Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 

Про фальсифікат масла

 

Державними інспекторами Єланецького міжрайонного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області при проведенні планового інспектування потужності з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, відібрано зразки масла солодковершкового «Селянське» 73 % жиру, дата виробництва 06.06.2019, номер партії відповідає даті виробництва, виробник ТОВ «Вівальді Д» вул. Гагаріна, 68, смт. Нова Ушиця, Хмельницька область. За результатами лабораторних досліджень, проведених Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено, в маслі солодковершковому «Селянське» 73 % жиру виробника ТОВ «Вівальді Д» 32,3 % масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються роздрібною торгівлею продуктами харчування, на неприпустимість реалізації вищезазначеного масла. В іншому випадку такі суб’єкти господарювання автоматично стають співучасниками в поширенні фальсифікованого масла.

 

Пам’ятка для населення щодо профілактики ботулізму

Ботулізм - хвороба, яка виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму (Clostridium botulinum) і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.

Ці мікроби в природі поширені у ґрунті, в мулі водойм, куди потрапляють з кишечника риб, тварин, зустрічаються в грибах, фруктах і овочах.

Сам по собі збудник ботулізму не є патогенним, він небезпечний саме через токсини, які виробляють його вегетативні форми (спори). Основною умовою для утворення токсину є відсутність доступу кисню (в консервах, товщі м’ясних і рибних продуктів).

Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, «сімейні» спалахи захворювань.

Якщо інфікований продукт твердофазний (ковбаса, копчене м’ясо, риба), то в ньому можлива, так названа «гніздова» інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли не всі особи, які вживали один продукт, хворіють.

Таким чином, основним шляхом передачі захворювання є харчовий. Обумовлений вживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування.

Період появи перших ознак ботулізму може коливатися від 2-4 годин до 2-3 діб і більше, аж до 2 тижнів. Як правило, симптоматика ботулізму проявляється гостро, тому хворі можуть вказати навіть час початку захворювання. Першими клінічними проявами є нудота, блювота, пронос. Токсини збудників ботулізму вражають нервову систему і тому з’являється неврологічна симптоматика на тлі шлунково-кишкових розладів, або слідом за ними, що знаменує прогресування процесу. Першою скаргою є порушення зору - поява туману (пелени) перед очима, розпливчастість контурів предметів, двоїння в очах. Порушення ковтання за рахунок парезу надгортанника і м’якого піднебіння приводить до того, що рідина потрапляє в трахею, а частково виливається через ніс. Змінюється голос хворого, з’являється захриплість, носовий відтінок мови (гугнявість).

Які заходи профілактики ботулізму?

Для профілактики всім особам, які вживали разом з хворими на ботулізм інфіковані продукти, необхідно звернутися до лікаря для лікування (частіше для профілактики захворювання вводяться лікувальні сироватки і встановлюється медичний нагляд за такими особами протягом 10-12 днів).

В домашніх умовах:

- при консервуванні овочів, які містять природні кислоти (огірки, баклажани, зелений горошок та ін.), необхідно додавати лимонну або оцтову кислоту відповідно до рецептур;

- для консервування повинні використовуватися свіжі, без ознак псування овочі і фрукти;

- ретельно мити овочі і плоди;

- суворо дотримуватися рекомендовані вимоги обробок банок, кришок, режимів теплової обробки плодів в домашніх умовах;

- зберігати домашні консерви слід при низьких температурах з обов’язковою отбраковкой і знищенням «бомбажних» банок;

- суворо дотримуватися термінів та умов зберігання продукції, розфасованої в полімерну плівку під вакуумом;

- зміст герметично закупореній банки, виготовленої в домашніх умовах, перед вживанням ретельно прогрівати до 100° С протягом 30 хвилин;

- не проводити закупівлю продуктів, перш за все овочів, фруктів, грибів, в’яленої та копченої риби, в’яленого і копченого м’яса в місцях неорганізованої торгівлі.

При симптомах захворювання, що не виключають ботулізм, необхідно терміново звертатися за медичною допомогою! Не займайтеся самолікуванням!

Ботулізм ‒ це смертельно!

 

 

Щодо обігу ветеринарно-санітарних паспортів домашніх тварин (котів, собак)

На даний час є актуальною проблема щодо обігу ветеринарно-санітарних паспортів (далі - ВСП) домашніх тварин (котів, собак) не встановленої форми та їх видача установами, не уповноваженими на їх видачу.

Причиною даної проблеми є обіг паспорта невстановленого зразка (далі - ПНЗ) при закінченні перехідного періоду на ВСП. В даному випадку ПНЗ є власністю фізичних осіб, але вони можуть братись лише до уваги, а не бути підставою для видачі ветеринарних документів.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління, розмір плати за їх надання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 № 641 та складає 51 грн. 29 коп.

Право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області) відповідно до затвердженої інформаційної картки.

Для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі території України з 01.06.2018 до уваги необхідно брати лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка, зміст яких розміщено в мережі інтернет, зокрема на сайті Верховній Раді України за посиланням:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/zl381-17/prmtl487077616812867.

Вищезазначену інформацію Прошу довести до власників тварин, суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність з ветеринарної практики, профільних асоціацій та вжити відповідних заходів щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин не встановленої форми.

 

Методичні рекомендації по медико-санітарному забезпеченню відпочинку та оздоровлення дітей 

Головною метою діяльності закладів щодо організації літнього відпочинку дітей шкільного віку є створення умов для їх фізичного оздоровлення, підвищення рівня соціально-психологічної адаптації та реабілітації школярів.

Пришкільні відпочинкові табори створюються на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Основними оздоровчими факторами в таборах є: максимальне перебування на відкритому повітрі, рухова активність, раціональне харчування, чергування різних видів діяльності, загартовуючих процедур.

Для початку проведення відпочинкових чи оздоровчих заходів необхідно:

- виділити шкільні приміщення, в яких буде розміщений пришкільний табір, а саме: ігрові, спальні кімнати, спортивна зала, санітарні вузли з необхідною кількістю санітарно технічного обладнання, шкільний харчоблок, медичний кабінет, музичний кабінет, обладнаний спортивний майданчик;

- ініціювати створення міжвідомчої комісії, для визначення готовності закладу до функціонування.

Перевірка готовності закладу до відкриття з оформленням відповідного акту повинна бути проведена не пізніше ніж за 5 днів до організованого заїзду дітей.

Готовність закладів до приймання дітей визначається комісією органів місцевої виконавчої влади з представниками територіальної Держпродспоживслужби та інших зацікавлених відомств, з підписанням «Акту приймання дитячого оздоровчого табору» за умови відповідності закладу вимогам санітарного законодавства та виконання усіх пропозицій, у т.ч. наданих в ході підготовки.

У період підготовки, до початку роботи комісії з визначення готовності закладу до функціонування необхідно забезпечити:

- виконання заходів плану-завдань, спрямованого на доведення матеріально-технічної бази закладу до вимог санітарного законодавства;

- проведення ревізії, промивки та дезінфекції систем водопостачання та каналізації, ремонтних робіт (за необхідністю);

- проведення лабораторного контролю якості питної води. Дитячі оздоровчі табори повинні бути забезпечені доброякісною  питною водою, вода повинна відповідати ДСанПІН2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

До початку роботи пришкільних відпочинкових таборів необхідно:

- забезпечити обладнанням, меблями, постільною білизною, медикаментами, медичним обладнанням, столовим та кухонним посудом, кухонним інвентарем, мийними, дезінфекційними засобами, інвентарем для прибирання, своєчасне поповнення та використання відповідно до вимог;

- погодження з територіальними органами Держпродспоживслужби області примірного двотижневого меню, перелік постачальників харчових продуктів;

- складання графіку та маршруту постачання харчових продуктів;

- організація проходження медичного огляду працівників;

- забезпечення проходження персоналом гігієнічного навчання;

- заключити договір для проведення робіт з профілактичної дезінфекції;

- укладання договору на вивіз твердих побутових відходів та стічних вод.

 

ЯК НЕ ОПИНИТИСЬ НА ЛІКАРНЯНОМУ ЛІЖКУ ПІСЛЯ УРОЧИСТОГО БАНКЕТУ З НАГОДИ ВИПУСКУ З НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ?

В Миколаївський області протягом декількох років зберігається напружена ситуація з захворюваннями на кишкові інфекції, харчові отруєння. Так з 2016 по травень 2019 року зареєстровано 8 спалахів на кишкові інфекції. П’ять спалахів пов’язані з відвідуванням закладів громадського харчування. Не додержання суб’єктами господарювання технологій приготування страв, відсутність медичних оглядів робітників кафе, виготовлення страв з сумнівних продуктів привело на лікарняне ліжко 54 людини.

Що треба врахувати, щоб потім не захворіли діти, не були витрачені гроші на ліки, щоб випускний запам’ятався тільки радісними подіями???

·  При вибору кафе чи ресторану поцікавтесь у керівництва закладу про наявність дозвільних документів. До закладу, який працює за правилами простіше пред’явити претензії в разі непорозумінь та ускладнень.

·  Поцікавтесь наявністю умов, необхідного складу приміщень, технологічного та холодильного обладнання суб’єкта господарювання, у відповідності до заявлених меню.

·  Не допускайте в меню страв домашнього приготування.

·  Будьте впевнені у якості продуктів. Запитайте про наявність документів, що підтверджують якість та безпечність харчових продуктів.

·  Не замовляйте в меню страви, які потенційно небезпечні (особливо у теплу погоду) - салати з майонезом, паштети, страви з рубленого м’яса та риби, студні, фаршировані птиця та риба, торти та тістечка з кремом.

·  Не замовляйте велику кількість страв! Пам’ятайте!!!! Згідно санітарним нормам, середній термін зберігання бенкетних страв - 2 (дві) години. Ідеальний формат бенкету: приготували, подали, з’їли.

ПРОСТІ ПРАВИЛА ЗБЕРЕЖУТЬ ЗДОРОВ’Я ВАШОЇ РОДИНИ !!!

 

 

Пам’ятка щодо правил використання та дотримання регламентів застосування пестицидів

Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області застерігає:

Щоб уникнути неприємних та небезпечних для здоров’я людини ситуацій які виникають при отруєнні пестицидами необхідно дотримуватись правил використання та дотримання регламентів застосування пестицидів (отрутохімікатів), а саме:

- купуючи той чи інший препарат звертайте увагу чи має суб’єкт господарювання ліцензію на даний вид діяльності;

- перед початком робіт з пестицидами необхідно старанно ознайомитися з інструкцією із застосування цього хімічного препарату;

- застосування хімічних засобів захисту рослин регламентується Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», відповідно до яких  адміністрація господарств завчасно, але не пізніше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, повинна сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися тільки препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні». Всі роботи з пестицидами проводять в ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх вдень у похмуру, прохолодну погоду;

- санітарний розрив від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с;

- під час роботи з пестицидами забороняється вживати їжу та курити;

- після проведення робіт необхідно ретельно вимити з милом руки, інші відкриті ділянки тіла та змінити одяг.

При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутись в найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу. До приїзду швидкої допомоги потерпілого треба вивести з зони, яка оброблялась пестицидами, зняти засоби індивідуального захисту, звільнити від здавлюючого одягу.

Пестицид, що потрапив на шкіру, змити струменем води, краще з милом, або видалити за допомогою тканини чи ватного тампона, а потім промити шкіру достатньою кількістю води. При попаданні пестициду в очі слід негайно промити їх достатньою кількістю води.

 

Звернення громадян щодо порушення операторами ринку законодавства про харчові продукти

Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що звернення громадян про порушення операторами ринку законодавства про харчові продукти повинні бути обґрунтованими, тобто, у зверненні обов’язково необхідно зазначати: назву суб’єкта господарювання, адресу місця знаходження потужності, детальний опис порушень законодавства про харчові продукти, також за наявності до звернення додавати копії документів що підтверджують порушення, спричинення шкоди здоров’ю споживача від споживання харчових продуктів, товарного чеку, або інших матеріалів що підтверджують порушення операторами ринку законодавства про харчові продукти.

 

 

Про фальсифікат масла

Державними інспекторами Єланецького міжрайонного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області при проведенні планового інспектування потужності з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, відібрано зразки масла солодковершкового селянського 72,6 % жиру, дата виробництва 08.04.2019, номер партії відповідає даті виробництва, виробник ТОВ фірма «Апрель» вул. Матросова, 1а, м. Харків, 61035. За результатами лабораторних досліджень, проведених Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено, в маслі солодковершковому селянському виробника ТОВ фірма «Апрель» 65,4% масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються роздрібною торгівлею продуктами харчування, на неприпустимість реалізації вищезазначеного масла. В іншому випадку такі суб’єкти господарювання автоматично стають співучасниками в поширенні фальсифікованого масла.

 

Операторам ринку, які здійснюють обіг харчових продуктів на території Єланецького району

Відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 08.05.2019 № 14.4.1/2099 Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що в ході перевірок інспекторами Держпродспоживслужби України встановлені факти фальсифікації масла солодко вершкового у 2018 році, на маркуванні якого зазначені виробники, які за вказаними адресами не мали потужностей.

Так, на агропродовольчих ринках та у точках роздрібної торгівлі України виявлено випадки незаконно виготовленого масла солодковершкового відповідно до маркування, а саме:

- ТОВ «Барський молокозавод», Вінницька область, Барський район, с. Бар, вул. Шевченка, 62 та 2 (масло солодковершкове селянське 73%);

- ТОВ «Моллозагро» Харківська область, м. Лозова, вул. Юхима Березовського, 60 (масло солодковершкове селянське 73%);

- ТзОВ «Молокозавод «Самбірський» виготовлено на замовлення ТзОВ «ЮНІМОЛ», заявлений на маркуванні виробник ПАТ «Калуський молокозавод» (м. Калуш, вул. Писарська, 36) з 2004 року не працює - масло солодковершкове селянське Самбірське 73%;

- ТОВ «Молочний комбінат «Соколоський», Кіровоградська область,м. Кропивницький, проспект Промисловий, 19 (масло солодковершкове селянське 73%);

- ТОВ «Терен-Про» Львівська область, Кам'янко-Бузький район, с. Ременів, вул. Шухевича, 2, (масло солодковершкове 73%);

- ТОВ «Токмак-Молоко» Запорізька область, м. Токмак, вул. Чкалова, 152 (масло екстра солодковершкове 82%);

- ТОВ «Апрель» за адресою: м. Харків, вул. Матросова, 1 А;

- ПОГ «Мальва» адреса м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 8, виробнича потужність відсутня (масло солодковершкове 72,5% );

- ТОВ «ДМЗ» адреса м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 8, виробнича потужність відсутня (масло солодковершкове «Селянське» 72,5%);

- ФОП Підгірним B.C. м. Нова Одеса, вул. Травнева, 32, виготовлено на замовлення ТОВ «АГРО НП плюс» Івано-Франківська область, смт. Рожнятів, вул. Івана Мазепи 115, (масло солодковершкове селянське 72,5%).

