Єланецький район » Районний центр зайнятості
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Районний центр зайнятості

 

В Миколаєві можна знайти роботу за допомогою чат-бота в Telegram

Рекрутери Миколаївського міського центру зайнятості розробили чат-бота в Telegram для допомоги в пошуку роботи та працівників. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.  

– Друзі! Кого цікавить робота в Миколаєві або підбір працівників? Рекрутери Миколаївського міського центру зайнятості розробили для вас помічника – чат-бота в Telegram. З його допомогою швидко можна дізнатися про основні послуги служби зайнятості, про те, як стати на облік, про актуальні вакансії, розмір виплат, можливості перенавчання, як відкрити власну справу, як подати інформацію про вакансії тощо. Підпишіться і нові можливості завжди будуть у ваших руках – @recruiting_mmcz_bot.

Основне направлення діяльності наших рекрутерів – це швидкий та якісний підбір кадрів. Рекрутери використовують не лише базу резюме служби зайнятості, а й бази інших спеціалізованих ресурсів із пошуку роботи та працівників, соціальними мережею Facebook та сучасними месенджерами – Telegram, Viber та WhatsApp. Використовуючи їх не лише, як канали розповсюдження інформації про нові вакансії та розсилки резюме, а як засоби спілкування із шукачами роботи.

За останні пів року до сектору рекрутингу найчастіше зверталися за пошуком фахівців робітничих професій (водії, слюсарі, кухарі,  підсобні та дорожні робітники, зварники, виконроби, прибиральники). Серед кваліфікованих працівників найбільш запитувані були фахівці із бухгалтерського обліку, менеджменту, інженерії, а також держслужбовці і секретарі.

Шукачі роботи теж найбільше зацікавлені вакансіями  водіїв, підсобних робітників, секретарів, помічників керівників, офіс-менеджерів. Та, загалом, пристають на пропозиції роботи, де пропонується більша зарплата.

Довідково: З початку роботи сектору рекрутингу в Миколаївському МЦЗ (19 жовтня 2018 року), рекрутери допомогли укомплектувати 103 вакансії. Переважна більшість людей, які на них працевлаштувалися, не перебували на обліку в службі зайнятості.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Контактна інформація: вул.Нікольська,68, м.Миколаїв, 54001, відділ інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ, тел. (0512) 37-24-72; 37-31-10; inform@ocz-mk.gov.ua 

 

Яких змін Ви очікуєте від державної служби зайнятості?– ДСЗ проводить опитування

 

Державна служба зайнятості прагне покращувати свої послуги. З цією метою на сайті установи запроваджено опитування для роботодавців щодо задоволеності її послугами. Тут же можна внести свої пропозиції щодо змін, які, на думку респондентів, могли б поліпшити якість обслуговування, бути більш корисними чи доречними для роботодавців.

Так, протягом двох місяців (до 19 серпня 2019 року) на головній сторінці вебсайту ДСЗ dcz.gov.ua або на регіональній сторінці mik.dcz.gov.ua під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця», а також в рубриці «Роботодавцям» можна пройти запропоноване анкетування, надавши оцінку якості сервісу, та викласти власне бачення щодо вдосконалення послуг служби зайнятості.

 

 До уваги користувачів мережі!

 
     За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма US AID «Конкурентоспроможна економіка України» 
(далі - КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємств та поширюється на всій території України.
     КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкого зростання, створення 
інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництво меблів.
     Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. 
     Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього
 запиту необхідно надсилати на електронну адресу: aps001@CEPUkraine.org.
     Кінцевий термін подачі заявок - 29 лютого 2020 року.
     З формою концепції грантового проекту можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1s8a_gR4htDdLyyQzg6wRhDw7rE9K0r2Y
 
 
 
 
 

 

 
Робоча зустріч з працівниками місцевого відділу юстиції
 
       В рамках реалізації всеукраїнського правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право» в приміщенні Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ
 директором В. Даровською та заступником директора – начальником відділу надання соціальних послуг Т. Забродською 31.05.2019 року було проведено робочу зустріч з 
головним спеціалістом Єланецького районного відділу державної реєстрації цивільного стану ГТУЮ у Миколаївській області Гелярою Людмилою Михайлівною.
       Метою реалізації проекту є підвищення рівня обізнаності громадян про їх права та механізми їх реалізації та захисту, підвищення юридичної грамотності 
українців, формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, популяризації правової здатності вирішення проблем людей в Україні.
       В ході зустрічі було досягнуто домовленості, щодо організації спільних заходів, задля дієвого та ефективного механізму захисту прав кожного громадянина.
 

 

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ

 

29 травня 2019 в приміщення Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ відбувся Ярмарок вакансій для двох роботодавців, які постійно співпрацюють з Службою зайнятості - ФГ "Б.А.М", ФГ  "Водолаги Є.С."

  У заході взяли участь 5 осіб  з числа безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Під час Ярмарку вакансій представники від роботодавців запропонувала присутнім 3 вакансії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва  в укомплектуванні яких на даний момент є потреба. Також розповіли про умови і режим праці, заробітну плату, ознайомили присутніх з завданнями та обов’язками, які будуть покладенні на них при прийомі на роботу.

Сподіваємось що проведений захід принесе позитивний результат і завдяки активній роботі фахівців Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ, ряди працюючих громадян поповняться новими кадрами.

29.05.2019

 

 

Міні-ярмарок вакансій

 

Ефективною формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні місця є проведення міні – ярмарків вакансій.

24.05.2019 року в Єланецькій районній філії Миколаївського ОЦЗ проведено міні-ярмарок вакансій за участю представників ПП АГРО-ТОРГОВИЙ ДІМ "ГАРАНТ" для укомплектування вакансії підсобного робітника. На захід були запрошені 15 осіб з числа безробітних, які відповідають вимогам  роботодавця.

Представники роботодавця ознайомили присутніх з вимогами до майбутніх працівників, умовами та оплатою праці, режимом та характером роботи. Безробітні поділилися своїм досвідом роботи, набутими професійними навичками, залишили роботодавцю резюме та отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

Учасники заходу ознайомились з переліком актуальних вакансій, особливостями працевлаштування в сучасних умовах, з послугами, які надає служба зайнятості. Зокрема, наголошено на стимулюванні роботодавців до створення нових робочих місць, стимулюванні конкурентоспроможності окремих категорій громадян, на підвищенні кваліфікації працівників віком старше 45 років.

 

24.05.2019

 

 Служба зайнятості шукає кадри для суднобудівної галузі

 

     Відродження СУДНОБУДІВНОГО ЗАВОДУ «ОКЕАН», поглиблення співпраці та підписання меморандуму - це ті питання, які сьогодні обговорювались під час робочої зустрічі директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитра Оборонько з керівником заводу Станіславом Бібіком. На зустрічі також були присутні директор Миколаївського міського центру зайнятості Наталія Рябова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Вікторія Губіна та начальник відділу кадрів ТОВ «СУДНОБУДІВНИЙ ЗАВОД ОКЕАН» Алла Дорошенко.

