Єланецький район » Культура » Новини культури
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Новини культури

 У кожному імені прихована краса

Щоб відповісти на питання, що означають імена дітей, яке їхнє походження та яке значення вони мають в житті кожного з нас до дитячої бібліотеки завітали члени читацького клубу «Пізнайко».

 Це юні читачі 5-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст., де класним керівником Ольга Миколаївна Бєлєнкова. Вони стали учасниками бесіди-діалогу «У кожному імені прихована краса».

Діти підготували повідомлення про свої імена. Бібліотекар  доповнила їх інформаційними цікавинками, загадками, прислів’ями, пов’язаними з іменами членів клубу.

 Юним читачам були презентовані книги про власні імена людей, про імена дітей в українській родині, про історію найвідоміших і найпоширеніших імен в Україні.

 У формі бібліопригоди

У формі бібліопригоди «Вілла «Хованка» запрошує на гостини»відбулося чергове засідання читацького клубу «Літературні зустрічі» в Єланецькій районній бібліотеці для дітей.

 

Юні читачі 5-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Інна Володимирівна Боднарук) з допомогою рольової гри «Інтерв’ю з письменником»дізналися про життя і творчість відомої шведської письменниці Астрід Ліндгрен.

 

 Літературна вікторина, пазли, розмальовки допомогли дітям уявити її знамениту героїню.

 

 На сам кінець зявилася сама Пеппі Довгапанчоха (Катерина Довженко) та звернулася до присутніх з дружнім вітанням. Аплодисментами юні читачі подякували Катериніза вдало втілений образ.

 

 Читаємо всією родиною

25 лютого 2020 року в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбувся День батьків «Читаємо всією родиною».  Захід було організовано у співпраці з класним керівником 8-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Наталією Володимирівною Гунчак.

Віртуальна екскурсія «РДБ – центр підтримки освітніх запитів дітей», бесіда-порада «Як читають наші діти», анкета для батьків «А ваша дитина читає?», мініатюри з життя «Інтернет - епідемія нашого покоління», у виконанні юних читачів, допомогли бібліотекарям донести до батьків істину про те, що «більше читаєш – то ширші можливості».

Можливості в освіті, навчанні, всебічному розвитку їхніх дітей. Ми переконані, що поряд з дитиною завжди повинна бути книга: розумна і цікава, пригодницька і фантастична, дотепна і весела.

 

 

 

 

«Небесна Сотня обрала Україну…»

20 лютого 2020 року в День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Cотні юні читачі районної бібліотеки для дітей змогли скористатися інтерактивною інформацією на фліпчарті «Герої серед нас», створеної працівниками бібліотеки.

«Небесна Сотня обрала Україну…»  -  заключні слова з твору Марка Рудневича «Я з Небесної Сотні» знайшли своє відображення в інформації, як символ вірності молодого покоління і наших сучасників своїй рідній Україні та своєму народу.

 

 

 Всією сім’єю до бібліотеки

Атмосфера дружби та щирості, підтримки та розуміння, цікавості та веселощів панувала в читальній залі Єланецької районної бібліотеки для дітей 19 лютого 2020року. Саме тут зібралася класна родина 4-Б класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. на чолі з класним керівником Тетяною Миколаївною Усик на бібліотечний сімейний конкурс «Всією сім’єю до бібліотеки». Діти та батьки її класу є постійними учасниками бібліотечних заходів, обласних акцій.

Працюючи над втіленням соціально-культурної програми «Зростаємо разом з книгою», бібліотекарі дитячої бібліотеки прагнуть, щоб любов та інтерес до книги підтримувалися і в сімейному колі. І зустріч з родинами у такій неформальній обстановці яскравий цьому приклад.

Сім команд-конкурсантів створили креативні матусі зі своїми дітками: Юлія Вікторівна Гульпа, Олена Юріївна Латій, Наталя Віталіївна Мартинюк, Анастасія Вікторівна Піструй, Наталія Миколаївна Присяжна та не менш креативні бабусі: Наталя Петрівна Гонта, Вікторія Олександрівна Рилова і тітка Олени Кравченко Аліна Сергіївна Мельник.

Готуючись до сімейного конкурсу, батьки розучували з дітьми скоромовки, вікторини, готували презентацію улюбленої сімейної книги та інсценізацію літературного твору.

Вихідні дні та вечірні години пролетіли швидко у спільних заняттях з дітьми, дискусіях та репетиціях. Звичайно не обійшлося без хвилювань. Але яке задоволення бачити в очах дітей вогник радості за правильну відповідь, вдало зіграну роль літературного героя.

Всі були приємно вражені артистизмом Юлії Вікторівни Гульпи, її доньки Ніколь та бабусі Вікторії Олександрівни Рилової, які майстерно представили інсценізацію «Миші в бібліотеці». Щирі оплески були їм в нагороду.

 Піструй Віктор з мамою Анастасією Вікторівною  цікаво показали уривок з твору Льюїса Керрола «Аліса із Задзеркалля», до речі улюбленої книги сім’ї.

 Олена Юріївна Латій з синам Юрієм та тіткою Оксаною майстерно інсценізували твір В.Сухомлинського «Казка про щастя». Вигадали незвичний хід у представленні героїв казки.

Щирими оплесками нагородили Софійку Гонту та її бабусю Наталю Петрівну за вдалі жартівливі смішинки-діалоги із сімейного та шкільного життя.

Улюблений твір сім’ї Присяжних «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. Вони його презентували з цікавими коментарями та інсценізували уривок.

 А казка Шарля Перро «Червона Шапочка» лягла в основу виступу  Сніжани Мартинюк та її мами Наталі Віталіївни.

 Кравченко Олена полюбляє твори Г.Х.Андерсена і у своїй презентації нагадала присутнім, що цей славнозвісний казкар вчить людей добру та справедливості.

Всі учасники отримали від дирекції ЦБС Подяки за виховання у дітей інтересу до книги і бібліотеки. А юним четвертокласникам від дитячої бібліотеки були подаровані на згадку закладинки «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі».

А перемогли у бібліотечному конкурсі дружба і чудова дитяча книга та бажання більше читати і знати.

Хотілося б відзначити плідну співпрацю школи і дитячої бібліотеки, що сприяє всебічному розвитку підростаючого покоління. Така спільна робота актуальна і потрібна сьогодні як ніколи.

 

«Моє багатство – рідна мова».

Зустрічаючи Міжнародний день рідної мови, юні читачі 4-А класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Наталія Володимирівна Човага) побували в  районній бібліотеці для дітей на мовних хвилинках-цікавинках «Моє багатство – рідна мова».

Віршами діти стверджували, що мова – це душа народу, це його трепетне серце. Пригадали прислів’я, відгадували загадки.

Дітям сподобались мовні ігри із збірок Ігоря Січовика «Словограй» та «Мовограй», такі як: «Відповіді у словах», «Як звуться їхні діти?», «Ноти в словах», «Заримуй вірші» та ін. Цікавим  було для читачів розгадування  віртуального кросворду «Знавцям української мови».

 

 

 

 

«Сторінками книг українських письменників» 

В рамках тижня української мови до Міжнародного дня рідної мови бібліотекарка Єланецької РДБ Оксана Кузьміна зустрілася з юними читачами 4(8) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник Валентина Володимирівна Гордієнко).

На літературній інформині «Сторінками книг українських письменників» вона ознайомила дітей з новинками дитячої літератури.

Серед них твори Андрія Бачинського, Інни Немированої, Ольги Купріян, Володимира Рутківського, Юрія Винничука та ін. Бажаючі обрали собі книги для читання.

Саме книга визначає досягнення, красу, велич та незрівнянність рідної мови. Саме книжка визначає уподобання особистості, виховує любов до Батьківщини й свого народу. З книжки починається самовиховання, вона є  джерелом знань про навколишній світ.

 

 

 

 

 

«Мовні забави з Анатолієм Качаном».

Напередодні Міжнародного дня рідної мови бібліотекарка Єланецької районної бібліотеки для дітей  Олена Мартинюк завітали до юних читачів 4-В класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник М.А.Табунщик) на ігрову мозаїку «Мовні забави з Анатолієм Качаном».

Діти затамувавши подих слухали вірші  поета, долучились до читання їх вголос, відгадували загадки та змагались  на краще знання віршів напам’ять.

Бібліотекар ознайомила  юних читачів  з творчістю  автора, адже у нього є цілий цикл віршів «Ігрова поезія», які стали основою для мовних забав з юними читачами. Також з титулок  його збірок діти складали пазли.

Читачі нашої бібліотеки дуже люблять цього письменника-земляка! Чому? - запитаєте ви. Мабуть тому, що він теж дуже любить своїх читачів і тому пише для них чудові вірші.

 

 

 

 

 

 «КІТ і Мишк@» 

В 2020 році продовжує роботу комп’ютерний клас «КІТ і Мишк@» при Єланецькій районній бібліотеці для дітей.  Завдяки участі бібліотекаря О.Л.Мартинюк  у  Всеукраїнському волонтерському проекті «Code club UE», діти мають можливість навчатися основам програмування на базі мови Scratch.

  Скретч - це нове програмне середовище, яке дозволяє дітям самостійно та легко навчитися створювати  персонажів, які танцюють, співають і спілкуються з іншими персонажами.

Учасники: Валентина  Білотіл, Софія Коваленко, Олександр Зіноватний, Костянтин Лукіяненко, Ярослав Настенко  реалізували свої творчі пориви, беручи  участь в інтерактивному процесі створення ігор і анімацій, як індивідуально, так і разом зі своїми однолітками. Вони створили по шість  проектів, таких як: «Рок-гурт», «Мисливці за привидами», «Робот Балакун» та ін.

За успішне   навчання за першим модулем діти отримали Сертифікати.

Запрошуємо юних читачів долучитися до занять в комп’ютерному класі, де вони зможуть удосконалити свої навички та проявити творчі здібності.

 

 

Засідання ради сектору культури райдержадміністрації

31 січня 2020 року відбулося засідання Ради сектору культури райдержадміністрації, спільно з педагогічною радою Єланецької дитячої музичної школи. Завідувачем сектору культури Тетяною Савельєвою  доведені основні зміни, задачі і пріоритетні направлення функціонування галузі культура. Основні питання, які розглядались, надзвичайно важливі для діяльності музичної школи і успішного педагогічного процесу. На засіданні прийняли рішення щодо нової редакції Статуту дитячої музичної школи, який повноцінно регламентує роботу школи в сучасних умовах. Обговорені і прийняті зміни в оплаті за навчання, яка з 01 лютого цього року піднімається, переглянуті пільги для різних категорій учнів, доведений і обговорений кошторис видатків на 2020 рік. Викладачі дитячої музичної школи загострили увагу на необхідності оновлення музичних інструментів, особливо для класу народних інструментів та духових.

 Екскурсія до бібліотеки

За ініціативи вчителів Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Олени Олександрівни Гідик та Сергія Івановича Драчука їхні вихованці – учні 5-6 класів 23 січня 2020 року відвідали районну бібліотеку для дітей.

 Для них була проведена бесіда-екскурсія «Дитяча бібліотека – чарівний книгоград». Їм були представлені основні інформаційні зони бібліотеки: «Учися! Дивуйся! Дізнавайся!», «Країна Всезналія», «Освіченим бути престижно», «Мамина світлиця», «Мій край – моя історія жива» та ін.

Діти стали учасниками літературного квесту-вікторини «Читай, думай, відповідай».

 Граючи, діти демонстрували свої знання та здібності. Вони зрозуміли, для того, щоб відповіді були вірними, треба багато читати, цікавитися новинками літератури, збагачувати свій розум знаннями. Бібліотеки покликані допомогти їм у цьому.

 Отже, мерщій до бібліотеки! Читати – це круто!

 Читацьке об’єднання  «Пізнайко»

При Єланецькій районній бібліотеці для дітей розпочало роботу читацьке об’єднання  «Пізнайко».

 Для членів клубу – юних читачів 5-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Ольга Миколаївна Бєлєнкова) перше засідання пройшло у формі інформаційно-пізнавальної бесіди «Цікаве про щурів та мишей» , адже 2020-й рік за східним гороскопом - Рік Щура.

 Діти були ознайомлені з особливостями цього року, з цікавинками про щурів та мишей, пригадали прислів’я,  загадки, народні порівняння, гуморески про них.

 Бібліотекар презентувала присутнім  твори художньої літератури, де є образи мишей та щурів з характерними для них рисами поведінки.

 

 Соборна, вільна, незалежна

                                                                                           Яка ж вдалась сьогодні днина!                                                                                                                                                            Що хочеться співать пісень,                                                                                                                                                               Моя соборна Україна    

                                                                                         Знов зустрічає новий день.

 Напередодні великого державного свята – Дня Соборності України в Єланецькій  районній бібліотеці для дітей зібралися юні читачі  8-Б кл. разом з класним керівником Наталією Володимирівною Гунчак.

Історичний хронограф «Соборна, вільна, незалежна», підготовлений працівниками бібліотеки, допоміг читачам згадати про вікопомну подію на площі перед Київською Софією, коли було проголошено Акт злуки УНР і ЗУНР, про героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

Учасники заходу ознайомилися з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, відповідали на запитання літературно-історичної вікторини, пограли в ігри «українські народні свята», «заплети косу», «подумай-розгадай».

На згадку про всеукраїнську акцію «живий ланцюг», якій виповнюється 30 років, читачі стали учасниками флешмобу «Моя Україна соборна, єдина». Тримаючи в руках жовті та сині стрічки створили символічне коло єднання, взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні. 

Новорічно-ігровий пазл «Зими чарівна круговерть» 

Новорічно-ігровий пазл «Зими чарівна круговерть» підняв настрій юним читачам та зробив незвичним їхнє відвідування Єланецької районної бібліотеки для дітей.

Дітей зацікавили пазли «Моя рукавичка найкраща», розмальовки «Хто краще прикрасить ялинку», «Зимова вікторина» та загадки. 

Знайомство з новою літературою з книжкової виставки «А ми читаємо!» та голосне читання,  організоване юними відвідувачами, розвеселили дітей  та сприяли цікавому спілкуванню.

 

 

Перша зіронька горить, Миколай до нас спішить

 

Наближається улюблений, довгоочікуваний час – час зимових канікул і новорічних свят.

Так, напередодні Дня Святого Миколая, 18 грудня бібліотекарі районної бібліотеки для дітей завітали до юних читачів 3-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст., де класним керівником Тетяна Миколаївна Расторгуєва, на вечір-чародій «Перша зіронька горить, Миколай до нас спішить». У співпраці з вчителем отримався цікавий та вдалий захід.