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.97 № 771/97-ВР, Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області просить Вас у разі наявності масла вище зазначених виробників зняти його з реалізації, з подальшим відповідним зберіганням, та повернути постачальникам, або знищити.

В подальшому закуповувати харчові продукти у виробників, постачальників, які зареєстровані в державному реєстрі операторів ринку та потужностей харчових продуктів, на які видано експлуатаційний дозвіл.

Інформацію щодо державної реєстрації потужностей та потужностей харчових продуктів, на які видано експлуатаційний дозвіл можна отримати на сайті www.consumer.gov.ua.

 

НЕОБХІДНІСТЬ ОТРИМАННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ДОЗВОЛІВ НА ДІЯЛЬНІСТЬ, ПОВ’ЯЗАНУ З ВИРОБНИЦТВОМ ТА/АБО ЗБЕРІГАННЯМ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу операторів ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження на необхідність отримання експлуатаційних дозволів відповідно до вимоги статті 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (надалі – Закон) та згідно Порядку видачі експлуатаційного дозволу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 930.

Рішення про видачу або відмову у видачі експлуатаційного дозволу приймається головним державним інспектором на підставі результатів огляду заявлених потужності щодо їх відповідності встановленим вимогам. Видача експлуатаційного дозволу здійснюється протягом 30 календарних днів після отримання заяви. За видачу експлуатаційного дозволу справляється плата, яка в 2019 році становить 272 грн., що зараховується до державного бюджету.

Також звертаємо увагу, що відповідно до ст. 37 Закону забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена. Крім цього, відповідно п. 8 ст. 20 Закону операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до цього Закону, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Станом на 01.04.2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області видано 206 експлуатаційних дозволів.

Довідково. Відповідно до ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» передбачена відповідальність за діяльність без експлуатаційного дозволу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат.

З питань отримання експлуатаційних дозволів необхідно звертатися до міжрайонних, районних, міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за місцем знаходження потужності.

 

Щодо видачі ветеринарних документів
на тварин та тваринницьку продукцію
 Шановні жителі Єланецького району, повідомляємо Вас, що з 01.04.2019 змінено порядок видачі супровідних ветеринарних документів 
на тварин та продукцію тваринного походження.
З квітня місяця ветеринарні документи будуть роздруковуватись з програмного модуля «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів».
 Для отримання ветеринарного документу тварина повинна бути ідентифікована та зареєстрована в Єдиному державному реєстрі тварин, 
піддана всім необхідним ветеринарним дослідженням та щепленням та піддана клінічному огляду спеціалістом ветеринарної медицини. 
Також не менше як за 3 дні до видачі ветеринарного документу власник тварини повинен сплатити за надання адміністративної послуги
 до районного бюджету по наданим реквізитам та надати квитанцію про сплату до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної
 медицини. Після виконання всіх вищезазначених вимог установою ветеринарної медицини буде проведена видача ветеринарного документу. 
В разі виникнення запитань, звертайтесь до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: 
смт Єланець, вул. 1-го Травня, 104 або за тел. 91581, 0963932648.
 
                                                                    Єланецька районна державна 
                                                                                       лікарня ветеринарної медицини

 

 

Випадок АЧС в селі Піски Баштанського району

Відповідно до звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 08,04.2019 № 000770 п.м./19, в патологічному матеріалі (шматочки селезінки, лімфатичні вузли) від свиней віком 6 місяців, у домогосподарстві громадянина Баранікова А. с. Піски, вул. Шевченка, 28, Баштанського району, Миколаївської області, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

 

Випадок АЧС в селі Котляреве Вітовського району

06.03.2019 в приватному господарстві гр. Дишлового В.А., с. Котляреве, Вітовського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 2 голів свиней віком 4-5 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000406 п.м./19 від 06.03.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 06.03.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства      гр. Дишлового В.А.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с. Котляреве, с. Шевченко, с. Шевченкове Вітовського району.

До зони нагляду радіусом 5 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли такі населені пункти: с. Зелений Гай, с. Оленівка, с. Ново-Руське, с. Новогригорівка, с. Зоря, п. Луч Вітовського району.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.

 

Ідентифікація – створення електронного обліку пасік

30 січня 2019 року відбулась зустріч між представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», BRDO та посадовими особами керівних органів громадської спілки «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «СПІЛКА ПАСІЧНИКІВ УКРАЇНИ» на чолі з Президентом Володимиром Стретовичем з метою обговорення питання проходження процедури реєстрації пасік.

За регульованою процедурою реєстрації, складності пасічників не вичерпуються. Багато питань викликає і подальше ведення документації.

Тому, під час зустрічі, сторонами були підняті питання щодо можливості спрощення проходження даної процедури та розробки дієвого механізму - електронної бази даних обліку пасік (далі - реєстр).

Крім того, було підняте питання щодо можливості відображення даних про місцезнаходження пасік та зазначення кількості бджолосімей, в автоматизованій інформаційній системі.

Основною ціллю такого Реєстру вбачається створення електронного обліку пасік з дотриманням основних принципів простежуванності, що надасть можливість пасічнику підтвердити наявність бджолосімей та місце їх постійного перебування і використовувати дану інформацію у захисті своїх прав.

 

 

 

ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ЩОДО ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

 

6 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який набуває чинності через 6 місяців з дня його офіційного опублікування.

Вказаний Закон встановлює засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення захисту здоров’я громадян і задоволення їх соціальних та економічних інтересів, зокрема, регламентує вимоги до інформації, яка має зазначатися на етикетках продуктів харчування – визначає, яка інформація має бути відображено обов’язково та яка може надаватися в добровільному порядку. Варто зазначити, що зазначені вимоги не поширюються на харчові продукти, призначені (вироблені) для особистого споживання, допоміжні матеріали для переробки та на матеріали, що контактують з харчовими продуктами.

Зокрема обов’язково інформація на етикетці харчового продукту має бути на державній мові та містити наступні дані:

– назву харчового продукту;

– перелік інгредієнтів;

– інгредієнти або допоміжні матеріали, які використовуються у виробництві або приготуванні харчового продукту і залишаються присутніми у готовому продукті навіть у зміненій формі;

– кількість певних інгредієнтів або категорій інгредієнтів;

– кількість харчового продукту в установлених одиницях вимірювання;

– мінімальний термін придатності, умови зберігання та використання;

– найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів, відповідального за інформацію про продукт харчування, а для імпортованих товарів – найменування та місцезнаходження імпортера;

– країну походження або місце походження;

– інструкцію з використання у разі, якщо відсутність таких інструкцій ускладнює належне використання продукту харчування;

– для напоїв із вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об’ємних одиниць – фактичний вміст спирту у напої (крім продукції за кодом 2204 згідно з УКТЗЕД);

– інформацію про поживну цінність харчового продукту.

З моменту опублікування набувають чинності норми закону, які передбачають заборону операторам ринку здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу у Держпродспоживслужбі та її територіальних органах та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Також закон визначає, що харчові продукти, які відповідають вимогам законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти, які діяли до введення в дію цього Закону, але не відповідають вимогам цього Закону, можуть вироблятися та/або вводитися в обіг протягом трьох років після введення в дію цього Закону. Такі продукти харчування можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку придатності.

Згідно із новим Законом, Держпродспоживслужба визначена як орган, який буде контролювати виконання операторами ринку вимог до інформації про харчові продукти.

Закон встановлює відповідальність операторів ринку за порушення законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.

Передбачається відповідальність операторів ринку харчових продуктів за порушення у вигляді штрафів, розмір яких встановлений від 5 до 40 мінімальних заробітних плат.

 

 

Ідентифікація домашніх тварин: навіщо Україні вводити Єдиний державний реєстр таких тварин

 

Ідентифікація та реєстрація тварин належить до сфер, в яких Україна має зобов’язання щодо імплементації актів ЄС.

Впровадження обов’язкової ідентифікації та реєстрації домашніх тварин (котів, собак тощо), в цілому відповідає підходу, який передбачено законодавством ЄС (зокрема, Регламентом ЄС 998/2003 Європейського Парламенту та Ради від 26 травня 2003 р. щодо вимог до здоров’я тварин, які застосовуються до некомерційного перевезення, домашніх тварин та до Директиви Ради 92/65/ЄС) та нормам Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала 18 вересня 2013 року.

Відповідно до Регламенту, ідентифікованими вважаються тварини, які мають: систему електронної ідентифікації (імплантований мікрочіп). Документом також передбачає обов’язкову наявність паспорту, що має бути виданий уповноваженим органом у сфері ветеринарної медицини, який підтверджує щеплення тварини проти сказу.

Наразі в Україні такий механізм ідентифікації та реєстрації домашніх тварин не регламентований.

Разом з тим, до питання утримання домашніх тварин необхідно підходити комплексно: починаючи від надання тварині певного «статусу», продовжуючи чітко регламентованими умовами їх утримання та закінчуючи законодавчим закріпленням механізму реєстрації, контролю та відповідальності за порушення вимог законодавства.

У серпні 2018 року Верховною Радою було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» № 9022.

Законодавчою ініціативою передбачено обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію котів та собак шляхом присвоєння індивідуального ідентифікаційного номеру.

Процедуру реєстрації умовно можна поділити на дві складові: облік (реєстрація), тобто внесення відомостей про тварин в єдину базу даних (Єдиний державний реєстр тварин), та ідентифікацію – чіпування та отримання ветеринарного паспорта, до якого вносяться відомості про тварину і його власника.

У відносинах власник-тварина документ корисний тим, що дозволить: підтверджувати право володіння, спростить пошук  власника в разі втрати або крадіжки тварини та нівелює можливість підміни при вивезенні тварин за кордон, а елітних порід — на виставки. Тож, свідомі власники самі зацікавлені в таких змінах.

У стосунках держава-власник запровадження концепції відповідального власника домашньої тварини дозволить ідентифікувати господаря та застосовувати норми щодо адміністративної відповідальності за недбале (жорстоке) поводження з тваринами.

Поширені випадки, коли собака здійснює напад на людину, а власник заявляє, що дана тварина йому не належить. Довести його причетність до випадку неможливо, відкрити справу — теж. Відповідно, господар-винуватець, залишається безкарним. Якщо ж собака чіпована, та зареєстрована в державному реєстрі то встановити власника можливо одразу.

Якщо тварина безнаглядна, то база даних полегшить пошук загубленого вихованця і дасть можливість карати тих, хто кинув тварину навмисно.

Таким чином, запроваджується можливість достовірно ототожнювати тварин та швидко знаходити власників втрачених, загублених та покинутих собак та котів.

У відносинах держава-суспільство закон повинен забезпечити епізоотичне благополуччя країни та попередження розповсюдження захворювань спільних для людей та тварин, зокрема сказу.

Тож,  наближення нас до Європи повинно початися з бажання дотримуватися законодавчих норм, спрямованих, в першу чергу, на забезпечення здоров’я людини .

 

 

 

 

Моніторинг харчових продуктів рослинного походження при їх внутрішньодержавному обігу у 2018 році

 

Відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 19.01.2018 № 26, у 2018 році, Держпродспоживслужбою Миколаївської області виконано План державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу.

При виконанні плану здійснено відбір 452 зразків харчових продуктів рослинного походження, в тому числі пшениця озима, ріпак, соя, соняшник, ячмінь озимий, кукурудза, картопля, морква столова, буряк столовий, капуста, вишня, виноград, груша, яблука.

Зразки харчових продуктів досліджувались в акредитованих лабораторіях Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, Державному підприємстві «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Дослідження проводились з метою виявлення забруднювачів: В2с піретроїди, дитілокарбамати; В3а хлорорганічні сполуки; В3b фосфорорганічні сполуки; В3с хімічні елементи (ртуть); В3dмікотоксини (зеараленон), дезоксиніваленол; B3f радіонукліди; нітрати.

За результатами проведених досліджень, виявлено два випадки перевищення норм вмісту нітратів у картоплі та буряку столовому. Вказані харчові продукти, загальною кількістю 0,9 тон, вилучено та знищено.

 

Проведення лабораторних досліджень об’єктів санітарних заходів у 2018 році

При здійсненні, державними інспекторами Держпродспоживслужби Миколаївської області, заходів державного контролю на потужностях з виробництва харчових продуктів, роздрібної торгівлі харчовими продуктами та громадського харчування, відібрано 1 675 зразків об’єктів санітарних заходів в тому числі харчових продуктів та змивів з поверхонь, що контактують з харчовими продуктами.

Метою здійснення такого відбору є перевірка харчових продуктів до вимог нормативних документам, які регламентують їх безпечність для споживання людиною.

Дослідження (випробування) зразків об’єктів санітарних заходів проводились акредитованими лабораторіями Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, Державним підприємством «Миколаївський центр захисту прав споживачів», Державним підприємством «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», всього проведено 3 149 досліджень (випробувань).

За результатами проведених досліджень (випробувань) виявлено 78 випадків невідповідності об’єктів санітарних заходів до вимог нормативних документів.

На підставі отриманих результатів досліджень вилучено 1 155,6 кг. небезпечних харчових продуктів, складено 36 приписів, видано 4 розпорядження Головного державного інспектора про тимчасову заборону об’єктів санітарних заходів, складено 11 протоколів про порушення законодавства про харчові продукти, передано 1 справу до правоохоронних органів та до Антимонопольного комітету України.