     «Завод почав працювати і працювати активно, на даний час заводу потрібно закрити 15 вакансій, нам потрібні люди робітничих спеціальностей – зварювальники, складальники. Готові прийняти до заводу людей з інвалідністю. Ми підприємство, що спеціалізується на будівництві і ремонті суден, займається виробництвом металоконструкцій і обробкою металу та перевалкою вантажів», – розповів С. Бібік.

     «Перед нами стоїть задача допомоги в укомплектуванні вакансій. В короткий час за допомогою ярмарок вакансій та рекрутингових методик ми знайдемо саме тих працівників, які потрібні заводу, і відповідно до вимог, які зазначено у вакансіях. Крім того, ми можемо на ваше конкретне замовлення організувати навчання та підвищення кваліфікації претендентів на роботу» - наголосив Д. Оборонько.

     Довідково: Протягом 1 кварталу поточного року підприємством було подано до центру зайнятості 67 вакансій, серед них: слюсар-ремонтник судновий, 

електрозварник, складальник корпусів металевих суден, газорізальник, майстер дільниці, такелажник судновий, охоронник, машиніст крана, трубопровідник судновий, кошторисник, машиніст вальцьових верстатів. Заробітна плата на заводі складає від 10 000 – 20 000 тис. гривень. Укомплектовано службою зайнятості протягом зазначеного періоду – 41 вакансія. 

 

За довідковою інформацією звертатися за тел. 9-17-66 до Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ.

 

 

Нещодавно в приміщенні Єланецького районного військового комісаріату відбулась зустріч директора Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ Вікторії Даровської з військовим комісаром  Єланецького районного військового комісаріату Віктором Бабичем. У ході зустрічі були розглянуті питання подальшої співпраці та ефективної інформаційно – роз’яснювальної роботи з клієнтами служби зайнятості щодо укомплектування вакансій для проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України.  Крім цього на зустріч були запрошені безробітні та шукачі роботи, які зацікавилися проходження військової служби за контрактом.

В. Даровська зазначила, що служба зайнятості активно проводить заходи для інформування населення щодо проходження контрактної служби, фахівцями постійно ведеться робота з демобілізованими військовослужбовцями.

     Удосконалення професійної майстерності 

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, професіонал будь-якого рівня і спеціалізації повинен постійно поглиблювати свої теоретичні знання, 
набувати і відпрацьовувати вже отримані навички. Керівництво організацій і самі фахівці повинні бути зацікавлені у підвищенні освітнього рівня, оскільки 
наявність фундаментальних знань і практичних вмінь забезпечує ефективну діяльність будь-якого підприємства або організації. Самостійно освоїти всі аспекти 
професії досить важко, тому курси підвищення кваліфікації – оптимальне рішення проблеми. 
         Так, за потребою сільськогосподарських підприємств Єланецького району 59 осіб за допомогою служби зайнятості підвищили кваліфікацію за напрямками: 
сучасні прийоми технічного обслуговування та ремонту машин с/г призначення, новітні технології в сільськогосподарському виробництві, пов’язані з 
транспортуванням, зберіганням і застосуванням пестицидів і агрохімікатів на базі Херсонського ЦПТО ДСЗ та Єланецького ПАЛ.

  УВАГА!

ВАКАНСІЯ Касир-операціоніст (Єланець)
ФОП МОЛЧАНОВ ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ («Нова Пошта»)
Розмір заробітної плати: 4200 грн. 
Завдання та обов’язки: Прийом, облік та видача замовлень від населення, матеріальна відповідальність, дотримання правил техніки безпеки. 
Режим роботи: 6 днів на тиждень.

Адреса роботодавця: 55501, Миколаївська область, Єланецький район, смт Єланець, вул. Соборна, 156 В
Назва та контакти філії: 
Єланецька районна філія, смт Єланець,
тел. (05159) 9-17-66

  ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ЗБІЛЬШУЄ ГАРАНТІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ


     Основними видами професійного навчання безробітних є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації. Навчання організовується на замовлення 
роботодавців або для самозайнятості, впровадження підприємницької діяльності.
     Фінансування профнавчання безробітних, а також пов’язаних із ним витрат на проживання іногородніх слухачів і проїзд до місця навчання та у зворотному 
напрямку здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Кількість професій спеціальностей курсів та напрямків, за якими навчаються безробітні, постійно збільшується. 
     Деякі клієнти служби зайнятості мають сумніви, чи зможуть знов сісти «за парту» засвоювати навчальний матеріал у 30, 40 чи 50 років. Наша порада: скажіть 
«ні» невпевненості та ваганням! Знання не піддаються інфляції.
     Щорічно проводиться відбір навчальних закладів для організації профнавчання безробітних, який дозволяє залучати до співпраці вищі та професійно-технічні 
навчальні заклади з найкращою матеріальною базою та висококваліфікованим викладацьким складом, що мають ліцензії щодо надання освітніх послуг, дозволяючи після 
закінчення навчання видавати документи державного зразка.
     Пріоритет у навчанні безробітних належить центрам професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ), яких на сьогодні в Україні 
налічується 11.
     Основні переваги ЦПТО ДСЗ у порівнянні з іншими закладами освіти – стислі терміни навчання; врахування при організації навчального процесу особливостей 
дорослого населення; сучасна матеріальна база; тісна співпраця з роботодавцями; використання інтерактивних методів навчання.
     Оновити набуті в минулому знання, вміння та навички, скоріше адаптуватися на конкретному робочому місці дозволяє стажування, яке можливо пройти безпосередньо 
на підприємстві, в організації (установі) за направленням служби зайнятості.
     Досвід показує, що професійне навчання збільшує можливості безробітних громадян у пошуку оплачуваної роботи, розширяє їхню конкурентоспроможність на ринку 
праці за допомогою підвищення зростання професійної майстерності та мобільності. 
     Якщо ви не маєте роботи, ласкаво просимо до центрів зайнятості області, які відкриють вам двері до отримання нових професій та навичок.

    Військова служба за контрактом у Нацгвардії!

     З метою інформування про можливість працевлаштування на військову службу за контрактом 20 березня 2019 року в Єланецькій районній філії Миколаївського ОЦЗ 
відбувся захід для безробітних «Семінар з орієнтації на військову службу в ЗСУ» за участю представника  Південного відділенні комплектування Іміджево-Видавничого Центру Національної Гвардії України.
     НГУ – військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи МВС України і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, 
прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення 
громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами – із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної 
діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань, терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
     До участі у заході було запрошено 19 осіб з числа зареєстрованих безробітних.
     Звягінцев Олександр Сергійович, старший сержант, розповів присутнім про порядок відбору громадян на військову службу за контрактом у НГУ та нюанси перебування 
у військовому резерві, ознайомив з переліком посад, в яких є потреба. Більш детально зупинився на грошовому, матеріальному забезпеченні та пільгах, які отримають 
безробітні у разі підписання домовленостей про службу в НГУ. Під час зустрічі Олександр Сергійович відповів на низку запитань учасників заходу, запропонував 
друковану продукцію з контактними даними відділів комплектування.

