнє, підштовхують на свій шлях…».

Учасники Дня відкритих дверей отримали на згадку закладинки, прапорці, солодкі призи, підготовлені дитячою бібліотекою.

В цей день лунало багато теплих слів вітання, подяки на адресу працівників районної бібліотеки для дітей – благородних фей Книги і Читання.

 Дитинство – країна мрій

Така назва чергової сторінки святкового тижня до Дня Єланця та літературно-ігрової мандрівки, підготовленої працівниками районних бібліотек до 215-ї річниці з дня заснування рідного селища.

Бібліомайданчик, де розмістилися: книжкова виставка-експозиція «Веселка книжкових сторінок» та виставка фото-акції «Щасливе дитинство у рідному Єланці», привітно зустрічав юних єланчан і дорослих. Розмаїття кольорових кульок, стрічок та прапорців милували око, запрошуючи до огляду нової сучасної дитячої літератури, до ігор, вікторин, розмальовок.

Наш бібліотечний проект Open-Air «Каштановий кінозал», який уже четвертий рік поспіль втілюють бібліотеки – це добра справа для єланецької громади. І, як свідчення цього, світлини заходів «Каштанового кінозалу - 2018» з щасливими,  усміхненими, задоволеними обличчями дітей. Їх з цікавістю розглядали відвідувачі, знаходячи там своїх однокласників, друзів, знайомих, сусідів.

 Флешмоб «Єланець – найкраще місце на Землі» став для юних читачів і дорослих можливістю висловити свою любов до рідного селища. З різних кінців площі чути було, як вони декламували рідні їхньому серцю слова.

Ювілейний день народження Єланця – це свято, яке житиме в душах і серцях юного покоління єланчан, від яких залежить його майбутнє.

 

 Дитячі заходи до Дня незалежності

В день Державного прапора України, напередодні Дня Незалежності нашої держави юні читачі районної бібліотеки для дітей стали учасниками патріотичного репортажу «Мальовнича Україна».

 Почувши акорди знайомих мелодій і пісень про Україну, дитинство, бібліотеку, діти поспішали до бібліомайданчика. Кольорові кульки, різнобарвні стрічки, символічні голуби створили атмосферу свята.Літературний монтаж, цікаві факти про Україну підтримали патріотичний дух у юних єланчан. Діти цікавилися книжками з  книжкових виставок «Видатні українці» та «Мальовнича Україна», які були їм презентовані.

 Вони з задоволенням взяли участь у малюнку на асфальті «Ми діти твої, Україно та флешмобі «Моя країна – Україна». Літературні і народознавчі вікторини, розгадування кросворду «Природні символи України», рухливі та настільні ігри, тематичні розмальовки дали можливість учасникам продемонструвати свої знання, таланти і здібності та отримати солодкі призи.

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Дитинство – це ти і я

Весела, гамірлива і непосидюча дітвора заполонила центральну плащу селища. Всі раділи сонцю, літнім канікулам і веселому святу – Міжнародному дню захисту дітей.

Дитяча бібліотека організувала для своїх юних читачів «Бібліозупинку», яка різними кольорами веселки «посміхалася» дітям, а літературні герої ніби ще і ще раз нагадували юним читачам, що стартувала бібліотечна акція «У книги немає канікул». Літературно-ігрове фентезі «Дитинство – це ти і я» дало змогу дітям розгадували ребуси і кросворди, малювати, відповідати на запитання вікторин, брати участь у флешмобі «В літо – з книгою». Цей заклик-ствердження часто лунав у різних куточках святкової площі. Уже традиційно ввечері 1 червня гостинно зустрів юних читачів «Каштановий кінозал». Літня розвага  на бібліомайданчику зібрала дітей та підлітків охочих до літературних вікторин, рухливих та настільних ігор, малювання, веселих приколів та солодких сюрпризів.

Протягом літа щоп’ятниці і малі, і дорослі єланчани та гості селища стануть учасниками ігрових шоу, караоке, різноманітних майстер-класів, знайомств з новою літературою та періодикою, а також переглядатимуть чудові фільми під відкритим небом.