 

 

 

 

Повідомлення RASFF стосовно підозри на спалах харчового отруєння м’ясом свинини, експортованого з Нідерландів

 

До Держпродспоживслужби надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 04.02.2019 № 2018.3332-fur 168 стосовно підозри на спалах харчового отруєння м’ясом свинини, експортованого з Нідерландів (виробник J. GosschalkenZn. B. V. (EG 29); імпортер FBOProfoodNetherlandsBV) до окремих держав-членів ЄС, і в тому числі до України - ТОВ «ВЕСТ ВУДСТОК» (вул. Кульпарківська, 93-а, м. Львів, 79021).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі - Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за тел. 0675151592, 0515992222.

 

 

15.02.2019 відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Єланецькій районній державній адміністрації (протокол № 1)

Про забезпечення виконання протокольного рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, протокол № 3 від 28.12.2018 щодо проведення пероральної вакцинації диких тварин проти сказу на території Миколаївської області.

Доповідач: А.М. Соколов – начальник Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Доповідач зазначив, що 28.12.2018 відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України (протокол № 3). На даному засіданні розглянуто ряд питань, в тому числі питання контролю ефективності проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу та проведення обліку чисельності мисливських тварин у мисливських угіддях.

З метою виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік, в четвертому кварталі на території України проведено пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин. На території Миколаївської області кампанія з пероральної імунізації проводилась у період 16.12.2018 по 25.12.2018. Під час даної кампанії оброблена територія площею в 8113,35 км2. Обробці піддані території Вітовського, Снігурівського, Березнегуватського, Баштанського, Єланецького, Новоодеського, Новобузького та Казанківського районів. При цьому застосовувалась вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак». Всього використано 162,267 тис. доз вакцини. Розповсюдження вакцини здійснювалось авіатранспортом АН-2. Оброблявся весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць.

Відповідно до методичних рекомендацій «Планування, організація та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу» контроль ефективності кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводиться через місяць після вакцинації шляхом відстрілу лисиць із розрахунку 4 лисиці на 100 км2 обробленої території. У відстріляних лисиць відбираються нижні щелепи та зразки крові.

Враховуючи вищезазначене та рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Єланецькій райдержадміністрації,

 

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію з зазначеного питання взяти до відома.

2. З метою контролю ефективності проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, забезпечити організацію заходів для добування протягом лютого 2019 року лисиць в обсягах, передбачених Методичними рекомендаціями по плануванню, організації та проведенню пероральної вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу на території Єланецького району в кількості 20 голів лисиць.

                                                      В.Д.Алхімов - директор ПОГ «Єланецьке МРГ»,

                                                      В.А.Гаркуша - директор ПП «Тихий Хутір – 1»,

                                                      П.В.Зюзькін - голова ТОВ «Мисливець – 2012р»,

                                                      В.І.Гавенко - голова ФГ «Прометей»,

                                                      Єланецьке міжрайонне управління Головного

                                                      управління Держпродспоживслужби в

                                                      Миколаївській області.

Термін: до 01.03.2019

3. З метою належного контролю за епізоотичною ситуацією в Єланецькому районі забезпечити проведення обліку чисельності мисливських тварин у мисливських угіддях Єланецького району, з обов’язковим залученням спеціалістів Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

                                                      В.Д.Алхімов - директор ПОГ «Єланецьке МРГ»,

                                                      В.А.Гаркуша - директор ПП «Тихий Хутір – 1»,

                                                      П.В.Зюзькін - голова ТОВ «Мисливець – 2012р»,

                                                      В.І.Гавенко - голова ФГ «Прометей»,

                                                      Єланецьке міжрайонне управління Головного

                                                      управління Держпродспоживслужби в

                                                      Миколаївській області.

Термін: до 01.03.2019

4. Інформацію про виконання вищезазначених рішень надати до Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Єланецькій райдержадміністрації.

                                               Користувачі мисливських угідь Єланецького району

Термін: до 31.03.2019

 

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі - Головне управління) лист Держпродспоживслужби від 05.02.2019 № 602-1П-16/1708 «Щодо повідомлення RASFF». Відповідно до повідомлення, виявлено алколоіди піролізидинів в орегано, що експортується із Німеччини (виробник Raps Gmbh & Co. KG (імпортер - A.M.T. HandelsGmbh (Австрія)) до окремих держав-члени Європейського Союзу та до України.

Згідно статті 20 Закону оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Прошу Вас, вищевикладене довести до відома операторів ринку, діяльність яких пов’язана з обігом орегано.

У разі виявлення вищезазначеної продукції інформувати негайно Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на електронну адресу viddil bhp@ukr.net.

 

Президент України підписав Закон України "Про інформацію для споживачів про харчові продукти"

 

Президент України Петро Порошенко 4 лютого підписав Закон України "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" (№ 8450), повідомляється на сайті українського парламенту. Законопроектом передбачено інформування споживачів про вміст у продуктах харчових домішок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин або продуктів, які можуть спричиняти алергічні реакції або непереносимість.

Документ встановлює вимогу щодо надання споживачеві інформації про те, чи зазнавав харчовий продукт розморожування, враховуючи, що заморожування та подальше розморожування певних продуктів обмежує можливості їх подальшого використання і може впливати на їхню безпечність, смакові та фізичні властивості.

Законопроект передбачає відходження від вимоги обов'язкового надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не зазнавали переробки або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їх купівлю, або площа упаковки яких занадто мала, щоб умістити всю інформацію.

Порушення вимог законодавства шляхом надання неточної, недостовірної інформації про продукт, зміна оператором ринку інформації про продукт, що супроводжує його, передбачає накладення штрафу на юросіб у розмірі 15 мінімальних заробітних плат (МЗП), на фізосіб-підприємців - у розмірі 10 МЗП.

Пропозиція до реалізації або реалізація продуктів харчування чи кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для життя, здоров'я людини або тварини, передбачає накладення штрафу на юросіб у розмірі п'яти МЗП, на фізосіб - підприємців - у розмірі трьох МЗП.

Ненадання інформації споживачеві та введення в оману щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість, передбачає накладення штрафу на юросіб у розмірі 30 МЗП, на фізосіб-підприємців - у розмірі 20 МЗП.

 

З 1 січня 2019 року переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу «ГОСТ», втратили чинність в Україні

 

Мінекономрозвитку нагадує, що з 1 січня 2019 року переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу «ГОСТ», розроблених до 1992 року, втратили чинність в Україні. Необхідність припинення дії на території України радянських ГОСТів визначена Програмою діяльності Кабінету Міністрів України. Згідно з нею, у 2015 році ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції Національного органу стандартизації, були видані відповідні накази про скасування ГОСТів із втратою чинності протягом 2016-2018 років та з повною відмовою від них, починаючи з 1 січня 2019 року. Всього мали бути скасовані 12090 радянських ГОСТів Водночас, з метою зниження ризиків для бізнесу Мінекономрозвитку завчасно запропонувало усім заінтересованим сторонам надати свої пропозиції щодо скасування ГОСТів, які втратили актуальність. Крім того, Національний орган стандартизації постійно надавав роз‘яснення та консультації з питань, що виникають у зв’язку зі скасуванням ГОСТів. Протягом 2016-2018 років до Національного органу стандартизації надходили пропозиції щодо подовження термінів чинності деяких ГОСТів. В результаті консультацій, Національний орган стандартизації ухвалив низку наказів, згідно з якими 1173 радянські ГОСТи залишаються чинними станом на 1 січня 2019 року. Такі ГОСТи діятимуть до 1 січня 2022 року. Зокрема, це стандарти на заміну яких наразі проводиться або передбачається проведення розробки проектів відповідних національних стандартів; стандарти, посилання на які є в нормативно-правових актах; стандарти Єдиної системи конструкторської документації; стандарти розроблені свого часу на основі міжнародних стандартів, версії яких є актуальними в наш час.

 

 

В Україні почав діяти новий Порядок відбору продуктів і кормів для подальшої перевірки в лабораторіях

В Україні почав діяти новий Порядок відбору продуктів і кормів кормів для подальшої перевірки в лабораторіях. Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України затверджено ще 11 жовтня 2018 року № 490. Порядок відбору зразків і їх перевезення для цілей державного контролю розроблені відповідно до законів України. Він стосується відбору для лабораторного аналізу харчових продуктів, кормів, біологічних продуктів, сіна, соломи, побічних продуктів тваринного походження або будь-яких речовин (в тому числі з охорони навколишнього середовища), які пов’язані з виробництвом та / або обігом харчових продуктів, кормів, здоров’ям і благополуччям тварин. Перевірятися також будуть продукти і речовини, що вивозяться з митної території України і ті, що ввозяться на територію країни. Перевірка відбуватиметься в лабораторії відповідно з чинним законодавством про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження. Буде вилучатися мінімальна кількість продукту для аналізу. Важливо, що цей Порядок стосується, перш за все, державних ветеринарних інспекторів (державних інспекторів), Держпродспоживслужби та операторів ринку. Спеціальне маркування для перевірених продуктів також буде. Воно міститиме номер і дату акта відбору зразків, а також загальну вагу відібраних зразків й буде наклеєне на упаковці або тарі. Законодавство також визначило кількість продукції, яка необхідна для органолептичних та фізико-хімічних досліджень. Наприклад, масло вершкове, сир кисломолочний та інші кисло-молочні продукти мають відбиратися для дослідження у кількості не більше, ніж 100 г, молоко ж – 250 мл, вироби ковбасні – 50 г і т.д.

 

 

 

 

 

Виявлення в трупі свині ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС)

28.01.2019 року о 1100 год. до начальника Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини Яськова В.В. надійшло повідомлення у телефонному режимі від керівника з соціально-економічного розвитку мкр. Велика Корениха та Мала Корениха про виявлення трупа свині на сміттєзвалищі, який знаходиться 400 м від мкр. Велика Корениха.

О 1200 год. спеціалістами Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини та Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області здійснено виїзд на вказану місцевість для з’ясування обставин та відбору зразків патологічного матеріалу.

Після прибуття спеціалістами виявлено 1 труп свині вагою приблизно 150 кг. Власника тварини встановити не можливо.

Відібраний патологічний матеріал (селезінка, брижеві, підщелепні та заглоткові лімфовузли)  направлено до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів м. Дніпро.

Труп тварини знищено шляхом спалювання. Місце виявлення трупу свині продезінфіковано хлорним вапном.

Відповідно до звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро про результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу у 1 трупі свині виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

На підставі вище вказаного повідомляємо про запровадження карантину по африканській чумі свиней на відкритій території Заводського району м. Миколаєва, що знаходиться на відстані близько 400 м від мкр. Велика Корениха та 250 м з лівої сторони від дороги на мкр. Мала Корениха та про здійснення профілактичних заходів спрямованих на недопущення поширення хвороби.

 

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ – ОПЕРАТОРІВ РИНКУ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

З 10 лютого 2016 року набув чинності Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, введення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам».

Згідно зі статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

Державній реєстрації обов’язково підлягають: заклади громадського харчування, заклади роздрібної торгівлі, МАФи, об’єкти, що здійснюють діяльність, пов’язану із переміщенням, зберіганням та реалізацією харчових продуктів, та об’єкти, які здійснюють первинне виробництво харчових продуктів.

Виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», тягнуть за собою накладення штрафу:

-на юридичних осіб – у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат;

-на фізичних осіб – підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

Державна реєстрація потужностей проводиться у територіальних органах Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей на безоплатній основі.

На території Єланецького району реєстрація потужностей здійснюється шляхом подання відповідної заяви до Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, що знаходиться за адресою вул. 1-го Травня, 104. Телефон для довідок тел. 0515992222.

 

 

Виявлення антрахінону в зеленому чаї

 

Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 29.12.2018 № 602-111-16/20368 у зв’язку з виявленням антрахінону (anthraquinone) в зеленому чаї, що експортується із китайської Народної Республіки через Королівство Нідерланди (імпортер – Heushen & Schrouff, Oriental Foods Trading B.V.) до окремих держав – члени Європейського Союзу та до України.

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Антрахінон – жовта або сіра кристалічна речовина, розчиняється в нітробензолі. Застосовується як барвник, в медицині як речовина послаблюючої дії шлунково-кишкового тракту.

В разі виявлення вищезазначеної продукції просимо негайно повідомляти Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за тел. 0675151592, 0515992222.

 

 

ОБЕРЕЖНО! СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ!

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення. Стихійні місця торгівлі в нашому місті стали серйозною проблемою. Мало хто з мешканців замислюється над тим, яку небезпеку несуть стихійні ринки, мешканці міста не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків.

Нагадуємо, що незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного одягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). В більшості випадків торгівля проводиться з землі. Придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це небезпечно та шлях до інфекційних захворювань.

А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження Держпродспоживслужби , що купівля продуктів на стихійних ринках – великий ризик! Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тому продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.

В черговий раз звертаємося до мешканців м. Миколаєва із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!

Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції, що є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача.

Якщо у вас є сумніви в якості продукції, яку ви придбали в магазині, супермаркеті, на обладнаному ринку, та ви зафіксували порушення при продажі продовольчих товарів, вимагайте у продавця чек та звертайтеся з обґрунтованим зверненням в Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївський області для реагування та прийняття заходів до порушників чинного законодавства.

 

До уваги суб’єктів господарювання щодо здійснення державного нагляду в 2019 році

 

            Планові заходи державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання у 2019 році здійснюватимуться відповідно до наказу Держпродспоживслужби від 27.11.2018 № 965 «Про затвердження щорічного плану державного контролю Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини)», який розміщено на сайті Держпродспоживслужби (www.consumer.gov.ua) в розділі «Діяльність» підрозділ «Плани діяльності».

            Звертаємо увагу, на те що державний контроль здійснюється Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  та її територіальними органами.

Державний контроль в 2019 році є ризик-орієнтованим та здійснюватиметься з періодичністю, що є достатньою для досягнення цілей Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».            Заходи державного контролю в 2019 році будуть здійснюються без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження є необхідною умовою забезпечення ефективності державного контролю. Аудит постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу. Повідомлення будуть надсилатися рекомендованим поштовим відправленням за місцезнаходженням (місцем проживання) оператора ринку, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, та/або відправленням електронної пошти на відповідну адресу оператора ринку, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, або вручатись особисто під розписку керівнику чи представнику оператора ринку.