Працівники бібліотеки познайомили дітей з історією виникнення свята. А вони, в свою чергу, почитали Миколаю (Артем Семенюк) вірші та поспівали пісень. Казкові герої: Ангел (Діана Кіку) та Чортик (Євген Мельник) в інсценізації продемонстрували юним читачам як важливо бути добрим, розумним, начитаним.

Старшокласники в образах Мишок – символів 2020 року, розважали учасників іграми і танцями. Діти веселились від душі.

 На завершення заходу від Святого Миколая вони отримали подарунки з побажаннями здоров’я, щирості, любові в серцях. А від бібліотеки юні читачі отримали на згадку закладинки «Калейдоскоп грудневих свят».

 

 

Стали відомі підсумки ІІІ Всеукраїнського фестивалю Scrаtch-проектів 2019!
        На фестиваль було надіслано 141 проект з різних регіонів України, за результатами роботи журі з Києва, Харкова і Чернігова:
       Переможець в номінації «Ігри»:
Табунщик Денис, учень 8 класу Єланецької районної бібліотеки для дітей, смт Єланець Миколаївської області. Учитель Олена Мартинюк.
       Автори найяскравіших проектів, на думку журі, визнані     СУПЕРПЕРЕМОЖЦЯМИ і отримають цінні призи.
       Вітаємо Дениса з перемогою! Радіємо за тебе і бажаємо нових успіхів!

 

 

Дивосвіт творів Віри Марущак

Незвичним було останнє засідання читацького клубу «Літературні зустрічі», що діє при Єланецькій районній бібліотеці для дітей.

Це була скайп-зустріч з відомою миколаївською письменницею, членом Національної спілки письменників України, головою Миколаївської письменницької організації, лауреатом обласної премії ім. М.Аркаса ВІРОЮ ІВАНІВНОЮ МАРУЩАК. Вона щойно відзначила свій 70-літній ювілей.

Члени читацького клубу – юні читачі 5-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. разом з класним керівником Інною Володимирівною Боднарук  та бібліотекарями ретельно готувалися до цієї зустрічі. Діти читали її твори, малювали малюнки, писали відгуки на прочитані книжки.

І ось на екрані з’явилася Віра Марущак. Щирими оплесками, з кольоровими кульками та стрічками, дружними вигуками: «Вітаємо!», діти зустріли письменницю.

Таке онлайн-спілкування з авторкою прочитаних  казок та оповідань – це сплеск емоцій, які діти запам’ятають надовго. І вони спонукатимуть їх до прочитання ще нових і нових творів.

Дитячі роздуми про твори Віри Марущак, які вони висловили авторці  - це безпосередність, щирість і радість.

Віра Іванівна відповіла на різноманітні запитання дітей, такі як «Чи складно писати для дітей?», «Що приємне пригадуєте про своє дитинство?», «Які якості цінуєте в людях?», «Що ви хотіли б змінити в цьому світі?», «Щоб побажали майбутньому поколінню?» та ін.

Присутні дякували письменниці за зустріч, за цікаві книги, які дають юним читачам певний життєвий приклад, вчать їх дружити, бути чесними, допомагати один одному, добре навчатися.

 

«Гори святої памяті свіча»

Під такою назвою Малодворянська сільська бібліотека-філія у співпраці з педколективом школи організувала годину пам’яті до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр.

З літературно-поетичної композиції юні читачі довідалися правду про причини та масштаби цієї трагедії українського народу..

 Діти запалили свічки і вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

 

 

Раз добром зігріте серце вік не прохолоне

Реалізуючи соціально – культурну програму «Душу лікує добро і слово», у Великосолонівській сільській бібліотеці були проведені: година спілкування «Два крила, що тримають людство» та літературно-пізнавальна година «Права дитини – права на майбутнє».

      Година спілкування була присвячена Міжнародному Дню толерантності та спрямована навчити дітей сприймати людей такими, якими вони є, цінувати в кожній людині особистість, поважати її думку, бути добрими та милосердними.

На захід були запрошенні юні читачі 6 класу Куйбишевської ЗОШ I-IIIст. з класним керівником Людмилою Миколаївною Мачинською. Епіграфом години спілкування стали слова Т.Г.Шевченка: «Раз добром зігріте серце, вік не прохолоне».

 Сільський бібліотекар провела  з присутніми тест-вправу «Пять добрих слів», гру «Квітка толерантності». Діти читали вірші про доброту та милосердя. На завершення всі присутні поєднавши долоні запалили свічку доброти.

    Учасниками  літературно – пізнавальної години «Права дитини – права на майбутнє», присвяченої Всесвітньому дню дитини, стали юні читачі 2-4 класів.

 Члени лялькового театру книги «Теремок»: Тимур Полтарецький, Кароліна Мунтян, Олександр Іванов  у ляльковій виставі «Чарівний ключик» незвично і цікаво познайомили юних читачів з їхніми правами, які закріплені в Конвенції ООН про права дитини.

 

А.В.Кузьмович, бібліотекар Великосолонівської сільської бібліотеки-філії.

 

У кожного з нас є право…

 

20 листопада виповнюється 30 років з того часу, як світова спільнота святкує Всесвітній день дитини. В цей день Генеральна асамблея ООН затвердила Конвенцію про права дитини.

Саме в цей день Єланецька районна бібліотека для дітей організувала правову годину «У кожного з нас є право…» для юних читачів 9-А класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Яна Валентинівна Усик).

До участі у заході була запрошена Олена Геннадіївні Кашлікова, головний спеціаліст Єланецького бюро правової допомоги. Вона познайомила дітей з основними правами, які надані їм державою та нагадала про обов’язки, регламентовані правовими нормами, вручила присутнім буклети «Твої права – твій захист: правові орієнтири для кожної дитини».

Невелика інсценізація про наших невидимих друзів і ворогів: Обов’язок (Альбіна Лєспух), Совість (Анна Матіс), Лінь (Вікторія Саітгареєва), Байдужість (Вікторія Фалько) наглядно продемонструвала присутнім що нас рятує і допомагає в житті, а що тягне у безодню, гальмує розвиток.

Гра «Так чи ні», конкурс «Прислів’я – загадки», тест-вікторина «Знай свої права, дитино», інтерактивна інформація на фліпчарті «Мої права – моє життя» урізноманітнили правову годину, дали можливість юним читачам продемонструвати свої знання та здібності.

 

Інформаційний тренінг «Медіаграмотність, як сучасна потреба інформаційного суспільства»

 

Те, що ми знаємо про наше суспільство, і навіть про світ, в якому ми живемо, ми знаємо з мас-медіа. Залежність людини та соціуму в цілому від медіа ставить високу планку вимог до їх матеріалів. На жаль, українські мас-медіа далеко не завжди бувають на висоті. Найперша причина, це залежність від власника, а у вітчизняних умовах, часто від олігархічного власника.

Для того, щоб аудиторія могла адекватно сприймати можливо непрофесійні журналістські матеріали і служить навчання медіаосвіті та медіаграмотністі. Українське суспільство потребує розширення доступу до навичок формування медійної та інформаційної грамотності. Бібліотеки є тими установами, які мають всі можливості для того щоб долучитись до формування медіаграмотного читача.

Саме тому, в Єланецькій центральній районній бібліотеці бібліотекарка Юлія Сапіжук провела інформаційний тренінг «Медіаграмотність, як сучасна потреба інформаційного суспільства» для користувачів бібліотеки учнів Єланецького професійно-аграрного ліцею.

Під час презентації та з відеоматеріалів, учні дізналися про поняття та основні аспекти медіаграмотності, як розрізнити фейкові матеріали, на що звертати увагу, аналізуючи новини.

Також для присутніх була презентована книжкова виставка, що містила видання про інформаційний світ, телебачення та інші.

 

Засідання «Університету третього віку»

14 листопада у теплій вітальні бібліотеки відбулося чергове засідання «Університету третього віку». Цього разу на відвідувачів чекав майстер-клас «Осінь оживає в руках» від флориста Анастасії Савельєвої. Майстриня розповіла про тонкощі та секрети створення квіткових композицій, фруктових та солодких букетів. Присутні мали змогу не лише спостерігати за процесом створення, а й безпосередньо взяти в ньому участь.

Такі зустрічі завжди сприяють всебічному розвитку інтересів читачів, згуртовують та дарують чудові враження.

 

 Клуб мам та дітей «Диво»

Всім відомо, що догляд за дитиною забирає час та енергію і мамам часто бракує спілкування. Саме з таких міркувань у бібліотеці було створено клуб мам та дітей «Диво».

Нещодавно у читальній залі бібліотеки відбулося чергове засідання цього клубу «Руками створена краса». На зустріч завітали чудові матусі, які вже мають діток, а також молодь. Разом вони долучилися до створення поробок з природних матеріалів. Під час процесу присутні спілкувалися на різні теми. Зокрема розглянули питання вікової різниці між дітками, їх уподобання, а матусі ділилися власним досвідом виховання. Поки мами створювали кумедні вироби, дітки розважалися з бібліотекаркою та грали в рухливі ігри. На завершення засідання учасники створили виставку власних поробок.

 

Світлиця слова у безмежжі часу

Дуже символічно, що напередодні Дня української писемності та мови, до дитячої бібліотеки завітали юні читачі 5-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. разом з кл. керівником Ольгою Миколаївною Бєлєнковою.

 Вони стали учасниками літературно-мовного колажу «Світлиця слова у безмежжі часу». Адже знання з мови, любов до рідного слова  формуються не лише на уроках, а й на заходах, коли діти беруть участь у конкурсах, розгадують ребуси, загадки-жарти, відповідають на запитання вікторини. Коли пригадують перлини української мови: прислів’я, приказки, скоромовки, виконуючи завдання бібліотекарів.

І ми були б дуже задоволені, якби від такої зустрічі в бібліотеці у серцях дітей залишилася хоча б одна краплина любові до рідної мови та прагнення знати її якнайкраще.

 

 

Доки живе наша пісня

Доти живе й наш народ 

Саме під таким простим і добре відомим девізом  живе галузь культури в Єланецькому районі. Мережа закладів культури - клубів, бібліотек, музеїв, спільними зусиллями збережена і активно та успішно працює і сьогодні. Клубні заклади, а їх 21, завдяки розумінню і сприянню очільників сільських громад, мають не просто достатню, а належну матеріально-технічну базу. Гарні сценічні костюми, облаштованій зали та сцени, наявність технічної апаратури – все це спонукає і заохочує аматорів сцени до участі в різноманітних колективах художньої самодіяльності. А народ у нас талановитий, завзятий, тому і вдалося зберегти творчі колективи, яких діє близько 100. Вони за останні роки не просто виступають, а й успішно шліфують професійну майстерність, систематично проводячи культурно дозвілеву та концертну діяльність в своїх громадах. Більше 1000 наших талановитих земляків щодня поспішають на репетиції, для того щоб в свято порадувати односельців гарною піснею, добрим словом, запальним танком.  Чесно, сьогодення від цього світлішає, стає змістовнішим, ніби легшим, бо як там не складається життя, а душа бажає віддушини, і це правильно. Стали успішними в районі і заслуговують на схвалення і добрі слова Ольгопольський, Возсіятський, Великосолонівський клубні заклади. Що приміщення, що творчі колективи радують серце своєю яскравістю, завзяттям, високою активністю. Бурлить творче життя в Маложенівському, Ясногородському, Малоукраїнському, Нововасилівському клубах, інші також не відстають і намагаються тримати свій рівень і свою марку, хоч маленьких але досить удаленьких закладів.

І, звісно, весь цей процес вміло й натхненно тримають у своїх руках працівники культури. Не все в їх роботі і оплаті так як належить бути, не все влаштовує, проте відданість і любов до своєї справи досвідчених З.Коломійчекно  (Великосербулівський СБК), Г.Вагіної (Великосолонівський СБК), О.Кульбачинської (Калинівський СБК), Н.Іванової (Малоукраїнський СБК, Т.Самойлової (Ясногородський СБК), Л.Настенко (Возсіятський СБК), Т.Битченко (Кам’янський СК), Л.Захарук (Маложенівський СК) багато років приносять успішні позитивні результати. Їх молодші колеги намагаються не відставати, тому добрим словом хочеться побажати успіхів Ю.Кобець (Семенівський СК), С.Тімцеву (Велідарівський СК), М.Ванкевич  (Водяно-Лоринський СБК), Ю. Вершаденко (Новоолександрівський СБК) та іншим.

А якщо вже зовсім відповідально, то в нашому районі є на кого рівнятись, і є в кого повчитись. За рейтингом і підсумками роботи, методичним кабінетом РБК постійно визначаються кращі, ведучі клубні заклади. І  це Возсіятський СБК, Великосолонівський СБК, Калинівськимй СБК, Ольгопольський СБК.

Найбільш цікаві і професійні колективи художньої самодіяльності, яких завжди раді бачити на районній сцені - це «Бабине літо», «Грація» (Возсіятський СБК), «Вербиченька» (Калинівський СБК), «Горлиця» (Великосербулівський СБК), «Троїсті музики» (Малоукраїнський СБК), «Ольгопольчанка» та «Панночка» Ольгопольського СБК, окремих виконавців та солістів з Малодворянки, Ясногородки, Маложенівки, Новоолександрівки.

І на сам кінець хочеться сказати, що саме завдяки Вам, – справжнім подвижникам своєї справи, культура Єланеччини, як галузь, попри всі труднощі та негаразди, розвивається, збагачується новими іменами, цікавими формами роботи.

Всім працівникам культури, майстрам народної творчості та аматорам сцени бажаємо здоров’я, успіхів у професійній діяльності, невичерпної енергії, незгасаючого прагнення до самовдосконалення, творчого натхнення та щастя.

Зичимо Вам нових мистецьких перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових культурних проєктів.

 

Зав. сектора культури ЄРДА                             Т.О. Савельєва.