 

 

Діти музики-це невгамовні Музи…

Традиційно, в кінці учбового року, 31 травня святковий, гамірний, веселий і музичний колектив Еланецької дитячої музичної школи з творчим звітом приймала урочиста сцена ЦКД «Зоря». Як і завжди - розпочали з Гами До-Мажор, урочисто, стоячи з долонькою на серці віддали шану і повагу скрипічному ключу і тим маленьким семи нотам які творять чудеса, виливаючись в музичні шедеври, що обов’язково врятують світ. З здобутками колективу, основними показниками, успіхами ознайомив учнів, батьків і гостей директор ДМШ Д.О.Слободніченко. Добрі слова, побажання і визнання успішної діяльності колективу висловили перший заступник голови РДА Гуліна О.П., завідувач сектору культури РДА Савельєва Т.О. Серед нагороджених Грамотами і Подяками - викладачі ДМШ Т.М.Рострепенко, Т.І.Працюк, О.М.Андреєва, колектив школи. Нагороджені кращі учні школи, вручені свідоцтва випускникам школи. А далі – творчий звіт, в якому прийняли участь кращі учні школи та творчі колективи. На протязі двох годин шанувальники музики мали змогу слухати різноманітні твори у виконанні учнів. Як нагорода і остання в цьому році солодка крапка - привітання та солодкий стіл від селищного голови Л.В.Баденко та ПП «Гуліна».

 

 Складаємо кубик Рубика

В рамках регіональної акції «Бібліотечні сутінки» районна бібліотека для дітей провела  бібліотечний слем «Складаємо кубик Рубика».  19 травня найулюбленішій та найпопулярнішій головоломці у світі виповнюється 44 роки.

Цього вечора в центральній районній бібліотеці зібралися прихильники цієї головоломки різного віку, як ті, хто не може вже без кубика Рубика, так і ті, хто вперше взяв його до рук.  На столі перед присутніми з’явилися різноманітні аналоги кубика, які принесли з собою Владислав Жоржа, Антон Гонта, Євген Ковальчук з 3(7) кл. Єланецької гуманітарної гімназії та наймолодша  шанувальниця головоломки Мар’я Слободніченко з 3-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст.

На зустріч з любителями цієї гри прийшов Дмитро Олександрович Слободніченко, бо його хобі – це складання різноманітних модифікацій кубика Рубика. Він розповів дітям коли до нього прийшло захоплення грою, як цей азарт  підхопили його доньки Дар’я і Мар’я, показав свою майстерність у складанні кубика.

Велика популярність кубика Рубика призвела до появи особливого спорту – спідкубінга, тобто швидкісного збирання кубика.

Владислав, Антон, Женя та Мар’я показали майстер-клас та взяли участь у невеличкому турнірі на швидкісне складання головоломки Рубика. Кращий результат показав Антон Гонта. Всі учасники отримали книги в подарунок.

Кубика Рубика до рук брали всі охочі.  А «єланецькі спідкубери» дивували присутніх вправними рухами під час складання кубика Рубика та швидкістю свого мислення. І корисно, і весело!

День Європи в Україні

Відзначення  Дня Європи в Україні 19 травня 2018 року – це важливий крок у зміцненні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Інформаційна година «День Європи – свято миру і єдності», яка відбулася в дитячій бібліотеці для юних читачів 8-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Інна Володимирівна Боднарук) була спрямована на ознайомлення та популяризацію серед дітей європейських цінностей та традицій.

Розповідь бібліотекаря про історію створення Європейського Союзу та запровадження свята доповнили восьмикласники цікавинками про різні країни Європи.

Чудовими враженнями про країни Європейського континенту: Францію, Польщу, Чехію, Німеччину, Словаччину поділились Наталя Петрівна Турчевська  зі своєю донькою Світланою, які щойно повернулися з туристичної подорожі цим континентом. Світлини, які вони демонстрували, доповнили картину сучасної Європи, де панує свобода, демократія і верховенство права.

 Матеріали книжкової виставки-знайомства «Відкрий Європу для себе!», яка розгорнута в читальній залі бібліотеки,  допомагають читачам зрозуміти, що ми живемо в унісон з Європою і у нас спільні ідеали.   

 

Дитина – дзеркало родини

Єланецька районна бібліотека для дітей 25 квітня 2018 року долучилася до обласної літературної акції «День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини»», яку організувала Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна. Акція об’єднала зусилля батьків та дітей, бібліотекарів, вчителів у популяризації та просуванні творчості українського письменника, педагога.

