Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Рекомендації сільгоспвиробникам

 До відома сільгосптоваровиробників

З 01.10.2017 р. ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала форвардну програму закупівель озимих зернових культур (пшениці, ячменю та жита) майбутнього урожаю 2018 р.

Основні умови проведення закупівлі зерна майбутнього врожаю.

Протягом першого етапу (жовтень 2017 року – квітень 2018 року) сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів, здійснити з представниками ПАТ «ДПЗКУ» та страхових компаній огляд посівів. На підставі позитивного акту огляду посівів  в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ» укласти договори поставки та застави майбутнього врожаю.

Після підписання договорів на поточний рахунок сільгоспвиробника згідно умов договору поставки буде здійснена попередня оплата, яка складатиме 3 000 гривень з урахуванням ПДВ (листопад-грудень 2017 р.) за одну тонну зерна пшениці та/або ячменю.

Другий етап  програми передбачає поставку зерна сільгосптоваровиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії ПАТ «ДПЗКУ», а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу.

Корпорація вже розпочала приймання заявок на участь у програмі закупівель зернових культур майбутнього урожаю 2018 р. і підготовку до підписання договорів. Аграрії можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів у регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ».

В рамках інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю у центральному офісі ПАТ "ДПЗКУ" варто звертатися:  (044) 206-15-71 або  forward@pzcu.gov.ua

Миколаївський регіональний відділ ПАТ «ДПЗКУ»

Літвиненко Жанна Миколаївна

начальник відділу

066-978-74-74

mykolaiv@pzcu.gov.ua

Григоренко Сергій Вікторович

менеджер з постачання

050-388-55-72

mykolaiv@pzcu.gov.ua

^Нагору

 ДО ВІДОМА СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ РАЙОНУ

Управління агропромислового розвитку Єланецької райдержадміністрації доводить до відома сільгосптоваровиробників району, що на виконання умов постанови Кабінету Міністрів України від29.04.2015 №300 « про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджет для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» розпочала роботу конкурсна комісія з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення кредитів. Конкурсна комісія розпочинає приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, у день оприлюднення в друкованих засобах масової інформації оголошення про умови проведення конкурсу, а закінчує за сім робочих днів до початку проведення останнього засідання конкурсної комісії. Засідання конкурсної комісії проводяться за потреби. Останнє засідання конкурсної комісії проводиться до 10 грудня. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

Здешевленню підлягають кредити, залучені в національній валюті у 2015 - 2017 роках, відсотки за користування якими нараховані і сплачені у 2017 році. Компенсація надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям за укладеними кредитними договорами: у 2015 році - за умови, що сума відсотків за користування кредитами та розмір плати за надання інших банківських послуг, пов’язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо), не перевищують 30 % річних; починаючи з 2016 року - за умови, що сума відсотків за користування кредитами не перевищує облікової ставки Національного банку, збільшеної на 3 відсоткових пункти на момент укладання договору. При цьому витрати з надання інших банківських послуг, пов’язаних з укладенням кредитного договору (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо), не підлягають компенсації; починаючи з 2017 року згідно з укладеними договорами.

Розмір компенсації: облікова ставка Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами - позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 10 млн. грн. та позичальникам, які провадять діяльність з вирощування та розведення ВРХ молочних порід, іншої великої рогатої худоби; 50 відсотків облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - іншим позичальникам.

Облікова ставка НБУ – на 01.01.2017 – 14 % з 14.04.2017 – 13 % з 26.05.2017 – 12,5 % Цільове використання кредитів: покриття витрат, пов’язаних з придбанням пально-мастильних матеріалів, насіння, добрив, засобів захисту рослин, кормів, сировини та інгредієнтів для виробництва комбікормів, ветеринарних препаратів, спермопродукції, молодняку сільськогосподарських тварин та птиці, обладнання для тваринницьких ферм і комплексів, запасних частин для ремонту сільськогосподарської і зрошувальної техніки та обладнання, енергоносіїв, та оплати послуг, пов’язаних з виконанням ремонтних робіт сільськогосподарської і зрошувальної техніки, робіт (послуг) з підготовки та обробки ґрунту, посіву, захисту рослин від хвороб і шкідників, внесення добрив та підживлення, збирання врожаю.

За більш детальною інформацією звертатися до управління агропромислового розвитку Єланецької райдержадміністрації: тел.. 9-14-68; 9-15-01.

Начальник управління О.І. Олексіна

 День Поля

02 червня в с.  Великосербулівка команда ТОВ «Валєо Гран Агро» провела День Поля присвячений сучасним технологіям вирощування зернових колосових культур та  застосуванню  інноваційних  систем захисту рослин.

ТОВ «Валєо Гран Агро» є офіційним дистриб’ютором  ТОВ «Мінераліс Україна», «Август-Україна», ТМ «ЄкоГумат», а також  дилером ТОВ «Юг-Агролідер»  , представники яких прийняли участь у даному заході.

 Захід проводився на полі  озимого ячменю, де в  період вегетації застосовувались препарати, даних компаній,  які   містять макро- та мікроелементи та  виготовлені за інноваційною плазмово-імпульсною технологією, з найвищою хімічною чистотою та фізіологічною активністю.   

 Під час заходу на полі працювала виставка мікродобрив та засобів захисту рослин вказаних вище виробників.

 Після проведення  презентації   учасники заходу мали можливість обговорити побачене, поспілкуватися  з представниками вказаних виробників  у неформальному колі.

 

Шановні сільгосптоваровиробники ТОВ «Валєо Гран Агро» пропонує такі види послуг:

-         посівний матеріал

-         мікродобрива

-         засоби захисту рослин

-         гумати

-         перевезення с/г продукції

-         послуги по збору врожаю

-         закупівля зернових та олійних культур

Консультації за телефоном +38(067) 595 64 04;    +38(097) 853 99 66;   +38(098) 671 88 88.


 

  ПРОГНОЗ фітосанітарного стану агроценозів та рекомендації щодо захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб та бур`янів у господарствах Миколаївської області на 2017 рік
Формат: PDF | Добавлен: 20/04/2017 11:17:49
2518Kb Скачать скачать

  


  Захистимо бджоли від негативного впливу пестицидів

Пасічникування - досить важка і клопітка робота, задля досягнення певного результату потрібно пройти шлях далеко не один рік, і на цьому шляху трапляється безліч різноманітних перешкод. Одним із найбільших каменів спотикання на шляху пасічників є отруєння бджіл пестицидами .

Трудність вирішення цієї проблеми полягає в тому, що щорічно промисловість випускає все нові хімічні препарати, а токсичність їх для бджіл далеко не однакова.    

 З метою зведення до мінімуму негативної дії пестицидів на людей та довкілля систематично ведуться роботи щодо їх вдосконалення. До застосування не допускаються препарати без всебічного вивчення дії на теплокровних тварин, корисних комах, мікрофлору ґрунту.

      Для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.

       Асортимент пестицидів,  застосування їх,  норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінекобезпеки.     

        Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту  для обробки сільськогосподарських рослин, згідно з ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

  Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при швидкості вітру до 3-4 м/с, як виняток, у похмурі і прохолодні дні допускається проведення обробок у денні години; не допускають обробку квітучих медоносів під час масового льоту бджіл. Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносіями потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законами України (ст. 21 Закону України “Про захист рослин”).