 Професії майбутнього

Майбутнє вже почалося і життя змінюється на наших очах: одні професії вже майже зникли, а інші ще не з’явилися, але до них треба готуватися. 

Кому потрібні листоноші, якщо можна написати емейл чи зв’язатися через вайбер? Навіщо на виробництвах токарі та слюсарі, якщо їх можуть замінити роботи? 
Що робити бібліотекарам, якщо будь-яку книжку можна знайти в інтернеті? І головне: що робити старшокласникам, які опиняться у самому центрі цих кардинальних змін?
Саме на такі запитання відповідали старшокласники Возсіятської ЗСО Єланецького району на профорієнтаційному уроці «Професії майбутнього».
Фахівці служби зайнятості сприяли актуалізації проблеми вибору професії, знайомили із змінами в суспільстві за останні десятиріччя та їхнім впливом на 
професійну діяльність людини; аналізували конкурентоспроможність і мобільність сучасного фахівця; сприяли розумінню сучасних умов самореалізації людини на ринку праці.

  «Об’єктив професій»


В рамках реалізації Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки Миколаївським обласним центром зайнятості запроваджується проект для учнів 8-11 класів Миколаївщини «Об’єктив професій».

Ідея проекту: підготовка учнів старших класів до усвідомленого вибору професії через ознайомлення з майбутніми професіями своїх батьків.

Термін реалізації проекту: березень-травень
Зміст проекту: протягом терміну учасники розміщують фото на своєму профілі в Інстаграм з хештегом  #знімокпроф. 

Фото відображають наступне:
1. Моя майбутня професія
На фото обов’язково має бути учасник проекту, який за допомогою атрибутики професії або за допомогою робочого місця представника професії зображує свою майбутню 
професію. Фото має відображати специфіку майбутньої професії. Під фото має бути пост, який уточнює майбутню професію учасника.
2. Професія моїх батьків
На фото зображений учасник фото проекту разом з одним із батьків на робочому місці. Світлина повинна відображати професію одного з батьків. Під фото має бути 
пост, який характеризує професії батьків. Світлини повинні відповідати темі фото проекту.

Учасники проекту: старшокласники м. Миколаєва та Миколаївської області

     Як обрати професію в ХХІ столітті?

    Актуалізувати проблему вибору професії, ознайомити із змінами в суспільстві за останні десятиріччя та їхнім впливом на професійну діяльність людини; 
проаналізувати конкурентоспроможність і мобільність сучасного фахівця; сприяти розумінню сучасних умов самореалізації людини на ринку праці – з такою метою провідний фахівець з питань зайнятості Єланецької філії Миколаївського ОЦЗ Коваленко Світлана завітала до учнів Єланецької гуманітарної гімназії. Разом з психологом закладу Селютіною Оленою скоординували хід заняття:
    «Сьогоденний діловий та професійний світ потребує в першу чергу професійно мобільних людей, які можуть критично мислити, грамотно та самостійно приймати рішення, нести відповідальність за їх впровадження в життя, спритні та адаптивні, допитливі, ініціативні та підприємницькі.
    Рівень молодіжного безробіття досить високий. При первинному виході на ринок праці у молоді, як правило, переважає ідеалістичне уявлення щодо майбутньої професії, трудової та професійної кар’єри, які з перших кроків на ринку праці руйнуються та приводять до складного соціально-психологічного стану (тривоги, депресії, що впливає на комунікативну сферу та супроводжується почуттям безнадійності, комплексом провини) в умовах неможливості працевлаштування. Проблеми у молоді виникають саме через невірний та непродуманий вибір професії чи спеціальності для навчання в навчальних закладах, тому, що комерціалізація їх приводить до розповсюдження навчання за престижними, але зовсім не актуальними для нашого регіону професіями».
    На занятті  майбутні випускники отримали вдосталь інформації про актуальні професії району та області, про професії, які зникають, про нові професії, які з’являються, а також склали рейтинг актуальних професій майбутнього. За допомогою вправ, презентацій, постановки проблемних питань фахівцям вдалося досягти поставлених цілей. Співпраця триває.
 

 16 січня 2019 року  проведено робочу зустріч директора Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ В. Даровської з начальником Єланецького бюро надання безоплатної правової допомоги І. Котенко. В ході зустрічі обговорено план співпраці на 2019 рік, затверджено План спільних дій та графік роботи дистанційного пункту Безоплатної правової допомоги на І квартал 2019 року.

 Згідно графіку роботи консультаційного пункту у Єланецькій районній філії Миколаївського ОЦЗ, кожний громадянин має змогу звернутися та  отримати 
спеціалізовану безкоштовну правову консультацію, а в разі потреби скористатися послугами адвоката за державний кошт з метою захисту від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

 

 

Про квоту з працевлаштування звітуємо за оновленою формою до 1 лютого

   
Мінсоцполітики наказом від 23.11.2018 р. № 1763 затвердило нову форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у 
сприянні працевлаштуванню (їх перелік наведено в ст. 14 Закону про зайнятість). Цим же наказом внесено зміни до Порядку її заповнення та подання.
Хто і кому має надавати такий Звіт?
Як очевидно із назви Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії
 у сприянні працевлаштуванню, цей звіт подають:
• лише роботодавці;
• до Держслужби зайнятості за юридичною адресою роботодавця.
При цьому в оновленому Порядку зазначається, що роботодавці — це підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Тобто на 
фізосіб-роботодавців обов’язок надання такої Інформації не поширюється!
    Коли вперше звітувати за новою формою?
Зверніть увагу! Наказ № 1763 опубліковано 8 січня у «Офіційному віснику України» № 3/2019, тому звітувати за новою формою та правилами потрібно вже за 2018 рік, 
не пізніше 1 лютого 2019 року.
    Що і для кого змінюється?
Відповідно до внесених змін у визначення квоти та нову форму звіту, підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб також мають подавати до 
Держслужби зайнятості інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Тож у разі опублікування 
Наказу № 1763 у січні 2019 року, такі підприємства мають відзвітувати вперше за 2018 рік.
Звертаємо увагу! Що з 1 січня 2018 року почала діяти частина друга ст. 14 Закону про зайнятість населення. За нею для працевлаштування осіб, яким залишилося 10 
і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій 
чисельності штатних працівників.

 

Особлива увага громадським роботам

21 грудня в  Єланецькій районній філії відбулася нарада з  головами сільських рад щодо питання організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, у тому числі, для осіб з інвалідністю.

Відкрила захід директор філії Вікторія Даровська, яка висвітлила питання організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру у 2018 році. Проінформувала присутніх, що завдяки тісній співпраці служби зайнятості з роботодавцями протягом 2018 року з підприємствами, установами, організаціями району було укладено 31 договір на виконання громадських робіт. Протягом 2018 року до громадських робіт та робіт тимчасового характеру було залучено 183 безробітних  на заробітну плату яких з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування  України на випадок безробіття використано 171 тис.грн.