В цей день у дитячій бібліотеці в рамках Дня сімейного читання,  відбулася година казкового задоволення «Цей світ, як казка , як безмежне диво», підготовлена у співпраці з класним керівником 3-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяною Миколаївною Усик та батьками юних читачів.

В ході заходу майстерно читали вголос казки ювіляра, брали участь в інсценізації його творів матері Валентина Вікторівна Кравченко, Анна Вікторівна Наумочкіна, Олена Юріївна Латій, Юлія Вікторівна Гульпа.

Діти вдало інсценізували твори Сухомлинського, дружно відгадували загадки з казкового світу Василя Олександровича, відповідали на запитання літературної вікторини «Чиста криниця».

Учасникам заходу була презентована книжкова виставка-персоналія «Вчитель.Просвітитель.Гуманіст» та Книга-сувенір «Благословіння творчістю…» з п’ядесятьма  двома  малюнками юних читачів районної бібліотеки для дітей до творів Сухомлинського.

Також, діти та батьки взяли участь у флешмобі «Серце, віддане дітям».

Виставка-вернісаж дитячих малюнків «З любов’ю в серці казку малюю» урізноманітнила годину казкового задоволення і продемонструвала почуття дітей, їх настрій та ставлення до Василя Олександровича.

Батьків другокласників познайомили з біобібліографічною довідкою «Серце, віддане дітям», підготовленою працівниками дитячої бібліотеки.

Залишаючи бібліотеку, батьки висловили одностайну думку про те, що година казкового задоволення – це приємна та корисна зустріч дітей і батьків з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського напередодні його 100-літнього ювілею.                            

 

У нас в родині усі люблять книгу

Під такою назвою у січні – червні 2018 року проходить обласна Ація-challenge відеопрезентацій читаючих сімей Миколаївщини. Організатором Акції стала Обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна. Проходить вона на підтримку та розвиток традицій сімейного читання на Миколаївщині та покликана об’єднати зусилля бібліотекарів, батьків, дітей, громадськості.

Сім читаючих родин Єланеччини взяли участь в Акції та підготували творчі електронні відеопрезентації у вигляді мультимедійних слайд-шоу чи відеороликів.

2 квітня стартувала Акція-challenge в Інтернет-просторі. Отримавши челендж (естафетну палицю) від Врадіївської РДБ згідно графіку, ми розмістили відеопрезентації читаючих сімей Єланецької ЦБС на сторінці районної бібліотеки для дітей у Facebook 19 квітня 2018 року.

Шановні земляки! Познайомтеся з відеопрезентаціями учасників Акції. Серед них родина Мар’яни Анатоліївни та Олексія Анатолійовича Табунщик із Єланця, які, до речі, першими створили слайд-шоу про свою читаючу сім’ю.

Згодом долучилися до Акції та створили своєрідні відеоролики єланецькі родини Олени Леонідівни та Ігоря Сергійовича Мартинюк і Оксани В’ячеславівни та Миколи Вадимовича Вагіних. Тут і діти, і дорослі, дідусі і бабусі взяли участь у створенні відео. Головною ідеєю яких була популяризація сімейного читання, як корисного спілкування та родинного відпочинку.

Цікавий і незвичайний відеоролик надійшов з Ясногородської бібліотеки-філії про читаючу сім’ю Світлани Петрівни та Володимира Володимировича Швидких, відзнятий місцевим бібліотекарем.

Ми вдячні сім’ї Людмили Миколаївни та Юрія Володимировича Мачинських із села Велика Солона, родині Катерини Миколаївни та Анатолія Вікторовича Коробченків з Великосербулівки та сім’ї Світлани Михайлівни і Володимира Петровича Дідик з Маложенівки. Цікаві думки членів читаючих родин про книгу, бібліотеку та читання, про улюблені книги родин, незабутні світлини сімейних читань та участі в соціокультурних заходах бібліотек – все це ви знайдете у їхніх слайд-шоу і флеш-презентаціях.

Всіх учасників обласної Акції- challenge об’єднала велика любов до книги, до читання, бажання підтримати культурні цінності сім’ї, відродити традиції сімейного читання як засобу спільної читацької творчості дорослих і дітей. А бібліотеки стають територіями для родинного спілкування та відпочинку.