Особи, які працюють з пестицидами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення на право роботи з пестицидами.   

                Оскільки, господарства сповіщають населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді на території якої вона знаходиться Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок.  

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки є єдиним документом, що свідчить про реєстрацію пасіки, він підтверджує факт, що власником пасіки є саме ви, а також те, що бджоли на пасіці є здоровими з щорічними відмітками. Також доказом того, що ви є власником пасіки, слугує довідка з сільської ради із зазначенням точної адреси та кількості бджолиних сімей. 

Звертаюсь як до сільськогосподарських товаровиробників, так і до власників бджолосімей- пасічників. Розумійте один одного. Звичайно, бджола- це Господня муха.  . Але і виробництво сільськогосподарської продукції, її реалізація  , зокрема і за кордон,- дають нашим громадянам роботу, зміцнюють економічно нашу державу, роблять її рівправним бізнес-партнером у світовому співтоваристві.АГРАРНИЙ ФОНД

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
Україна, 01001 м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1
tel. +380(44) 277 27 00
www.agidbnd.gov.ua

AGRARIAN FUND

PUBLIC JOINT STOCK COMPANY
01001,1, B. Grinchenko Str., Kyiv, Ukraine
tel. 
+380(44) 277 27 00
www.agidond.gov.ua


Доводимо до відома сільгосптоваровиробників Єланецького району, що ПАТ «Аграрний фонд» оголошує про продовження програми форвардної закупівлі зерна врожаю 2017 року та запрошує всіх до співпраці.

Здійснюється закупівля наступних культур: пшениця 2 та 3 класів; жито та гречка.

Мінімальний обсяг, можливий до контрактації, 100тонн.

Розмір авансового платежу за пшеницю 2 та 3 класу складає 4600 - 4500 грн. за 1 тонну; по житу - 2275грн. за 1 тонну та по гречці - 9750 грн. За 1 тонну.

Сплата авансового платежу здійснюється протягом 5 робочих днів з моменту надання акту огляду посівів.

Остаточний розрахунок буде здійснюватися після фактичної поставки зерна на зерновий склад за ринковими цінами, які будуть діяти на момент поставки.

Є два варіанта співпраці:

Без урахування курсових коливань. Рівень відсоткової ставки за користування коштами попередньої оплати складатиме від 22,5% до 27,5% річних.

З врахуванням курсових коливань. Відсоткова ставка від 15% до 18% річних.

За більш детальною інформацією можна звертатися по телефону регіонального представництва в м. Миколаєві 067 328 65 72; (0512) 58-04-64 або ознайомитися на офіційному сайті ПАТ «Аграрний фонд» http://agrofond. gov.ua/buy/forvard-2017/.  

З повагою, начальник відділу
по роботі в Миколаївській області
ПАТ «Аграрний фонд»

Ю.А. Підлип’ян

Начальник відділу по роботі в Миколаївській області ПАТ «Аграрний фонд»,
м. Миколаїв, вул. Космонавтів, буд. 91,

тел. (0512) 58 04 64, факс (0512) 58 04 64, e-mail nikagrofond@mail.ru

 

 Інформаційне повідомлення

              Доводимо до відома сільгосптоваровиробникам різних форм власності району, що Миколаївська філія ДУ «Держгрунтохорона» має змогу проводити у своїх лабораторіях аналіз насіннєвого матеріалу.

              У разі перевантаження і виникнення ризику збільшення термінів виконання замовлення, перевірка може бути здійснена в лабораторіях інших областей України та в центральному офісі у м. Київ. В свою чергу ДУ «Держгрунтохорона» гарантує виконання замовлень швидко та якісно.

              За додатковою інформацію звертатись за телефоном (0512) 23-10-52, або за адресою - Миколаївська обл.., Вітовський р-н., с.Полігон, вул.Центральна,7.

 Інформаційне повідомлення

           Доводимо до відома сільгосптоваровиробникам різних форм власності району, що Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області розпочав свою роботу по перевірці насіння та здійснює прийом Повідомлень (заявок на відбір проб) на проведення сертифікації насіння згідно Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та інших нормативно-правових актів.

Розрахунок вартості проведення робіт по визначенню посівних якостей насіння затверджено згідно з наказом № 7 від 21.02.2017 року (ознайомитись можна на сайті - http://zernolab.com.ua/ua/vartist_nasinnya.htm).

               За додатковою інформацією звертатись за адресою: м. Миколаїв, вул. 1-а Слобідська, 117 та через електронну адресу dpcs_mykolaiv@ukr.net       

Начальник управління АПР О.І.Олексіна райдержадміністрації

Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту озимих культур у господарствах Миколаївській області на осінній період 2016 року

 Стихійне лихо під назвою «амброзія» стосується всіх.

Зарості амброзії полинолистої – неабияка проблема Єланнецького району.

З року в рік посилюється актуальність боротьби з амброзією . Збільшення засмічених земель очевидно , амброзія сьогодні не тільки на полях, вона зростає в населених пунктах, на узбіччях доріг , на пустирях, навколо шкіл і дитячих садів. Поширення її на величезних територіях в усьому світі в даний час розглядається як біологічне забруднення.

Стихійне лихо під назвою «амброзія» стосується всіх . Аграрії терплять збитки через зниження врожайності сільськогосподарських культур і неможливості використовувати засмічені амброзією землі за призначенням. Вчені створюють генно-модифіковані сорти сільськогосподарських культур, що володіють стійкістю до гербіцидів, і пропонують у боротьбі з амброзією використовувати гербіциди суцільної дії. Медицина б'є на сполох з приводу масовості алергічних захворювань, спровокованих амброзією. Через свою виняткову  шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія  посідає  одне з перших місць серед злісних бур’янів. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. У період цвітіння від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми. Лікувальний процес від алергії що спричинений амброзією довготривалий Населення обурюється бездіяльністю тих, хто причетний до цієї біологічної катастрофи, але села « потопають» в амброзії.

Закликаємо керівників всіх підприємств , юридичних та фізичних осіб, діяльність яких пов'язана із землею, жителів сіл та селищ а не бути байдужими до проблем боротьби амброзією та проводити заходи з її ліквідації Тільки спільними зусиллями можна локалізувати вогнища, знизити концентрацію пилку в повітрі, а значить і алергічні захворювання і поступово зменшити поширення такого злісного карантинного бур'яну як амброзія полинолиста.

На  територіях  населених  пунктів бажано  застосовувати механічний метод  боротьби. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними  вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, сквери, стадіони, спортивні майданчики,  школи, дитячі садки і інші території )  виключено  застосування гербіцидів. Тут амброзія  знищується шляхом виполювання,  ручного  видалення або скошування.

    На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини амброзії полинолистої. Чим менша рослина, тим легше проводити  цю процедуру.

      Шановні  жителі Єланецького району ,  згідно  з Правилами  благоустрою власники (користувачі, балансоутримувачі) об’єктів благоустрою зобов’язані:

      Знищувати   систематично   і  своєчасно  амброзію полинолисту   на   прилеглих   і    закріплених    територіях підприємств,   установ   та   організацій  усіх  форм  власності,  приватних житлових  будинків  та присадибних ділянок,  а також  на прилеглій території до їх ділянок.        