Під час зустрічі Даровська В. довела до відома сільських голів вимоги чинного законодавства про зайнятість з приводу даного питання та закликала до спільної роботи з метою тимчасового працевлаштування безробітних осіб та осіб з інвалідністю та здійснення суспільно-корисних робіт в районі.

На завершення виступу директор подякувала усім за організацію роботи в даному напрямку і висловила побажання щодо плідної співпраці у 2019 році.

 

 

 06 грудня 2018 року в приміщенні  Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ відбулася робоча зустріч директора районної філії Даровської Вікторії 

Геннадіївни з менеджером по персоналу ТОВ «Подільський енергоконсалтинг»  Рудік Оленою Олександрівною щодо перспектив  підбору працівників для будівництва електростанції з вироблення електричної енергії з відновлювальних джерел в адміністративних межах Єланецької селищної ради Єланецького району.
Рудік О.О. презентувала підприємство (характер роботи, умови та оплату праці для найманих працівників та перспективи кар’єрного росту). В ході зустрічі була досягнута домовленість щодо подальшої співпраці в частині проведення презентації роботодавця, міні-ярмарків вакансій, проведення індивідуальних співбесід за опомогою он-лайн засобів.
 
                                                                                              ********************

  03 грудня 2018 року в Єланецькій філії Миколаївського ОЦЗ в рамках всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю відбувся семінар для безробітних осіб з інвалідністю за участю соціальних партнерів: Управління соціального захисту населення (Гаврилова Ю.Б.; Нечпай Н.Б.) та Єланецького бюро безоплатної правової допомоги (Котенко І.О.)

    Розпочавши захід, фахівець філії Коваленко С.В. наголосила на тому, що  держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатним громадянам у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у тому числі особам з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку. Пошук відповідної роботи для такої категорії громадян здійснюється за рекомендаціями МСЕК, наявною кваліфікацією і знань, з урахуванням його побажань.
    Протягом заходу кожен з представників соціальних партнерів надавали змістовну і важливу інформацію для присутніх: про законодавчі норми з соціального захисту та працевлаштування осіб з  інвалідністю, можливості санаторно-курортного лікування, про технічне та матеріальне забезпечення, роз’яснили суть, мету та принципи роботи бюро правової допомоги, роздали інформаційні буклети, поінформували про можливість отримання безоплатної правової допомоги.
    Учасники заходу брали участь в обговоренні, висловлювали свою точку зору й побажання щодо поліпшення життя людей із вадами здоров’я.

 Ярмарка професій

     Професійне самовизначення – одне з найголовніших рішень у житті молодої людини. Саме вибір професії визначає – ким бути. Щоб правильно орієнтуватися в просторі професій, треба, щоб хтось міг надати об'єктивну інформацію про цей простір. Коли ми визначаємося з майбутньою професію, ми обираємо навчальний заклад, в якому отримуємо професійну освіту. 
     Саме з такою метою Єланецька районна філія Миколаївського ОЦЗ 22.11.2018р. організувала масовий профорієнтаційний захід «Ярмарка професій» для шкільної молоді. Старшокласники мали змогу отримати інформацію про актуальні професії регіону безпосередньо від представників таких навчальних закладів: Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, Миколаївського національного аграрного університету, Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини ВНЗ «Університет «Україна» Первомайського медичного коледжу, Єланецького професійного аграрного ліцею.
    Відкрила захід директор філії Даровська Вікторія Геннадіївна, яка поінформувала присутніх про мету даного заходу, та наголосила на послузі з профорієнтаційного тестування. Далі старшокласники мали можливість побачити презентації навчальних закладів, їх матеріально-технічну базу, почути про умови вступу та навчання від представників навчальних закладів. Музичні номери та виступи студентів були доказом веселого життя і дозвілля під час навчання у ВНЗ.
    Наостанок школярі могли поспілкуватись з представниками навчальних закладів особисто, взяти з собою необхідну інформаційну друковану продукцію. 

 

Патронат над дитиною - забезпечення найкращих інтересів дитини

 

Що таке сімейний патронат?

Патронат над дитиною (далі - сімейний патронат) – це: тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Яка мета сімейного патронату?

Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах,  виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Чому ця послуга потрібна саме сьогодні?

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга сімейного патронату набуває ще більшої актуальності.

Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини;

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї

Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

підкинуті, знайдені діти;

безпритульні діти;

діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

Хто може бути ініціатором влаштування дитини під патронат?

Ініціатором влаштування дитини під патронат  можуть бути:

батьки чи один із батьків дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;

сама дитина;

соціальний працівник, який супроводжує сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах;

вчитель, шкільний соціальний педагог чи психолог, лікар, дільничний міліціонер, інший фахівець соціальної сфери

будь-який громадянин чи установа, які виявили дитину в складних життєвих обставинах.

 

 

 

 

 

 

 Щороку, напередодні опалювального сезону, роботодавці Єланецького району  починають шукати операторів газових котелень.


     Перевагу надають працівникам, які вже опанували цю професію, а отже володіють сучасними знаннями, або тим, хто в міжсезоння підвищив кваліфікацію та отримав 
допуск до виконання робіт з підвищеною небезпекою.
     Для оперативного укомплектування таких вакансій служба зайнятості вже влітку організовує навчання для безробітних за посадою «оператор котельні» (обслуговування 
котлів на газовому паливі) та навчальними програмами відповідного професійного спрямування. 
     Цього року до початку опалювального сезону за допомогою Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ було підготовано 33 оператори котелень. Навчалися безробітні
 на базі Миколаївського навчально-курсового комбінату. Професійне навчання для них безкоштовне, за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального 
страхування України на випадок безробіття.
     Отримавши потрібні знання, відтак, і посвідчення та допуски до робіт з підвищеною небезпекою, громадяни на період опалювального сезону гарантовано забезпечуються
 робочим місцем. Вони обслуговуватимуть котельні лікарень, шкіл, дитячих садочків, житлово-комунальних господарств району.

 УВАГА!

ВАКАНСІЯ оператор заправних станцій (Єланець)
ТОВ "КАПІТАЛ ЮГ"
Розмір заробітної плати: 4108 грн. 
Завдання та обов’язки: Обслуговування апарата по видачы палива населенню, прийом та облык паливно мастильних матерыалыв, 
дотримання правил техніки безпеки. Режим роботи: сутки через двоє.

Адреса роботодавця: 55501, Миколаївська область, Єланецький район, смт Єланець, вул. МИКОЛАЇВСЬКА, 16
Назва та контакти філії: 
Єланецька районна філія, смт Єланець,
тел. (05159) 9-17-66

 30 липня 2018 р. в.о. директора Єланецької районної філії Миколаївського ОЦЗ  Забродською Т.О.  проведено робочу зустріч з начальником Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» 

Миколаївської області Топчу Т.П. з питань порядку реєстрації в службі зайнятості, призначення допомоги по безробіттю, презентації соціальних послуг державної служби зайнятості щодо сприяння в працевлаштуванні. 
Також в ході зустрічі було обговорено шляхи подальшої співпраці щодо вирішення проблемних питань у напрямі працевлаштування  та надання соціальних послуг клієнтам пробації.
 