 

 

Мрії збуваються…

Ось і закінчилися заняття у клубі дистанційного навчання за проектом «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Від Єланецької  дитячої бібліотеки заняттями, які проходили у комп’ютерному класі, опікувалася бібліотекар Олена Мартинюк.

 Наші юні читачі - учасники проекту знайшли вільний час, виявили велике бажання в отриманні нових знань. І, як результат, оволоділи навичками комп’ютерної творчості. Тепер вони можуть створювати комп’ютерні ігри та анімації, ділитися онлайн своїми проектами з іншими “скретчерами” з усього світу.

 Ось і – фініш! І винагорода – дротова гарнітура та сертифікати про завершення курсу дистанційного навчання в контексті програми візуального програмування Scratch для кращих учасників від Єланецької РДБ: Владиславу Настенку, Денису Табунщику, Сергію Богданцеву та Івану Мартинюку.

Вітаємо наших переможців, таких цікавих,творчих, непосидючих, цілеспрямованих дітей.

 

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів

Щороку 11-го квітня відзначається Міжнародний день визволення в`язнів фашистських концтаборів.

Саме в цей день, увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи, і України. До цієї дати в Єланецькій районній бібліотеці для дорослих оформлено інформаційний стенд «Не маємо права на забуття».

На ньому представлено матеріали, які викривають злочини нацизму проти людства, розповідають про тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.

Сторінки минулого не слід забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, хто залишилися живими, сьогодні згадують той період з болем в серці.

 

Ми пам’ятаємо про Вас, невинні жертви фашизму. Ви вічно будете в наших душах і серцях!

 У морській стихії Жуля Верна

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2018 «Під українським небокраєм книгу люблять і читають» в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід  до 190-річчя від дня народження Жуля Верна – класика науково-фантастичної літератури, автора географічних романів, засновника знаменитої літературної серії «Незвичайні пригоди».

На книжкові віражі «Навколо світу з Жулем Верном» бібліотекар читальної зали запросила юних читачів та їх друзів, щоб поговорити про відомого письменника, його книги та улюблених героїв. Присутнім цікаво було дізнатися про невідомі факти із творчого життя Жуля Верна,   пограти в гру «Відгадай книгу за підказкою» та відповісти на морську вікторину за романом Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан».

Цікаво, що у 2018 році відзначаються ще дві літературні дати пов’язані з іменем відомого письменника, а саме: 150 років з часу написання автором пригодницького роману «Діти Капітана Гранта» та 140 років – пригодницькому роману «П’ятнадцятирічний капітан».

Для тих, хто ще не знайомий з творчістю Жуля Верна, у бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «У морській стихії Жуля Верна», де можна переглянути книги письменника та взяти їх для читання.

 

 

Запрошуємо в неосяжний Світ Книг!

З такими словами звернувся Книжник до першокласників, коли починав свято Посвячення в читачі в районній бібліотеці для дітей. Свято відкрило Всеукраїнський тиждень дитячого читання, девіз якого «Під українським небокраєм книгу люблять і читають».

Юлія Дарієнко в образі  Книжника пояснила дітям, що вони живуть в книжках. Їхня мета – зацікавити дітей читанням та охороняти книжкові багатства в дитячій бібліотеці. Більше вісімдесяти пар сяючих дитячих очей спостерігали за казковим дійством.

Королева Книга зібрала на святі казкових героїв: Буратіна (Андрій Романович), Бабу –Ягу (Вікторія Страшнова), Книжечку (Александра Мера-Цьовка), Книжкового лікаря (Валентина Білотіл), Незнайку (Владислав Настенко), Знайку (Денис Табунщик), які допомогли дітям пригадати правила охайного поводження з книгою, пояснити що таке бібліотека і навіщо читати книжки, розгадати загадки та скласти урочисту обіцянку юного читача .

Завдяки співпраці районної  бібліотеки для дітей з класними керівниками першокласників Єланецької ЗОШ І-ІІІст. Валентиною Володимирівною Палієнко, Тетяною Миколаївною Расторгуєвою, Оксаною Олександрівною Мірошніченко, Свято відбулося та пройшло  в атмосфері дружби, усмішок, гучних аплодисментів, музики і жартів. В дарунок від дитячої бібліотеки діти отримали пам'ятки «Поради маленькому читачу», які стануть їм добрими помічниками на шляху  у Світ Книг.