 

Невичерпне джерело народних талантів 

Саме таким джерелом, з якого можна черпати і пити енергію, талант, завзяття і натхнення є деякі творчі колективи нашого району. Вони працюють не просто роки, а десятиліття, і ця діяльність – стержень їхнього життя. Бо прекрасне рятує не просто світ, а й душу кожного, хто до нього доторкнеться. Старовинний автентичний стиль, надзвичайно цінний і потребує бережливого ставлення, і цим досконало володіють наші фольклорні колективи. Їх не багато вже по області, а ми багаті і маємо аж два – «Ольгопольчанка» (Ольгопольського СБК) та «Джерело» (Гражданського СК). Більше 40, 50 років триває цей шлях, переспівано сотні пісень – українських, народних, забутих і відроджених, але таких, які ніби мають глибоке коріння в українській землі, ті які видобуваються з глибини віків, але на поверхні залишаються прекрасними, свіжими і рідними. Сотні концертів за спиною, але кожна з учасниці цих фольклорних груп є прикладом безмежної відданості, любові гордості за українське пісенне мистецтво, яке вам з великою відповідальністю несуть в життя пропагуючи українську народну пісню. Я горда і вдячна долі, за те, що маю безпосереднє відношення до цих творчих колективів. Бо саме в Ольгополі, на моїй рідній маленькій Батьківщині, почався мій творчий і професійний шлях в культурі, поєднавши назавжди з піснею. Я низько вклоняюсь землякам, яких пам’ятаю, поважаю і люблю Аллі та Володимиру Кулініченкам, Надії Столяр, Валентині Андреєвій, Галині Грабар, Олені Делікатній та молодим колегам, які як і я долучились до цього мистецтва Ніні Лупатїні, Світлані Татаренко, Валентині Корнієнко за відданість і постійний політ душі.

А ось, дійсно моє джерело натхнення  сьогодні – це фольклорний колектив «Джерело» в Гражданці. Вже 40 років ведуть вони мене за руку по пісенній стежині. Я черпаю від них душевні сили, любов до життя, повагу до пісні, все що потрібно щоб жити змістовно і красиво. Вони це знають, вони так живуть. Тому і сьогодні маючи за плечима життєвий шлях, в 80-90 років – дійсно живуть, змістовно і цікаво, втрачаючи своїх подруг, хворіючи і долаючи життєві проблеми ідуть на репетиції, їдуть на концерти, співають де тільки можна. Галина Хоменко, Ніна Криволапчук, Галина Клєвцова, Ніна Осійчук, Надія Дорошенко – мої бойові подруги і наставники. З ними не страшно, з ними спокійно, світло і тепло. А ще – гордість за нашу Єланеччину, що має такі таланти. 2 листопада 2019 року колектив «Джерело», де маю велику честь співати і я, на обласному конкурсі «Діапазон» в м. Миколаєв посіли І місце в номінації «фольклорні ансамблі» і отримали найсхвальніші, найвдячніші слова компетентного, професійного журі, присвятивши цю перемогу професійному святу працівників культури і аматорів сцени.

Я від імені працівників культури хочу подякувати всім аматорам, що все життя на сцені, за науку, підтримку, відданість мистецтву і попрохати їх якнайдовше бути поряд, бо ви наше джерело натхнення, а працівників культури закликати – цінити, поважати і берегти наших старших колег, бо в кожній громаді є такі таланти на які ми рівняємось, і в яких ми вчимося і черпаємо бажання творити прекрасне.

Зі святом Вас, шановні колеги та безцінні аматори сцени. Хай Господь помагає нам в будь-який час робити життя прекрасним.

З повагою Віра Слободніченко.

 

Нам є до чого прагнути, нам є чим пишатись

          Єланецький РБК – заклад культури, який має два основних напрямки своєї діяльності – організація художньої самодіяльності і культурно – дозвілевої роботи та координаційно – методичне направлення. Мова  йде не про великий штат працівників, а про 7 професійних, досвідчених і відданих справі людей, які вміють все – писати сценарії, втілювати їх в життя, вести програми, співати, танцювати, кожен веде свій творчий колектив, і до цього всього, слідкує, аналізує, методично координує, практично допомагає, добре знає ситуацію, проблеми, здобутки кожного клубного закладу маючи велике бажання, відповідальність, сумління і обов’язок – робити наше життя кращим, змістовнішим, і саме головне – не загубити, не розплескати, не втратити ті таланти і вміння які є у нашого народу, які відрізняють нас від інших. Це наша самобутня пісня, калинова мова і талант радіти життю.

          Ми розуміємо свої завдання, чітко ставимо мету і йдемо до неї, намагаємось виконувати свою роботу якнайкраще і маємо надію що наші глядачі, прихильники і шанувальники це бачать, відчувають і схвалюють. За рік, проводячи більше 100 заходів, різної форми і направлення, ми обслуговуємо близько 20-ти тисяч глядачів, і це звісно, велика відповідальність.

          В РБК функціонує 15 клубних формувань, системного і періодичного характеру, які відвідують близько 200 учасників. Всі учасники самодіяльних творчих колективів – наші вірні союзники, колеги і помічники. Тому щиро поважаючи і цінуючи їх, ми все ж таки маємо необхідність залучення нових талантів і запрошуємо всіх хто має музичне вміння в нашу пісенну родину.

          А ще – надзвичайно важливим і актуальним напрямком вважаємо утримання свого місця в рейтингу області. Наша Єланеччина талановита, дружна, душевна. Такою нас знають сьогодні, і ці якості ми відвойовували не один рік, але визнання, повага і навіть творча заздрість серед районів області велика, об’єктивна і заслужена. Про це свідчать дипломи кращого методичного кабінету області, обласні конкурси, які проводились у нас в районі, і саме головне, професійність творчих колективів, які беруть участь в обласних, всеукраїнських фестивалях та конкурсах, посідаючи найвищі місця. Саме цей напрямок популяризації нашого району, вважаємо важливим і потребуючим активності. Останні декілька років «народний» хор «Калинонька» є постійним володарем Гран-Прі обласних конкурсів, ансамбль танцю «Трицвіт» - завойовує призові місця по 2 – 3 рази в рік на різних фестивалях, традиційно ведучими учасниками розмовних конкурсів обласного та всеукраїнського рівня є вже професіонали Людмила Білей, Аріна Саркісян, Дар’я Попик та інші.

          Дійсно професіональним лідером вокального мистецтва, як говорить голова журі  обласних конкурсів Анатолій Затурян,є естрадний народний гурт «Шлягер» Єланецького РБК, наголошуючи вкотре, що це приклад високого рівня виконавської майстерності на який слід рівнятися всім.

          2 листопада цього року «Шлягер» вкотре підтвердив цю думку, завоювавши Гран-прі на обласному конкурсі «Діапазон» і подарувавши цю нагороду землякам до дня професійного свята працівників культури. Долучилась до цього подарунку й солістка-вокалістка РБК Дар’я Слободніченко ставши володаркою Гран-прі. Звісно, призові місця завойовуються нелегкою, системною працею і головне наполегливістю вимогливого керівника, заслуженого працівника культури України Олександра Миколайовича Слободніченка. А ще бажанням учасників колективів та фінансовою можливістю, яку кожного разу ми отримуємо від наших добрих друзів, розуміючих меценатів та небайдужих людей до самодіяльного мистецтва та престижу району. Щирі слова подяки депутату обласної ради Ю.А. Кормишкіну, фермерам М.І. Істраті, В.М. Росохатому, голові РО «Наш край» Л.О. Присяжнюк та іншим.Завдячуємо долі що багато років поряд наш добрий друг, шанувальник і вірний надійний помічник  селищний голова Любов Василівна Баденко. Всі Вас також вітаємо зі святом,успіхів Вам у всьому, з роси і з води.

          Зараз РБК працює над новим проектом. Творчому колективу «Єланецька слобода»,який об’єднав в собі гурти «Козацька кварта», «Пісня» та «Червоні маківки» і досить успішно останні роки показує себе на сценах області як професійний та висококваліфікований колектив,запропоновано підготувати програму і отримати звання «народний». Захист  заплановано на листопад і ми маємо надію,що в Єланецькому районі з’явиться ще один народний колектив.          Прагнемо лише одного, щоб на обласній сцені на конкурсах та фестивалях поряд з нами були колективи наших клубних закладів, відстоюючи престиж і славу Єланеччини, бо хто як не ми?!

 

Художній керівник РБК                    Танасійчук Сергій

 День інформації «Творили й творимо для вас»

Під час проведення Дня інформації «Творили й творимо для вас» (письменники-ювіляри 2019 р.» в Єланецькій районній бібліотеці для дітей, її працівники відвідали дитячі садки селища «Зірочка» та «Малятко», де для педколективів було проведено інформаційну розповідь «Літературний світ Людмили Чижової та Віри Марущак».

 Наші миколаївські письменниці в цьому році ювілярки. Людмилі Яківні Чижовій виповнилося 80 років від дня народження, а Віра Іванівна Марущак готується відзначити 21 листопада своє 70-річчя.

Маленькі читайлики з ДНЗ №4 «Малятко» стали учасниками голосних читань «Читаємо разом» (за творами В.Марущак). Вихованців ДНЗ№2 «Зірочка» казковий вернісаж «Скриня казок» зацікавив творами Л.Чижової для наймолодших читачів.

Цікавий та повчальний світ добра, краси, чарівності відкривається перед юними читачами, коли вони беруть до рук книги миколаївських  письменниць-ювілярок .

Міжнародний тиждень листа

9 жовтня у всьому світі відзначається як Всесвітній день пошти, а тиждень, протягом якого проводяться заходи присвячені цьому дню – Міжнародний тиждень листа.

У Єланецькій центральній районній бібліотеці бібліотекаркою А.Чорною було проведено акцію «Напиши листа», під час якої відвідувачі ознайомилися з історією виникнення свята, ролі листування звичайними паперовими листами та чим корисне таке листування для сучасної молоді. Також, присутні мали змогу послухати зміст листів ще з шкільних років, які прочитала Олександра Кравчина. З цікавістю пройшов огляд колекції марок та конкурс на кращий написаний лист.

 Продовжується навчання в компютерному класі «КІТ і Мишк@» для юних читачів

Єланецька районна бібліотека для дітей з вересня місяця знову продовжує навчання в комп’ютерному класі «КІТ і Мишк@» для юних читачів.  Приємно бачити, що з кожним роком до нас долучаються нові й нові дітлахи, такі як Валентина Білотіл, Софія Коваленко, Анастасія Лола, Костянтин Лукіяненко, Ярослав Настенко, Олександр Зіноватний та Олександр Сизов.

Заняття розпочалося з інтернет головоломки «Секретні файли про…», де юні читачі ознайомилися з програмою занять з візуального програмування на базі мови Scratch, змагалися хто найшвидше надрукує текст у програмі Microsoft Word.

Згодом діти почали набувати навичок  у створенні власних комп’ютерних ігор. І першу гру,  яку вони створили -  була «Загублені в космосі».

Гадаємо, що удосконалення  комп’ютерної майстерності у наших користувачів  допоможе їм стати інформаційно компетентними та в майбутньому обрати професію програміста.

 

 

Напередодні Дня Єланця

Напередодні Дня Єланця, юні читачі 4(8) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник В.В.Гордієнко) завітали до дитячої бібліотеки, де взяли участь у фото-вікторині  «Вулицями рідного Єланця».

 Пізнаючи на фото різні куточки Єланця, діти здійснили віртуальну екскурсію рідним селищем.

Їм також була презентована книжкова виставка-гордість «Автограф на пам’ять від письменників-краян», де представлені книги з автографами письменників, вихідців з Єланеччини та Миколаївщини, а також тих, хто дарував книжки бібліотеці: Лілії Золотоноші, Галини Лозко, Людмили Чижової, Віри Марущак , Ангеліни Кріхелі, Григорія Гусейнова, Михайла Кравченка, Юрія Винничука, Тетяни Пакалюк та ін.

 З цікавістю та гордістю діти тримали в руках книги, до яких торкалися руки видатних письменників і залишили слова на згадку: «Від автора щиро», «В дарунок від автора», «Хай діти читають во славу України», «З побажанням добра, успіхів і подвигів во славу України», «Читачам дитячої бібліотеки добра, щастя!».

 

Закриття «Каштанового кінозалу» 

Ігрове фан-патіо «На танцювальній хвилі» завершило роботу

п’ятого ювілейного сезону  «Каштанового кінозалу» під відкритим небом Єланця.

 Навколо панувала атмосфера гарного настрою, фанати  «Каштанового кінозалу» розважилися від душі.

Веселий сміх, дружні аплодисменти, вибух позитивних емоцій супроводжували ігри та дискотеку.

Організований районними бібліотеками Open-Air «Каштановий кінозал» в літні п’ятниці радо зустрічав своїх відвідувачів.

Діти та батьки мали змогу розважитись, поспілкуватися, познайомитися з літературними новинками, подивитись кінофільми на відкритому повітрі. Таке дозвілля дарувало присутнім гарний настрій та позитивні емоції.

 

 

Райдужне книжкове літо

        Літо видається часом волі й канікул, але насправді це час книжок.

І сховатися від літньої спеки та зустрітися з друзями, щоб весело та драйвово  провести час можна в дитячій бібліотеці.  А ще на «Каштановому кінозалі», який став місцем літніх зустрічей для читачів-друзів.

Цієї п’ятниці веселий бібліофорсаж «Райдужне книжкове літо» з книжковим буріме від бібліотекарів «Увага! Нові книги!», цікавими вікторинами: «Повчальна», «Загублені слова», «Загадкова», «Знайки і

читайлики» у літературній розмові нагадав дітям і дорослим, що літо – це час, коли можна почитати книжки за інтересами і для душі, познайомитися з  новою літературою.

 

 

Запали вогонь у серці 

Теплий серпневий вечір, дощ… А біля Єланецької центральної районної бібліотеки триває підготовка до «Каштанового кінозалу». Навіть природа вирішила не вередувати і вмить на небі з’явилося сонечко.

А ось і перші гості… Цього разу арт-студія «Подих», яка функціонує на базі Єланецької центральної районної бібліотеки, проводить музично-поетичний вечір «Запали вогонь у серці».

У дружньому колі зібралися поети та музиканти. Творчу, душевну атмосферу вечора підтримували Олександра Кравчина, Ігор Мартинюк, Євгенія Андруська, Анастасія Чорна. 

Радували музичними композиціями Юлія Бобровник (скрипка та віолончель), Дар’я та Мар’я Слободніченко (скрипка, укулеле (гавайська гітара)), Євгеній Козиренко (електрогітара), Іван Михайлішин (труба), Рузана Саркісян та Вікторія Фалько (вокал). Вечір промайнув на одному подиху, подарувавши кожному незабутні враження. Навіть серед присутніх гостей були бажаючі продемонструвати свої поетичні таланти.

Сподіваємося, що творчість наших земляків не залишила байдужими жодного з присутніх і справді запалила вогонь у серці.

Хочемо нагадати, що бібліотека - не лише місце, куди можна прийти і взяти книгу. Бібліотека це ще й центр соціально-культурної діяльності, яка завжди підтримує, заохочує, популяризує творчість читачів, незалежно від її напрямку.

 У бібліотеці створено багато об’єднань за інтересами. Зокрема, у читальній залі ви можете долучитися до «Клубу молодих мам» та арт-студії «Подих». Участь у засіданнях читацьких об’єднань це цікаво та корисно проведений час, нові знайомства, можливість реалізувати свої таланти і здібності.