 30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

 
 
   Питання нелегального працевлаштування за кордоном та не потрапляння до рук работорговців через власну необізнаність є дуже актуальною.
   Саме з метою підвищення інформованості, запобігання цьому явищу та сприяння легальній зайнятості 25 липня Єланецькою районною філією було ініційовано проведення семінару на тему: «Запобігання нелегальній 
трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
   Семінар проходив за участю заступника директора-начальника відділу соціальної роботи Єланецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Євтушенко Юлії Юріївни.
   У рамках семінару обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства. Юлія Юріївна разом з 
учасниками зустрічі розглянули найвідоміші шахрайські схеми, які застосовуються злочинними посередниками. Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою 
працевлаштування, щоб не потрапити в тенета агентств-шахраїв, де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань, ознайомились з 
нормативно-правовою базою, яка регламентує питання оформлення документів для виїзду за кордон тощо. 
   Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії. На завершення семінару спеціалісти центру зайнятості та соціальний партнер відповіли на запитання та надали індивідуальні консультації.
 

 ПРЕС-РЕЛІЗ

 
     Миколаївських роботодавців запрошують до анкетування щодо потреб ринку праці
     Державною службою зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Заповнити анкети можна у «Персональному кабінеті» на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне 
середовище зайнятості» у розділі «Опитування». Про це повідомив директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.
     «Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіонального ринку праці на підставі даних роботодавців надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному 
розрізі – зазначив керівник регіональної служби зайнятості – Ми запрошуємо всіх роботодавців області долучитися до анкетування!».
     Відзначимо, що сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети 
звертайтеся до найближчого центру зайнятості або філії Миколаївського обласного центру зайнятості. Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при 
розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік. 
 
     Додатково: «Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення 
рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. 
     У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості 
претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість 
подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.
 

    На виконання Постанови Кабінету міністрів України від 20.03.2013 № 175 «Про затвердження організації громадських та інших робіт тимчасового характеру» Єланецькою філією Миколаївського ОЦЗ (далі - філія) 

проводиться організація таких видів робіт. До громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах залучаються всі бажаючі філії.
   На сьогодні, в умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості, особливого значення набувають громадські та інші роботи тимчасового характеру. Участь у них мотивує людину до праці, змінює 
її уявлення про підходящу роботу та є джерелом додаткового прибутку, засобом переходу до постійного працевлаштування. Громадські роботи приносять суспільну користь і сприяють соціально-економічному розвитку громад. 
   Співпраця служби зайнятості з органами місцевого самоврядування дає позитивний результат в питанні наведення та підтримки належного стану відповідної території, утримання приміщень, надання допомоги по різного 
роду послугах і все це на користь не лише окремо взятій особистості, а в цілому громаді. Тимчасові роботи задовольняють потреби роботодавців під час виконання короткострокових робіт, тим самим сприяють подальшому 
працевлаштуванню безробітних на ці підприємства.
   Слід також зазначити, що до громадських та інших видів тимчасових робіт не можуть відноситись роботи з підвищеною небезпекою перелік яких затверджений наказом Держнаглядохоронпраці України № 15 від 26.01.2005р.
затвердженим в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 232/10512.
Так філією станом на 18 липня 2018 року було працевлаштовано на громадські роботи 81 особа, на інші роботи тимчасового характеру – 19 осіб.

5 липня 2018 року о 08.10 год. в приміщенні Єланецької централізованої бібліотечної системи відбувся семінар для безробітних з гендерних питань, на якому були присутні начальник Єланецького бюро правової допомоги Ірина Котенко, 

начальник Єланецького відділу ДРАЦС  Ольга Більчук та начальник Єланецького РС з питань пробації Тетяна Топчу.
Провідний фахівець з питань зайнятості Єланецької районної філії Коваленко С.В. відкрила семінар, наголосивши на законодавчих аспектах в сфері зайнятості жінок, додаткових соціальних гарантіях для жінок, на їх соціальній та 
професійній реалізації.  Мали місце актуальні питання сімейного права., під час якого І. Котенко роз’яснила запрошеним зміни до законодавства України, підписані Президентом України (набрали чинності з 09 липня 2017 року та з 
початку 2018 року), що мають на меті покращити захист права дітей на належне утримання (аліменти). Дякую за участь Ользі Більчук, яка роз’яснила присутнім порядок виключення відомостей про батька дитини з актового запису про народження, порядок внесення змін до актових записів та проінформувала присутніх про правопросвітницький 
проект Мінюсту Я МАЮ ПРАВО.
Т.Топчу роз’яснила, що таке суспільно-корисні роботи, яким чином вони застосовуються до боржників-неплатників аліментів та механізм  перерахування коштів (заробітної плати, яку отримує боржник в результаті відпрацювання 
суспільно-корисних робіт) органами місцевого самоврядування в рахунок погашення заборгованості по сплаті аліментів.
 В кінці заходу всім слухачам були вручені інформаційні матеріали із правовими консультаціями, буклети та візитки з координатами Єланецького БПД. Наголошу, що жінки дуже активно брали участь у семінарі, ставили запитання, 
обговорювали ситуації та висловлювали свою думку в рамках теми семінару. 
Співпраця триває!!!!

 Про розвиток системи професійного навчання безробітних на виробництві під потреби роботодавців; умови, способи співпраці та взаємодія з роботодавцями для наближення існуючої системи професійно-технічного навчання до вимог роботодавців


Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та згідно з Законами України «Про зайнятість населення» державна служба зайнятості реалізує державну політику у сфері 
зайнятості та забезпечує право особи на професійне навчання відповідно до здібностей та з урахуванням ринку праці. Державною службою зайнятості створено систему організації професійного навчання зареєстрованих безробітних, в т. ч. 
на виробництві. Професійне навчання зареєстрованих безробітних (далі - безробітні) організовується центрами зайнятості на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань 
безробітних і здійснюється у професійно-технічних, вищих навчальних закладах, в т. ч. в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та 
господарювання або у роботодавців - замовників кадрів (далі - навчальні заклади).
 Безробітний, який не має професії, може пройти професійну підготовку за робітничими професіями, потрібними на ринку праці.
 Якщо професія (спеціальність) не є актуальною на ринку праці, служба зайнятості надає можливість безробітному пройти професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації (стажування на робочому місці, на яке претендує 
безробітний, підвищити кваліфікаційний розряд, пройти курс цільового призначення з метою набуття нової компетенції. Так ті, хто бажає відкрити власну справу, отримують знання з організації підприємницької діяльності.
Стажування безробітних здійснюється на замовлення роботодавців за індивідуальною програмою, що затверджується роботодавцем і погоджується центром зайнятості. На стажування направляються безробітні, які раніше здобули 
професійну освіту і потребують досвіду практичної роботи (розширення компетенції) за набутою професією (спеціальністю), або ті, які тривалий час не працювали і бажають відновити чи удосконалити свої знання, уміння та навички в практичній діяльності.
У разі замовлення роботодавцем організації професійного навчання безробітних у навчальному закладі та їх працевлаштування після завершення навчання центр зайнятості укладає договір з роботодавцем. До договору про організацію 
професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця додається список безробітних, які будуть працевлаштовані після завершення навчання.
Роботодавець - замовник кадрів, бере участь у визначенні змісту навчання, кваліфікаційній атестації безробітних, забезпечує проходження виробничого навчання та виробничої практики або стажування безробітних і протягом ЗО календарних днів з дня завершення навчання працевлаштовує безробітних.
При забезпеченні роботодавцем професійного навчання безробітного за індивідуальним навчальним планом або шляхом стажування та його подальшого працевлаштування центром зайнятості укладається договір з роботодавцем і 
безробітним.