Невиконання Правил  благоустрою  , які є обов’язковими для усіх фізичних і юридичних осіб,  є порушенням статті 152 Кодексу України про адміністративні  правопорушення.  Це  є підставою для  притягнення   порушників до  адміністративної  відповідальності  з  накладенням  штрафу  на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 340 грн. – 1360 грн. ) і на посадових осіб , громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 850 грн. – 1700 грн. )

 

 

Упрапвління АПР.

 До відому керівників сільгосппідприємств.
СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 25.07.2016 року

Проведеним моніторингом встановлено, що на території області у посівах соняшнику проходить літ та яйцекладка соняшникової вогнівки.

Морфологічні ознаки шкідника: метелик у розмаху крил 22 – 26 мм, передні крила жовтувато-сірі з 3-5 чорними цятками посередині, задні — сіруваті, напівпрозорі. Яйце розміром 0,8 мм, біле, продовгувате. Гусениця завдовжки 15-18 мм, жовтозелена з бурочервоними смугами, голова й щиток темнокоричневі. Лялечка завдовжки 9-13 мм, коричнева.

Літ метеликів проходить у червні – серпні. Самка відкладає яйця в кошики і пиляки соняшнику по одному або по 2 – 5 штук, плодючість самиці складає 120 – 320 яєць. Ембріональний розвиток триває 3 – 7 діб. Гусениці спочатку живляться пилком і пелюстками квіток, а починаючи з третього віку прогризають оболонки сім’янок і виїдають насіння. Також вони можуть поїдати тканини кошиків і обгорткові листи. Тривалість життя гусениць — 13 – 20 діб, після чого в грунті відбувається заляльковування. Оптимальними умовами для розвитку гусениць є температура 23-28°С та відносна вологість повітря не менше 80%. Розвиток лялечки триває близько 15-18 діб.

Для недопущення масового поширення, з метою регулювання чисельності шкідника (економічний поріг шкодочинності – 3 гусениці на кошик) та збереження культури, потрібно встановити постійний моніторинг за посівами та вразі необхідності провести захисні заходи рекомендованими препаратами: Децис f-Люкс 25 ЕС, КЕ, 0,3 л/га, Арріво, к.е., 0,24-0,32 л/га, Карате Зеон CS, мк.с., 0,3 л/га, або іншими згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Управління АПР

 


 

Підприємствам, установам і організаціям аграрного сектору економіки, спеціалістам та фахівцям з питань пожежної безпеки

Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній пожежонебезпечний період.

З метою недопущення виникнення пожеж пропонується:

провести інструктивні наради з керівниками, головними інженерами, механіками, бригадирами тракторних бригад сільгосппідприємств щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання та зберігання врожаю і заготівлі грубих кормів;
скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг тощо;
підготувати до використання пожежну і спеціальну техніку, обладнання та інвентар для гасіння пожеж, створити резерв пально-мастильних та вогнегасних матеріалів, провести навчання відповідальних працівників;
поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав 
у лісових масивах, відновити, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища і пірси, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їздні дороги до них;
забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій зерноскладів і складів грубих кормів;
організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових масивів, сільгоспугідь із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації та знаками попереджувального характеру;
організувати виготовлення агітаційних матеріалів щодо збереження врожаю від вогню (трафарети, листівки, панно, знаки безпеки тощо) і встановити їх у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки зерна і грубих кормів;
систематично проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщенні по території сільськогосподарських угідь, у тому числі, із залученням засобів масової інформації.

 Міністерство аграрної політики та продовольства України

 

 Роботодавцям, спеціалістам та уповноваженим трудових колективів з питань охорони праці

Під час проведення весняно-польових робіт та робіт зі збирання врожаю в агропромисловому комплексі України значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних з посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.
За результатами проведеного аналізу виробничого травматизму зі смертельними наслідками за останні три роки, більше половини кількості потерпілих отримали травми під час вирощування зернових, технічних та інших культур.
На березень-серпень припадає близько 65 відсотків важко травмованих, в т.ч. зі смертельними наслідками серед загальної кількості потерпілих у сільському господарстві.

Найчастіше (понад 60 відсотків) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.

З аналізу актів розслідування нещасних випадків за формою Н-1 з’ясовано, що серед причин виробничих травм, які призвели до летальних наслідків, основними були:

- порушення Правил дорожнього руху (близько 30 % від загальної кількості порушень);

- порушення трудової і виробничої дисципліни (близько 25 % від загальної кількості порушень);

- порушення вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання (понад 15 % від загальної кількості порушень).

 Серед інших причин нещасних випадків стали допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, а також численні технічні причини: конструктивні недоліки, недосконалість технологічних процесів, незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні три роки та враховуючи рекомендації комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, ефективними заходами профілактики можуть стати:

посилення трудової та виробничої дисципліни;

належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

забезпечення безпечної експлуатації машин, сільськогосподарської техніки та виробничого обладнання;

передбачення технологічної перерви для працівників протягом 20-30 хвилин після кожних 3-4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;

забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту;

проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників;

забезпечення ефективного та дієвого контролю за станом охорони праці;

дотримання правил дорожнього руху тощо.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від власників підприємств значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків.  

Міністерство аграрної політики та продовольства України

 

 

Комплекс весняно-польових робіт в районі набирає обертів.

Весна — пора пробудження та оновлення природи. Саме навесні більше за все хочеться вірити у краще. Поки всі лише починають вірити і сподіватися, аграрії вже потужно працюють, щоб виправдати ці надії. Адже саме аграрний сектор є самим надійним та постійним локомотивом економіки країни.
Комплекс весняно-польових робіт в районі набирає обертів, підживлюються озимі культури, закривається волога, вирівнюється грунт, готується насіння, закуповуються пально-мастильні матеріали.
За оперативними даними на сьогоднішній день господарствами району закрито вологи на площі 28 тис.га - це 52% від запланованого завдання, проведено вирівнювання грунту на площі 12 тис.га ( запланований обсяг – 55 тис.га).
Погодні умови лютого сприяли аграріям в проведенні підживлення озимини. Результат – додаткові поживні речовини отримали рослини на площі понад 12 тисяч гектарів. Багато господарств підживили озимину підкоренево. Тобто, і більше віддачі від цих добрив, і враховуючи їх сьогоднішню вартість – це певна економія коштів.
Із 19.2 тисяч озимих лише половина в задовільному і доброму стані. Хоча кліматичні умови посприяли тому, що за інформацією окремих керівників, що навіть те зерно, яке лежало в землі і тільки поключилося, появились перші сходи . Моноліти, які були відібрані спеціалістами управління агропромисловогорозвитку, показали, що практично вся озимина, яка була в стадії шильця, вона жива і в даних погодних умовах відновлює вегетацію. А пересівати озимину доведеться на площі близько 1.5 тисяч гектарів. Критична ситуація склалась з посівами озимого ріпаку, майже вся площа 1.2 тис.га підлягає пересіву,
Вцілому єланецькі аграрії планують засіяти ранні ярові культури на площі більше 3 тисяч гектарів. На даний час посіяно ранніх зернових і зернобобових культур на площі 2 тис.га, з них ярого ячменю 1750 га, гороху150 га, вівса100 га, ярої пшениці 100 га
Незважаючи на всі проблеми та негаразди спостерігається по господарствах району організований вихід в поле. З відповідальністю до виконання поставлених державою завдань забезпечили організацію проведення комплексу весняно - польових робіт керівники сільгосппідприємств: ПСП АФ « Авангард», ТОВ « Агро – Флагман», ПП « Гарант», ТОВ «Новий Сад», голови фермерських господарств : « Гавенко І.В» , «Дельта»,Валявського В.М.», «Січєвського В.М.», «Гуліна В.А.» та багато інших. Активно включились в виробничий процес і одноосібники .
Звертаємо увагу сільгосптоваровиробників, що погодні умови сприяють проведенню робіт в полі, весна це той період , як кажуть в народі «один день – рік годує», тому зволікати з виходом в поле не потрібно.

