Головна | Новини | Децентралізація влади | Доступ до публічної інформації | Запобігання проявам корупції | Безвізовий режим: запитання та відповіді |
Зареєстрована на території Київської, Чернігівської, Житомирської та Рівненської областях – всього 28 випадків. Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворих тварин до здорових і закінчується їх загибеллю.
Лікування проти цієї хвороби не винайдено.
При виникненні захворювання усе поголів’я свиней знищується, накладаються торговельні обмеження на сільськогосподарську продукцію, що запроваджуються для блокування розповсюдження хвороби.
Збудником хвороби є вірус, стійкий до високої температури і може місяцями зберігатися в тушах свиней, у свіжому, замороженому, солоному, копченому м’ясі, крові, гної.
У разі захворювання або загибелі свиней просимо негайно повідомляти управління ветеринарної медицини в Єланецькому районі
за тел. 9-22-22; 067-515-15-92; 0963932648.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!
Біля кордону з Росією на Луганщині фахівці Держветфітослужби наприкінці минулого року знайшли мертвого дикого кабана. Тварина була інфікованої африканською чумою свиней. Лікарі припускають, що небезпечна інфекція потрапила на територію України з сусідньої Росії.
Відтепер три села Луганщини на карантині ― звідти заборонено вивозити м'ясо, сало і взагалі будь-яку тваринну продукцію. На виїзді з трьох сіл знаходяться санітарно-пропускні пункти. Всі ґрунтові дороги, по яких можна виїхати з села, заблоковано. Людям африканська чума свиней не несе ніякої загрози, але для тварин вакцини проти неї не існує.
При виявленні випадків даної хвороби в районі усіх свиней, які перебувають в епізоотичному вогнищі (в радіусі 10 км.) знищують безкровним методом. Трупи вбитих і загиблих свиней, гризунів, птахів та інших тварин, а також дерев’яний матеріал, гній, залишки кормів, тару та інвентар спалюють.
Попередній випадок африканської чуми на Україні був зафіксований в 2012 році в Запорізькій області. Саме через це Білорусь тимчасово заборонила завезення інфікованої української свинини в країну. У Росії африканська чума перетворилася на стихійне лихо ― є цілі регіони, де заборонено вирощувати свиней.
Тож, шановні власники тварин, в разі захворювання чи загибелі вашої тварини просимо вас звертатися до спеціалістів районної служби ветеринарної медицини та дотримуватись наступних заходів:
Користувачам мисливських угідь Єланецького району:
У разі не виконання власниками свинопоголів’я ветеринарно-санітарних вимог щодо утримання свиней крім адміністративної відповідальності будуть застосовуватись також інші міри інспекторського впливу відповідно до вимог чинного законодавства.
Телефони «гарячої лінії» управління ветеринарної медицини в Єланецькому районі
Пн; Вт; Ср; Чт – з 8-00 до 17-00год;
Пт. - з 9-00 до 17-00год;
Сб – з 9-00 год до 16-00год.
9-22-22. 067-515-15-92; 0963932648.
Телефони «гарячої лінії» управління агропромислового розвитку 9-15-01