           25.05.2018

 

Вір в себе!

В рамках реалізації Програми ДСЗ щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки 18 квітня 2018 року Миколаївським обласним ЦЗ спільно з Миколаївською ОДА, Миколаївською міськрадою, молодіжними організаціями, громадськими діячами було організовано широкомасштабний профорієнтаційний захід для молоді – Молодіжний фестиваль «Вір в себе!»

З метою сприяння професійному самовизначенню учнів через наглядну демонстрацію прикладів успішних особистостей Єланецьким РЦЗ запрошено старшокласників для он-лайн зустрічі з професійними експертами.

 

 Ваучер - нові можливості навчання

 
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» №207 від 20.04.2013 
року зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від30.09.2015 № 779 ваучери видаються одноразово:
- особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове 
державне пенсійне страхування" пенсійного віку;
- особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та 
захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв'язку із скороченням чисельності, штату 
або за станом здоров'я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку, за наявності 
вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону 
України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи.
Отримавши ваучер, Ви можете пройти навчання за професіями та спеціальностями відповідно до затвердженого законодавством переліку, а також самостійно обрати форму та місце 
навчання.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений 
законодавством на момент прийняття рішення про видачу ваучера. У разі, коли вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, громадянин або його роботодавець 
зможуть здійснити оплату різниці вартості навчання.
 
Хто не може отримати ваучер:
 
• особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
• особи, які протягом останніх трьох років вже навчалися за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
• особи, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні;
• особи, які досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку.
 

 22 лютого 2018 року в Єланецькому районному зайнятості відбувся «Круглий стіл» за темою: «Мотивація до легалізації зайнятості». Учасники «Круглого столу» заслухали голову з припинення юридичної особи, в.о. директора Єланецького РЦЗ Т. Забродську, яка детально ознайомились зі станом на ринку праці за 2 місяці поточного року у  Єланецькому районі, проаналізували стан економічного розвитку підприємств та висловили думки щодо можливості створення нових робочих місць сільськогосподарськими підприємствами, у тому числі і для молоді, легалізації робочих місць фізичними особами – підприємцями та можливості працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. 

Учасники «Круглого столу» обговорили, що не оформлення належним чином  трудових відносин, в решті-решт впливатиме і на мешканців громади, в тому числі рідних, дітей, батьків, адже "тіньова" зайнятість призводить до ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на  реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів, міст, програм охорони здоров'я, освіти та соціального захисту.
 
 
 
_______________________________________________________________________________________________________

 Про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва

    Благодійний фонд ЛАСКА продовжує інформування населення Миколаївської області про проект УПБРП, як одну з можливостей навчатися побудові успішного плодоовочевого бізнесу, а також отримувати від проекту підтримку у вигляді сервісів, які дозволяють рахувати та економити.
    21 лютого 2018 року БФ ЛАСКА  провів семінар для безробітних Єланецького РЦЗ з метою ознайомлення з напрямками діяльності проекту УПБРП.
 
    Участь в проекті - це реальна перспектива власного працевлаштування будь-кого, хто вирощує плодоовочеву продукцію. Інколи урожай кормить родину, та залишок господарі намагаються продати для отримання додаткового доходу. Мешканці Єланецького району отримали інформацію про сервіси проекту УПБРП, одним з яких є програма Е-ваучер. Учасник проекту має можливість отримати  знижку на товари і послуги, які купують виробники для вирощування. Тема пошуку нових ринків збуту також зацікавила слухачів. 
    Завершилося спілкування думкою про гарну перспективу активного життя та успішного плодоовочевого бізнесу.
 __________________________________________________________________________________________________________________

21 лютого в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбувся семінари  на тему «Відновлення престижу робітничої професії. Можливості професійного навчання на виробництві відповідно до потреб роботодавця (в тому числі, професійна підготовка осіб з інвалідністю)». 

Відкрила семінар із роботодавцями заступник начальника відділу – Комарницька Н.В., яка повідомила, що в сучасних умовах, коли виробництво характеризується новітніми технологічними процесами, все частіше дефіцитом стає не робоче місце, а високопрофесійний робітник. Знання сучасних технологій, нових знарядь праці - це те, чого очікує від працівника сьогоднішній роботодавець. Саме тому одним із пріоритетних напрямків роботи Єланецького районного центру зайнятості є організація навчання безробітних на замовлення роботодавців.
 Під час відвідування підприємств або зустрічей з роботодавцями спеціалісти центру зайнятості з’ясовують поточні та перспективні потреби роботодавців. При складанні навчальних планів та програм, за якими навчаються безробітні, обов’язково враховуються вимоги роботодавців та технології конкретного виробництва.
Спілкуючись із роботодавцями, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Н. Комарницька  розповіла про переваги співпраці з центром зайнятості роботодавців та послуги, якими вони можуть скористатися.
Про можливість підбору персоналу шляхом профдіагностичного тестування та профвідбору учасників. Більш детально зупинилась на напрямках роботи з роботодавцями, зокрема, щодо підготовки кадрів на замовлення роботодавця шляхом стажування на підприємстві та навчання в ЦПТО служби зайнятості при умові подальшого працевлаштування. 
Повідний фахівець з питань зайнятості відділу Коркач О.О.  розповів про новітні тенденції на ринку праці Єланецького  району, про надання соціальних послуг центром зайнятості особам, котрі мають додаткові пільги у працевлаштуванні зокрема: молодим спеціалістам, дітям-сиротам, неповнолітнім, одиноким батькам, учасникам АТО, інвалідам, молоді віком до 35 років, вимушеним переселенцям. Акцентував увагу присутніх на потребу створення оптимальних умов для обслуговування таких громадян, сприяти їм в отриманні всієї необхідної інформації, забезпечити якісне надання послуг, результатом яких мало стати працевлаштування або залучення до інших форм активної підтримки — професійного навчання, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, започаткування власної справи тощо.
 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________