Управління АПР.

Сільгосптоваровиробникам! 

ПРОГНОЗ
фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту
озимих культур у господарствах Миколаївської області
 на ранньовесняний період 2016 року  

В осінній період минулого року розвиток шкідливих організмів на посівах озимих культур мав здебільшого помірний характер. Значної шкодочинності шкідників та ураження рослин хворобами не спостерігалося.
Погодні умови сприяють загаломдобрій перезимівлі шкідників.
 
ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ
Протягом ранньовесняного період загрозу посівам озимих зернових культур становитиме комплекс шкідливих організмів: хлібнажужелиця, злакові мухи, частково хлібні блішки, п’явиці, підгризаючі совки та мишоподібні гризуни, серед хвороб – борошниста роса, септоріоз та гельмінтоспоріозні плямистості.
За даними грунтових обстежень хлібною жужелицею заселено 22% посівів озимих зернових культур. Відновлення живлення фітофага відбуватиметься за підвищення середньодобових температур до +8+10°С. Враховуючи що за віковим складом переважають личинки середнього віку, найбільш активний період шкодочинності жужелиці очікується протягом березня – початку квітня.
Першочерговим заходом для попередження пошкодження посівів личинками шкідника є проведення обстежень, зокрема по стерньових попередниках. При локальному розповсюдженні шкідника обробляють осередки пошкодження з охопленням 10-15 метрової зони навкруги них, за дифузного розселення – обробляється вся площа.           
 
В квітні можлива осередкова шкодочинність злакових мух (гесенська, пшенична, шведська). З підвищенням температури відбуватиметься заляльковування зимуючих личинок, після чого розпочнеться виліт мух, що зазвичай спостерігається в І-ІІ декадах квітня. Через 5-10 днів після яйцекладки відбуватиметься відродження личинок, які пошкоджуватимуть рослини.
Значної шкодочинності злакових мух на більшості посівах озимих зернових культур не прогнозується. Основну увагу необхідно звернути на ярі зернові в період сходів, де можливе формування осередків з підвищенною чисельністю шкідника. Друге покоління шведської мухи завдаватиме шкоду сходам кукурудзи. Сприятимуть розвитку мух тепла та суха погода.
          Можлива осередкова шкодочинність підгризаючих совок. При прогріванні грунту на глибині 20 см до 10°С, гусениці підніматимуться у поверхневі шари грунту, їх живлення триватиме до ІІ декади квітня, після чого відбуватиметься заляльковування.
З підвищенням температурного режиму, прогнозовано в І декаді квітня, посіви почнуть заселятися хлібними п’явицями та хлібними блішками. В осередкахвисокої чисельності шкідників можливі значні пошкодження рослин. Характерними ознаками пошкоджень п’явицями є продовгуваті наскрізні отвори на листовій пластині. Блішки зіскоблюють м’якоть з верхньої сторони листка, внаслідок чого пошкоджені ділянки мають вигляд вузьких продовгуватих смужок і плям, розкиданих по всьому листку.
Восени минулого року погодні умови мало сприяли активному розвитку хвороб.
Інфекційний запас борошнистої роси зберігається на 5-10% посівів пшениці, при ураженні близько 2-3% рослин. Навесні зараження рослин відновиться при зростанні температурного режиму до +3-5°С. Оптимальними умовами для швидкого розвитку хвороби буде температура повітря в межах +14+17°С та вологість 90-100%. Першочергово уражуватимуться загущені посіви та посіви на підвищеному азотному фоні.
Септоріозом охоплено близько 5% посівів озимої пшениці та уражено 1-2% рослин. Проростання спор збудника септоріозу відбуватиметься за 100% відносної вологості та температури +4°С (оптимум +20+24°С). Особливо сильний розвиток хвороби відбуватиметься за частих дощів при оптимальних температурах і слабких вітрів. Джерелом інфекції септоріозу є уражене листя, рослинні залишки, додатково - дикоростучі злакові трави.
На озимому ячмені продовжиться розвиток гельмінтоспоріозних плямистостей, запас інфекції яких зберігається на 5-10% площ ячменю.
Сприятимуть поширенню хвороби помірні температури (+18+20°С) та підвищена вологість повітря.                                                                                                                                                       
ОЗИМИЙ РІПАК
          На посівах озимого ріпаку після відновлення вегетації шкодитиме ріпаковий пильщик, живлення личинок якого триватиме впродовж ІІІ декади березня - ІІ декади квітня.Очікується підвищена чисельність стеблового довгоносика, який заселятиме та пошкоджуватиме посіви ріпаку в ранньовесняний період. У фазу бутонізації шкодитиме цілий комплекс шкідників – квіткоїди, листоїди, клопи, тощо.
          При підвищенні температурного режиму рослини ріпаку уражуватимуться фомозом, переноспорозом та борошнистою росою. Інтенсивність ураження наростатиме по мірі зростання температури повітря, сприятиме розвитку збудників наявність вологи. 
 
Мишоподібні гризуни

В осінній період минулого року спостерігався помірний розвиток та шкодочинність мишоподібних гризунів. Мало сприяли розвитку шкідників і погодні умови зимового періоду. Випадання значної кількості опадів у вигляді дощу та снігу, перепади температур, призвели до погіршення стану популяції гризунів на початку лютого. Однак, за сприятливих погодних умов протягом березня, насамперед відсутності значних опадів та теплій погоді, в осередках поширення та на ділянках суміжних з лісосмугами, можливе часткове наростання чисельності гризунів. Для попередження пошкодження посівів, потрібно продовжити моніторинг та за необхідності провести захисні обробки. 

РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо захисту озимих культур від шкідливих організмів
у ранньовесняний період в Миколаївській області 

Фенологі-чний строк
Мета і умови проведення заходу
Зміст заходу
Назва препарату та норма витрати
Озимі зернові
Фаза вес-няного кущіння
 
Проти бур’янів,
кореневих гнилей, борошнистої роси, іржі, інших хвороб, злакових мух та для підвищення стійкості рослин
Раннє весняне боронування посівів впоперек рядків, прикореневе підживлення азотними та іншими добривами з додаванням мікроелементів
 