Сімейний книжковий простір

 Єланецька районна бібліотека для дітей продовжує співпрацю з батьківською громадськістю селища по просуванню книги та читання в дитячому середовищі, враховуючи те, що 2018 рік на Миколаївщині – рік відродження традицій сімейного читання.

За час проведення Дня батьків «Сімейний книжковий простір» з батьками 3(7) класу Єланецької гуманітарної гімназії, вони отримали чимало інформації, спрямованої на усвідомлення того, що книга і читання для дитини – справжня насолода і багато потрібних знань.

Бесіда-порада «Книга та читання – помічники в навчанні», відео презентація про послуги дитячої бібліотеки, аналіз читацьких формулярів семикласників, бібліографічний огляд літератури «Книги, на які треба звернути увагу», інсценізація за віршами Анатолія Качана –  ще  і ще раз підтвердили, що читання – це внутрішній діалог людини з книгою, який потребує роботи розуму і серця та дає незабутні враження і знання

 Батькам було вручено пам’ятки-поради «Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа», підготовлені бібліотекою. Вони ознайомилися з літературою з книжкової виставки «Мудра книга і сім’я – все в житті здолаю я».

Треба пам’ятати про те, що діти, які читають, стають дорослими, які думають. Саме тому співпраця бібліотеки, педагогів та батьків з активізації читання дітей є такою необхідною і потрібною.

 

Родину згуртувати зуміє мудрість книг

2018 рік на Миколаївщині присвячений відродженню традицій сімейного читання.

 Для Єланецької районної бібліотеки для дітей – це одне з найважливіших завдань, адже сім’я була і залишається берегинею людських цінностей, де книга займає одне з провідних місць.

Тісна взаємодія бібліотеки, сім’ї та школи дала можливість організувати в дитячій бібліотеці традиційний бібліотечний сімейний конкурс «Родину згуртувати зуміє мудрість книг».

Багаторічна співпраця з класним керівником 4-Б класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Нелею Володимирівною Мартинюк зібрала дітей та батьків її класу в дитячій бібліотеці. Підтримати та заохотити дітей до участі в конкурсі прийшли їхні креативні батьки: Станіслав та Лілія Бех, Людмила Василівна Білотіл, Світлана Володимирівна Коваленко, Олена Сергіївна Данчук.

Низка цікавих конкурсів та завдань, таких як: презентація улюблених книжок, читання вголос незнайомих текстів, складання приказок та літературних ланцюжків, відгадування ілюстрацій об’єднали родини навколо цікавих, пізнавальних, веселих книг.

Презентуючи улюблену книгу «Оповідання, казки, вірші про тварин» Галини Матвєєвої, Вікторія Страшнова та її мама Олена Сергіївна зробили це з допомогою власного вірша мами, а також малюнків та вишивок тварин: «…про тварин ми залюбки читаємо, а ще їх малюємо та вишиваємо!», - звучало з вуст конкурсантів.

Для Софії Коваленко та її матусі Світлани Володимирівни енциклопедичне видання «Тваринний світ» О.Котенко теж було знаковим та цікавим, а Софійчине представлення улюбленої книги – це заклик до читання книг про живу природу та бережного ставлення до неї.

Родина Владислава Беха підготувалась до презентації твору Всеволода Нестайка «Одиниця з обманом». Розповідь хлопчика про відомого українського письменника та його твір зацікавила однолітків. А ще він продекламував вірш свого тата Станіслава Беха «Перша книга», адже вона «…їхній провідник, який розбив незнання кригу і дав літературні, міцні крила».

Валентина Білотіл з мамою Людмилою Василівною поділились з присутніми враженнями від книги всесвітньовідомої дитячої письменниці Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», які доповнив чудовий малюнок головної героїні твору, представлений Валентиною.

Під кінець конкурсу діти класу показали свої акторські здібності, інсценізуючи казку «Теремок» на новий лад. І як девіз до неї та як кредо  життя 4-Б класу звучали  дружні слова «У нас немає ти, у нас немає я, бо ми є дружний клас, ми всі одна сім’я». Подяки за участь у бібліотечному конкурсі та пам’ятки-поради «Сімейні читання»  отримали  сім’ї-конкурсанти.