 Види послуг, які надає роботодавцям державна служба зайнятості

1. Інформування про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці.
2. Інформування роботодавців відповідно до профілю підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості (далі ЦЗ), в тому числі 
   про осіб, які шукають роботу і мають унікальні (рідкісні) професії, спеціальності або особисті якості.
3. Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.
4. Здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичних методик: проведення тестування, оцінка та інтерпретація 
   результатів.
5. Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.
6. Допомога в оперативному підборі необхідних кадрів шляхом представлення вакансій для потенційних працівників в ході проведення ярмарок вакансій.
7. Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби роботодавців у навчальних закладах, 
   так і безпосередньо на виробництві.
8. Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне 
   соціальне страхування.
9. Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та компенсації витрат роботодавця, який 
   працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації.
10. Зняття з реєстрації трудових договорів між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками, зареєстрованими в СЗ до 01.01.2015 року.
11. Надання комплексу спеціальних послуг у розв’язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників.
12. Допомога у підготовці текстів оголошень про вільні робочі місця (вакансії) для їх розміщення у ЄІАС, засобах масової інформації і пошук кадрів.
13. Сприяння у проведенні роботодавцями співбесід із кандидатами на робочі місця та організація зустрічей з шукачами роботи, у тому числі у центрах зайнятості.
14. Проведення семінарів для роботодавців, у тому числі з питань працевлаштування інвалідів.
15. Надання консультацій щодо виконання певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, у тому числі з 
   питань вивільнення працівників, працевлаштування громадян, які не здатні конкурувати на ринку праці, з питань використання праці іноземців тощо.

 Платформа Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри 


Одним із основних пріоритетів та завдань на 2018 рік  державна служба зайнятості визначила профорієнтаційну роботу. Діяльність в цьому напрямі передбачає 
осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.
Проходьте тестування та дізнайтеся про себе більше
• Якщо Ви тільки починаєте свій кар'єрний шлях (школяр, чи студент) - завдяки вчасному тестуванню Ви зможете обрати собі майбутній фах, зорієнтуватися на 
кого вчитися або в якій сфері шукати роботу.
• Якщо Ви вже працюєте – завдяки тестуванню власних здібностей та навичок (Soft Skills) Ви зрозумієте Ваші сильні стороні та конкурентні переваги, а також
додаткові навички, якими бажано опанувати.
• Якщо Ви плануєте відкривати власну справу – тестування допоможе зрозуміти, чи маєте Ви хист до підприємницької діяльності.
• Якщо Ви раптом втратили роботу або Вас не задовольняє Ваша попередня – можливо, це шанс задуматися, а чим Ви насправді хочете займатися. 
В Інтернеті  Платформу Державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можливо віднайти декільками способами:
• Безпосередньо на сайті Платформи за адресою -  www.profi.dcz.gov.ua 
• На сайті Державної служби зайнятості за адресою www.dcz.gov.ua – блок «Пройти тестування».
• На сайті Державної служби зайнятості за адресою www.dcz.gov.ua – рубрика «Громадянам» / підрубрика «Професійна орієнтація» / підрубрика «Платформа профорієнтації»
 

 ПРЕС-РЕЛІЗ

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Миколайович Оборонько назвав основні пріоритети діяльності служби зайнятості на 2018 рік 
 
    Протягом 2017 року на Миколаївщині зменшилась кількість безробітних на 2,7 тис. осіб, у порівнянні 2016 роком,  і склала 48,5 тис. осіб. Трохи більше половини (52%) 
безробітних – це мешканці міст. Про це розповів сьогодні під час своєї прес-конференції директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.
    За його словами, чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння регіональної служби зайнятості, порівняно з 2016 роком дещо зросла та становила 31,7 тис. осіб. При цьому, 
47,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.
    «Майже половина (47,4%) з числа безробітних, знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 9,8% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті 
автотранспортних засобів, 9,2% – у промисловості, – зазначив Д.Оборонько. – Середня заробітна плата у вакансіях становила 4356 гривень, у 2016 – була 3010 гривень».
    Протягом 2017 року Миколаївською обласною службою зайнятості, як і державної в цілому, запроваджено сучасні сервіси, що значно спрощують доступ до послуг, в тому числі 
через електронні комунікації. Це і електронна черга, послуга відео-резюме, відео-ревю вакансій та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д.
    Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати 
відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації. 
    Також Д.Оборонько акцентував увагу на тому, що в новому році буде завершено реорганізацію центрів зайнятості та перетворення їх в сервісні майданчики для надання широкого 
спектру послуг.
    «Кілька днів тому вже запрацював у тестовому режимі новий сайт державної служби зайнятості. Тепер це більш зручний та зрозумілий, тує розміщено багато нових сервісів, 
таких як профорієнтація онлайн, кабінети безробітних та роботодавців, подача звітності онлайн та презентація статистичних даних інфографіками. Також кожен бажаючий може 
швидко знайти або запропонувати вакансії чи своє резюме»,– підкреслив керівник ОЦЗ. 
    Також він наголосив, що у поточному році служба зайнятості зробить акцент на профорієнтаційній роботі та наданні послуг в ОТГ.
    За додатковою інформацією звертайтеся до відділу інформаційної роботи Миколаївського ОЦЗ: тел.: (0512) 37-24-72; 37-31-10.

 СЕМІНАР "ЖІНКА НА РИНКУ ПРАЦІ"

 01 лютого 2018 р., для жінок, які перебувають на обліку в Єланецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці».
Сумісно з представником Єланецької центральної районної бібліотеки Людмилою Миколаївною Тітовою фахівець ЦЗ Світлана Володимирівна Коваленко сприяли формуванню позитивного і свідомого ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування.
 
На семінар було запрошено і працівника відділу "Єланецьке бюро правової допомоги" Ірину  Олександрівну Котенко. Юрист розкрила питання законодавства про працю, яким 
закріплені гарантії трудових прав жінок, бібліотекар охопила питання гендерної рівності, а спеціалістом служби зайнятості ознайомлено учасників з соціальними послугами, 
які можуть одержати жінки у центрі зайнятості, умовами працевлаштування та навчання, проходженням стажування, надано поради, які будуть корисними для тих жінок, хто має 
на меті працевлаштуватися за кордоном.
Учасники семінару дізналися про ситуацію на ринку праці міста та регіону, розглянули помилки, яких припускаються жінки під час пошуку роботи, вивчили типи кар’єрного 
зростання. 
Жіноцтво висловило щиру подяку за цікавий і корисний семінар.

 Всеукраїнська Декада зайнятості для людей з інвалідністю.

   
 В рамках Всеукраїнської Декади зайнятості для людей з інвалідністю, що проводиться з 20 листопада по 01 грудня 2017 року з метою привернення уваги громадськості до проблем громадян з інвалідністю, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищенню їх конкурентоспроможності на ринку праці, служба зайнятості проводить інформаційно-довідкові заходи. 
   