Захист посівів від бур’янів.
В першу чергу на зріджених посівах
Обприскування посівів одним із препаратів.
Для комплексного контролю за різновидовим складом бур’янів доцільним є застосування бакових сумішей.
Гербіциди використовуються відповідно до регламентів застосування
Аркан 75 WG, в.г., 20 г/га,
Базагран, в.р., 2-4 л/га,
Діален Супер 464 SL, в.р.к., 0,5-0,7 л/га,
Гранстар 75, в.г., 20-25 г/га*,
Естерон 60, к.е., 0,6-0,8 л/га,
Пік 75 WG, в.г., 15-20 г/га*,
Пріма, с.е., 0,4-0,6 л/га,
Ларен Про 60, в.г., 8-10 г/га
Вразі перевищення чисельності личинок хлібного туруна понад 2-3 екз./м².
Гусениці озимої совки ЕПШ 2-3 екз./м²
Обприскування одним з препаратів. Або застосування бакової суміші інсектициду з додаванням гербіцидів
Альфагард 100, к.е.,
0,1-0,15 л/га
Нурел Д, к.е., 0,75-1,0 л/га,
Пірінекс Супер, 420 к.е.,
1 л/га,
Фостран, к.е., 1,5 л/га
Захист посівів від борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу та інших хвороб
Обприскування посівів окремо фунгіцидами або при необхідності в суміші з іншими ЗЗР при їх сумісності
Дерозал, к.с., 0,5 л/га,
Дітан М-45, з.п., 2-3 л/га
Імпакт 25 SС, к.с., 0,5 л/га,
Імпакт К, к.с., 0,6-0,8 л/га,
Рекс Дуо, к.е., 0,4-0,6 л/га,
Фалькон 460 ЕС, к.е., 0,6 л/га
Озимий ріпак
Відновле-ння вегетації
Проти бур’янів, хвороб. Для підвищення стійкості рослин
Розпушування міжрядь. Боронування, підживлення азотними добривами
 
Утворення розетки
Ріпаковий пильщик, прихованохоботник
ЕПШ – 2 екз./м²
Обприскування інсектицидами
Данадим стабільний, к.е., 0,7-1,2 л/га,
Нурел Д, к.е., 0,6 л/га,
Ф'юрі, в.е., 0,1 л/га
Переноспороз, фомоз, та інші хвороби
Обробка фунгіцидами
(за перших ознак хвороби)
Ридоміл Голд МЦ 68 WG, в.г., 2,5 кг/га,
Містік, к.е., 1,0 л/га
Початок бутонізації
Клопи, листоїди, квіткоїди, совки, прихованохоботники
ЕПШ – 2-3 екз./м²
Обприскування інсектицидами
 
Децис Профі 25 WG, в.г., 0,07 л/га,
Альфагард 100, к.е.,
0,1-0,15 л/га
 

   

Про забезпечення безпеки перевезень небезпечних вантажів та руху великовагових і великогабаритних транспортних засобів 

  1. Небезпечні вантажі.
У наш час у сільському господарстві все ширше використовуються мінеральні добрива, хімічні засоби захисту рослин – пестициди, гербіциди та інсектициди. Багатьом з цих сполук властива значна хімічна стійкість, внаслідок чого вони є дуже небезпечними для довкілля. Мінеральні добрива, гербіциди, пестициди, стимулятори росту, забруднюють ґрунти, води, отруюють тварин та птахів, мікроорганізми та рослини.
Сфера перевезення небезпечних вантажів регламентується національним законодавством і Європейською Угодою про міжнародне перевезення небезпечних вантажів. Основними нормативно-правовими документами, які визначають правові, організаційні, соціальні та економічні сфери діяльності, пов'язані з перевезенням небезпечних вантажів автомобільним транспортом в Україні, є закони України «Про перевезення небезпечних вантажів» та «Про приєднання України до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)», Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306, Порядок проведення спеціального навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, затверджений постановою КМУ від 31.10.2007 № 1285, Порядок і правила проведення обов'язкового страхування відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, затверджені постановою КМУ від 01.06.2002 № 733, Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджені наказом МВС України від 26.07.2004 № 822, ДСТУ, ДНАОП та інші.Перелік небезпечних речовин і виробів, які використовуються у сільському господарстві надто великий і потребує індивідуального опрацювання. Вимоги до перевезення залежать від ряду факторів і умов. Для організації безпечного перевезення агрохімікатів, які використовуються у сільському господарстві, керівники сільгосппідприємств повинні призначити відповідальну особу – уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, що пройшов спеціальне навчання та оволодів необхідними знаннями.
 
Водії, які безпосередньо виконують перевезення небезпечних вантажів, повинні пройти спеціальне навчання і отримати відповідне Свідоцтво ДОПНВ.
Працівники, які задіяні на роботах, пов’язаних з завантаженням, вивантаженням, перевантаженням, упакуванням, кріпленням та інших роботах, що пов’язані з дорожнім перевезенням небезпечних вантажів, згідно п. 7.2.1 Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, також повинні пройти спеціальне навчанні і отримати спеціальне свідоцтво.
Транспортні засоби, що перевозить небезпечні вантажі, мають комплектуватись предметами додаткового обладнання, перелік яких визначається залежно від кількості небезпечних вантажів, що перевозяться, та видів їх небезпеки. 
Перевезення вантажів підвищеної небезпеки потребує крім того отримання Узгодження дорожнього перевезення небезпечного вантажу в Дозвільному центрі облдержадміністрації.
Отримати інформацію про небезпечні властивості речовини, що перевозиться можна з паспорту безпеки цієї речовини, який повинен видати виробник. 
 
2. Великовагові і великогабаритні транспортні засоби.Ведення сільськогосподарських робіт потребує значного переміщення та руху по дорогах загального користування спеціальної техніки і сільгоспмашин (тракторів, комбайнів, сівалок та ін.), вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.Основними нормативно-правовими документами, які визначають правові, організаційні, соціальні, економічні на наглядові сфери діяльності, пов’язаними з проїздом великогабаритних та великовагових транспортних засобів в Україні, є Закони України: «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух», а також: Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306,  Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30, Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879, Порядок взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування, затверджений наказом Мінінфраструктури/МВС України від 10.12.20113 № 1007/1207. 
Рух великогабаритних та великовагових транспортних засобів потребує отримання Дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні в Дозвільному центрі облдержадміністрації.
 
3. Спеціальна інформація
3.1. Вже кілька років в Україні функціонує Спілка учасників спеціального автодорожнього руху («СУСАР») – неприбуткова громадська організація, яка створена для об’єднання юридичних і фізичних осіб, діяльність яких пов’язана з відправленням, перевезенням та одержанням небезпечних вантажів, рухом великовагових і великогабаритних транспортних засобів.
У разі Вашого членства, працівники Спілки:
- проведуть оцінку стану організації перевезень та конфіденційно, письмово Вас проінформують;
- за домовленістю, налагодять логістичний процес, який відповідає вимогам законодавства у сфері перевезень;
- підберуть кваліфікованих фахівців для виконання завдань підприємства пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів;
- допоможуть у оформлені дозвільних документів для перевезення небезпечних, великовагових і великогабаритних вантажів;
- допоможуть у скасуванні незаконних рішень органів влади, правоохоронних органів, які стосуються перевезення вантажів;
- допоможуть уникнути грошового стягнення штрафів, скориставшись положенням ст. 21 КУпАП (направлення на розгляд громадської організації);
- приймуть Ваші пропозиції щодо покращення безпеки перевезень;
- допоможуть у підборі спеціалізованого автотранспорту та його обладнанні.
Інформацію про «СУСАР» можна отримати за телефонами (0432)67-37-89 та (067)430-42-55 або на сайті http://cycap.com.ua/. Голова Спілки: Безбах Володимир Григорович.
3.2. Актуальна інформацію про сільськогосподарську техніку, про мінеральні добрива і хімічні засоби захисту рослин - пестициди, гербіциди, інсектициди та ін., - міститься на сторінках спеціалізованого журналу «AgroONE». Можна оформити підписку на друковане видання через редакцію журналу (тел. (0512)58-05-68 або (067)513-20-35) або ознайомитись з новинами на сайті http://agroone.info/. Головний редактор журналу: Корнієнко Наталя Вікторівна.