Тож запрошуємо всіх бажаючих долучитися до культурного життя нашої громади та відвідувати бібліотеку.

А.Чорна, бібліотекар Єланецької центральної районної бібліотеки 

Фантастичний світ Кубика Рубика

Найулюбленішій та найпопулярнішій головоломці у світі – кубику Рубика – вже 45 років!

З цього приводу 26 липня майстерня радості «Фантастичний світ Кубика Рубика» зібрала під відкритим небом «Каштанового кінозалу» шанувальників цієї популярної гри.

Майстерня радості – це майстер-клас з уміння складати Кубик, це радість спілкування з друзями-однодумцями, це можливість продемонструвати свої таланти і здібності, пов’язані з цією грою.

Серед найзавзятіших «спідкуберів» Єланця слід назвати Владислава Жоржу та Антона Гонту, Владислава Настенка та Данила Топчу, Максима Мокряка та Євгена Ковальчука, Романа Кузьменка, Валерію Гунько та Романа Захірова. На жаль, не всі мали можливість побувати на зустрічі. З юних початківців цієї гри були присутні Ярослав Настенко та Мар’я Слободніченко.

Владислав Жоржа продемонстрував своє уміння швидкісного складання кубика однією та двома руками. Розповів, що має досвід складання його під водою.

Багато присутніх з цікавістю тримали в руках різноманітні аналоги Кубика, придбали їх якраз до цієї події, робили перші рухи, які в майбутньому можуть відкрити у них неабиякі здібності.

Владислав Жоржа та Антон Гонта створили свій сайт, а також мріють відкрити школу, де навчатимуть бажаючих оволодіти цією головоломкою.

Районна бібліотека для дітей, долучаючись до популяризації кубика Рубика серед дітей Єланеччини, пропонує приміщення бібліотеки для цієї школи. Адже збирання кубика не тільки розвиває моторику рук, а й допомагає покращити мислення та логіку. І корисно і весело!

 

Ми малюємо казку

На «Каштановому кінозалі» знову людно. Цього разу художня палітра «Ми малюємо казку» дала можливість дітям виявити художні здібності, розмальовуючи ілюстрації до казок-ювілярів 2019 року, а це Г. Х. Андерсена «Снігова королева» (175р.), М.Носова «Пригоди Незнайка та його друзів» (65р.), О.Волкова «Чарівник Смарагдового міста» (80р.), К.Чуковського «Муха-цокотуха» (95р.).

До нас знову завітала Олена Геннадіївна Кашлікова – головний спеціаліст Єланецького бюро правової допомоги, яка нагадала дітям та батькам правила безпечного поводження на воді та біля водоймищ.

Рухливі ігри, пазли, солодкі призи додавали настрою дітям цього тихого липневого вечора.

 

 

 

В дружбі наша сила

Це незаперечне твердження доводили учасники юрбівки, яка проходила в рамках заходів чергового «Каштанового кінозалу» Єланецької районної бібліотеки для дітей напередодні Міжнародного дня дружби.

Флешмоб, розмальовки, книжкова виставка «Книги – найкращі друзі», гра-вікторина «Чи можна мене назвати справжнім другом?», складання вірша та інтерактивна гра з прислів’ями про дружбу допомогли дітям зробити висновок, що їхня сила в дружбі.

  

 

 

 

 

 Проект "Інформаційна підтримка ЄС -бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні"

Долучившись  до проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні», Єланецька районна бібліотека для дітей презентувала для юних читачів куточок «Відкрий Європу для себе». Він створений на основі методичних матеріалів, отриманих від представництва ЄС в Україні.

Першими його побачили діти – учасники літературно-розважального фентезі «Дитинство – це ти і я» напередодні Міжнародного дня захисту дітей.

 

 

День вишиванки

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке сприяє збереженню народних традицій щодо створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Яскраве розмаїття хрещатого візерунку милувало око, зворушувало серце, заспокоювало душу, це тому що, вишиванка – найдорожчий українцю оберіг. В ньому доля, вишита маминою натрудженою рукою, безкінечний шлях людських почуттів і головне – віра в прекрасне, віра в добро і власне майбутнє.  І не важливо, одягти вишиванку щирим серцем, з повагою чи просто «за компанію»  віриться, що за цей день вона зігріє душу, освіжить почуття доброти і мимоволі підвищить патріотизм, гордість і шану до свого народу, якому, як і завжди сьогодні зовсім нелегко.

Не залишились осторонь і єланчани. Біля ЦКД «Зоря» працівники районного будинку культури влаштували  тематичну музичну інформаційну годину «Хрестик моєї долі». Пісні та розповіді про вишиванку освіжили в пам’яті глядачів, перехожих історію вишивки в українському  суспільстві. Виставка вишиванок та вишитих суконь майоріла візерунками та барвами, демонструючи історію сорочки з далеких дореволюційних років до сьогодення. З районного історичного музею, посірілі від часу, але такі повчальні сорочки,  переносили нас в часи, коли жінки не в свята, а в робочі будні, одягали щоденну  сорочку-вишиванку на жнива, на польові та інші  роботи. Шили їх вичурно для зручності, а прикрашали простою, але такою ніжною вишивкою, бо шанували все прекрасне. Долучилися до свята колектив Єланецької гуманітарної гімназії, правцівники казни, прокуратури та інші. Хочеться щоб вишиванка одягалась не тільки на свята, а була невід’ємною частиною гардеробу кожної людини. Щоб хоч щось одне завжди нагадувало нам про особливий український колорит.

 

 

Привітай, матусю!

Така щорічна акція вдячності «Все до серця матері горнеться» (до Дня Матері) відбулася у Маминій світлиці районної бібліотеки для дітей.

Як девіз акції звучали слова: «Нині твоє свято, наша рідна мати, Будь благословенна, українська ненька».

В акції взяли участь близько шістдесяти юних читачів з 2-А кл. та 3-Б кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» на чолі з класними керівниками Валентиною Володимирівною Палієнко та Тетяною Миколаївною Усик.

Читальна зала дитячої бібліотеки наповнилася схвильованими матусями, гордими та щасливими за своїх діток. Вони ж дарували їм теплі і приємні слова, власноруч виготовлені листівки та веселі пісні.

 

 Дякуючи перемозі!!!

Зустрічаючи новий рік ми всі відчуваємо необхідність і робимо це з задоволенням – мріяти , планувати і бачити шляхи реалізації своїх планів.  В галузі «Культура» так як і скрізь з першим днем нового року ми плануємо і знаємо, що будемо робити щомісячно, щоденно,  хоча задача культури робити щоразу по-новому, цікаво і захоплююче. Час летить дуже швидко і коли підходить світлий запашний і ясний місяць травень ми відчуваємо необхідність проаналізувати, що ж ми зробили від нового року до цього місяця коли ми знову з задоволенням плануємо відпустки, канікули, відпочинок, оздоровлення. Зробили це і ми.

Складний рік, непрості задачі, різні прагнення, але заклади культури Єланецького району, всі творчі колективи, а їх у нас близько 100, змістовно і результативно працювали над собою і проводили культурно-мистецькі заходи. Традиційно проведені районні конкурси «Патріотичної пісні», зимових обрядів, вразили талантами «Зоряні малята» в 3-ох годинному концерті для матусь, згуртувала громаду запашна Масляна, розвивали і вражали розмаїттям талантів різноманітні концерти в клубних закладах,  тематичні та камерні заходи в бібліотеках. Шліфували свою майстерність учні та викладачі Єланецької ДМШ. Як результат – відповідне поповнення  скарбниці культури новими здобутками. Так 2 перших місця, ІІ та ІІІ привезли добре відома Людмила Білей та її вихованка Аріна Саркісян, та учні Єланецької ЗОШ Юлія Приходько та Надія Рудська з обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надій». Вразив талантом іконопису на обласній виставці майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Диптих-арт»  Леонід Невідомий.  

В черговий раз підкорився творчому колективу РБК «Єланецька слобода» престижний надзвичайно красивий і цікавий конкурс «Материнська пісня», віддавши І місце. Не відстали від старших колег по сцені і учні Єланецької ДМШ.

На  обласних конкурсах народних інструментів позитивно відзначилися  Іван Фатич та Надія Децьо, вперше на обласному конкурсі скрипалів з 50 учасників завоювала ІІ місце Мар’я Слободніченко, щедрими і результативними  став вояж ансамблю танцю «Трицвіт» в столиці України на 10 всеукраїнському конкурсі «Таланти весни», в обласному центрі на конкурсі «Миколаївські Зорі»  де посіли призові місця. В цьому контексті хочеться подякувати від імені викладачів ДМШ меценатів родину Істраті, та родину Гедзенків, батьків учнів , які підтримують їх прагнення до навчання та мистецтва  та супроводжують дітей в поїздках.

          Творчі колективи клубних закладів району, заохочені гідним матеріально-технічним забезпеченням, натхнення працюють над підвищенням професійного рівня змісту заходів, сьогодні активно готуються до травневих свят, а вони є улюбленими святами глядачів, жителів району. Саме завдяки великій перемозі ми маємо змогу бачити мирне сонячне небо, розвивати художню самодіяльну творчість і радіти життю. 

 Єланецька районна бібліотека для дітей в рамках 144-ї Всеукраїнської благодійної акції  «Серце до серця» організувала бібліомайданчик біля ЦКД «Зоря». Дітям були запропоновані вікторини, розмальовки, пазли. Юні читачі взяли участь у флешмобі «Єднаймося серцем».

 

 

Відкрита долоня моєї Землі

Для юних читачів 8-А кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» та їхнього класного керівника Яни Валентинівни Усик, день 22 квітня розпочався з екологічного квесту «Відкрита долоня моєї Землі» в Єланецькій районній бібліотеці для дітей.

Саме в День Землі 22 квітня ми спонукаємо своїх читачів бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.

Різноманітні завдання квесту, коли діти з переплутаних літер складали певні терміни з теми «Охорона природи», малювали «портрет» води – найдорожчого дару природи, складали прислів’я, вирішували логічні ланцюжки та відповідали на запитання вікторини про рослинний і тваринний світ, ще і ще раз нагадали юним читачам, що кожен із нас може зробити свій внесок у справу захисту навколишнього середовища.

Чергове завдання квесту, коли звертаючись до екологічних, енциклопедій, довідників і словників, діти знаходили значення різноманітних термінів з охорони природи, урізноманітнило інформаційно-пізнавальну роботу бібліотеки щодо необхідності створення гармонійних стосунків людини з природою.

 

 

Наше здоровя – в наших руках

24 квітня до вихованців середньої групи ДНЗ №1 «Ромашка» на пізнавальну розвагу «Наше здоров’я – в наших руках» завітали Вітамінка та лікар Айболить (працівники дитячої бібліотеки).

 Діти довідались про правила гігієни, про овочі та фрукти, в яких найбільше вітамінів. Всі разом пограли в гру «Передай вітамінку», відгадували загадки про спорт. Разом з Вітамінкою залюбки робили фізичні вправи та голосно декламували вірші про здоров’я.

Дітвора не тільки повеселилась, але ще й дізналася багато корисного і повчального про здоровий спосіб життя.

Юні читайлики з задоволенням гортали сторінки дитячих книг, де перед ними відкривався казковий світ.

 

 

Між життям і смертю

Щороку 11-го квітня відзначається Міжнародний день визволення в`язнів фашистських концтаборів.

Саме в цей день, увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи, і України. До цієї дати в Єланецькій районній бібліотеці для дорослих оформлено інформаційний стенд «Між життям і смертю».

На ньому представлено матеріали, які викривають злочини нацизму проти людства, розповідають про тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.

Сторінки минулого не слід забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, хто залишилися живими, сьогодні згадують той період з болем в серці.

Ми пам’ятаємо про Вас, невинні жертви фашизму. Ви вічно будете в наших душах і серцях!

 

В душі бринить струна єдина: родина, книга і дитина

09 квітня 2019 року в День батьків в Єланецькій районній бібліотеці для дітей йшла розмова з батьками 1(5) кл. Єланецької гуманітарної гімназії про значення книги і читання в майбутньому їхніх дітей.

Передмовою до цієї важливої розмови стала інсценізація за творами Анатолія Качана про чари  мага-телеворожбита, яку представили юні читачі: Михайло Руденко, Юлія Параскун,  Валентина Білотіл, Ангеліна Тригуб, Богдан Грицик.

Класний керівник Олена Олексіївна Селютіна у своїй презентації «Формування читацької компетентності п’ятикласників» стверджувала, що прогрес суспільства без мислячих, освічених громадян малоймовірний. А тому виникає необхідність усвідомлення значення книги, читання, як бази для освіти.

Працівники дитячої бібліотеки у віртуальній екскурсії «РДБ – центр підтримки освітніх запитів дітей» зосередились на можливостях та послугах бібліотеки для своїх юних  читачів та їхніх батьків. Це ще і ще раз підтвердили пам’ятка-порада «Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа» та буклет «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх», підготовлені працівниками бібліотеки та вручені присутнім.

У співпраці з батьками юних читачів ми маємо надію на залучення дітей до книжкової культури, хочемо привернути увагу небайдужих до проблеми активізації читання дітей.

 

Ювілейний зорепад творів Всеволода Нестайка

На Міжрегіональному Ярмарку бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив – 2018», який відбувся на Полтавщині, була придбана ідея під назвою «Читацька круговерть» для реалізації в бібліотеках Миколаївської області.

          Використавши таку нову форму роботи, як виставка, що грається, працівники Єланецької районної бібліотеки для дітей назвали її «Ювілейний зорепад творів Всеволода Нестайка» та присвятили творам-ювілярам видатного дитячого письменника і запросили до участі в ній юних читачів   6-А і 6-Б кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» ( вчитель української літератури Світлана Вікторівна Сулім).

          Читацька «круговерть» навколо творів-ювілярів була незвичною. Ювілярами в цьому році є повісті: «В Країні Сонячних Зайчиків» (60 років), «Пригоди Робінзона Кукурузо» ( 55 років), «Пригоди Журавлика» (40 років), «Чудеса в Гарбузянах» (35 років), а трилогії «Тореадори з Васюківки» виповнюється 30 років як вона внесена до Особливого Почесного списку Г.Х.Андерсена, як один з найвидатніших творів сучасної літератури для дітей.

           Бібліотекар в літературній розповіді представила письменника та зробила невелику цікаву презентацію самої виставки.

 Голосне читання уривку повісті-казки «В Країні Сонячних Зайчиків», у майстерному виконанні Світлани Вікторівни Сулім, поєдналися з душевним і трепетним декламуванням напам’ять фрагментів казки «Пригоди Журавлика» у виконанні юних читачів – Надії Рудської та Юліі Приходько.