         Щорічний план державного контролю розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 р. № 896 «Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», встановлено процедуру визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю у формі інспектування та аудиту.

            Для отримання більш детальної інформації щодо процедури контролю звертайтеся до Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою смт. Єланець, вул. 1-го травня, 104 або за контактними телефонами: 0515992222, 0675151592.

 

 

Новий спалах африканської чуми свиней в Миколаївській області

 

Шановні жителі району, повідомляємо Вас про виникнення чергового спалаху африканської чуми свиней в Миколаївській області, а саме:

Відповідно до звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 24.11.2018р. № 002200 п.м./18, в патологічному матеріалі (шматочки селезінки, лімфатичні вузли) від поросяти віком 7 міс., у домогосподарстві гр. Куртій Н.М. с. Камя’яний міст, вул. Яремчука, 9, Первомайського району, Миколаївської області, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Тож нагадуємо, щоб убезпечити свої господарства від виникнення африканської чуми свиней необхідно безумовного дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- перед входом до сараю з тваринами встановити хоча б примітивний дезбарєр (наприклад з розрізаної каністри з розчином білизни);

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

            Власникам свиней наголошуємо на необхідності обов’язкової дезінфекції всіх транспортних засобів, які приїжджатимуть до їх господарств з Врадіївського району.

            Шановні власники тварин! В разі захворювання, загибелі вашої тварини або виявлення трупа свині на сміттєзвалищі вашого населеного пункту просимо вас звертатися до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Єланець, вул. 1-го травня, 104. або за контактними телефонами: 91581, 92222.

 

                                   Єланецьке міжрайонне управління Головного управління

                                   Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 

 

АЧС: чи можливо запобігти?

 

Поліщук Володимир Володимирович - координатор Web-проекту «Стоп АЧС» (www.asf.vet.ua), національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), ІТ/GIS фахівець, епізоотолог.

 

Володимир Володимирович - що, на Вашу думку здатне зупинити Африканську чуму свиней в Україні?

Обізнаність людей про суть проблеми, поінформованість суспільства про ступінь загрози, усвідомлення небезпеки власниками свиней і персоналом свиногосподарств, прозорі процедури зі сторони держави, належна мотивація свідомих і невідворотність покарання порушників.

Із ким на ферму приходить чума?

Африканська, як і класична чума свиней приходить в господарство із усвідомленням події власником. Оскільки загроза того що тварини, як і люди потенційно можуть захворіти є завжди та усвідомлення того що це можливо в «мене», як правило, чомусь запізнюється. На запитання власників, які із появою АЧС, для мене звучать досить часто - а, що «мені» тепер можна зробити? (запитання відсталого пасажира) звучить однозначна відповідь: «розслабтесь, все уже зроблять за Вас». В житті є процеси на які ми часто не здатні впливати і спалах Африканської чуми свиней – один із тих випадків. Власник може не допустити зараження своїх тварин. І, йому це під силу, на це він може впливати. Однак, коли тварини вже похворіли – тут він безсилий, оскільки усі подальші процедури, тобто сценарій майбутнього розвитку події чітко прописаний в чинній інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та узаконений (алгоритм поведінки всіх зацікавлених сторін, точніше тих осіб, що мають пряме відношення до даного прецеденту, а в деяких випадках навіть і не мають, як наприклад водії та пасажири автобуса, яким прийдеться об’їжджати небезпечну частину дороги) - і власник тут безсилий, як і ветеринарний лікар у відношенні АЧС – за відсутності будь-яких ліків сьогодні проти цієї «напасті». Вірус чуми самостійно не рухається, а отже і не здатен самостійно прийти на ферму. Його туди має хтось принести і здебільшого це людина. Так, наприклад - фактором переносу при грипі - є вологе повітря. При лептоспірозі – гризуни. Міксоматозі – комарі. Джерелом небезпеки при чумі, як і більшості інших заразних хвороб – є здебільшого хвора тварина і продукти її життєдіяльності (екскременти), або ж продукція отримана від зараженої чи хворої тварини. Механізм зараження теж, здебільшого традиційний – контакт здорової (сприйнятливої) тварини з хворою, як прямий (безпосередній – один станок, спільна годівниця, природне спаровування тощо) так і опосередкований, тобто через забруднені предмети навколишнього середовища – руки, одяг, взуття, предмети догляду (вила, лопата …), транспортні засоби, на яких перевозили хворих чи заражених свиней і навіть колеса, що проїхались через труп або рештки контамінованої чи хворої тварини або чоботи на які потрапила слина чи виділення хворої дикої свині коли ви прогулювались по узліссю. Ще один спосіб занесення – це корм. І, в першу чергу це має відношення до присадибного утримання свиней – помиї, які перед згодовуванням варто прокип’ятити та свіже зірвана в полі кукурудза, яку відразу ж згодовують свиням, оскільки існує ймовірність її забруднення виділеннями хворих диких свиней. Це варто пам’ятати також і власникам промислових свиногосподарств. Третій, найбільш критичний, на мою думку фактор – це недоїдки «зараженого сала» (воно нічим не відрізняється від не «зараженого») в кориті свині. Чи руки, що тримали це сало. Адже, якщо людина, що брала до рук таке сало, навіть витерши їх, візьметься за відро, клямку чи інші предмети догляду то і вони міститимуть заразу. Відсутність швидкого тесту на АЧС сьогодні – не дозволяє чітко розділити здорових і заражених свиней, а також однозначно відмежувати та не допустити на прилавок продукцію, що потенційно може призвести до зараження здорових свиней, враховуючи те, що жодної небезпеки для здоров’я людини вона не складає. То, хто ж має дбати аби вона не потрапила до корита, як не власник тварини здоров’ю й життю якої це може загрожувати? Адже, у більшості випадків, продукція отримана від хворої на АЧС тварини забитої у продромальний період (тварина заразилась але ознак хвороби ще не має) чи навіть блискавичного перебігу хвороби (2-3 доби – незначне підвищення температури тіла і спад до норми з наступним погіршенням стану), а саме в цій стадії – запідозривши «неладне і від гріха подалі», як показує досвід, іноді і забивають тварину, з метою часткової реалізації продукції на ринку. Свіжина – собі й сусідам, та трохи й продамо. Сало - частину в банку (міна вповільненої дії – бо вірус там не гине а консервується і здатен буде заражати свиней щойно потрапить в корито), м'ясо і субпродукти – сирими не споживають, тому вони проходять термічну обробку.

Жодних підтверджених (верифікація) даних щодо здатності зараження свиней синантропними (горобці, голуби) чи іншими (круки, ворони, сороки) птахами чи літаючими «небожителями» (ґедзі, мухи, комарі тощо) або ж членистоногими (воші, кліщі тощо) – не має. А, домисли щодо потенційної можливості чогось (фальсифікація) … достовірними фактами не підтверджені. Мета полеміки, теж зрозуміла – уникнення відповідальності.

Як захистити тварин від АЧС?

Слід пам’ятати, що відколи існують тварини існує й загроза їх захворювання. І, що хвороба – це уже наслідок порушення природнього балансу. Недбалість власника щодо утримання тварини, її годівлі, догляду чи охорони зумовлює і цю проблему. Виходячи з сьогоднішніх реалій - час усвідомити що ця «біда» уже надовго в Україні і розповзається по світу – на часі уже й Бельгія з Китаєм.

По-друге – особливістю, вірусу АЧС, що циркулює у східній Європі - є його здатність зумовити смерть майже усіх заражених тварин (висока патогенність), але низький ступінь заразності (низька контагіозність), тому й не має ознак швидкого поширення хвороби в стаді сприйнятливих тварин. Тобто, АЧС повільно поширюється в стаді і можуть пройти тижні, а то й місяці, до того, як інфікуються усі сприйнятливі тварини. Але, усі тварини, що заразились АЧС загинуть. Зазвичай першими ознаки захворювання проявляють 1-2 свині, і лише згодом, хвороба поширюється на усе стадо. А, «типові» клінічні ознаки спостерігаються уже тоді, коли заражена велика кількість тварин.

По-третє – відсутність ліків та вакцини, а також низький рівень свідомості суспільства, обізнаності, організованості, прозорості механізму контролю переміщення тварин та безкарність не залишають власнику свиней в Україні альтернативних варіантів захисту свого майна крім самозахисту, тобто підвищення рівня біобезпеки господарства.

Термін – біологічний захист (біозахист) – це комплекс управлінських заходів спрямованих на підтримання стану здоров'я тварин. І, в першу чергу, на недопущення її зараження. Всім зрозуміло, що біозахист – це додаткові накладні витрати, спеціальні обмеження, як у відношенні вільного пересування людей та транспорту, режимів функціонування підприємства чи домогосподарства, це дезбар’єри, спецодяг та взуття, предмети догляду тощо. Але, всім власникам тварин слід усвідомити, що захист тварини (її життя та здоров’я) – це не право власника, а його зобов’язання, тобто прямий обов’язок! І, як в відношенні великих промислових господарств, так і стосовно домогосподарств, в яких утримується кілька чи й одна свиня. Халатне ставлення до власних зобов’язань – це злочин перед іншими власниками тварин, оскільки у такому разі ви і їх наражаєте на небезпеку та змушуєте посилювати свій рівень безпеки та нести додаткові витрати. Тож, будьте свідомими приймаючи рішення про утримання тварин.

Як діяти власнику свиней в разі підозри АЧС?

Порада – звернутись до ветеринарного лікаря.

Як правило, підозра виникає коли тварина перестає поїдати корм і тривалий час лежить, іноді намагається заритися в підстилку або ж частіше підсвинки збиваються у гурт, намагаючись зігрітись. І, перше, що варто зробити власнику – це виміряти температуру тіла у підозрілої свині та запросити лікаря, навіть якщо температура в межах норми. Адже, інкубаційний період при АЧС короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму (і лише незначний відсоток - проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить). Клінічні ознаки хвороби з’являються тоді, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, ознаки спраги), збиваються в гурти, спостерігаються ознаки серцевої недостатності: синюшність (ціаноз) шкіри (вух, пахвин та очеревини) та значні крововиливи (геморагії на шкірі та у внутрішніх органах). Раптова загибель тварини (труп на вранішньому огляді) характерна ознака для надгострого (блискавичного) перебігу хвороби без видимих патологічних змін. Тому й потрібен фахівець в разі підозри.

Діагноз на АЧС, як і всі інші інфекційні хвороби встановлюється за результатами лабораторних досліджень. Однак, зважаючи на небезпеку розсіювання збудника відбір зразків для цих досліджень має робити кваліфікований, спеціально навчений персонал, який і доставляє біологічний чи патологічний матеріал спецавтотранспортом в уповноважену вірусологічну лабораторію. Та це вже функція державної ветеринарної служби.

То ж будьте пильними зібравшись купувати чи утримуючи свиней і пам’ятайте що їх здоров’я – це обов’язок власника тварини.

 

 

 

 

Про порядок отримання ветеринарних документів

Видача ветеринарних документів здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про ветеринарну медицину», порядку видачі ветеринарних документів затверджених постановою КМУ від 21.11.2013 № 857 та Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, затверджених наказом МАП та ПУ від 01.08.2014 № 288.

Для отримання ветеринарних документів заявнику необхідно звернутися до районної або міської державної лікарні ветеринарної медицини. Заява на отримання адміністративної послуги подається в письмовій, усній чи електронній формі.

Об’єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду супроводжуються такими ветеринарними документами:

- міжнародні ветеринарні сертифікати (для країн СНД – ветеринарні свідоцтва форми № 1, 2 та 3) – під час переміщення за межі України;

-  ветеринарні свідоцтва (форми № 1 та 2) – під час переміщення за межі території області (крім харчових продуктів тваринного та рослинного походження для споживання людиною);

-  ветеринарні довідки – під час переміщення в межах району (крім харчових продуктів тваринного та рослинного походження для споживання людиною).

Заявник повинен забезпечити створення можливості для безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

Ветеринарні документи видаються за умови дотримання встановлених вимог до перевезення відповідних вантажів.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа враховується епізоотична ситуація на відповідній території, потужності (на об’єкті) та ветеринарно-санітарний стан об’єкта.

Видача ветеринарного документа для переміщення об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду (крім переміщення живих тварин у межах України) проводиться на підставі експертних висновків державних лабораторій ветеринарної медицини.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення тварин перевіряється наявність необхідних ветеринарних обробок, умов карантинування тварин, наявність результатів відповідних досліджень (у разі переміщення у межах України) або експертних висновків (у разі експорту).

Перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги:

-  недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті)

-   неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду

-    відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Вартість послуги: 

-  18,09 гривні за видачу ветеринарного свідоцтва за формами № 1 та 2;

-   14,85 гривні за видачу міжнародного ветеринарного сертифіката, для країн СНД ветеринарного свідоцтва форми № 1, 2, 3;

-    14,46 гривні за видачу ветеринарної довідки – при переміщенні в межах району.

До відома власників домашніх тварин (котів, собак): змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2014 року за № 1202/25979, внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, зокрема в частині визначення єдиної форми бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки).

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн. 29 коп.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта невстановленого зразка установами, не уповноваженими на їх видачу, була підставою для численних запитів інших контролюючих служб, які призводять до проведення відповідних розслідувань.

Звертаємо увагу, що наразі право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

 

 

Новий спалах африканської чуми свиней

Шановні жителі району, повідомляємо Вас про виникнення нового спалаху африканської чуми свиней в Миколаївській області.

Відповідно до звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 06.11.2018р. № 002023 п.м./18, в патологічному матеріалі (шматочки селезінки, лімфатичні вузли) від свині віком 7 міс., у домогосподарстві гр.. Ревуцької А.О. с. Івано-Кепине Снігурівського району, миколаївської області, виявлено ДНК вірус африканської суми свиней.