Для нас, бібліотекарів, головним були позитивні емоції, щирі оплески, спільні зусилля батьків і дітей на досягнення результату, радість, яку дарує зустріч з книгою в бібліотеці. Батьківська підтримка дітей у їх прагненні читати, а значить більше знати продовжується. Звичайно, в цьому перший помічник і порадник КНИГА.

 

 

Дитячі ідеї і комп’ютерна творчість

Комунікативно-Інформаційна Територія «КІТ і Мишк@» продовжує свою роботу для юних-читачів на базі комп’ютерного класу, подарованого канадським благодійним фондом «I will Association».

У 2017-2018 навчальному році читачі дитячої бібліотеки долучились до участі у проекті «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Мета проекту – це дати можливість  кожній дитині, котра відвідує комп'ютерний клас, познайомитися з комп'ютерною творчістю в контексті програми візуального програмування Scratch. А розвиток життєво-важливих навичок у дітей, таких як: творче мислення, ясне спілкування, системний аналіз, використання технологій, проектування, постійне навчання буде запорукою їх успішної самореалізації та майбутнього успіху. Заняття у клубі дистанційного навчання "I Will Code" проходять протягом навчального року. Календар завдань оновлюється щотижня.

На виконання одного заняття учаснику відводиться 5 днів. Кожен урок містить навчальні вправи і завдання для самостійної роботи. Виконане завдання учасники надсилають  на перевірку.  Кожна вправа оцінюється щосуботи, бали зараховуються в загальний рейтинг. В залежності від їх кількості діти матимуть змогу отримати заохочувальні призи та цінні подарунки.

За підсумками шести місяців визначились четверо кращих учасників від Єланецької РДБ: Владислав Настенко, Денис Табунщик, Сергій Богданцев, Іван Мартинюк. Опікується діьми та допомагає їм у дистанційному навчанні Олена Мартинюк, бібліотекар РДБ.

Діти вже навчилися створювати казкових героїв, які можуть рухатися, розмовляти та вести між собою діалог. Це перший крок до того, як за допомогою програми Scratch наші користувачі зможуть створювати власні комп’ютерні ігри.

Ми живемо в сучасному світі, який ставить перед дітьми завдання -  чітко орієнтуватись у сучасному світовому просторі, а комп’ютери і створені саме для того, аби допомогти їм швидко орієнтуватися в інформаційних потоках. Бібліотечні працівники намагаються, щоб комп’ютери працювали на благо бібліотеки і з користю для дітей, забезпечуючи навчання та дозвілля юних читачів.

 «Крути – честь і трагедія України»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Зважаючи на актуальність події та з метою виховання серед молоді інтересу та поваги до свого історичного минулого в дусі національної самосвідомості, гідності та честі, патріотизму та гордості за свій народ, 29 січня 2018 року бібліотекарем центральної районної бібліотеки проведена година історичної правди «Крути – честь і трагедія України» для учнів 10 класу Єланецької гуманітарної гімназії. Представлено фото та відео матеріали трагічних подій на станції Крути 29 січня 1918 року.

Учні, долучившись до проведення цього заходу, читали вірші напам’ять, обговорювали сюжет документального фільму «Навіки молоді - Герої Крут» та ділились враженнями, для поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями був проведений інтегрований брейн-ринг «Україна – єдина країна», де молодь продемонструвала свої знання та вміння.

Підвівши підсумки цієї зустрічі, юнаки та дівчати дійшли спільної думки, що Крути стали початком нової доби в історії України. Пам'ять про героїв Крут оповита ореолом слав стала взірцем та прикладом для наслідування для майбутніх поколінь.

 «Волі народної дзвін»

 

Крути – наша гордість і слава,

                                                                                                            Там соколи юні у вічність пішли.

                                                                                                            На клич молодої держави, 

                                                                                                            Піднялися вірні сини. 

                                                                                                            Грудьми у нерівному бої, 

                                                                                                            Спинили червону орду, 

                                                                                                             З честю впали герої, 

                                                                                                              За Україну свою.