Чудову інсценізацію за твором Всеволода Зіновійовича «Тореадори з Васюківки» показали Сергій Гайна та Денис Хвойна. Сміх та дружні оплески супроводжували виступ дітей.

У виконанні творчих завдань, які були пов’язані з тематикою прочитаного, були задіяні всі шестикласники. Вони з задоволенням розмальовували закладинки з «сонячними зайчиками», створювали журавликів. З допомогою математичних розрахунків перевіряли правильність номеру лотерейного білету, за яким мав бути виграний автомобіль «Запорожець» (за повістю «Чудеса в Гарбузянах»).

Кожен учасник «круговерті» продемонстрував знання творів та проявив свої творчі здібності.

Співпраця дитячої бібліотеки з вчителем С.В.Сулім  допомогла організувати змістовне та корисне дозвілля юних читачів і продемонструвала, що будь-яка цікава книжка може бути підказкою для втілення нових ігор, творчих завдань за прикладами книжкових персонажів.         

 

«Володарі Scratch»

Команда «VDS»  Єланецької районної бібліотеки для дітей  посіла 5-е місце серед 54 команд, які брали участь у номінації «Агро очима дітей» Всеукраїнського конкурсу «Володарі Scratch».

Вітаємо Сергія Богданцева, Владислава Настенка, Дениса Табунщика – талановитих дітей Єланця та їхнього керівника Олену Мартинюк за успішну участь у Конкурсі, популяризацію і впровадження інформаційних та комп’ютерних технологій серед юних читачів.  Створений ними проект у формі гри з основ програмування отримав достойну оцінку журі  Конкурсу.

Всі команди-учасниці отримають Сертифікати за рішенням організаційного комітету.

 До 100-річчя від дня народження Ю.П.Чеповецького

02 квітня 2019 року в день обласної літературної акції «День читання «Читаємо твори Ю.П.Чеповецького» юні читачі 3-А кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» (кл. керівник М.А.Табунщик) пройшли літературною стежкою «Мудрий фантазер, винахідливий казкар (до 100-річчя від дня народження Ю.П.Чеповецького), яка проходила в Єланецькій районній бібліотеці для дітей.

Голосне читання казок, віршів Юхима Петровича, перегляд буктрейлеру миколаївських колег та мультиків, сценаристом яких був Чеповецький , малюнки улюблених героїв дали можливість дітям познайомитися з творчістю письменника-ювіляра.

02 квітня юні читачі Єланецької дитячої бібліотеки взяли участь у флешмобі «Читаємо твори Чеповецького».

Проведена творча акція «Малюємо улюблених героїв Юхима Чеповецького». На основі якої створено флеш презентацію «Калейдоскоп творчої акції».

 

Книги – найкращі друзі

Щорічне свято Посвячення в читачі зібрало в Єланецькій районній бібліотеці для дітей 74-и першокласника ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.», які завітали до бібліотеки разом з класними керівниками: Антоніною Володимирівною Пасісніченко, Нелею Володимирівною Мартинюк , Іриною Вікторівною Клименко та вихователем Наталією Василівною Слюсаренко.

       Свято проходило під девізом «Книги – найкращі друзі!» і традиційно відкрило Всеукраїнський тиждень дитячого читання в РДБ.

Радісні посмішки, гучні оплески, веселі мелодії супроводжували дітей протягом свята. А казкове дійство відбулося завдяки юним читачам 4-А класу: Дар’ї Соболевській (Книжник), Андрію Романовичу (Буратіно), Софії Савельєвій (Баба-Яга), Валерії Джулай (Книжка), Софії Коломоєць (Лікар), Ярославу Настенку (Незнайко), Артему Гайні (Знайко).

Юні читайлики розгадували загадки, пригадали правила охайного поводження з книгою, пояснили що таке бібліотека та навіщо читати книжки і склали «Урочисту обіцянку читача дитячої бібліотеки», отримали в подарунок «Пам’ятки маленькому читачу».

Людина, яка любить і вміє читати, має розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги!  І сьогодні малеча  зробила ще один крок назустріч з ними. Хай же ця дружба триває довгі роки!

 Літературний компас «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?» 

Літературний компас «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?» був запропонований юним читачам 9-А класу ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» в районній бібліотеці для дітей, куди вони завітали разом з класним керівником Ольгою Михайлівною Гунько, на відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Дві команди – «Кобзарі» та «Гайдамаки» у формі гри-квесту подорожували творчістю Тараса Шевченка. Пригадати його твори та відкрити для себе невідомі сторінки його долі читачам допомогли завдання: «Дитинство Тараса», «Рядки, що стали крилатими», «Від картини до твору Шевченка», «Кохання Тараса Григоровича», «Хто за словесним портретом?» та літературна вікторина.

Відеоролик  пісні на вірш Шевченка «Заповіт» у сучасній інтерпретації, декламування вірша неперевершеної майстрині слова Ліни Костенко «Кобзарю…» Тетяною Стецюк гармонійно доповнили літературний компас та нагадали учасникам, що їхнє щасливе майбутнє не можливе без здійснення заповітів Великого Кобзаря.

 

 

Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став

Під такою назвою в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбулася літературно-поетична подорож  для юних читачів 3-А кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» ( кл. керівник Наталя Володимирівна Човага).

Передаючи з рук в руки «Дитячий Кобзар» Шевченка, діти читали вірші поета, ілюструючи розповідь бібліотекаря про матір та дитинство Тараса, його тяжку кріпацьку долю, про чарівну природу, описи якої ми зустрічаємо в різних його віршах та поемах, про дітей, яких любив Шевченко і не був байдужим до їхньої долі.

Виставка дитячих малюнків до улюблених творів Кобзаря, дала можливість дітям продемонструвати свої творчі здібності.

Юні читайлики були активними, відповідаючи на запитання літературної вікторини по творчості Шевченка.

Минає 205 років від дня народження славного сина України. Дитяча відданість його творчості ще і ще раз підтверджує те, що вічною є національна гордість і шана великому Кобзарю.

 

В компютерному класі «КІТ і мишк@» Єланецької районної бібліотеки для дітей,  один раз на тиждень проходили заняття з основ програмування на базі мови Scratch. Група юних читачів навчалася  другий рік за трьома модулями. Завдання з кожним разом ставали набагато складнішими. Завдяки програмі Scratch, діти навчилися створювати власні ігри та анімації з різноманітних тем  космосу, музичних інструментів, роботів, моря та ін.

В результаті за успішне навчання шість юних читачів: Сергій Богданцев, Владислав Настенко, Денис Табунщик, Владислав Смуток, Костянтин Лукіяненко, Ярослав Настенко отримали Сертифікати від Code Club UA.

Наразі хлопці готують свій проект-гру  на Всеукраїнський конкурс з програмування «Володарі Scratch».

Бажаємо їм успіхів та втілення всіх планів.

 

Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття

21 лютого в Міжнародний день рідної мови до Єланецької районної бібліотеки для дітей завітали юні читачі 4-В класу ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» (кл. керівник Надія Володимирівна Центій). Вони стали учасниками мовної гри «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття».

Вітаючи одне одного зі святом рідної мови, діти читали вірші, переглянули слайд-шоу «Гімн українській мові» та «Легенду про мову», познайомилися з переглядом літератури «Наша мова солов’їна». І, звичайно, розгадували ребуси, відповідали на запитання мовних вікторин, разом з бібліотекарем добирали слова-рими, щоб вийшов вірш-присвята рідній українській мові.

 

Дружить з книгою родина

Родина і книга – тема важлива і різнопланова. Однак для Єланецької районної бібліотеки для дітей вона завжди актуальна. Однією з традиційних форм роботи дитячої бібліотеки з батьками юних читачів є проведення бібліотечного сімейного конкурсу.

 Ось і цього року він відбувся 19 лютого.

Багаторічна співпраця з класним керівником Вікторією Анатолієвною Флорею зібрала дітей та батьків 4-А класу ОНЗ «Єланецька ЗОШ I-IIIст.»  в дитячій бібліотеці. Підтримати та заохотити дітей до участі в конкурсі прийшли їх креативні матусі: Марина Джулай, Людмила Соболевська, Наталя Мартишко, Марина Волошина, Вікторія Слободніченко, Наталя Романович та бабуся Ольга Анатоліївна Кравченко.

Цікавими та неординарними були презентації улюблених книг, підготовлені конкурсантами, що супроводжувалися інсценізаціями уривків з них.

Твори Василя Сухомлинського подобаються Валерії Джулай та Артему Гайні, твори Тараса Шевченка майстерно читали та інсценізували Дар’я Соболевська та Андрій Романович. Енциклопедія про тварин є улюбленою книгою Сергія та Станіслава Волошиних. А ось Мар’я Слободніченко презентувала книгу Роальда Дала «Відьми». Незвичний сюжет книги став запорукою цікавої інсценізації, яку вона з мамою представили присутнім.

 Команди читаючих сімей успішно впоралися з різноманітними завданнями конкурсу. І на самкінець діти-конкурсанти та їх однокласники показали інсценізацію п’єси-казки львівської письменниці Нелі Шейко-Медведєвої «Лисиця, що впала з неба». В костюмах з відповідною атрибутикою діти почувалися «справжніми акторами».

Щасливі і задоволені з Подяками від дирекції ЦБС, з пам’ятками-порадами «Сімейні читання: традиції минулого чи потреба сьогодення?» та науково-популярними книжечками від дитячої бібліотеки йшли додому учасники бібліотечного конкурсу.

А ми маємо надію, що наша співпраця з вчителями та батьками ще більше укорінить у суспільстві думку про те, що «Сім’я розумна – сім’я читаюча…»

 

 День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. 22 січня 1919 року ввійшов в історію України, як день коли збулася віковічна мрія нашого народу. Саме тоді на Софіївській площі в Києві було урочисто проголошено злуку двох держав: Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Напередодні знакової події в історії бібліотекарями Єланецької центральної районної бібліотеки для учнів гуманітарної гімназії було проведено історичний урок єднання «Свято Української державності» під час якого користувачі переглянули  документальний фільм «Злука. День Соборності України». Також було представлено до уваги присутніх огляд літератури «Соборність України від ідеї до сьогодення», по закінченню заходу було проведено вікторину «В нашім серці Україна».

З нагоди свята, згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» в районній бібліотеці  оформлена книжкова виставка «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Представлена література допоможе читачу проаналізувати успіхи та прорахунки державного устрою.

 

Моя Україна – соборна, єдина!

22 січня в день державного свята – Дня Соборності України до Єланецької районної бібліотеки для дітей завітали юні читачі 5-А кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» разом з класним керівником Наталією Петрівною Турчевською на патріотично-ігровий пазл «Моя Україна – соборна, єдина!»

Працівники дитячої бібліотеки допомогли дітям поринути у ті вікопомні історичні події, які стали основою для відродження незалежної соборної демократичної України.

Слова з поетичного прологу: «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!», які голосно прозвучали з вуст дітей, стали девізом заходу.

Панорама фактів про Україну, підготовлена читачами, була ніби мандрівкою сторінками книг: Алли Сокол «Моя країна – Україна», братів Капранових «Історія незалежності України» та «Веселих свят», Дарії Іваницької «Дітям про Україну» та стала ще одним кроком дітей до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення.

Юні читачі відповідали на запитання історичної, літературної, географічної вікторин, грали в гру «Українські народні свята», складали пазли «Катра України».

За традицією під кінець заходу діти, взявшись за руки, створили коло єдності, взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні, як прообраз живого ланцюга, який з’єднав Львів і Київ 21 січня 1990 року.

 

 Таїнство світлого празника

«Ходить по землі Святий Миколай…» - слова цієї популярної пісні дружними дитячими голосами розлилися по дитячій бібліотеці, дивуючи і радуючи Святого Миколая (Захар Соломко), який завітав до юних читачів    3-В кл. ОНЗ «Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст.» (кл. керівник М.А.Табунщик) на літературно-поетичну мандрівку «Таїнство світлого празника».

Читальна зала зустріла своїх відвідувачів блиском різнокольорових гірлянд, сніжинок, зірочок, кульок. Настрою дітям додала і срібляста ялинка, нагадуючи їм, що незабаром новорічні та різдвяні свята, де вона буде повноправною господаркою.

Добрі і щирі слова звучали для Святого Миколая з вуст дітей. Ангел (Артем Чернишов) і Чортик Антипко (Дмитро Литус) в інсценізованому діалозі допомогли дітям зрозуміти коли «темні сили» відступають перед добром, щирістю та розумом.

Юні читачі розгадували загадки, читали вірші, відповідали на запитання віртуальної вікторини з циклу «Бібліоігротека».

За традицією, як і годиться, діти отримали від Святого Миколая солодощі та від бібліотечних працівників закладинки «Калейдоскоп грудневих свят».

Тож хай таїнство світлого празника довго ще не полишає дітвору, хай не минає їх ласка Господня і людська доброта

 

Сімейні історії

Під такою назвою в червні – вересні проходив обласний конкурс читаючих сімей, організаторами якого були управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА та Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна.

11 читаючих сімей Єланеччини, в духовному житті яких книга і читання – на першому місці, взяли участь у конкурсі. Завдяки спільній читацькій творчості дітей та батьків в номінації конкурсу «Твори, видумуй, пробуй» народилися прекрасні вірші, повчальні казки, чудові есе. Це сім’ї Романа Коробченка з Великосербулівки, Єлизавети Добрянської і Анни Діордіци з Возсіятського, Надії Мітли з Нововолодимирівки, Ауріки Мачинської з Великої Солоної, Ярослава Захарука з Маложенівки, Дарини Дереги з Калинівки, Ніни Михайлівни Баци з Водяно Лорино,Олександри  Струкової з Ясногородки, Ольги  Фролової з Новоолександрівки.

Вітаємо родину Поліни Роги з Малоукраїнки, яка взяла участь в номінації конкурсу «Далі буде…» і написала твір-продовження  казки Івана Франка «Фарбований лис» та посіла друге місце в обласному конкурсі.

Районна бібліотека для дітей створила і видала збірку творів «Моя родина» читаючих сімей Єланеччини, учасників обласного конкурсу «Сімейні історії». Скоро вона буде у всіх сільських бібліотеках-філіалах і  з нею можуть познайомитися наші читачі.

Сімейна літературна творчість – це підтримка традицій сімейного читання та розвиток творчих здібностей дітей. Маємо надію, що співпраця бібліотеки і сім’ї у вихованні інтересу у дітей до книги і читання дасть свої позитивні результати, принесе їм задоволення і радість спілкування.