 

Тож нагадуємо, щоб убезпечити свої господарства від виникнення африканської чуми свиней необхідно безумовного дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- перед входом до сараю з тваринами встановити хоча б примітивний дезбарєр (наприклад з розрізаної каністри з розчином білизни);

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

         Власникам свиней наголошуємо на необхідності обов’язкової дезінфекції всіх транспортних засобів, які приїжджатимуть до їх господарств з Врадіївського району.

         Шановні власники тварин! В разі захворювання, загибелі вашої тварини або виявлення трупа свині на сміттєзвалищі вашого населеного пункту просимо вас звертатися до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Єланець, вул. 1-го травня, 104. або за контактними телефонами: 91581, 92222.

 

                                   Єланецьке міжрайонне управління Головного управління

                                   Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 

 

Новий спалах африканської чуми свиней

Шановні жителі району, повідомляємо Вас про виникнення нового спалаху африканської чуми свиней в Миколаївській області, а саме:

23.10.2018 року о 10-00 годині власник тварини гр. Кухарик В.В.           (смт Первомайське, Вітовського району) повідомив про загибель свині віком 4 місяці ветеринарного лікаря Вітовської РДЛВМ Дубенка О.Г.

Спеціалістами Вітовської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено клінічне обстеження свиней. В господарстві утримувалось 9 голів свиней віком 4 місяці. Захворілих на момент проведення епізоотичного обстеження виявлено 3 голови та одна тварина загинула. Зі слів господаря проводилось щеплення усіх свиней вакциною проти бешихи свиней (Сардосан) 14.10.2018. Через три дні 18.10.2018 господарем проведено дегельмінтизацію усіх свиней Профівермектином внутрішньом’язево. Також 21.10.2018 власником проведено лікування свиней антибіотиком.

Громадянину Кухарику В.В. вручено розпорядження щодо утримання свиней в «закритому режимі», заборону вивезення та ввезення свиней, перегрупування та забою на м’ясо до встановлення діагнозу.

О 1700 годині 23.10.2018 року відібраний патматеріал від одного трупа свині  відправлено до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.        

 Матеріал досліджено в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби  м. Дніпро, 24.10.2018 р. Встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу № 001918 п.м./18).

Можливим джерелом та шляхом занесення вірусу АЧС може бути  недотримання «закритого режиму», завезення кормів з інших регіонів.

         На позачерговому засіданні ДНПК при Вітовській райдержадміністрації 24.10.2018 р. оголошено карантин на території домогосподарства гр. Кухарика В.В., за адресою вул. І.Мазепи, 32, смт Первомайське, Вітовського району. Визначено епізоотичним вогнищем територію домогосподарства гр. Кухарика В.В. вул. І.Мазепи, 32, смт Первомайське, Вітовського району. Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища. В зону захисту увійшли смт Первомайське, с. Засілля та с. Квітневе Вітовського району.

         Встановлено зону нагляду в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону нагляду увійшли села Вітовського району с. Білозірка, с. Червоне,             с. Новоселівка, с. Партизанське, с. Степове, та с. Кисилівка Снігурівського району Миколаївської області.

         В даному домогосподарстві утримувалось всього 9 голів свиней 4 місячного віку. 4 голови загинуло, 5 голів вилучено та піддано умертвінню. Трупи тварин знищено шляхом спалення. Проведено дезінфекцію. При в’їзді до домогосподарства встановлено дезбар'єр та дезкилимок.  Встановлені попереджувальні знаки з написом «Карантин». Визначено забійний пункт ФОП «Даміров» для проведення забою всіх клінічно здорових свиней із зони захисту. На даний час проводиться облік свиней в населених пунктах із зони захисту.

Тож нагадуємо, щоб убезпечити свої господарства від виникнення африканської чуми свиней необхідно безумовного дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- перед входом до сараю з тваринами встановити хоча б примітивний дезбарєр (наприклад з розрізаної каністри з розчином білизни);

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

         Власникам свиней наголошуємо на необхідності обов’язкової дезінфекції всіх транспортних засобів, які приїжджатимуть до їх господарств з Врадіївського району.

         Шановні власники тварин! В разі захворювання, загибелі вашої тварини або виявлення трупа свині на сміттєзвалищі вашого населеного пункту просимо вас звертатися до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Єланець, вул. 1-го травня, 104. або за контактними телефонами: 91581, 92222.

 

                                   Єланецьке міжрайонне управління Головного управління

                                   Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 

 

Щодо виникнення і профілактики

інфекційних захворювань тварин 

Шановні жителі Єланецького району, повідомляємо Вас, що в                     смт Березанка, Березанського району, Миколаївської області запроваджені карантинні обмеження щодо африканської чуми свиней, в зв’язку з одержанням позитивного результату дослідження Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро біоматеріалу на АЧС від трупу поросяти знайденого в балці біля селища. Тож щоб убезпечити свої господарства від виникнення АЧС необхідно безумовного дотримуватись вимог закритого режиму для свиногосподарства або замінити поголів’я свиней іншими видами тварин.  

Одним з методів профілактики виникнення АЧС є ідентифікація свиней. Згідно чинного законодавства поголів’я свиней у господарствах всіх форм власності має бути проідентифіковано до 60-денного віку. Повідомляємо, що з 01.10.2018р. змінена вартість ідентифікації та реєстрації тварин. З тарифами на проведення ідентифікації тварин можна ознайомитись на сайті Єланецької РДА. Ідентифікація свиней також є обов’язковою при продажі тварин на агропродовольчих ринках. Також перед оформленням ветеринарної довідки для продажу свиней на ринку, тварини підлягають проведенню клінічного огляду та щепленню проти класичної чуми свиней.

Враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу в Україні, Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу із застосуванням авіатранспорту. Передбачається, що під час кампанії буде оброблена площа 331771,33 км кв. за винятком територій, які підпадають під заборону польотів. При цьому буде застосовуватися Вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» у кількості 6635426 доз. Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом: обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць. Дата проведення вакцинації на території Єланецького району буде повідомлена додатково.

          Шановні власники тварин! В разі захворювання, загибелі вашої тварини або виявлення трупа свині на сміттєзвалищі вашого населеного пункту просимо вас звертатися до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Єланець, вул. 1-го травня, 104. або за контактними телефонами: 91581, 92222.

                       

                                  Єланецьке міжрайонне управління Головного управління

                                   Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 

 

Через випадок сибірки на Одещині можуть порушити кримінальне провадження

 Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області направило до Одеської облполіції подання щодо порушення кримінального провадження.

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Кримінальне провадження вимагають порушити відповідно до статті 251 Кримінального кодексу України – недотримання ветеринарних правил, що спричинило порушення епізоотії або інші тяжкі наслідки.

На даний час у селі Міняйлівка Саратського району введений карантин. Також загрозливою зоною щодо сибірки визнали території Петропавлівської, Фараонівської, Старосільської сільських рад.

Станом на вчора, 2 жовтня, Держпродспоживслужба провела дезінфекцію приміщення та подвір'я, де утримувалася хвора тварина. М'ясо та кістки забитої тварини вилучили разом з інвентарем, в якому вони зберігались та спалили. Проведена робота, щодо встановлення продуктів які ймовірно були контаміновані для їхнього подальшого знищення. Також фахівці провели додаткові щеплення сприятливих тварин проти сибірки, зокрема щеплено 204 голів великої рогатої худоби та тисяча овець, що належать жителям с. Міняйлівка. Окрім того, встановлено шість карантинних поліцейських постів.

В головному управлінні Держпродспоживслужби зазначили, що останній випадок сибірки в Саратському Одеської області був зафіксований в 1999 році в селі, що розташоване поруч села Міняйлівка. "Тобто ймовірним джерелом хвороби є спори сибірської виразки, які були в ґрунті. До відома: Спори сибірки мають здатність зберігатися в ґрунті біля 70 років", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вчора, 2 жовтня, стало відомо, що у селі Міняйлівка Саратського району п'ятеро місцевих жителів госпіталізували з попереднім діагнозом "сибірська виразка". Згодом в одного з постраждалих діагноз підтвердився, у решти - ні. Причиною захворювання стала хвора корова.

 

Через сибірку в Одеській області встановлено карантин на площі 90 га

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила, що захворювання людей в селі Миняйлівка, Саратського району, Одеської області могло відбутись через самостійний забій незареєстрованої тварини, що хворіла на сибірку. Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі. Відомо, що забій проводив мешканець села, тоді як ознаки захворювання на сибірку виявлено у декількох його односельчан.

«Останній випадок сибірки в Саратському Одеської області був зафіксований в 1999 році в селі, що розташоване поруч села Міняйлівка. Тобто ймовірним джерелом хвороби є спори сибірської виразки, які були в ґрунті. До відома: Спори сибірки мають здатність зберігатися в ґрунті біля 70 років», — зазначили у Держпродспоживслужбі.

За фактом підозри на сибірку розпорядженням державного інспектора ветеринарної медицини в Саратському районі від 29 вересня 2018 року було введенні тимчасові карантинні обмеження в с. Міняйлівка. Однак, вже 2 жовтня, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Саратській районній державній адміністрації прийняла додаткові заходи:

 • визначити неблагополучним пунктом щодо сибірки та встановити карантин в населеному пункті Міняйлівка з прилеглою територією пасовища загальною площею 90 га на території Міняйлівської сільської ради;
 • визнати загрозливою зоною щодо сибірки території Петропавлівської, Фараонівської, Старосільської сільських рад;
 • провести облік всього поголів’я, сприятливого до сибірки (ВРХ, ДРХ, коні, свині) в населених пунктах Міняйлівка, Петропавлівка, Фараонівка, Старосілля;
 • забезпечити проведення щеплень від сибірки ВРХ, ДРХ, коней свиней неблагополучного пункту в господарствах усіх форм власності;
 • забезпечити проведення щеплень сприятливих до сибірки ВРХ, ДРХ, коней загрозливої зони в господарствах усіх форм власності;
 • провести механічну очистку, дезінфекцію місця утримання та забою вимушено забитої тварини. Предмети догляду, що мали контакт з твариною спалити;
 • забезпечити спостереження за вакцинованими тваринами протягом 14 днів після щеплення;
 • встановити поліцейські пости в кількості шести при в’їздах/виїздах із с. Міняйлівка;
 • провести дезінфекцію пасовища, загальною площею 90 га, на якому проводився випас вимушено забитої тварини;
 • заборонити реалізацію сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження зі с. Міняйлівка;
 • заборонити збір та реалізацію молока на молокопереробні підприємства з с. Мінайлівка.

У ході першочергових заходів Держпродспоживслужба станом на 02.10.2018 здійснила:

 • дезінфекцію приміщення та подвір’я, де утримувалася хвора тварина;
 • вилучене м’ясо та кістки забитої тварини разом з інвентарем, в якому вони зберігались та були спалені;
 • проведено роботу, щодо встановлення продуктів які ймовірно були контаміновані для їх подальшого знищення;
 • про випадок проінформовано всі органи державної влади та місцевого самоврядування до сфери повноважень яких відносить дане питання;
 • організовано подвірний обхід з метою обліку поголів’я ВРХ, кіз, овець, свиней, коней та встановлення стану охоплення щепленнями проти сибірки;
 • проведено додаткові щеплення сприятливих тварин проти сибірки, зокрема щеплено 204 гол. ВРХ та 1000 овець, що належать жителям с. Міняйлівка;
 • встановлено 6 карантинних поліцейських постів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області повністю забезпечено вакцинами проти сибірки тварин та дезінфектантами для здійснення заходів із локалізації і ліквідації хвороби.

Направлено подання до головного управління Національної поліції в Одеській області щодо порушення кримінального провадження відповідно до статті 251 Кримінального кодексу України – недотримання ветеринарних правил, що спричинило порушення епізоотії або інші тяжкі наслідки.

Встановлено коло контактних осіб, за якими здійснюється спостереження.

 

 

 

 

 

Виявлення немолочного жиру у маслі солодковершковому

В черговий раз, державними інспекторами Новобузького міжрайонного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області при проведенні планових інспектувань потужностей з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 21.08.2018 року, партія 21. виробник «Поліська сироварня» ТОВ «Брусилівський маслозавод», смт. Брусилів, Житомирська область та масла солодковершкового селянського 72,8% жиру, дата виробництва 10.07.02018 року, партія 21, виробник   ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», смт. Чутове, Полтавська область, для дослідження на вміст немолочных жирів. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів» встановлено, в маслі солодковершковому селянському виробника ТОВ «Брусилівський маслозавод» 17,5% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, в маслі солодковершковому селянському виробника ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» 90% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, що свідчить про не відповідність масла вимогам ДСТУ 4399:2005.

Державними інспекторами Баштанського районного управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області, при проведенні планового інспектування одного із закладів громадського харчування, відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 21.08.2018 року, номер партії відповідає даті виробництва, виробник ПрАТ «Миколаївмолпром», адреса потужності вул. Пастера, 31/1, смт. Доманівка, Миколаївська область, для дослідження на вміст немолочних жирів. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів» встановлено, в маслі солодковершковому селянському виробника ПрАТ «Миколаївмолпром» 98% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, що свідчить про не відповідність масла вимогам ДСТУ 4399:2005.

По вищезазначеним фактам Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області направлено листи на адреси ТОВ «Брусилівський маслозавод» та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ» щодо необхідності проведення процедур відкликання масла та вжиття заходів, для усунення встановлених, лабораторними дослідженнями, невідповідностей, згідно вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Також, направлено відповідні листи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській та Полтавській областях про вжиття заходів, щодо здійснення державного контролю на потужностях відповідно ТОВ «Брусилівський маслозавод» та ТОВ «ГРАНД-МОЛПРОДУКТ», а також здійснення відповідних провадженнь у справах про порушення законодавства про харчові продукти.

Крім вищезазначеного, державними інспекторами Новобузького міжрайонного управління та Миколаївського міського управління виявлено факти реалізації, відповідно в смт. Казанка та м. Миколаєві, масла вершкового «Белорусское» 82,5 % жиру, на маркуванні якого взагалі відсутня будь яка інформація про виробника та потужності на яких виготовлено масло. При дослідженні зразків масла, проведеному ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено 96% масової частки немолочного жиру в жировій фазі, що свідчить про не відповідність масла вимогам ДСТУ 4399:2005.