3.3. Спеціальну підготовку можна пройти у Миколаївському центрі спеціального навчання з питань  перевезення небезпечних вантажів автотранспортом. Інформацію про навчальний центр можна отримати за телефонами (0512)48-33-89 та (050)337-11-35 або на сайті https://sites.google.com/site/lopatinadr/.

Керівник центру: Лопатін Олег Семенович. 

ПАМ’ЯТКА
Перед початком весняно-польових робіт особливу увагу необхідно звернути на
дотримання вимог безпеки безпосередньо на місцях проведення польових
робіт та ремонту техніки.
Основні питання організації робіт:
-          забезпечити допуск до роботи працівників, що пройшли навчання та перевірку знань (в т. ч. інструктажі) з питань охорони праці;
-          забезпечити працівників в повному обсязі спецодягом та засобами індивідуального захисту;
-          опрацювати та затвердити схеми руху сільськогосподарських транспортних засобів до місць виконання сільгоспробіт;
-          облаштувати місця відпочинку та приймання їжі в польових умовах;
-          провести перевірку висоти провисання проводів повітряних ЛЕП над полями, де проводяться сільгоспроботи;
-          забезпечити проведення вантажопідіймальних та газозварювальних робіт обладнанням, що пройшло чергове технічне опосвідчення;
-          провести чергові випробування та заміри опору заземлюючих пристроїв в електроустановках сільгосппідприємств.
 
 
ПАМ’ЯТАЙТЕ ЦЕ ВАЖЛИВО:
Трактористи-машиністи повинні пройти навчання та перевірку знань, як для професії з підвищеної небезпеки.
Постійно проводити передрейсові медогляди трактористів-машиністів та водіїв транспортних засобів.
Забезпечити постійний контроль за технічним станом транспортних засобів та механізмів.
Забезпечити наявність сигналів повороту та стоп-сигналів на причепах, наявність захисного огородження карданних вадів, цепних та ремінних передач на сівалках та інших агрегатах, наявність приладів освітлення для роботи в нічний час.
Перевезення працівників до місць виконання робіт здійснювати спеціалізованими транспортними засобами.
 
Управління Держпраці у Миколаївській області

 

Держсільгоспінспеція в Миколаївський області (контактний телефон) - (0512) 50-79-76
Інформація про діючі лабораторії з визначення посівних якостей насіння
станом на 25 січня 2016 року
 
Діючі лабораторії (місце розташування місто, смт.)
Адміністративні райони, які обслуговує лабораторія
Режим роботи (дні, години)
Відповідальні особи за роботу лабораторії (П.І.П посада, контактні телефони)
Найменування
району
Місто, с. м .т.
Вознесенський
Вознесенськ
Веселинівський,
Новоодеський,
Доманівський,
Братський
Понеділок - п’ятниця
з 8 до 16-45
Василюк И.П. –
провідний фахівець,
 (0234 3-23-05)
Жовтневий
Миколаїв
Березанський,
 Очаківський,
Миколаївський
Яблуновська О.В.-
 головний спеціаліст,
 (0512 25-50-12)
Новобузький
Новий Буг
Баштанський,
Єланецький
Нікуліна Т.Є.-
головний спеціаліст,
(0251 9-19-00)
Первомайський
Первомайськ
Кривоозерський,
Арбузинський,
Враіївський
Петрусєвич І.Ю. –
 головний спеціаліст,
 (0262 3-11-83)
Березнегуватський
Березнегувате
Снігурівський, Казанківський
Яковенко С.М. –
головний спеціаліст,
(0268 9-15-37)
 
 
Голова комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Миколаївський області перший заступник начальника Є.Є.ПОЛОЗ
 

   

Прогноз фітосанітарного стану  сільськогосподарських культур в липні 2015 року 

Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в липні визначатимуть насамперед погодні умови та вчасність проведення захисних заходів. На просапних культурах посиленої уваги вимагатиме лучний метелик, листогризучі совки, в південних районах саранові, на виноградниках – хвороби, на овочевих культурах – комплекс шкідливих організмів.   
 
Зернові,  культури  
На посівах озимих і ярих зернових культур доживлюватиметься клоп шкідлива черепашка. Після накопичення жирової маси клопи відлітатимуть у місця зимівлі (ІІ-ІІІ декада липня). Пошкодження зернівки в цей період викликатиме погіршення якісних та посівних показників зерна. Ефективним прийомом зниження чисельності клопа, збереження посівних та товарних якостей зерна є раннє і в стислі строки збирання врожаю.
В посівах кукурудзи продовжуватимуть розвиватися і шкодити попелиці, цикадки, хлібні блішки, літнє покоління злакових мух, стебловий метелик, бавовникова та інші совки. Захист посівів досягатиметься проведенням агротехнічних, біологічних та хімічних заходів. 

Технічні культури
Зростатиме заселеність посівів соняшнику попелицями та трипсами. Також очікується підвищений розвиток соняшникової шипоноски та соняшникового вусача. Прогнозується наростання шкодочинності лучного метелика, совок та соняшникової вогнівки. Зростання чисельності яких очікується з середини липня.
Погодні умови червня сприяли активному розвитку хвороб соняшнику – фомозу, переноспорозу, іржі. Подальший розвиток яких відбуватиметься протягом липня, а інтенсивність ураження залежатиме від кліматичних умов. За теплої з періодичними опадами погоди у посівах поширюватимуться також біла і сіра гнилі, фомопсис.
  Проти гусениць лускокрилих комах ефективним є застосування пестицидів на ранніх етапах розвитку шкідників. За умов очікування епіфітотії гнилей кошиків рослини захищають фунгіцидами Танос,   0,4-0,6 кг/га; фомопсису, несправжньої борошнистої роси – Колфуго Супер,  2 л/га, Дерозал,   1,5 л/га, Ефатол,   2 кг/га. Першу обробку дозволеними фунгіцидами проводять на початку цвітіння, другу – через 14 діб. 
 
Багатоїдні шкідники
В липні продовжуватиметься живлення саранових, личинки яких переходитимуть у старші віки. Після окрилення відбуватиметься парування, яке активно проходитиме в денний період за високих температур. Основну небезпеку шкідник за масового розвитку створюватиме на посівах просапних культур, передусім у південних районах, що вимагатиме проведення оперативних захисних заходів (ЕПШ – стадні види 2-5 екз./м2, нестадні – 10-15 екз./м2).
 