 

Поети – це завжди неповторність

Районна бібліотека для дітей вже не один рік співпрацює з членами літературно-творчої студії «Подих» та її керівником Ігорем Сергійовичем Мартинюком. Місцеві поети своєю участю урізноманітнюють масові заходи. 

 Їхня небайдужість до бібліотеки, до читання – це великий стимул для дітей у прагненні читати та підтримка іміджу дитячої бібліотеки.

 Щоб долучити дітей до читання поетичних творів, щоб юні читачі ще раз переконалися в тому, що наші поети творчі, активні, неординарні особистості, а їхні твори неповторні, різнопланові та своєрідні,  ми організували поетичний  слем «Поети – це завжди неповторність» для юних читачів 9-Б класу (кл. керівник Інна Володимирівна Боднарук).

 В поетичному слемі взяли участь: Олександра Кравчина, Ігор Мартинюк, Анастасія Чорна. І проходив він у чотири тури. Назва першого туру «Єланець, твій день оспівую і час…» говорила сама за себе. Поети читали власні вірші, присвячені рідному Єланцю. Другий тур «Ласкавим словом я твого торкнуся серця» був присвячений ліричним віршам наших поетів, а третій – «Сміх продовжує життя…» розкрив ще одну грань творчості Ігоря, Анастасії та Олександри – це гумор. Оплески та дитячий сміх були для них найкращою нагородою.

У четвертому турі під назвою «Захоплення вільного часу» кожен із учасників представляв своє хобі. На екрані присутні побачили презентації та відеоролики про них. Олександра Кравчина захоплюється в’язанням і продемонструвала власні роботи. У дизайнерському оформленні клумб, квітників, присадибного подвір’я теж проявляється творчість Олександри.

Анастасія Чорна вдало володіє технікою вишивання стрічками, малює, робить неординарні поробки з різноманітних технік декоративно-прикладного мистецтва.

 Ігор Мартинюк – майстер художнього фото, займається вело туризмом, але найбільше за все він любить писати  пісні і виконувати їх під гітару. Одна з його пісень прозвучала і цього разу.

 Поезії не залишили дітей байдужими. Зустріч з поетами залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування. Свої побажання їм вони висловили на роздрукованих смайликах. Ось деякі з них: «…мені надзвичайно сподобались ваші твори, вони були просто чарівні…», «…а я вже і не думала про щось інше, як про ці світлі, красиві, чудові вірші…», «…бажаю щоб талант розвивався, щоб ваші думки поважали читачі», «… читаю, багато вчу на пам’ять поезій, вони мені до душі, а вам бажаю здоров’я, удачі і вічного натхнення». Від наших поетів учасники заходу отримали на згадку закладинки з їхніми автографами.

Сподіваємось, що поетичний слем був не тільки знайомством юних читачів з творчістю поетів-земляків, а й залученням їх до читання поетичних творів.

         

 Щоб козацька слава повік не пропала

З нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва  в Єланецькій районній бібліотеці для дітей було проведено гру-змагання «Щоб козацька слава повік не пропала» для юних читачів 8-А та 8-Б кл. ОНЗ  Єланецька ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель історії Наталя Петрівна Турчевська).

Почесний гість заходу отаман Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша, генерал-хорунжий українського козацтва Анатолій Миколайович Приходько розповів дітям про історію відродження козацького руху на Єланеччині.

Учні 8-Б класу Яна Маслова та Дмитро Водовозов підготували розповіді про одного з перших гетьманів України Дмитра Вишневецького та козака-характерника, кошового отамана Івана Сірка.

Діти з задоволенням змагалися між собою у різноманітних розвагах, вікторинах та конкурсах, таких як: «Продовжи прислів’я», «Відгадай козацьких героїв», «Приготуй куліш», «Пазломанія», «Козацькі ребуси», «Одягнись, козаче» та ін. До уваги юних читачів була представлена книжкова виставка «Долі козацькі – шляхи незабутні».

Учасники заходу отримали закладинки «Заповіді запорожців – нащадкам», підготовлені працівниками бібліотеки.

 

 

Всі ми книги любимо, всі ми їх читаємо

Близько сотні юних читачів, їх вчителів, батьків відвідали районну бібліотеку для дітей в День відкритих дверей напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.

Учасники бібліоекскурсії «Один день з життя бібліотеки» юні читайлики 3-В класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник М.А.Табунщик) раділи та дивувались новим книжкам  в оновлених інформаційних зонах абонементу бібліотеки «Казково! Цікаво! Пізнавально!» та «Книги, які читає весь світ», з якими їх знайомила бібліотекар Оксана Кузьміна, дружно розгадували загадки, складали пазли з відомих літературних героїв.

 Бібліотечна вікторина «Я – читаю! Я – знаю!» зацікавила читачів 8-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. -  членів читацького об’єднання «Ерудит» (кл. керівник С.Г.Ступка) та 3(7) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник В.В.Гордієнко), яку запропонувала дітям бібліотекар Олена Мартинюк.  Дух цікавості, змагання, творчості не полишав дітей. Гамірно, весело було цього дня у читальній залі бібліотеки.

Члени читацького об’єднання «Літературні зустрічі» - учні 9-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник І.В.Боднарук) крім розгадування вікторин, головоломок і конкурсів, стали ще й учасниками флешмобу «Зупинись, почитай!», демонструючи своє шанобливе ставлення до книги та читання.

Експрес-опитування «Бібліотека для мене це…», яке було запропоновано нашим відвідувачам, виявило більше сорока думок наших читачів про їх відношення до бібліотеки, книги та читання.

 Ось деякі з них: «…для мене – це пізнання кращого, розуміння того, що ти можеш здобути тут багато знань», «…це безмежний світ книги, моє цікаве життя», «…тут спокійно і приємно знаходитись. Це місце зустрічі з друзями», «…це знання, які я черпаю з книг і вони знадобляться мені в майбутньому», «…дякую бібліотеці за простір для зберігання мрій і думок…». Ці безпосередні дитячі думки надихають і зобов’язують, бо для них «Бібліотека – це важливо, а книги показують майбутнє, підштовхують на свій шлях…».

Учасники Дня відкритих дверей отримали на згадку закладинки, прапорці, солодкі призи, підготовлені дитячою бібліотекою.

В цей день лунало багато теплих слів вітання, подяки на адресу працівників районної бібліотеки для дітей – благородних фей Книги і Читання.

 Дитинство – країна мрій

Така назва чергової сторінки святкового тижня до Дня Єланця та літературно-ігрової мандрівки, підготовленої працівниками районних бібліотек до 215-ї річниці з дня заснування рідного селища.

Бібліомайданчик, де розмістилися: книжкова виставка-експозиція «Веселка книжкових сторінок» та виставка фото-акції «Щасливе дитинство у рідному Єланці», привітно зустрічав юних єланчан і дорослих. Розмаїття кольорових кульок, стрічок та прапорців милували око, запрошуючи до огляду нової сучасної дитячої літератури, до ігор, вікторин, розмальовок.

Наш бібліотечний проект Open-Air «Каштановий кінозал», який уже четвертий рік поспіль втілюють бібліотеки – це добра справа для єланецької громади. І, як свідчення цього, світлини заходів «Каштанового кінозалу - 2018» з щасливими,  усміхненими, задоволеними обличчями дітей. Їх з цікавістю розглядали відвідувачі, знаходячи там своїх однокласників, друзів, знайомих, сусідів.

 Флешмоб «Єланець – найкраще місце на Землі» став для юних читачів і дорослих можливістю висловити свою любов до рідного селища. З різних кінців площі чути було, як вони декламували рідні їхньому серцю слова.

Ювілейний день народження Єланця – це свято, яке житиме в душах і серцях юного покоління єланчан, від яких залежить його майбутнє.

 

 Дитячі заходи до Дня незалежності

В день Державного прапора України, напередодні Дня Незалежності нашої держави юні читачі районної бібліотеки для дітей стали учасниками патріотичного репортажу «Мальовнича Україна».

 Почувши акорди знайомих мелодій і пісень про Україну, дитинство, бібліотеку, діти поспішали до бібліомайданчика. Кольорові кульки, різнобарвні стрічки, символічні голуби створили атмосферу свята.Літературний монтаж, цікаві факти про Україну підтримали патріотичний дух у юних єланчан. Діти цікавилися книжками з  книжкових виставок «Видатні українці» та «Мальовнича Україна», які були їм презентовані.

 Вони з задоволенням взяли участь у малюнку на асфальті «Ми діти твої, Україно та флешмобі «Моя країна – Україна». Літературні і народознавчі вікторини, розгадування кросворду «Природні символи України», рухливі та настільні ігри, тематичні розмальовки дали можливість учасникам продемонструвати свої знання, таланти і здібності та отримати солодкі призи.

 

 

Каштановий кінозал

Літо – це час, який придуманий для відпочинку. І наш «Каштановий кінозал» урізноманітнює літній відпочинок єланецької дітвори. Адже час літніх канікул діти повинні використати з користю для себе.

Щоп’ятниці на бібліомайданчику біля центральної бібліотеки збираються юні читачі -  наші постійні відвідувачі і розпочинає роботу Open-Air «Каштановий кінозал». Мами, тата, бабусі та дідусі теж часті гості на різноманітних заходах.

Тут не лише настільні та рухливі ігри, а цікава інформація різної тематики, вікторини, загадки,конкурси, книжкові виставки, дитяча періодика і звичайно фільми.

Особливо цікавим був Sport-калейдоскоп «Шашки – моє хоббі…», частиною якого був шашковий турнір з переможцями і нагородами. Кращими шашистами «Каштанового кінозалу» стали: Владислав Настенко, Валерія Павлова та Юлія Дарієнко.

 Вдалою була народознавча конкурсно-пізнавальна подорож «Ой на Івана, ой на Купала» з неординарним конкурсом з плетіння вінків, який захопив як дітей, так і дорослих.

А морський навігатор «Літня фішка – море, діти, книжка», куди ввійшли: хвилинки-цікавинки, морська вікторина, добірка книжок, що «пахнуть морем»,  нагадав дітям про те, що вода є основою життя на Землі, про незвичайний і різноманітний підводний світ, про моря і океани, які є місцем неймовірних і цікавих пригод.

Ігрова мандрівка «Казкові фантазії» розповіла юним читачам про КАЗКУ – перлину народної мудрості.

В ході мандрівки діти пригадали казки, казкових героїв. Це дало їм можливість правильно відповідати на запитання вікторин: «Впізнай з якої казки», «З якої казки слова», «Відгадай казкового героя» та ін.

 Традиційні рухливі ігри додали настрою учасникам, а розмальовки з казковими героями продемонстрували таланти дітей.

Робота «Каштанового кінозалу» продовжується. Ми чекаємо наших юних друзів під кронами каштанів і зоряним небом. Не баріться, адже літо таке коротке!

 

 

 

 

Дитинство – це ти і я

Весела, гамірлива і непосидюча дітвора заполонила центральну плащу селища. Всі раділи сонцю, літнім канікулам і веселому святу – Міжнародному дню захисту дітей.

Дитяча бібліотека організувала для своїх юних читачів «Бібліозупинку», яка різними кольорами веселки «посміхалася» дітям, а літературні герої ніби ще і ще раз нагадували юним читачам, що стартувала бібліотечна акція «У книги немає канікул». Літературно-ігрове фентезі «Дитинство – це ти і я» дало змогу дітям розгадували ребуси і кросворди, малювати, відповідати на запитання вікторин, брати участь у флешмобі «В літо – з книгою». Цей заклик-ствердження часто лунав у різних куточках святкової площі. Уже традиційно ввечері 1 червня гостинно зустрів юних читачів «Каштановий кінозал». Літня розвага  на бібліомайданчику зібрала дітей та підлітків охочих до літературних вікторин, рухливих та настільних ігор, малювання, веселих приколів та солодких сюрпризів.

Протягом літа щоп’ятниці і малі, і дорослі єланчани та гості селища стануть учасниками ігрових шоу, караоке, різноманітних майстер-класів, знайомств з новою літературою та періодикою, а також переглядатимуть чудові фільми під відкритим небом.

 

 

Діти музики-це невгамовні Музи…

Традиційно, в кінці учбового року, 31 травня святковий, гамірний, веселий і музичний колектив Еланецької дитячої музичної школи з творчим звітом приймала урочиста сцена ЦКД «Зоря». Як і завжди - розпочали з Гами До-Мажор, урочисто, стоячи з долонькою на серці віддали шану і повагу скрипічному ключу і тим маленьким семи нотам які творять чудеса, виливаючись в музичні шедеври, що обов’язково врятують світ. З здобутками колективу, основними показниками, успіхами ознайомив учнів, батьків і гостей директор ДМШ Д.О.Слободніченко. Добрі слова, побажання і визнання успішної діяльності колективу висловили перший заступник голови РДА Гуліна О.П., завідувач сектору культури РДА Савельєва Т.О. Серед нагороджених Грамотами і Подяками - викладачі ДМШ Т.М.Рострепенко, Т.І.Працюк, О.М.Андреєва, колектив школи. Нагороджені кращі учні школи, вручені свідоцтва випускникам школи. А далі – творчий звіт, в якому прийняли участь кращі учні школи та творчі колективи. На протязі двох годин шанувальники музики мали змогу слухати різноманітні твори у виконанні учнів. Як нагорода і остання в цьому році солодка крапка - привітання та солодкий стіл від селищного голови Л.В.Баденко та ПП «Гуліна».

 

 Складаємо кубик Рубика

В рамках регіональної акції «Бібліотечні сутінки» районна бібліотека для дітей провела  бібліотечний слем «Складаємо кубик Рубика».  19 травня найулюбленішій та найпопулярнішій головоломці у світі виповнюється 44 роки.

Цього вечора в центральній районній бібліотеці зібралися прихильники цієї головоломки різного віку, як ті, хто не може вже без кубика Рубика, так і ті, хто вперше взяв його до рук.  На столі перед присутніми з’явилися різноманітні аналоги кубика, які принесли з собою Владислав Жоржа, Антон Гонта, Євген Ковальчук з 3(7) кл. Єланецької гуманітарної гімназії та наймолодша  шанувальниця головоломки Мар’я Слободніченко з 3-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст.

На зустріч з любителями цієї гри прийшов Дмитро Олександрович Слободніченко, бо його хобі – це складання різноманітних модифікацій кубика Рубика. Він розповів дітям коли до нього прийшло захоплення грою, як цей азарт  підхопили його доньки Дар’я і Мар’я, показав свою майстерність у складанні кубика.

Велика популярність кубика Рубика призвела до появи особливого спорту – спідкубінга, тобто швидкісного збирання кубика.