Відсутність на маркуванні інформації про виробника та потужності на яких виготовлено масло, а також наявність в його складі великої кількості немолочних жирів свідчить про те, що масло є фальсифікатом.

Отже, шановні споживачі при виборі масла солодковершкового уникайте масла, виробники якого мають недоброчесний підхід до його виготовлення та нехтують Вашими правами.

Також, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються роздрібною торгівлею продуктами харчування, на неприпустимість реалізації вищезазначеного масла. В іншому випадку такі суб’єкти господарюваня автоматично стають співучасниками в поширенні фальсифікованого масла.

 

 

 

Виявлення в трупі свині ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС)

03.09.2018 року о 1430 год. у телефонному режимі від голови Радсадівської сільської ради (ОТГ) надійшло повідомлення про труп свині біля с. Стара Богданівка. О 1440 год. спеціалістами Миколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Новоодеського міжрайонного управління здійснено виїзд на вказану місцевість для з’ясування обставин та відбору зразків патологічного матеріалу.

03.09.2018 року о 1500 год. після прибуття виявлено 1 труп свині вагою приблизно 40 кг. Труп знаходився на пустирі між окраїною с. Стара Богданівка (150 м від окраїни села) та на початку СВТ «Виноградне», на відстані 100 м від дороги Т1507. Супутникові координати місця 46,8494188 та 31,9090105. Власника тварини встановити не можливо.

При патологічному розтині свині встановлені ознаки притаманні при виявленні африканської чуми свиней.

О 1500 год. 03.09.2018 року відібраний патологічний матеріал – трубчасту кістку і направлено до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро.

Трупи тварин знищені шляхом спалювання. Місце виявлення трупів свиней продезінфіковано хлорним вапном.

Відповідно до звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро про результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу у 1 трупі поросяти виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней

 

Зберігання олійних культур

Сухе і зріле насіння під час зберігання за низьких температур пере­буває у стані спокою, а за підвищення вологості і температури у ньому розпочинаються процеси інтенсивної життєдіяльності. У зв’язку з цим зберігання олійних культур є складнішим порівняно із зберіганням зерна злакових. Жир, що міститься у олійних, не в змозі зв’язувати й утримувати вологу так само, як це відбувається у білків та крохмалю. Крім того, на збереження насіння олійних культур значно впливає ступінь його очищення, зокрема надмірна кількість у зерновій масі пошкоджених і лущених зернят. Бите й лущене насіння швидко пліснявіє, псується їхній зародок, а жир швидко гіркне, оскільки в такі зернини через пошкоджену плодову оболонку потрапляє велика кількість повітря. Особливо швидко псується травмоване насіння високоолійних сортів соняшнику.

Під час збирання вологість смітної домішки олійних культур удвічі більша за вологість основної маси, на ній міститься багато мікрофлори, тому навіть короткочасне зберігання насіння можна закладати лише за певного режиму охолодження.

Самозігрівання насіння олійних культур із підвищеною вологістю відбувається швидкими темпами. Це пояснюється тим, що процес дихання відбувається переважно завдяки жирам, які за окислення виділяють більше тепла, ніж вуглеводи. Самозігрівання різко знижує якість як товарного зерна, так і насіння, призначеного для посіву. Відтак основну увагу під час підготовки олійних до зберігання слід приділяти доведенню його до оптимальної вологості.

Зберігання насіння соняшнику

Насіння соняшнику добре зберігається лише за вологості 5 – 6% та температури не вище 10°С. За вологості 8% і температури 20°С його можна зберігати лише 1,5 місяці, за 10°С – 4,5, а за 1°С – понад 6 місяців.

Особливість зберігання насіння соняшнику зумовлена тим, що нерівномірна за вологістю маса, яка надходить від комбайнів, внаслідок високої інтенсивності дихання швидко самозігрівається. Якщо за температури зернової маси соняшнику до 20 – 25°С колір, запах та сипкість насіння не змінюються, то з її зростанням, внаслідок інтенсивного дихання й активного розвитку мікрофлори, насіння поступово втрачає блиск, покривається пліснявою, гіркне і таким чином стає дефектним. А коли температура підвищується до 55°С і навіть вище, у результаті активізації термофільних бактерій та внаслідок процесів, що розвиваються, дефектність насіння становить 100%.

Насіння соняшнику добре зберігається у регульованому газовому середовищі за умови, що кисню буде близько 1%, вуглекислого газу – приблизно 1,5 – 2%, а решта – азот. Гідролітичні процеси при цьому не припиняються, але інтенсивність їх нижча, і завдяки таким умовам насіння вологістю 8% та температурою 5 – 10°С може без псування зберігатись протягом 4 місяців.

Зберігання ріпаку

Для того, аби якісно зберігати насіннєвий матеріал ріпаку, необхідно, перш за все, подбати про технічне обладнання сховищ та дотримуватися відповідних умов і режимів зберігання. Для нього радше  виділити окремі складські приміщення або елеватори. Це дає змогу ефективно із мінімальними втратами зберігати врожай, забезпечуючи його чистоту та високу якість насіння.

Насіння ріпаку вважають сухим, якщо його вологість не перевищує 8%. З метою забезпечення більш надійного зберігання на практиці його вологість намагаються знизити до 7%. Слід звернути увагу на те, щоб насіння не мало пошкоджень та ознак механічного травмування.

При зберіганні ріпаку важливо провітрювати місце зберігання та контролювати температуру зернової маси. Під час зберігання навіть ідеально сухого насіння важливо, аби його температура була нижчою за 5°С. За таких умов зерно ріпаку може зберігатися без псування два-три роки. Для цього потрібно постійно контролювати умови зберігання насіння, передусім його температуру та вологість. Річ у тім, що внаслідок дихання зерна у верхніх його шарах конденсується волога, підвищується температура і таким чином з’являються місця самозігрівання. Якщо має місце таке явище, то верхній шар варто піддати активному вентилюванню або хоча б перемішати.

Зберігання врожаю сої

Високий вміст жиру у насінні сої та його схильність до механічного пошкодження створюють дуже великі труднощі під час зберігання. Головна умова при цьому – оптимальні вологість зерна і температура в сховищі та відносна вологість повітря.

Зерно сої характеризується великою гігроскопічністю, тобто здатністю дуже швидко й у значній кількості поглинати вологу з навколишнього середовища, зберігати його можна лише за вологості, яка не перевищує 10 – 12%. Таким чином під час зберігання сої слід враховувати фактичний рівень вологості, а не лише вихідну вологість. На зберігання зерна сої значною мірою впливає хімічний склад, який характеризує її як вразливу культуру під час транспортування і зберігання.

Велика кількість білка в сої створює сприятливі умови для розвитку пліснявих грибів. Особливо це стосується пошкодженого насіння, адже ціле чудово захищене міцними оболонками. Домішка подрібнених і розщеплених насінин значною мірою впливає на стан зберігання сої. Отже із вирощеного врожаю сої, яке надходить на зберігання, бажано видалити биті та пошкодженінасінини. Переміщувати насіння сої потрібно обережно, аби не пошкодити його оболонки.

За вологості 12 – 13% зберігати насіння сої можна до 1 року. Якщо тривалість зберігання слід збільшити, то її вологість має перебувати у межах 11%. У разі тривалого зберігання за відносної вологості навколишнього повітря 60% та температурі 21°С рівень рівноважної вологості має бути 10,8%.

Оптимальний рівень вологості насипу сої під час зберігання в осінньо-зимовий період перебуває у межах 14%. У разі, коли температура зберігання сої знижується до 4°С, допустимий строк зберігання збільшується до 90 днів, а за підвищення до 15°С він становить не більше одного місяця.

 

Увага! Підвищення тарифів на послуги з ідентифікації та реєстрації тварин

Звертаємо Вашу увагу, що з 01 жовтня 2018 року відбудеться підвищення тарифів на роботи і послуги з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин — великої рогатої худоби, коней, свиней, овець, кіз.

Діючі на сьогоднішній день тарифи не підвищувались з 2014 року.

Розмір тарифів буде збільшено через зростання вартості матеріалів, які використовуються під час надання послуг, у тому числі на закупівлю засобів для ідентифікації тварин, засобів для їх кріплення, бланків реєстраційних та ідентифікаційних документів на тварин, а також необхідності підтримки та вдосконалення  Єдиного державного реєстру тварин.

Розрахунок тарифів здійснено в межах законодавчо встановленого механізму, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 392 «Про встановлення режиму цінового регулювання вартості послуг з ідентифікації та реєстрації тварин».

З новими тарифами Ви можете ознайомитися за посиланням https://www.agro-id.gov.ua/tarifz01102018/

Шановний власнику тварин!

При виникненні запитань просимо Вас звертатися до відокремлених структурних підрозділів Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», а саме до Миколаївської філії «ДП АІРТ» (0512)47-94-98, 54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16.

 

 

В Миколаївській області триває посівна кампанія озимих зернових культур під врожай 2019 року

У сучасному сільському господарстві високоякісний насіннєвий матеріал набув особливої ваги і значне місце в становленні майбутніх врожаїв  належить  – якісному насінню як вітчизняної так і зарубіжної селекції. Саме якісний насіннєвий матеріал дає змогу без додаткових енергетичних затрат забезпечити належний ріст рослин, знизити негативний вплив бур’янів, хвороб, шкідників. Забезпеченнягарантованоїякостінасіння на всіх етапах його руху до споживачів основане на реалізації Закону України «Про насіння та садівний матеріал» та нормативно – правових актів в цій сфері.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва  управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що відповідно до статті 15 Закону України «Про насіння та садівний матеріал»насіння та садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Сертифікації підлягає насіння і садивний матеріал сортів, занесених до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні на 2018 рік.

Наряду з сортовим насінням можливий обіг «сірого» або невизнаного насіння. Звичайно, «невизнане» насіння має дещо нижчу ціну, але воно не забезпечене відповідними супровідними документами, тому використання такого насіння заборонено чинним законодавством України. Так використавши таке насіння для посіву не можливо гарантувати отримання «дружніх» та своєчасних сходів, високих врожаїв та високоякісного зерна.

 

Чергові випадки виявлення немолочного жиру у маслі солодковершковому

На території Миколаївської області знову виявлено зразки масла вершкового з вмістом немолочних жирів. Так, інспекторами Снігурівського міжрайонного управління Головного управлінням при проведенні планового інспектування потужності з роздрібної торгівлі продуктами харчування в с. Лепетиха Березнегуватського району здійснено плановий відбір зразків масла солодковершкового «Селянське» 73,0% жиру, виробник   ТОВ «Барський молокозавод» с. Бар, Барський район Вінницька область, дата виробництва 20.08.2018, партія 20. За результатами досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено не відповідність зразка, вищезазначеного масла,   вимогам ДСТУ 4399:2005 по масовій частці немолочного жиру в жировій фазі масла 64,2% (протокол випробування від 11.09.2018р. №1003/х). Також відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 02.08.2018 року, номер партії 07, виробник   ТОВ «Богодухівський молзавод», м. Богодухів, Харківська обл. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено наявність масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла 38,8 % (протокол випробування від 11.09.2018 №1002/Х).

Під час проведення планового інспектування закладу громадського харчування дошкільного навчального ясла-сад «Малятко» с. Лепетиха Березнегуватського району відібрано зразки масла солодковершкового «Попільнянське» 72,7% жиру вагового, дата виробництва 28.12.2017 року,   виробник   ТОВ «Андрушівський маслосирзавод», м. Андрушівка Житомирська обл. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено наявність масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла 42,0% (протокол випробування від 11.09.2018 № 1004/Х).

Наразі операторами ринку, в обігу яких знаходилося вищезазначене масло, прийнято рішення та вилучено масло з обігу. Вживаються заходи щодо відкликання вищезазначеного масла їх виробниками.

По вищезазначеним фактам Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області направлено листи на адреси ТОВ «Барський молокозавод», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» щодо необхідності проведення процедур відкликання масла та вжиття заходів, для усунення встановлених, лабораторними дослідженнями, невідповідностей, згідно вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Також, направлено відповідний листи Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській, Харківській та Вінницькій областях про вжиття заходів, щодо здійснення державного контролю на потужностях відповідно ТОВ «Барський молокозавод», ТОВ «Богодухівський молзавод» та ТОВ «Андрушівський маслосирзавод», а також здійснення відповідних провадженнь у справах про порушення законодавства про харчові продукти.

В зв’язку з тим, що на території області почастішали випадки реалізації неякісного та фальсифікованого масла вершкового Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до покупців та споживачів молочної продукції, зокрема масла вершкового, з проханням:

- Не купуйте масло на стихійних ринках;

- Завжди уважно читайте склад продукції;

- Низька ціна – завжди привід засумніватися у справжності продукту;

- При наявності невідповідностей в маркуванні, наявності фальсифікованого продукту інформуйте районні (міські) управління Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Реалізаторам, торговим агентам необхідно звернути увагу на реалізацію масла солодковершкового селянського, яке повинно супроводжуватися товарно-транспотрними накладними, маркування відповідати встановленим вимогам.

 

Про невідповідність Державним санітарним правилам і нормам

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє Вас, що 13.09.2018 р. під час планового  інспектування дотримання вимог законодавства про харчові продукти, державними інспекторами було проведено відбір проб для проведення випробувань на відповідність вимогам нормативних документів на підприємстві ТОВ «Во Вкусе», яке розташоване за адресою – вул. 1 Слобідська, 62А/1, м. Миколаїв Миколаївська область.