Прогнозований розвиток саранових
  Для захисту посівів від саранових ефективні інсектициди Фастак,   0,2 л/га, Ф’юрі,   0,1-0,15 л/га, Карате Зеон     0,15 л/га (нестадні саранові) та 0,4 л/га (стадні саранові), Моспілан РП, 0,05-0,075 кг/га; Енжіо,   0,18 л/га, інші. На землях несільськогосподарського призначення – Актуал,  ., Залп,   1,5 л/га. За температури повітря вище 25°С ефективніші фосфорорганічні інсектициди або суміші препаратів.
Погодні умови, які спостерігалися протягом травня-червня, не сприяли розвитку лускокрилих комах. Однак, незважаючи на помірний розвиток першої генерації лучного метелика та совок, їх запас залишається достатньо високим для подальшого активізації, особливо за сприятливих погодних умов в липні.  
В осередках високої щільності гусениць совок (ЕПШ: у посівах буряків 1-2 екз./м2, просапних - 3-8 екз./м2) слід застосовувати хімічні препарати Карате Зеон CS,   0,3 л/га, Децис Профі   0,05-0,1 кг/га, Арріво 0,24-0,32 л/га, інші дозволені інсектициди за регламентами існуючих технологій. Інсектициди доцільніше застосовувати в період виплодження гусениць та появи другого віку, а також у вечірні години, коли гусінь харчується на рослинах. З біологічних заходів ефективним є випуск трихограми на початку та в період масового відкладання яєць. Серед агротехнічних прийомів застосовують – розпушування міжрядь в період вегетації, знищення бур’янів і квітучих нектароносів.
         Пошкоджуватиме кукурудзу, сорго, інші злаки стебловий кукурудзяний метелик. В І-ІІ декадах липня відбуватиметься відродження гусені, за оптимальних умов для їхнього розвитку (23-28оС, відносна вологість повітря 80%), слід очікувати зростання шкодочинності фітофага.
За наявності понад 18% рослин з яйцекладками або 6-8% рослин з гусеницями кукурудзяного метелика посіви обприскують препаратами  Карате Зеон   0,2 л/га, Децис ф Люкс,   – 0,3 л/га, Драгун – 1,2 л/га.
В липні відбуватиметься літ лучного метелика другого покоління, в ІІ декаді місяця очікується відродження гусені.
Хімічні обробки проводять за перевищення економічних порогів шкодочинності: буряки – 4-5 екз./м2 у фазі 2-10 справжніх листків; соняшник – 8-10 екз./м2 у фазі 4-6 листків, 20 – формування корзинок,  цвітіння; овочеві культури 8-10 екз./м2; кукурудза –  15-20 екз./м2 (за умов прохолодного достатньо вологого вегетаційного періоду ЕПШ у 1,2 рази вищі).
         До застосування на посівах соняшнику, кукурудзи рекомендовано інсектициди   дозволені до використання.
Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».   
 
Управління АПР.  

 

До уваги сільгосптоваровиробників та бджолярів. 

У зв’язку із зростанням випадків отруєнь та загибелі бджіл від застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур повідомляємо , що згідно вимог ст. 18 Закону України «Про захист рослин», підприємства, установи, організації та громадяни у сфері захисту рослин зобов’язані:
- додержувати технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення;
- своєчасно проводити комплекс профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби з шкідниками, хворобами і бур'янами;
- виконувати регламенти зберігання, транспортування та застосування засобів захисту рослин.
На додержання зазначених вимог, суб’єктами господарювання проводяться заходи щодо захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, що передбачає використання хімічних засобів захисту рослин.
Застосування хімічних засобів захисту рослин (пестицидів) регламентується Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та дозволяється згідно з їх офіційним переліком.
Відповідно до вимог Державних санітарних правил , адміністрація господарств зобов’язана завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
Крім того, згідно ст. 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
У випадку проведення авіаційних обробок, замовник таких робіт, за три доби до їх початку повинен здійснити запобіжні заходи згідно з вимогами ДСП 382-96. При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені правилами санітарно-захисні зони від ділянок авіахімічних обробок до інших об'єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо).
Всі хімічні обробки повинні проводитися у період відсутності льоту бджіл, у ранкові та вечірні часи. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
Крім цього, відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво»:
 • пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах;
 • з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку повинен видаватися ветеринарно-санітарний паспорт;
 • фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.
Відповідальність за дотримання вимог санітарних правил і норм при авіаційному та наземному застосуванні пестицидів покладається на замовника виконання таких робіт та власника повітряних суден.
У відповідності до ст. 21 Закону України «Про захист рослин», порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Для недопущення випадків загибелі бджіл та уникнення конфліктних ситуацій збоку сільгосптоваровиробників та бджолярів району- просимо дотримуватись та не порушувати вимоги Законів України.
 
Управління АПР

 

До уваги сільгосптоваровиробників району!

 
У зв’язку з високим рівнем забур’яненості посівів озимих культур та для недопущення зниження їх урожайності, рекомендуємо,провести обстеження посівів та при встановленні оптимальних температурних умов для проведення захисних заходів, розпочати обробіток посівів гербіцидами.
Дозволені до використання препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» застосовують за чіткого дотримання регламентів та правил техніки безпеки.

Управління АПР

 

 

До відома сільгоспвиробників. 

      Особливості проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням,    застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами.

Правові відносини, пов’язані з державною реєстрацією, виробництвом, закупівлею, транспортуванням, зберіганням, торгівлею та безпечним для здоров’я людини і навколишнього природного середовища застосуванням пестицидів і агрохімікатів, визначення прав і обов’язків підприємств, установ, організацій та громадян, а також повноваження органів виконавчої влади і посадових осіб, регулює Закон України «Про пестициди і агрохімікати».

Відповідно до  ст.11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», особи діяльність яких пов’язана  з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами.  

 В край важливо при роботі з засобами захисту рослин дотримуватись техніки безпеки та   залучати до роботи спеціалістів, які пройшли медичний огляд і  мають допуски (посвідчення) від Державної фітосанітарної інспекції на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Державна фітосанітарна інспекція Миколаївської області повідомляє, що для проходження навчання працівників, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлею пестицидами та агрохімікатами, особам та суб’єктам господарювання необхідно  звертатися до районних Держфітоінспекції та мати такі документи:

 • копія медичної книжки;
 • лист звернення на ім’я начальника Держфітоінспекції Миколаївської області.

Для отримання більш детальної інформації звертатися за адресою: смт Єланець, вул. Карла Маркса,122, Держфітонспекція, тел. 9-15-64, моб.0982435119

 

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств 

            Охорона  праці сільських трудівників — важлива складова проведення весняно-польових робіт. Як свідчить минулорічна статистика, нещасні випадки найчастіше трапляються через порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та правил дорожнього руху.

           Ще є час до початку  комплексу весняно-польових робіт в сільськогосподарських та фермерських підприємствах.    То ж керівникам, спеціалістам всіх служб необхідно негайно здійснити  певні організаційні профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працівників:

 • провести навчання працівників на роботах підвищеної небезпеки та перевірку їх знань (особливо тих, хто перебував на обліку у центрі зайнятості);
 • провести інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які братимуть участь у весняно-польових роботах;
 • до роботи на тракторах і інших транспортних засобах  допускати працівників  віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою;
 • ознайомити під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів;
 • до початку робіт забезпечити всіх працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори), поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги;
 • всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводяться лише після повної зупинки всіх агрегатів;
 • здійснювати постійний контроль за  дотриманням  правил безпеки під час весняно-польових робіт.

       Лише повне виконання  вимог чинного законодавства з охорони праці збереже кожного працівника від травмування при проведенні весняно - польових робіт. 

РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо дотримання вимог техніки безпеки на весняно-польових роботах

1. Закріпити машини та змінне обладнання за кожним механізатором, а за посівним агрегатом постійних сівачів (наказ, розпорядження, рішення);

2. Заправку тракторів та інших машин паливом і мастильними матеріалами в польових умовах проводити механізованим способом з дотримання Правил пожежної безпеки в Україні;

3. Розміщення машин, машинно-тракторних агрегатів, де проводяться сільськогосподарські роботи, повинно здійснюватись відповідно до технологічних карт і “Правил охорони праці в сільськогосподарському виробництві”. На роботах, при виконанні яких задіяно два і більше працівника, необхідно призначити старших;

4. Не допускати до керування тракторами і складними сільськогосподарськими машинами осіб молодших 17 років, а також осіб, які не мають документів на право керування ними і не пройшли інструктажу з техніки безпеки;

5. Провести інструктажі з особами зайнятими на польових роботах, навчити сівачів технології посіву з видачею відповідних посвідчень;

6. Не допускати до керування тракторами та іншими сільськогосподарськими машинами осіб, які знаходяться в стадії сп’яніння;

7. Застосовувати систему зниження оплати праці трактористам-машиністам, які систематично порушують інструкції з техніки безпеки;

8. Проводити підготовку площ для роботи машинно-тракторних агрегатів, з цією метою забезпечити проведення наступних робіт:

 • прибрати на полях каміння та солому, засипати ями;
 • встановити віхи біля великих каменів, ярів, ям та інших предметів, які можуть становити небезпеку при виконанні робіт;
 • відбити контрольні борозни і смуги біля ярів, ставків, річок, меліоративних каналів і т.п.;
 • відвести і відмітити місця для відпочинку;
 • встановити віхи на дільницях поля з крутизною 8-9 градусів.

9. Скласти технологічні маршрутні карти руху машин при виконанні сільгоспробіт;

10. Вимоги до технічного стану машин:

 • забезпечити кожну машину справним інструментом;
 • встановити захисне огородження на карданні, ланцюгові, пасові і зубчасті передачі;
 • зробити попереджувальні написи;
 • перевірити та ліквідувати підтікання палива, масла і води, забезпечити щільність з’єднання вихлопних колекторів;
 • ліквідувати можливі несправності електорообладнання та електропроводки, забезпечити безвідмовну роботу гальм тракторів та тракторних причепів, справність сигналізації та освітлення.

11. Не допускати до роботи з отрутохімікатами і на транспортних засобах осіб, які не пройшли медогляду та інструктажу з охорони праці і техніки безпеки.

12. Забезпечити індивідуальними засобами захисту працівників, що працюють з отрутохімікатами та встановити контроль за використанням засобів захисту при виконанні робіт.

13. Сівалки та садильні машини повинні бути обладнані підніжками, перилами зі сторони спини сівача, захисними огорожами на зубчатих та ланцюгових передачах, пристосуваннями для очистки робочих органів і вирівнювання насіння та міндобрив в насіннєвому та туковисіваючому ящиках.

14. Посівні агрегати необхідно обладнати двохсторонньою сигналізацією, не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок під час руху агрегату.

15. Працюючих у польових умовах механізаторів необхідно забезпечити аптечками, питною водою, гарячим харчуванням.

16. Домогтися випуску у поле технічно-справних агрегатів та провести технологічну наладку всіх посівних агрегатів за два тижні до виходу в поле (скласти відповідні акти).

17. Заміну, очищення та регулювання робочих органів навісних машин та знарядь, які знаходяться в піднятому стані, слід проводити після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

Пам’ятка
Реєстрація похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

1
Одним з нововведень в законодавстві у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, на сьогоднішній день, є реєстрація похідного речового права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення.
Так, 25 березня 2015 року набрав чинності Закон   України   «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», відповідно до якого нотаріусів уповноважено здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно у порядку та випадках, встановлених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон).
Нотаріусу надано можливість проводити державну реєстрацію:
·          речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право;
·          права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яке виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року, одночасно з державною реєстрацією похідного від нього речового права на таку земельну ділянку.
Також, Закон доповнено статтею 4², яка визначає особливості державної реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського                 призначення
2
право власності на які виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року.
Відтепер державна реєстрація похідного речового права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, право власності на яку виникло та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року, здійснюється одночасно з державною реєстрацією права власності на таку земельну ділянку державним реєстратором або нотаріусом незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право.
Для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку cільськогосподарського призначення, набувачем похідного речового права на таку земельну ділянку подається заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Окрім того, така реєстрація може здійснюватися без подання заявником документа, на підставі якого виникло право власності, у разі наявності інформації про зареєстровану земельну ділянку у Державному земельному кадастрі.
Слід зазначити, що з набранням чинності          05 квітня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» замість державного мита, відтепер сплачується адміністративний збір, який справляється у відповідному розрахунку від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації    прав.    Зокрема   для   юридичних   осіб встановлено такі розміри на 2015 рік:
1) за державну реєстрацію речових прав щодо об’єктів нерухомого майна площею:
·                     до 500 квадратних метрів – 365,40 грн., що становить 0,3 мін. з/п;
3
·                     понад 500 квадратних метрів – 730,80 грн., що становить 0,6 мін. з/п;
·                     понад 5000 квадратних метрів – 1705,20 грн., що становить 1,4 мін. з/п.
2) іншого речового права на нерухоме майно, крім права оренди землі, встановлено Збір який складає 25 відсотків від розміру Збору за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
3) обтяження права на нерухоме майно визначено Збір у розмірі – 85,26 грн.,
4) за державну реєстрацію права оренди земельної ділянки -73,08 грн.
5) за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у т.ч. виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника, Збір сплачується у розмірі 48,72 грн.
Також окрім Збору заявником сплачуються кошти за отримання витягу з Державного реєстру прав.
У випадках встановлених Законом адміністративний збір та плата за надання витягу підлягає поверненню, у наступних випадках:
·                     коли заявником заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень відкликається, адміністративний збір та плата за надання витягу з Державного реєстру підлягає поверненню;
·                     коли заявнику відмовляється у державній реєстрації прав та їх обтяжень, повертається плата за надання витягу з Державного реєстру прав, а адміністративний збір поверненню не підлягає.
 
4
Звертаємо увагу, що заява про державну реєстрацію речових прав не приймається державними реєстраторами у разі відсутності документа, що підтверджує оплату .
Крім того, для проведення державної реєстрації заявником разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку.
Державна реєстрація речових прав проводиться на підставі:
     1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом;
     2) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;
     3) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації. 
Додатково повідомляємо, відповідно до законодавства вищезазначений перелік документів є невичерпним.
 
Виходячи з викладеного, з метою державної реєстрації права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, заявник може звертатись як до державних реєстраторів так і до нотаріусів незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право.
 
5
Для проведення державної реєстрації заявник подає державному реєстратору одну заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень щодо іншого речового права, сплачує кошти за отримання витягу з Державного реєстру прав та кошти за послуги з державної реєстрації іншого речового права визначені статтею 29 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
 
За додатковою інформацією звертайтесь на телефон «гарячої лінії» відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області щопонеділка з 14.00 год. до 16.00 год. за телефоном 34-01-06.
 
Дана пам’ятка розроблена для аграріїв та громадського суспільства Миколаївської області, не встановлює норм права, а носить лише інформаційний характер.
 
Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області
Управління державної реєстрації
Миколаїв 2015