Владислав, Антон, Женя та Мар’я показали майстер-клас та взяли участь у невеличкому турнірі на швидкісне складання головоломки Рубика. Кращий результат показав Антон Гонта. Всі учасники отримали книги в подарунок.

Кубика Рубика до рук брали всі охочі.  А «єланецькі спідкубери» дивували присутніх вправними рухами під час складання кубика Рубика та швидкістю свого мислення. І корисно, і весело!

День Європи в Україні

Відзначення  Дня Європи в Україні 19 травня 2018 року – це важливий крок у зміцненні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Інформаційна година «День Європи – свято миру і єдності», яка відбулася в дитячій бібліотеці для юних читачів 8-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Інна Володимирівна Боднарук) була спрямована на ознайомлення та популяризацію серед дітей європейських цінностей та традицій.

Розповідь бібліотекаря про історію створення Європейського Союзу та запровадження свята доповнили восьмикласники цікавинками про різні країни Європи.

Чудовими враженнями про країни Європейського континенту: Францію, Польщу, Чехію, Німеччину, Словаччину поділились Наталя Петрівна Турчевська  зі своєю донькою Світланою, які щойно повернулися з туристичної подорожі цим континентом. Світлини, які вони демонстрували, доповнили картину сучасної Європи, де панує свобода, демократія і верховенство права.

 Матеріали книжкової виставки-знайомства «Відкрий Європу для себе!», яка розгорнута в читальній залі бібліотеки,  допомагають читачам зрозуміти, що ми живемо в унісон з Європою і у нас спільні ідеали.   

 

Дитина – дзеркало родини

Єланецька районна бібліотека для дітей 25 квітня 2018 року долучилася до обласної літературної акції «День сімейного читання «Дитина – дзеркало родини»», яку організувала Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна. Акція об’єднала зусилля батьків та дітей, бібліотекарів, вчителів у популяризації та просуванні творчості українського письменника, педагога.

В цей день у дитячій бібліотеці в рамках Дня сімейного читання,  відбулася година казкового задоволення «Цей світ, як казка , як безмежне диво», підготовлена у співпраці з класним керівником 3-Б кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Тетяною Миколаївною Усик та батьками юних читачів.

В ході заходу майстерно читали вголос казки ювіляра, брали участь в інсценізації його творів матері Валентина Вікторівна Кравченко, Анна Вікторівна Наумочкіна, Олена Юріївна Латій, Юлія Вікторівна Гульпа.

Діти вдало інсценізували твори Сухомлинського, дружно відгадували загадки з казкового світу Василя Олександровича, відповідали на запитання літературної вікторини «Чиста криниця».

Учасникам заходу була презентована книжкова виставка-персоналія «Вчитель.Просвітитель.Гуманіст» та Книга-сувенір «Благословіння творчістю…» з п’ядесятьма  двома  малюнками юних читачів районної бібліотеки для дітей до творів Сухомлинського.

Також, діти та батьки взяли участь у флешмобі «Серце, віддане дітям».

Виставка-вернісаж дитячих малюнків «З любов’ю в серці казку малюю» урізноманітнила годину казкового задоволення і продемонструвала почуття дітей, їх настрій та ставлення до Василя Олександровича.

Батьків другокласників познайомили з біобібліографічною довідкою «Серце, віддане дітям», підготовленою працівниками дитячої бібліотеки.

Залишаючи бібліотеку, батьки висловили одностайну думку про те, що година казкового задоволення – це приємна та корисна зустріч дітей і батьків з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського напередодні його 100-літнього ювілею.                            

 

У нас в родині усі люблять книгу

Під такою назвою у січні – червні 2018 року проходить обласна Ація-challenge відеопрезентацій читаючих сімей Миколаївщини. Організатором Акції стала Обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна. Проходить вона на підтримку та розвиток традицій сімейного читання на Миколаївщині та покликана об’єднати зусилля бібліотекарів, батьків, дітей, громадськості.

Сім читаючих родин Єланеччини взяли участь в Акції та підготували творчі електронні відеопрезентації у вигляді мультимедійних слайд-шоу чи відеороликів.

2 квітня стартувала Акція-challenge в Інтернет-просторі. Отримавши челендж (естафетну палицю) від Врадіївської РДБ згідно графіку, ми розмістили відеопрезентації читаючих сімей Єланецької ЦБС на сторінці районної бібліотеки для дітей у Facebook 19 квітня 2018 року.

Шановні земляки! Познайомтеся з відеопрезентаціями учасників Акції. Серед них родина Мар’яни Анатоліївни та Олексія Анатолійовича Табунщик із Єланця, які, до речі, першими створили слайд-шоу про свою читаючу сім’ю.

Згодом долучилися до Акції та створили своєрідні відеоролики єланецькі родини Олени Леонідівни та Ігоря Сергійовича Мартинюк і Оксани В’ячеславівни та Миколи Вадимовича Вагіних. Тут і діти, і дорослі, дідусі і бабусі взяли участь у створенні відео. Головною ідеєю яких була популяризація сімейного читання, як корисного спілкування та родинного відпочинку.

Цікавий і незвичайний відеоролик надійшов з Ясногородської бібліотеки-філії про читаючу сім’ю Світлани Петрівни та Володимира Володимировича Швидких, відзнятий місцевим бібліотекарем.

Ми вдячні сім’ї Людмили Миколаївни та Юрія Володимировича Мачинських із села Велика Солона, родині Катерини Миколаївни та Анатолія Вікторовича Коробченків з Великосербулівки та сім’ї Світлани Михайлівни і Володимира Петровича Дідик з Маложенівки. Цікаві думки членів читаючих родин про книгу, бібліотеку та читання, про улюблені книги родин, незабутні світлини сімейних читань та участі в соціокультурних заходах бібліотек – все це ви знайдете у їхніх слайд-шоу і флеш-презентаціях.

Всіх учасників обласної Акції- challenge об’єднала велика любов до книги, до читання, бажання підтримати культурні цінності сім’ї, відродити традиції сімейного читання як засобу спільної читацької творчості дорослих і дітей. А бібліотеки стають територіями для родинного спілкування та відпочинку.

 

 

Мрії збуваються…

Ось і закінчилися заняття у клубі дистанційного навчання за проектом «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Від Єланецької  дитячої бібліотеки заняттями, які проходили у комп’ютерному класі, опікувалася бібліотекар Олена Мартинюк.

 Наші юні читачі - учасники проекту знайшли вільний час, виявили велике бажання в отриманні нових знань. І, як результат, оволоділи навичками комп’ютерної творчості. Тепер вони можуть створювати комп’ютерні ігри та анімації, ділитися онлайн своїми проектами з іншими “скретчерами” з усього світу.

 Ось і – фініш! І винагорода – дротова гарнітура та сертифікати про завершення курсу дистанційного навчання в контексті програми візуального програмування Scratch для кращих учасників від Єланецької РДБ: Владиславу Настенку, Денису Табунщику, Сергію Богданцеву та Івану Мартинюку.

Вітаємо наших переможців, таких цікавих,творчих, непосидючих, цілеспрямованих дітей.

 

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів

Щороку 11-го квітня відзначається Міжнародний день визволення в`язнів фашистських концтаборів.

Саме в цей день, увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території Європи, і України. До цієї дати в Єланецькій районній бібліотеці для дорослих оформлено інформаційний стенд «Не маємо права на забуття».

На ньому представлено матеріали, які викривають злочини нацизму проти людства, розповідають про тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.

Сторінки минулого не слід забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, хто залишилися живими, сьогодні згадують той період з болем в серці.

 

Ми пам’ятаємо про Вас, невинні жертви фашизму. Ви вічно будете в наших душах і серцях!

 У морській стихії Жуля Верна

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2018 «Під українським небокраєм книгу люблять і читають» в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід  до 190-річчя від дня народження Жуля Верна – класика науково-фантастичної літератури, автора географічних романів, засновника знаменитої літературної серії «Незвичайні пригоди».

На книжкові віражі «Навколо світу з Жулем Верном» бібліотекар читальної зали запросила юних читачів та їх друзів, щоб поговорити про відомого письменника, його книги та улюблених героїв. Присутнім цікаво було дізнатися про невідомі факти із творчого життя Жуля Верна,   пограти в гру «Відгадай книгу за підказкою» та відповісти на морську вікторину за романом Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан».

Цікаво, що у 2018 році відзначаються ще дві літературні дати пов’язані з іменем відомого письменника, а саме: 150 років з часу написання автором пригодницького роману «Діти Капітана Гранта» та 140 років – пригодницькому роману «П’ятнадцятирічний капітан».

Для тих, хто ще не знайомий з творчістю Жуля Верна, у бібліотеці оформлена виставка-інсталяція «У морській стихії Жуля Верна», де можна переглянути книги письменника та взяти їх для читання.

 

 

Запрошуємо в неосяжний Світ Книг!

З такими словами звернувся Книжник до першокласників, коли починав свято Посвячення в читачі в районній бібліотеці для дітей. Свято відкрило Всеукраїнський тиждень дитячого читання, девіз якого «Під українським небокраєм книгу люблять і читають».

Юлія Дарієнко в образі  Книжника пояснила дітям, що вони живуть в книжках. Їхня мета – зацікавити дітей читанням та охороняти книжкові багатства в дитячій бібліотеці. Більше вісімдесяти пар сяючих дитячих очей спостерігали за казковим дійством.

Королева Книга зібрала на святі казкових героїв: Буратіна (Андрій Романович), Бабу –Ягу (Вікторія Страшнова), Книжечку (Александра Мера-Цьовка), Книжкового лікаря (Валентина Білотіл), Незнайку (Владислав Настенко), Знайку (Денис Табунщик), які допомогли дітям пригадати правила охайного поводження з книгою, пояснити що таке бібліотека і навіщо читати книжки, розгадати загадки та скласти урочисту обіцянку юного читача .

Завдяки співпраці районної  бібліотеки для дітей з класними керівниками першокласників Єланецької ЗОШ І-ІІІст. Валентиною Володимирівною Палієнко, Тетяною Миколаївною Расторгуєвою, Оксаною Олександрівною Мірошніченко, Свято відбулося та пройшло  в атмосфері дружби, усмішок, гучних аплодисментів, музики і жартів. В дарунок від дитячої бібліотеки діти отримали пам'ятки «Поради маленькому читачу», які стануть їм добрими помічниками на шляху  у Світ Книг.

Сімейний книжковий простір

 Єланецька районна бібліотека для дітей продовжує співпрацю з батьківською громадськістю селища по просуванню книги та читання в дитячому середовищі, враховуючи те, що 2018 рік на Миколаївщині – рік відродження традицій сімейного читання.

За час проведення Дня батьків «Сімейний книжковий простір» з батьками 3(7) класу Єланецької гуманітарної гімназії, вони отримали чимало інформації, спрямованої на усвідомлення того, що книга і читання для дитини – справжня насолода і багато потрібних знань.

Бесіда-порада «Книга та читання – помічники в навчанні», відео презентація про послуги дитячої бібліотеки, аналіз читацьких формулярів семикласників, бібліографічний огляд літератури «Книги, на які треба звернути увагу», інсценізація за віршами Анатолія Качана –  ще  і ще раз підтвердили, що читання – це внутрішній діалог людини з книгою, який потребує роботи розуму і серця та дає незабутні враження і знання

 Батькам було вручено пам’ятки-поради «Комп’ютер і дитина: інтелектуальний прогрес чи емоційна катастрофа», підготовлені бібліотекою. Вони ознайомилися з літературою з книжкової виставки «Мудра книга і сім’я – все в житті здолаю я».

Треба пам’ятати про те, що діти, які читають, стають дорослими, які думають. Саме тому співпраця бібліотеки, педагогів та батьків з активізації читання дітей є такою необхідною і потрібною.

 

Родину згуртувати зуміє мудрість книг

2018 рік на Миколаївщині присвячений відродженню традицій сімейного читання.

 Для Єланецької районної бібліотеки для дітей – це одне з найважливіших завдань, адже сім’я була і залишається берегинею людських цінностей, де книга займає одне з провідних місць.

Тісна взаємодія бібліотеки, сім’ї та школи дала можливість організувати в дитячій бібліотеці традиційний бібліотечний сімейний конкурс «Родину згуртувати зуміє мудрість книг».

Багаторічна співпраця з класним керівником 4-Б класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. Нелею Володимирівною Мартинюк зібрала дітей та батьків її класу в дитячій бібліотеці. Підтримати та заохотити дітей до участі в конкурсі прийшли їхні креативні батьки: Станіслав та Лілія Бех, Людмила Василівна Білотіл, Світлана Володимирівна Коваленко, Олена Сергіївна Данчук.

Низка цікавих конкурсів та завдань, таких як: презентація улюблених книжок, читання вголос незнайомих текстів, складання приказок та літературних ланцюжків, відгадування ілюстрацій об’єднали родини навколо цікавих, пізнавальних, веселих книг.

Презентуючи улюблену книгу «Оповідання, казки, вірші про тварин» Галини Матвєєвої, Вікторія Страшнова та її мама Олена Сергіївна зробили це з допомогою власного вірша мами, а також малюнків та вишивок тварин: «…про тварин ми залюбки читаємо, а ще їх малюємо та вишиваємо!», - звучало з вуст конкурсантів.

Для Софії Коваленко та її матусі Світлани Володимирівни енциклопедичне видання «Тваринний світ» О.Котенко теж було знаковим та цікавим, а Софійчине представлення улюбленої книги – це заклик до читання книг про живу природу та бережного ставлення до неї.

Родина Владислава Беха підготувалась до презентації твору Всеволода Нестайка «Одиниця з обманом». Розповідь хлопчика про відомого українського письменника та його твір зацікавила однолітків. А ще він продекламував вірш свого тата Станіслава Беха «Перша книга», адже вона «…їхній провідник, який розбив незнання кригу і дав літературні, міцні крила».

Валентина Білотіл з мамою Людмилою Василівною поділились з присутніми враженнями від книги всесвітньовідомої дитячої письменниці Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», які доповнив чудовий малюнок головної героїні твору, представлений Валентиною.

Під кінець конкурсу діти класу показали свої акторські здібності, інсценізуючи казку «Теремок» на новий лад. І як девіз до неї та як кредо  життя 4-Б класу звучали  дружні слова «У нас немає ти, у нас немає я, бо ми є дружний клас, ми всі одна сім’я». Подяки за участь у бібліотечному конкурсі та пам’ятки-поради «Сімейні читання»  отримали  сім’ї-конкурсанти.