Згідно наданих експертних висновків Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби – печення з м’ясом експертний висновок № 001725п/18, від 19.09.2018р., зелений борщ експертний висновок № 001724п/18 від 19.09.2018р. не відповідають Державним санітарним правилам і нормам «Мікробіологічні нормативи та методи контролю продукції громадського харчування» (ДСП 4.4.5.078-2001) за мікробіологічними показниками (БГКП (коліформи) в 1г)

 

Спалах африканської чуми свиней

Шановні жителі району, повідомляємо Вас, що 26.08.2018р. в с. Покровське Врадіївського району Миколаївської області у домогосподарстві громадянина Є., в якому утримувалося 26 гол. свиней, відбувся падіж 2 голів свиней. Після проведення лабораторних досліджень 28.08.2017р. було встановлено діагноз - африканська чума свиней (далі АЧС) та запроваджено карантинні обмеження по АЧС. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Тож щоб убезпечити свої господарства від виникнення африканської чуми свиней необхідно безумовного дотримуватись наступних правил:

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- перед входом до сараю з тваринами встановити хоча б примітивний дезбарєр (наприклад з розрізаної каністри з розчином білизни);

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

Власникам свиней наголошуємо на необхідності обов’язкової дезінфекції всіх транспортних засобів, які приїжджатимуть до їх господарств з Врадіївського району.

Шановні власники тварин! В разі захворювання, загибелі вашої тварини або виявлення трупа свині на сміттєзвалищі вашого населеного пункту просимо вас звертатися до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Єланець, вул. 1-го травня, 104. або за контактними телефонами: 91581, 92222.

 

                                   Єланецьке міжрайонне управління Головного управління

                                   Держпродспоживслужби в Миколаївській області

 

 

Оператори ринку, які зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл 

Єланецьке міжрайонне управління Держпродспоживслужби повідомляє, що набув чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

З метою недопущення виникнення масового отруєння людей через виготовлення, реалізацію продукції тваринного походження виготовленої на потужності, яка не має експлуатаційного дозволу та не знаходиться під державним контролем (наглядом) Держпродспоживслужби та у зв’язку з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження на потужності відповідно до ст. 23 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» операторам ринку необхідно отримати експлуатаційний дозвіл, що провадить діяльність пов’язану з виробництвом та/або зберіганням продуктів тваринного походження.

Крім цього повідомляємо, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням передбачено кримінальна відповідальність (ст.325 ККУ).

Також за роботу без експлуатаційного дозволу операторам ринку передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.1 п.3 ст.64 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» тягне за собою накладення штрафу:

- на юридичних осіб - у розмірі від  тридцяти до тридцяти восьми  мінімальних заробітних плат;

- на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат. 

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу.

Для отримання більш детальної інформації Ви можете звернутись до Єланецького міжрайонного управління Держпродспоживслужби за адресою: вул..1-го Травня, буд. 104, смт. Єланець, тел.. 9-22-22; 067-515-15-92.

 

 

Порядок проведення державної реєстрації потужностей

 Управління Держпродспоживслужби в Єланецькому районі повідомляє, що згідно з ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

- суб’єкти господарювання які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10°C, залишаючись придатними для споживання людиною;

-    заклади громадського харчування;

- потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

     -    заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами;

-         суб’єкти, діяльність яких пов’язана з виробництва та/або обігу  харчових продуктів будь-які стадії, у тому числі виробництво, зберігання, транспортування, реалізація або постачання харчових продуктів кінцевому споживачу;

-         виробництво – діяльність,  пов’язана з виробництвом об’єктів санітарних заходів, у тому числі всі стадії технологічного процесу, а саме первинне виробництво, підготовка, змішування та пов’язані з цим процедури, обробки, наповнення, пакування, переробка, відновлення та інші зміни стану об’єкта;

-         первинне виробництво – виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин.  

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР за виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих  потужностях тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від 33350 грн. до 43500 грн., на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від 11600 грн. до 21750 грн. Розмір штрафу зазначений згідно з мінімальною заробітною платою станом на 01.05.2016.

Порядок реєстрації здійснюється згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам».

З питань реєстрації Вам необхідно звернутися до Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою вул. 1-го Травня, 104, смт. Єланець, тел. 9-22-22.

 

Стихійна торгівля - потенційна небезпека

З початком літа стихійна торгівля у невстановлених місцях стає серйозною проблемою. Громадяни, купуючи продукти харчування, не можуть бути впевнені у їхній якості. Особливо це стосується м'ясної, кисло-молочної продукції, риби. Надаючи перевагу продуктам харчування, які реалізуються із землі, не замислюються про їх якість, про хвороби тварин, від яких ця продукція, в яких умовах виготовлені, де зберігались і в яких "клунках" вони транспортувались. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Ігнорують вони і повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, вважаючи, що з ними цього не трапиться. Людина отруївшись такими продуктами харчування, не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення. Торгівля такими продуктами проводиться з грубими порушеннями вимог діючого санітарного законодавства, а саме: відсутні умови щодо зберігання та реалізації продукції, працюючі не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, відсутні умови для дотримання особистої гігієни, відсутні документи, які свідчать про безпеку та якість продуктів. Стихійна торгівля несе потенційну небезпеку для споживача – отруєння, кишкові хвороби, а то й навіть смерть. Продукти, які безконтрольно реалізують несумлінні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Крім того, необхідно не забувати про ще одну проблему, яку несе в собі стихійна торгівля – це небезпека розповсюдження ботулізму, який останнім часом реєструється в нашій країні. Щоб убезпечити від інфекції ботулізму себе і своїх близьких необхідно звертати увагу на те, що і де Ви купуєте.

Торгівля з рук у невстановлених місцях - це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тому продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців. Рейди з виявлення та припинення несанкціонованої торгівлі у невстановлених місцях триватимуть й надалі, допоки продавці не стануть усвідомлювати того, що порушують закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців. Але найбільш дієвим заходом була б повна відмова мешканців міста від купівлі продуктів харчування у місцях стихійної торгівлі.

Тому звертаємося до всіх мешканців Єланецького району із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів. Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах.

 

 

Повідомлення RASFF щодо зараження бактерією Listeria monoccytogenes заморожених овочів

Відповідно до повідомлення Системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах RASFF від 12 липня 2018 року №2018.1977, у зв’язку із можливістю зараження бактерією Listeria monoccytogenes заморожених овочів, компанією «Greenyard Frozen Poland Sp z.o.o» (Польща) розпочато процедуру відкликання.

Крім того, повідомляємо, що ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» розпочато процедуру відкликання харчових продуктів виробництва «Greenyard Frozen Hungary Kft» (Угорщина).

Згідно ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив на здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

 

 

Обережно – фальсифікація молокопродуктів!

Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує про наступне.

Громадською організацією «Громадський контроль захисту прав споживачів» проведено моніторинг якості молокопродуктів, які реалізуються на споживчому ринку країни шляхом проведення контрольних закупок продукції в магазинах, супермаркетах, ринках, ярмарках тощо з послідуючим проведенням незалежної експертизи цієї продукції в акредитованих лабораторіях на показники якості та безпеки.

За результатами досліджень виявлені немолочні жири в молоко продукції наступних виробників:

· ТОВ «Титан», Одеська облать, м. Кілія, ТМ «Кілія»;

· ТОВ «Старокозацький сир», Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Старокозаче, ТМ «Старокозацький сир»;

· ТОВ «Кременецьке молоко», Тернопільська обл., Кременецький район, с. Білокриниця;

· ТОВ «Інтер-мол», м. Дніпро, ТМ «Томаківка»;

· ТзОВ «Радилів молоко», Рівненська область, Радивільський район, с. Крупець;

· ТОВ «Промінь Фуд», Київська область, м. Борспіль, ТМ Промінь Фуд»;

· ПрАТ «Миколаївмолпром», Миколаївська область, смт. Доманівка;

· ПАТ «Баштанський сирзарвод» Миколаївська область, м. Баштанка, ТМ «Славія»;

· ДП «Коропський сирзавод» Чернігівська область, смт. Короп;

· ТОВ «Гайсинський молокозавод», Вінницька область, м. Гайсин;

· ТОВ «Андрушівський маслосирзавод», Житомирська область, м. Андрушівка;

· ТОВ «Чернігівська маслосирбаза», Чернігівська область, м. Чернігів.

Крім того, згідно інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби 18.07.2018, проведено розслідування фактів, оприлюднених в ЗМІ, щодо діяльності молокопереробних цехів у Полтавській та Івано-Франківській областях та виробництва ними масла солодковершкового. Згідно результатів перевірки було підтверджено, що на даний час потужності ТОВ «Техмолпром», ТОВ Гарячсир», ТОВ «Лозинський молочний завод», ТОВ «Полтавамолпрод», ке знаходиться у с. Шишаки Полтавської області, а також ПВП «Молокозавод-Карпати» за адресою: Родяжів Івано-Франківської області, не здійснюють виробничої діяльності.

Крім того, виробник нібито білоруського масла, маркування якого зазначає адресу смт. Житянка Івано-Франківської області, взагалі відсутній в реєстрі операторів ринку.

Відповідно, масло солодковершкове, яке реалізовується зараз в торгівельній мережі на території України під маркою зазначених підприємств, фальсифіковане і відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є небезпечним продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання.

Непридатні до споживання та неправильно марковані харчові продукти підлягають вилученню з обігу та відкликанню. Неправильно марковані та незареєстровані харчові продукти, що вилучені з обігу, можуть бути повернуті в обіг за умови забезпечення виправлення маркування або проведення державної реєстрації в порядку, встановленому законодавством про харчові продукти.

 

НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!!

На території Миколаївської області розпочато місячник боротьби з амброзією полинолистою – в рамках зазначеного заходу з 20.06.2018 року по 20.07.2018 рекомендовано започаткувати у всіх підвідомчих організаціях санітарні дні один раз на тиждень.

Окремо управління фітосанітарної безпеки повідомляє, що за системою раннього попередження про виявлення карантинних організмів, на території Миколаївської області відкрито з 01.06.2018 року «гаряча лінія» за телефоном: (0512) 58-25-63!

 

УВАГА!!! Сальмонельоз

В Миколаївської області продовжують реєструватися групові випадки гострих кишкових інфекцій.

В червні 2018 року зареєстрований спалах сальмонельозу серед жителів смт. Врадіївка.

Сальмонельоз – важке інфекційне захворювання. Збудники сальмонельозу належать до роду Salmonella, родини Епterobactеrіасае. Морфологічно – це палички із заокругленими кінцями, рухливі, грамнегативні, не утворюють спор та капсул. Добре ростуть на звичайних живильних середовищах. За руйнування бактерій виділяються ендотоксин, ентеротоксин, цитотоксин. Сальмонели відносно стійкі до факторів зовнішнього середовища.

Основним джерелом інфекції є сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, качки, гуси, кури), гризуни, а також людина. Джерелом збудників інфекції можуть бути також хворі люди або бактеріоносії. Механізм передачі інфекції – фекально-оральний. Основний шлях передачі – харчовий. Значну роль у розповсюдженні сальмонельозів відіграє м’ясо, птиця, яйця, риба та інші продукти тваринного походження. Інфікування продуктів харчування відбувається при дотику сирих та готових продуктів, при їх неправильному зберіганні та транспортуванні, при використанні спільного кухонного приладдя для приготування півфабрикатів та варених виробів. Через 4-6 годин після зараження підвищується температура тіла до 38-40°С, з’являється біль в животі, блювота, пронос. Якщо хворому не надати своєчасної медичної допомоги, все може закінчитись трагічно.

Сальмонельоз – хвороба небезпечна Щоб запобігти захворюванню на сальмонельоз, необхідно виконувати такі правила:

• м’ясо і птицю добре проварювати або прожарювати невеликими шматками;

• качині і гусячі яйця не використовувати в їжу в жодному випадку;

• страви, до яких додають молоко або яєчний жовток, необхідно додатково проварити;

• суворо дотримуватись технології приготування м’ясних та кондитерських виробів;

• для сирих продуктів використовувати окремий посуд та приладдя;

• продукти, які швидко псуються (варені ковбаси, м’ясні салати, холодці, молочні продукти, вироби з кремом тощо), зберігати в холодильнику;

• кухонне приладдя, дошки, після вживання обдавати окропом;

• дотримуватись на кухні взірцевої чистоти, своєчасно прибирати сміття, харчові відходи, не допускати появи мух, тарганів і гризунів.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Нелікований сальмонельоз може спричинити важкі ускладнення, при перших ознаках захворювання звертайтесь до лікаря!

Не займайтесь самолікуванням!!!

 

 

Рекомендації населенню щодо заходів профілактики інфекційних захворювань під час повені

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Дотримання простих правил гігієни сприятиме захисту від них.

ВОДА

Перш за все, звертайтеся до органів місцевої влади з проханням забезпечити вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусного гепатиту і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки добре прокип’ячену воду.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати варто лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов’язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

З приходом весни підвищився ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.

Перед їдою ретельно мийте руки з милом, також їх можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

ҐРУНТ

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілок, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20 - 25 см;

- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекуючим засобом, призначеним для цього;

- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;

- провести дератизацію у місцях можливого скупчення гризунів;

- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спецзакладам.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку симптомів інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, діарея, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипання на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Пам’ятайте, що у цей тяжкий для вас час зберегти здоров’я вам і вашим рідним допоможе дотримання дуже простих правил гігієни!

 

 

Тимчасово в обігу одночасно перебуватимуть паспорти встановленого і не встановленого зразків

 

Доводимо до відома фізичних осіб, власників тварин, що до моменту повного забезпечення державних установ ВСП встановленого зразка в обігу одночасно перебуватимуть обидва паспорти – встановленого і не встановленого зразків.

При видачі ветеринарних документів (довідок, свідоцтв, сертифікатів) на переміщення домашніх тварин будуть враховуватись дані ветеринарно-санітарних обробок тварин, відповідних досліджень, щеплень та/або експертних висновків наданих заявником, у тому числі зазначених у не встановленій формі ветеринарно-санітарного паспорта, за умови, що строк їх дії на момент звернення фізичної особи до уповноваженої установи не вичерпаний.

Не переносяться дані ветеринарно-санітарного паспорта не встановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин до ВСП встановленого зразка, проте враховуються при видачі ветеринарних документів.

Наповнення ВСП встановленого зразка новими відомостями про ветеринарні обробки тварин, лабораторні дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу тощо здійснюється після закінчення строків обробок та досліджень зазначених в ветеринарно-санітарному паспорті не встановленого зразка.

ВСП встановленого зразка є адміністративною послугою, розмір плати якої визначено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 641 «Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління, і розміру плати за їх надання».