 

Михайло Зельман

(Лісовий)  "КРУТИ"

 

День пам'яті героїв Крут відзначають 29 січня. На честь  вшанування світлої пам’яті борців за незалежність, а також для виховання шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої країни, формування патріотичних почуттів у підростаючого покоління в Єланецькій центральній районній бібліотеці для читачів організовано книжково-ілюстративну виставку-пам'ять «Волі народної дзвін».

З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого Українського народу та у зв'язку з річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, працівники бібліотеки пропонують ознайомитися з документами із фондів бібліотеки. День подвигу та прикладу, надії та любові до своєї вітчизни для майбутніх і нинішніх поколінь назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті.

 

Соборна духом Україна 

22 січня 2018 року працівники дитячої бібліотеки завітали на виховну годину  у 4-Б клас Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст (кл. керівник Н.В. Мартинюк), де провели годину гордості «Соборна духом Україна».  Діти читали вірші про рідну Україну, затамувавши подих слухали вірші та пісні Анастасії Чорної та Ігоря Мартинюка, підтримуючи їх оплесками, дружньо відповідали на запитання історичної вікторини. Взявшись за руки створили коло єдності,  взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні.

 

 Диво приходить грудневої ночі

19 грудня до Дня Святого Миколая в Єланецькій районній бібліотеці для дітей  відбувся святковий екскурс «Диво приходить грудневої ночі» для юних читачів 3-В класу (кл. керівник  Надія Володимирівна Центій).

Атмосфера в читальній залі бібліотеки була  істинно сімейною, святковою і позитивною. Як і личить, в гості до третьокласників завітали Святий Миколай (Сергій Гурович Танасійчук) і три прекрасних Ангела (Маргарита Курікеру, Вікторія Немченко, Вікторія Удод), залякував дітлахів і бешкетував маленький кумедний Чортик (Ангел Ніколаєнко). Діти  зверталися до Святого Миколая як до заступника і у своїх віршиках просили його не тільки про порятунок і милість, але й про мирне життя і світле майбутнє для всієї України. Юні читачі відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини «Розкажи Миколаю, про що я читаю», співали пісні, а також переглянули відеокліпи пісеньок про Миколу Чудотворця.

Подих святкового настрою в очікуванні дива та виконання побажань охопив всіх без виключення, а особливо – дітлахів, які весь рік з нетерпінням чекали цього казкового свята і подарунків. Традиційно, всі маленькі гості отримали солодощі від Святого Миколая  та закладинки «Калейдоскоп грудневих свят», які підготували працівники районної  бібліотеки.

Цьогорічні свята запам’ятаються усім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями.

 

 Рандомна книжка – твій щасливий час

Єланецька районна бібліотека для дітей запросила юних читачів 2(6) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник Валентина Володимирівна Гордієнко) на пізнавально-розважальну інтерактивну гру «Рандомна книга – твій щасливий час», ідею якої придбала на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій у ЦБС для дітей міста Ізмаїла.

Що ж таке «рандом»?  «Random» - це навмання, наосліп, випадково. Інформаційне поле нашої гри, яке складалося з 50-ти карток, дало можливість учасникам навмання вибрати будь-яку картку, на звороті якої була титульна сторінка книжки. Потім учасники гри на полицях відкритого доступу шукали книжку згідно обраної картки. І останній крок  - розповідали чи зачитували цікаву інформацію зі знайденої книжки. Оцінювались підготовка і зміст інформації, мова, складність тексту, вміння читати вголос.

Діти відкрили для себе цілий світ суто пізнавальної книжки, спілкувалися з однолітками, вчились висловлювати свої думки з приводу прочитаного. Тематика енциклопедичних видань була різноманітною: історія і міфологія, загадкові істоти і динозаври, рослини і тварини, чудеса світу і українська мова, медицина і інформатика та ін.

Цікавість в очах дітей, бажання як найкраще представити свою книжку – супроводжували їх протягом усієї гри. Найкраще із своїм завданням впоралися: Сергій Богданцев, Анна Петришина, Богдан Волошин та Євгенія Самойленко, якім було вручено Подяки від дирекції ЦБС.