Для нас, бібліотекарів, головним були позитивні емоції, щирі оплески, спільні зусилля батьків і дітей на досягнення результату, радість, яку дарує зустріч з книгою в бібліотеці. Батьківська підтримка дітей у їх прагненні читати, а значить більше знати продовжується. Звичайно, в цьому перший помічник і порадник КНИГА.

 

 

Дитячі ідеї і комп’ютерна творчість

Комунікативно-Інформаційна Територія «КІТ і Мишк@» продовжує свою роботу для юних-читачів на базі комп’ютерного класу, подарованого канадським благодійним фондом «I will Association».

У 2017-2018 навчальному році читачі дитячої бібліотеки долучились до участі у проекті «I Will Code", який започаткував Канадський благодійний фонд. Мета проекту – це дати можливість  кожній дитині, котра відвідує комп'ютерний клас, познайомитися з комп'ютерною творчістю в контексті програми візуального програмування Scratch. А розвиток життєво-важливих навичок у дітей, таких як: творче мислення, ясне спілкування, системний аналіз, використання технологій, проектування, постійне навчання буде запорукою їх успішної самореалізації та майбутнього успіху. Заняття у клубі дистанційного навчання "I Will Code" проходять протягом навчального року. Календар завдань оновлюється щотижня.

На виконання одного заняття учаснику відводиться 5 днів. Кожен урок містить навчальні вправи і завдання для самостійної роботи. Виконане завдання учасники надсилають  на перевірку.  Кожна вправа оцінюється щосуботи, бали зараховуються в загальний рейтинг. В залежності від їх кількості діти матимуть змогу отримати заохочувальні призи та цінні подарунки.

За підсумками шести місяців визначились четверо кращих учасників від Єланецької РДБ: Владислав Настенко, Денис Табунщик, Сергій Богданцев, Іван Мартинюк. Опікується діьми та допомагає їм у дистанційному навчанні Олена Мартинюк, бібліотекар РДБ.

Діти вже навчилися створювати казкових героїв, які можуть рухатися, розмовляти та вести між собою діалог. Це перший крок до того, як за допомогою програми Scratch наші користувачі зможуть створювати власні комп’ютерні ігри.

Ми живемо в сучасному світі, який ставить перед дітьми завдання -  чітко орієнтуватись у сучасному світовому просторі, а комп’ютери і створені саме для того, аби допомогти їм швидко орієнтуватися в інформаційних потоках. Бібліотечні працівники намагаються, щоб комп’ютери працювали на благо бібліотеки і з користю для дітей, забезпечуючи навчання та дозвілля юних читачів.

 «Крути – честь і трагедія України»

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Зважаючи на актуальність події та з метою виховання серед молоді інтересу та поваги до свого історичного минулого в дусі національної самосвідомості, гідності та честі, патріотизму та гордості за свій народ, 29 січня 2018 року бібліотекарем центральної районної бібліотеки проведена година історичної правди «Крути – честь і трагедія України» для учнів 10 класу Єланецької гуманітарної гімназії. Представлено фото та відео матеріали трагічних подій на станції Крути 29 січня 1918 року.

Учні, долучившись до проведення цього заходу, читали вірші напам’ять, обговорювали сюжет документального фільму «Навіки молоді - Герої Крут» та ділились враженнями, для поглиблення знань учнів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями був проведений інтегрований брейн-ринг «Україна – єдина країна», де молодь продемонструвала свої знання та вміння.

Підвівши підсумки цієї зустрічі, юнаки та дівчати дійшли спільної думки, що Крути стали початком нової доби в історії України. Пам'ять про героїв Крут оповита ореолом слав стала взірцем та прикладом для наслідування для майбутніх поколінь.

 «Волі народної дзвін»

 

Крути – наша гордість і слава,

                                                                                                            Там соколи юні у вічність пішли.

                                                                                                            На клич молодої держави, 

                                                                                                            Піднялися вірні сини. 

                                                                                                            Грудьми у нерівному бої, 

                                                                                                            Спинили червону орду, 

                                                                                                             З честю впали герої, 

                                                                                                              За Україну свою.

 

Михайло Зельман

(Лісовий)  "КРУТИ"

 

День пам'яті героїв Крут відзначають 29 січня. На честь  вшанування світлої пам’яті борців за незалежність, а також для виховання шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої країни, формування патріотичних почуттів у підростаючого покоління в Єланецькій центральній районній бібліотеці для читачів організовано книжково-ілюстративну виставку-пам'ять «Волі народної дзвін».

З метою виховання у громадян, особливо молоді, поваги до історичного минулого Українського народу та у зв'язку з річницею героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, працівники бібліотеки пропонують ознайомитися з документами із фондів бібліотеки. День подвигу та прикладу, надії та любові до своєї вітчизни для майбутніх і нинішніх поколінь назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті.

 

Соборна духом Україна 

22 січня 2018 року працівники дитячої бібліотеки завітали на виховну годину  у 4-Б клас Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст (кл. керівник Н.В. Мартинюк), де провели годину гордості «Соборна духом Україна».  Діти читали вірші про рідну Україну, затамувавши подих слухали вірші та пісні Анастасії Чорної та Ігоря Мартинюка, підтримуючи їх оплесками, дружньо відповідали на запитання історичної вікторини. Взявшись за руки створили коло єдності,  взаєморозуміння та співпраці на благо щасливого майбутнього підростаючого покоління в єдиній соборній  Україні.

 

 Диво приходить грудневої ночі

19 грудня до Дня Святого Миколая в Єланецькій районній бібліотеці для дітей  відбувся святковий екскурс «Диво приходить грудневої ночі» для юних читачів 3-В класу (кл. керівник  Надія Володимирівна Центій).

Атмосфера в читальній залі бібліотеки була  істинно сімейною, святковою і позитивною. Як і личить, в гості до третьокласників завітали Святий Миколай (Сергій Гурович Танасійчук) і три прекрасних Ангела (Маргарита Курікеру, Вікторія Немченко, Вікторія Удод), залякував дітлахів і бешкетував маленький кумедний Чортик (Ангел Ніколаєнко). Діти  зверталися до Святого Миколая як до заступника і у своїх віршиках просили його не тільки про порятунок і милість, але й про мирне життя і світле майбутнє для всієї України. Юні читачі відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини «Розкажи Миколаю, про що я читаю», співали пісні, а також переглянули відеокліпи пісеньок про Миколу Чудотворця.

Подих святкового настрою в очікуванні дива та виконання побажань охопив всіх без виключення, а особливо – дітлахів, які весь рік з нетерпінням чекали цього казкового свята і подарунків. Традиційно, всі маленькі гості отримали солодощі від Святого Миколая  та закладинки «Калейдоскоп грудневих свят», які підготували працівники районної  бібліотеки.

Цьогорічні свята запам’ятаються усім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями.

 

 Рандомна книжка – твій щасливий час

Єланецька районна бібліотека для дітей запросила юних читачів 2(6) кл. Єланецької гуманітарної гімназії (кл. керівник Валентина Володимирівна Гордієнко) на пізнавально-розважальну інтерактивну гру «Рандомна книга – твій щасливий час», ідею якої придбала на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій у ЦБС для дітей міста Ізмаїла.

Що ж таке «рандом»?  «Random» - це навмання, наосліп, випадково. Інформаційне поле нашої гри, яке складалося з 50-ти карток, дало можливість учасникам навмання вибрати будь-яку картку, на звороті якої була титульна сторінка книжки. Потім учасники гри на полицях відкритого доступу шукали книжку згідно обраної картки. І останній крок  - розповідали чи зачитували цікаву інформацію зі знайденої книжки. Оцінювались підготовка і зміст інформації, мова, складність тексту, вміння читати вголос.

Діти відкрили для себе цілий світ суто пізнавальної книжки, спілкувалися з однолітками, вчились висловлювати свої думки з приводу прочитаного. Тематика енциклопедичних видань була різноманітною: історія і міфологія, загадкові істоти і динозаври, рослини і тварини, чудеса світу і українська мова, медицина і інформатика та ін.

Цікавість в очах дітей, бажання як найкраще представити свою книжку – супроводжували їх протягом усієї гри. Найкраще із своїм завданням впоралися: Сергій Богданцев, Анна Петришина, Богдан Волошин та Євгенія Самойленко, якім було вручено Подяки від дирекції ЦБС.

 Заохочення дітей до читання, виклик бажання знову відвідати бібліотеку та познайомитися з новими цікавими книжками, створення позитивного настрою – ось ті завдання, які вирішували працівники бібліотеки, організовуючи такий захід.

 Щасливий час для дитини – це читання будь-якої книги, це читання заради задоволення, що, на думку англійського письменника-фантаста Ніла Геймана,є однією з найважливіших речей у житті людини.

 Літературні герої: цукерка за знайомство

Бібліо-імпреза з такою назвою відбулася в районній бібліотеці для дітей.

За інноваційну ідею проведення такого заходу колектив Дитячої бібліотеки був нагороджений Дипломом як переможець рейтингу «Вибір року» на VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокреатив – 2017», який проходив цього року в Ізмаїлі.

Імпреза з французької - враження, синонім до слів «захід», «вечірка», «святкування». Наша бібліо-імпреза «Літературні герої: цукерка за знайомство» - це зустріч у бібліотеці, де ми об’єднали приємне і корисне та з допомогою цукерок привернули увагу юних читачів до авторів книг і літературних героїв.

Дивно, але у книг і цукерок є щось спільне, а саме: вони супроводжують нас все життя, причому з самого раннього дитинства; від читання цікавої книги і смачної цукерки у нашому організмі виробляється гормон «радості» - серотонін; книги і цукерки можуть однаково називатись. Багато цукерок носять імена літературних героїв чи назви казок – «Для Попелюшки», «Ясочка», «Лукомор’є», «Червона Шапочка», «Гуллівер», «Буратіно», «Бабусині казки», «Золотий ключик», «Маша і Медвідь», «Кіт у чоботях» та ін.

Книга починається з обкладинки, а цукерка з фантика. Обгортки до цукерок містять ілюстрації з казок і творів для дітей, малюнки рослин, тварин, алфавіт, цифри та ін. Фантики від цукерок, як і книги, наділені освітньою і розвиваючою функцією. Таким чином фантик дає можливість зацікавити дитину книжкою і залучити її до читання.

Так 19 жовтня юні читачі 3-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІст. на чолі з кл. керівником Вікторією Анатоліївною Флорею завітали до дитячої бібліотеки. Бібліо-імпреза розпочалася з презентації книжкової виставки-інсталяції «Солодке читання», де поряд з книгами розміщено цукерки та різні солодощі, назви яких ідентичні книгам та зроблені у вигляді різноманітних фігурок та предметів.

Програму зустрічі продовжила електронна вікторина «Літературні герої: солодке знайомство», розроблена бібліотекарем Оленою Мартинюк. Вона дала можливість дітям узнати цукерки, про існування яких вони навіть не здогадувались, а головне допомогла пригадати казки, їх авторі і героїв, іменами яких названі цукерки. За правильні відповіді юні читачі отримували фішки.

Потім до дітей завітала казкова гостя – Лисичка (бібліотекар Оксана Кузьміна). З нею вони пограли в інтелектуальну гру «Корзинка чудесних казок», де юні читачі змагалися в умінні правильно відгадати предмети з казок, які Лисичка діставала з кошика.

Музичний конкурс «Відгадай мелодію» показав як добре діти знають пісні з екранізованих казок.

У підсумковому конкурсі «Казково-солодка естафета» брали участь пятеро читачів, які набрали найбільшу кількість балів у попередніх конкурсах. Ведуча зачитувала уривки з літературних творів, а діти знаходили відповідні книжки, до яких були прикріплені цукерки, що допомагало встановити правильну відповідь.

В результаті переміг Ярослав Настенко, друге місце – у Софії Савельєвої та Валерії Джулай, третє – у Катерини Довженко та Андрія Романовича. Вони були нагороджені солодощами.

Усіх інших діток теж чекали солодкі призи – цукерки, які святковими гірляндами, буквально, звисали зі стелі.

Щасливі учасники залишали бібліотеку з книгами, приємними призами і чудовим настроєм.

Організовуючи такі заходи, бібліотекарі показують яким чудовим захопленням може стати читання, скільки користі і задоволення воно може принести. Ми намагаємось, щоб дитяча бібліотека сприймалась батьками і дітьми не тільки як інформаційний центр, а і як центр дозвілля, спілкування, а також викликала бажання знову прийти до бібліотеки.

 

Літературна година у бібліотеці до дня народження Т.Г.Шевченка

 Щовесни у березні в Україні відзначають день народження великого українського письменника - Тараса Шевченка. Щоб вшанувати славетного Кобзаря влаштовують свято творчості письменника - «Шевченківські дні».

З цієї нагоди у Єланецькій центральній районній бібліотеці відбулася літературна година «Рядками стеляться Шевченкові вірші». На захід завітали постійні відвідувачі бібліотеки – гімназисти Єланецької гуманітарної гімназії (кл. кер. Пагор С. М. та Дмитрюк Т. М.). Юнаки та дівчата декламували твори Тараса Шевченка, активно відповідали на запитання вікторини, яку підготувала бібліотекарка А. Чорна. Серед поезій, що звучали були: «Доля», «Заповіт» і т. д.

Також до уваги молоді була презентована книжково-ілюстративна виставка «Безсмертне слово Шевченка», що містила добірку творів , як самого письменника, так і роботи інших авторів, що писали про життя та творчість видатного Кобзаря. Особливу увагу юнацтва бібліотекарка звернула на книгу Т. Шевченка «Три літа» у якій зібрано автографи поезій 1843 – 1845 років.

Юні читачі 2-Б класу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Неля Володимирівна Мартинюк) взяли участь у конкурсі малюнків «Світ поезії Тараса Шевченка», організованого районною бібліотекою для дітей.

Найактивнішими учасниками стали:Давид Аніщенко, Роман Арванінов, Дар’я Шинкарук, Євген Гунько, Анастасія Лелека, Артем Діденко та ін.

Діти тільки-но почали знайомитися з творчістю видатного поета та їхні малюнки вже свідчать про таке щире, по-дитячому безпосереднє бачення поезії Тараса Шевченка.

За активну участь юні читайлики  отримали Подяку від директора Єланецької ЦБС.

Шевченкові думи переживуть віки

 

Під такою назвою 10 березня в Єланецькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературний ранок для юних читачів 3-В класу (кл. керівник Оксана Олександрівна Мірошніченко).

 На заході бібліотекарка познайомила дітей з життям та творчістю видатного поета. Діти дружньо відповідали на запитання літературної вікторини «Чи знаєте ви Шевченка?» та декламували вірші про Великого Кобзаря. Їм був презентований перегляд літератури «Шевченко в моєму серці» та відео про видатного українця.