 

Пам’ятка для керівників, педагогічного та медичного персоналу загальноосвітніх навчально-виховних закладів

 

Головною метою діяльності закладів щодо організації літнього відпочинку дітей шкільного віку є створення умов для їх фізичного оздоровлення, підвищення рівня соціально – психологічної адаптації та реабілітації школярів.

Пришкільні відпочинкові табори створюються на базі загально – освітніх навчальних закладів.

Основними оздоровчими факторами в таборах є: максимальне перебування на відкритому повітрі, рухова активність, раціональне харчування, чергування різних видів діяльності, загартовуючих процедур.

Для початку роботи таборів з денним перебуванням дітей (пришкільних) необхідно:

·   Виділити шкільні приміщення, в яких буде розміщений пришкільний табір, а саме: ігрові, спальні кімнати, спортивна зала, сан.вузли з необхідною кількістю санітарно – технічного обладнання, рекреації, шкільний харчоблок, медичний кабінет, музична кімнати, обладнаний спорт. майданчик.

·   Звернутися з заявою до територіальної установи Держпродспоживслужби щодо проведення консультативної перевірки з наданням пропозицій та визначенням готовності пришкільного табору до роботи; за підсумками перевірки затвердити:

- режим роботи закладу, з урахуванням прийомів їжі та денного сну дітей;

- перспективне меню харчування дітей, маршрути та графіки завезення харчових продуктів та сировини.

·   Провести поточні ремонти та генеральні прибирання приміщень, якими будуть користуватися діти; забезпечити справність санітарно – технічного обладнання, внутрішньої та зовнішньої мереж систем водопостачання та каналізації; забезпечити табір достатньою кількістю миючих та дезінфікуючих засобів при наявності методичних вказівок щодо використання, посвідчення якості, свідоцтва про державну реєстрацію, промаркованого прибирального інвентарю.

·   Забезпечити заклад проточною питною водою гарантованої якості в достатній кількості, гарячою проточною водою.

·   Забезпечити харчоблок необхідним полагодженим технологічним, холодильним обладнанням, достатньою кількістю кухонного, столового посуду, виробничого інвентарю.

·   Заключити Договір та забезпечити проведення дератизації, дезінфекції, дезінсекції приміщень.

·   Заключити Договір на вивезення сміття та видалення рідких нечистот.

·   Затвердити списки працівників із зазначенням посад. Оформити санітарні книжки про проходження проф. медогляду.

·   Укомплектувати штат медичних працівників, кухонних працівників.

·   Забезпечити проведення лабораторних досліджень питної води з розвідної мережі водопостачання, ємностей для зберігання води, джерел водопостачання; розпочинати роботу табору тільки після отримання стандартних результатів досліджень.

·   Не допускати проведення ремонтних робіт в приміщеннях школи на період роботи пришкільного табору.

Санітарно – гігієнічне забезпечення таборів

Табори можуть бути започатковані під час літніх канікул протягом 5 – 26 днів і комплектуватися по групах згідно віку дітей: 7 – 9 років – (не більше 25 чоловік); та 10 – 14 років – (не більше 30 чоловік).

Для організації оздоровлення дітей шкільного віку в навчальному закладі повинно бути виділено окремий блок приміщень, який має забезпечити умови для ігор, фізкультурно – оздоровчих заходів, денного сну та створені умови для миття ніг молодших школярів перед денним сном.

В спальних кімнатах можуть бути використані розкладні ліжка при наявності матраців. Під час їх розташування повинні бути дотримані певні розриви: між довгими сторонами ліжок – 50 см; між головами – 20 см; між рядами ліжок – 100 см; між ліжком і зовнішньою стіною – 60 см. Постільна білизна може бути принесена батьками, але обов’язково повинна мінятися кожні 7 днів. Діти повинні бути забезпечені індивідуальними рушниками окремо для рук та обличчя, туалетним папером, милом.

Кожен день всі приміщення пришкільного табору прибираються вологим способом з використанням миючих засобів (мило, кальцинована сода, дозволені синтетичні засоби) з допомогою технічного персоналу при відчинених вікнах та фрамугах. Перед початком роботи табору та між змінами проводиться генеральне прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів.

У вмивальних кімнатах та вбиральнях підлоги, стіни, ручки дверей потрібно мити щодня гарячою водою з використанням миючих засобів, а підлоги в залежності від забруднення протирати кілька разів на день (не менше трьох). Унітази необхідно мити 2 рази на день водою з використанням миючих засобів за допомогою квачів та щіток; проводити своєчасне видалення сечокислих солей засобами для чищення.

Внутрішні поверхні стін та дверей вбиралень, а також ручки дверей і підлоги миють з використанням миючих та дезінфікуючих засобів.

Інвентар для прибирання (тази, відра, щітки, ганчірки) повинен бути промаркованим, закріпленим за окремими приміщеннями (спальні, кухня, їдальня, ізолятор, санвузол тощо) і зберігатися чистими – окремо у спеціальних нішах. Окремо зберігається і має сигнальне фарбування (червоний колір) інвентар, призначений для прибирання санвузлів. Весь інвентар після використання слід промивати гарячою водою з використанням миючих і дезінфікуючих засобів.

Прибирання території пришкільного табору повинно проводитися щоденно: вранці за 1 – 2 години до виходу дітей на ділянку і в залежності від забруднення території. Побутові відходи необхідно збирати в контейнери для сміття; категорично забороняється спалювати на території школи побутове сміття та листя. Контейнери для сміття повинні бути встановлені на господарчому дворі на спец. майданчику, обладнані кришками, очищатися при заповненні 2/3 їх об’єму і оброблятися дезінфікуючим засобом.

Організація медичного забезпечення школярів в таборах

Медичне забезпечення учнів 7 – 14 років в умовах пришкільного табору повинно передбачати: проведення оглядів ( на початку зміни, в кінці зміни, а також за показаннями); контроль за динамікою стану здоров’я школярів; відбір дітей з визначенням групи здоров’я, рівня фізичного розвитку та групи для занять фізичною культурою; проведення щоденного амбулаторного прийому для надання необхідної медичної допомоги дітям, що занедужали, ізоляцію хворих; контроль за додержанням режиму дня, дотриманням санітарно-протиепідемічних вимог до організації харчування дітей та питного режиму, організацію та здійснення оздоровчих заходів; проведення санітарно – освітньої роботи, оцінку ефективності відпочинку та оздоровлення.

 Протиепідемічні заходи в пришкільних таборах

- для приготування страв використовувати харчові продукти тільки гарантованої якості від підприємств-виробників ( оператори ринку);

- суворо дотримуватися погодженого перспективного меню, технології приготування страв, термінів реалізації, температурного режиму, товарного сусідства зберігання харчових продуктів;

- забезпечити реалізацію готових страв дітям безпосередньо після приготування їжі та зняття проби медичним працівником, не допускати зберігання готових страв;

- щоденно строго дотримуватися встановленого часу прийомів їжі дітьми відповідно до затвердженого режиму дня;

- для питних потреб дітей використовувати тільки кип’ячену воду з терміном реалізації не більше 2х годин, фасовану питну воду гарантованої якості після доочистки, або столову мінеральну негазовану воду від фірм-виробників ( оператори ринку);

- забезпечити своєчасне заповнення документації з контролю за якістю харчування;

- проводити відбір та зберігання добових проб згідно вимог;

- не дозволяти дітям приносити їжу з дому, купувати будь-які харчові продукти під час походів, екскурсій;

- для питних потреб дітей використовувати разові або індивідуальні склянки, не допускати використання загальних склянок;

- здійснювати посилений контроль за дотриманням дітьми правил особистої гігієни;

- не допускати вживання в їжу дітьми квітів та плодів дерев, рослин, грибів;

- забезпечити своєчасну ізоляцію та надання медичної допомоги дітям з ознаками інфекційного захворювання.

Фізкультурно – оздоровчі заходи в режимі дня

Основними критеріями гігієнічного нормування режиму дня в пришкільному таборі повинні бути: рівень рухливої активності, зміна діяльності. Фізичне навантаження повинно здійснюватися у відповідності з вимогами добової кривої загальної активності з 9.00 до 11.00 та з 16.00 до 17.30. При здійсненні рухового режиму необхідно додержуватися принципу поступовості.

Провідними формами рухової активності учнів повинні бути: ранкова зарядка протягом 15 – 20 хвилин, диференційована з урахуванням віку (7 – 10 та 11 – 14 років); спортивні та рухливі ігри – «спортивна година» (футбол, настільний теніс, бадмінтон); суспільно – корисна праця. Тривалість праці для школярів (з 10 років) повинна бути 0,5 години, для учнів 11 – 14 років – не більше однієї години.

Організація харчування

В пришкільних таборах, що працюють за звичним режимом з 8.30 до 18.00  повинно бути організовано триразове харчування, узгоджене з режимом роботи табору. При цьому доцільно організувати другий сніданок (10 – 15 % калорійності), обід (30 – 35 % калорійності) і підвечірок (10 – 15 % калорійності).

В таборах, що працюють за скороченим денним графіком (6 – 8 годин) – з 8.00 – 8.30 до 14.00 – 16.00, рекомендується організація дворазового харчування.

Загальна енергоцінність харчування повинна складати у таборі 50- 60 % від добової, тому що перший сніданок та вечерю учні споживають вдома (відповідно перед та після знаходження в таборі) або учням рекомендується дворазове харчування в домашніх умовах після перебування в пришкільному таборі (обід, вечеря).

Перерви між вживаннями їжі дітьми не повинні перебільшувати 4 години.

 Медична документація по контролю за якістю харчування:

·   перспективне сезонне меню ;

·   меню-розкладка на кожен день;

·   журнал бракеражу сирих продуктів;

·   журнал бракеражу готової їжі;

·   журнал обліку щоденних оглядів працівників харчоблоку на наявність гнійничкових захворювань шкіри;

·   журнал опитування працівників харчоблоку про наявність розладів шлунково-кишкового тракту;

·   журнал контролю температурного режиму холодильного обладнання харчоблоку;

·   картотека технологічних карток страв.

 

Нормативна база з питань оздоровлення та відпочинку дітей

- Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», 2008, №45 (зі змінами № 922-VIII від 25.12.2015, ВВР, 2016, № 9, ст.89),

- Закон України  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від   24 лютого 1994 року N 4004-XII із змінами і доповненнями,

- Закон України  «Про захист населення від інфекційних хвороб», 2000, №29,

- Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»,

- Постанова КМУ  від 22 листопада 2004 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»,

- Постанова КМУ від 28 квітня 2009 р. № 422 « Про затвердження Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку»,

- Державні санітарні правила і норми «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» (ДСанПіН 5.5.5.23-99),- Державні санітарні правила та норми  «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10)

- Сумісний наказ міністерства охорони здоров’я України, міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 «Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах»,

- Сумісний наказ міністерства охорони здоров’я України, міністерства освіти і науки України від 15.08.2006 №  620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних,загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах»,

- Наказ міністерства охорони здоров’я  України №280 від 23.07.2002. «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб».

 

 

Змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом

 

До відома власників домашніх тварин (котів, собак): змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2014 року за № 1202/25979, внесені Зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, зокрема в частині визначення єдиної форми бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки).

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн. 29 коп.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта невстановленого зразка установами не уповноваженими на їх видачу була підставою для численних запитів інших контролюючих служб, які призводять до проведення відповідних розслідувань.

Звертаємо увагу, що наразі право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорту визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);

2) неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину дійсний до моменту її смерті.

Наразі Держпродспоживслужбою вживаються заходи щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин не встановленої форми. Проводиться роз’яснювальна роботу серед населення.

Просимо доводити зазначену інформацію до осіб, які утримують домашніх тварин, профільних асоціацій.

Для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі території нашої держави з 01.06.2018 до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка, зміст яких розміщено в мережі інтернет, зокрема на сайті Верховній Раді України за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1381-17/print1487077616812867


 Щодо державної реєстрації операторів ринку

Єланецьке міжрайонне управління Держпродспоживслужби повідомляє, що згідно з  статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з  нього заінтересованим суб'єктам» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

На виконання вимог статті 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператор ринку зобов’язаний забезпечити простежуваність. Це означає, що він повинен бути здатний встановити операторів ринку, з якими він співпрацював та співпрацює. Вимога забезпечення простежуваності є обов’язковою з 20 вересня 2015 року.

До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

 - суб’єкти господарювання які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

- заклади громадського харчування (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо) в тому числі школи, дошкільні навчальні заклади

- потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

- заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами.

- всі сільськогосподарські підприємства (вирощування рослинної або тваринної продукції);

- оператори  ринку, що надають послуги з транспортування, зберігання первинної продукції, наприклад зерна;

- підприємства з виробництва харчових продуктів, наприклад млин, олійниця, пекарня, кондитерські та макаронні цехи тощо.

 Відповідно до ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР за виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих  потужностях  тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від 33350 грн. до 43500 грн., на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від 11600 грн. до 21750 грн. Розмір штрафу зазначений згідно з мінімальною заробітною платою станом на 01.05.2016р.

Порядок реєстрації здійснюється згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з  нього заінтересованим суб'єктам».

З питань реєстрації Вам необхідно звернутися до Єланецького міжрайонного управління Держпродспоживслужби за адресою: смт.Єланець, вул..1-го Травня, буд 104.  тел.051-59-9-22-22, 067-515-15-92.

  Районна програма «Ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики та боротьби з африканської чуми свиней на території Єланецького району» на 2016 – 2018 роки
Формат: DOC | Добавлен: 03/12/2015 12:13:24
259Kb Скачать скачать
  Наказ про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг №18
Формат: DOC | Добавлен: 10/06/2014 16:45:12
138Kb Скачать скачать
  Наказ про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг №32
Формат: DOC | Добавлен: 10/06/2014 16:45:56
131Kb Скачать скачать
  Наказ про затвердження технологічних карток адміністративних послуг №82
Формат: DOC | Добавлен: 10/06/2014 16:43:11
248Kb Скачать скачать
  Наказ про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг №83
Формат: DOC | Добавлен: 10/06/2014 16:43:58
261Kb Скачать скачать