 Заохочення дітей до читання, виклик бажання знову відвідати бібліотеку та познайомитися з новими цікавими книжками, створення позитивного настрою – ось ті завдання, які вирішували працівники бібліотеки, організовуючи такий захід.

 Щасливий час для дитини – це читання будь-якої книги, це читання заради задоволення, що, на думку англійського письменника-фантаста Ніла Геймана,є однією з найважливіших речей у житті людини.

 Літературні герої: цукерка за знайомство

Бібліо-імпреза з такою назвою відбулася в районній бібліотеці для дітей.

За інноваційну ідею проведення такого заходу колектив Дитячої бібліотеки був нагороджений Дипломом як переможець рейтингу «Вибір року» на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокреатив – 2017», який проходив цього року в Ізмаїлі.

Імпреза з французької - враження, синонім до слів «захід», «вечірка», «святкування». Наша бібліо-імпреза «Літературні герої: цукерка за знайомство» - це зустріч у бібліотеці, де ми об’єднали приємне і корисне та з допомогою цукерок привернули увагу юних читачів до авторів книг і літературних героїв.

Дивно, але у книг і цукерок є щось спільне, а саме: вони супроводжують нас все життя, причому з самого раннього дитинства; від читання цікавої книги і смачної цукерки у нашому організмі виробляється гормон «радості» - серотонін; книги і цукерки можуть однаково називатись. Багато цукерок носять імена літературних героїв чи назви казок – «Для Попелюшки», «Ясочка», «Лукомор’є», «Червона Шапочка», «Гуллівер», «Буратіно», «Бабусині казки», «Золотий ключик», «Маша і Медвідь», «Кіт у чоботях» та ін.

Книга починається з обкладинки, а цукерка з фантика. Обгортки до цукерок містять ілюстрації з казок і творів для дітей, малюнки рослин, тварин, алфавіт, цифри та ін. Фантики від цукерок, як і книги, наділені освітньою і розвиваючою функцією. Таким чином фантик дає можливість зацікавити дитину книжкою і залучити її до читання.

Так 19 жовтня юні читачі 3-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. на чолі з кл. керівником Вікторією Анатоліївною Флорею завітали до дитячої бібліотеки. Бібліо-імпреза розпочалася з презентації книжкової виставки-інсталяції «Солодке читання», де поряд з книгами розміщено цукерки та різні солодощі, назви яких ідентичні книгам та зроблені у вигляді різноманітних фігурок та предметів.

Програму зустрічі продовжила електронна вікторина «Літературні герої: солодке знайомство», розроблена бібліотекарем Оленою Мартинюк. Вона дала можливість дітям узнати цукерки, про існування яких вони навіть не здогадувались, а головне допомогла пригадати казки, їх авторі і героїв, іменами яких названі цукерки. За правильні відповіді юні читачі отримували фішки.

Потім до дітей завітала казкова гостя – Лисичка (бібліотекар Оксана Кузьміна). З нею вони пограли в інтелектуальну гру «Корзинка чудесних казок», де юні читачі змагалися в умінні правильно відгадати предмети з казок, які Лисичка діставала з кошика.

Музичний конкурс «Відгадай мелодію» показав як добре діти знають пісні з екранізованих казок.

У підсумковому конкурсі «Казково-солодка естафета» брали участь пятеро читачів, які набрали найбільшу кількість балів у попередніх конкурсах. Ведуча зачитувала уривки з літературних творів, а діти знаходили відповідні книжки, до яких були прикріплені цукерки, що допомагало встановити правильну відповідь.

В результаті переміг Ярослав Настенко, друге місце – у Софії Савельєвої та Валерії Джулай, третє – у Катерини Довженко та Андрія Романовича. Вони були нагороджені солодощами.

Усіх інших діток теж чекали солодкі призи – цукерки, які святковими гірляндами, буквально, звисали зі стелі.

Щасливі учасники залишали бібліотеку з книгами, приємними призами і чудовим настроєм.

Організовуючи такі заходи, бібліотекарі показують яким чудовим захопленням може стати читання, скільки користі і задоволення воно може принести. Ми намагаємось, щоб дитяча бібліотека сприймалась батьками і дітьми не тільки як інформаційний центр, а і як центр дозвілля, спілкування, а також викликала бажання знову прийти до бібліотеки.

 

^Нагору

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!