22 листопада в приміщенні Єланецького  районного центру зайнятості відбувся семінар з роботодавцями на тему : «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємств персоналом, у тому числі, особами з особливими потребами» на якому О. Коркач надав інформацію про службу зайнятості, про Фонд загальнообов’язкового державного  соціального страхування  України на випадок безробіття, розповів про  шляхи подальшого вдосконалення співпраці центру зайнятості із роботодавцями з метою укомплектування підприємств персоналом, у тому числі, особами з особливими потребами.
 
 01 грудня 2017 року в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему   «Служба зайнятості - людям з інвалідністю», за 
участю заступника голови комісії з припинення юридичної особи, юрисконсульта Єланецького РЦЗ О. Гальченко, заступника начальника відділу надання соціальних послуг Єланецького 
РЦЗ Н. Комарницької, головного спеціаліста з соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації 
Н. Нечпай, голови районної ради ветеранів України І. Морозової, де під час обговорення піднімалися питання, що потребують спільного вирішення, не залишати поза своєю 
увагою проблеми людей з фізичними вадами, створення для них гідних умов і оплати праці і забезпечення можливості повного і рівного здійснення ними прав людини та їхньої 
участі в житті суспільства.
 

^Нагору

 


 

Днями в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбувся семінари на тему «Забезпечення рівних можливостей для працівників (у тому числі, осіб з інвалідністю) при прийнятті на роботу – позитивний імідж організації та сучасного керівника.

У заході прийняли участь представники підприємств: ФГ «Стірус В.В., ФГ «Коломоєць О.Г.», ФГ «Добробут», ФОП Брусліновська Ю.Ю. Відкрила семінар із роботодавцями заступник начальника відділу – Комарницька Н.В., яка презентувала послуги, що надаються службою зайнятості, у тому числі, тих, що надаються для вирішення питань зайнятості осіб з інвалідністю. Надала поглиблену інформація про внесок центру зайнятості, Фонду загальнообов'язкового дер¬жавного соціального страхування на випадок безробіття у соціально-економічний розвиток суспільства, реалізацію державної політики зайнятості, рішення конкретних проблем роботодавців. Сконцентрувала увагу присутніх на нових законах та підзаконних актах щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування, повідомлення Державної фіскальної служби (ДФС) про прийняття працівників на роботу. Розповіла про своєчасне подання статистичної звітності за формами 3-ПН, 4-ПН(масове вивільнення), інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню до центру зайнятості, адміністративну відповідальність за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Провідний фахівець з питань зайнятості - Коркач О.О., - розповів про новітні тенденції на ринку праці Єланецького району, про надання соціальних послуг центром зайнятості особам, котрі мають додаткові пільги у працевлаштуванні зокрема, інвалідам, молоді віком до 35 років, вимушеним переселенцям зі східних областей та Криму. Також обговорив з присутніми питання легалізації зайнятості населення, проінформував про основні нормативні документи, що спрямовані на впровадження активної політики зайнятості та створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці, в т.ч. осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО. Акцентував увагу присутніх на те що, треба створити оптимальні умови для обслуговування таких громадян, сприяти їм в отриманні всієї необхідної інформації, забезпечити якісне надання послуг, результатом яких мало стати працевлаштування або залучення до інших форм активної підтримки — професійного навчання, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, започаткування власної справи тощо. Ефективно вирішити такі завдання неможливо було без тісної співпраці з соціальними партнерами.

Про профорієнтаційний проект «PROF-TEST»

Миколаївський обласний центр зайнятості започаткував профорієнтаційний проект «PROF-TEST», головна ідея якого полягає в організації професійної практики учнів старших класів на підприємствах будь-якої форми власності у підрозділах (відділах), до яких відноситься їхня майбутня професія. На сьогодні Єланецьким РЦЗ розпочато роботу щодо організації даного проекту «PROF-TEST», до якого залучилися Єланецька гуманітарна гімназія та Єланецька ЗОШ І-ІІІст. Участь в експерименті надає можливість учням «приміряти» майбутню професію на підприємстві та познайомитися з реальною роботою фахівця обраного профілю. Участь в проекті для учнів добровільна, тому кожен учасник обирає, за скількома професіями буде проходити практику та скільки часу витратить на кожну професію.

 Живи та працюй в Україні: з початку року роботодавці подали майже 1 мільйон вакансій

 
Протягом січня-жовтня 2017 року до Державної служби зайнятості України звернулось 169 тисяч роботодавців, які подали відомості про 904 тисячі вакансій, що значно більше ніж у минулому році.  Так, кількість роботодавців, які звернулись до ДСЗ збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 11%, а кількість вакансій – на 12%, інформує прес-служба відомства.
Зокрема до Миколаївської регіональної служби зайнятості звернулося 5 тис. роботодавців, які подали майже 29 тис. вакансій, що більше, ніж за січень-жовтень 2016 року на 7%, в тому числі 131 роботодавець звернувся до Єланецького РЦЗ з метою укомплектування 573 вакансій.
 У службі зайнятості підкреслили, що з огляду на активізацію економічних процесів у державі, в Україні розпочинається соціальний проект під лозунгом “Живи та працюй в Україні”, головною метою якого є пожвавлення людей на ринку праці України. Організатором проекту виступила Служба зайнятості за підтримки органів місцевої влади. В рамках проекту по всій Україні будуть відбуватись інформаційні активності, спрямовані на якнайшвидший пошук роботи для безробітних та підбір персоналу для роботодавців.
Зокрема, в рамках проекту, будуть організовані масштабні ярмарки вакансій на найбільших підприємствах держави. 
За січень-жовтень 2017 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної? служби занятості, зросла на 38 тис. або 6% та становила 693 тисячі. (Серед них 24,4 тис. – мешканці Миколаївщини). При цьому, 44% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. Крім того, 200 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, в Миколаївській області до в таких роботах взяли участь майже 7 тис. шукачів роботи. 
З метою забезпечення професіи?но-кваліфікаціи?ного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2017 року за сприяння державної? служби заи?нятості 153 тис. безробітних, в тому числі й майже 5,3 тис. жителів Миколаївської області проходили професіи?не навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 18% та становила 41 тис. осіб, серед них  1,4 тис. наших земляків. 
   
Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 листопада 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року в цілому по Україні, скоротилася на 11% (на 34 тис.) та становила 282 тисячі.

    Вибір майбутньої професії - це важливий крок, який випускники роблять на підставі рівня своїх знань і власних здібностей, а також інформації, 

отриманої з різних джерел. Одним з таких джерел і став профорієнтаційний захід організований Єланецьким районним центром зайнятості.
   26 жовтня 2017року Єланецький районний центр зайнятості провів презентацію двох навчальних закладів – Чорноморського національного університету
ім. Петра Могили та Миколаївського національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, які широко відчинили двері щасливому 
майбутньому нашої держави. Сюди завітали майбутні абітурієнти, учні Єланецької гуманітарної гімназії.
Учні та представник Єланецького центру зайнятості ознайомились з матеріально-технічною базою факультетів та структурних підрозділів НУК та ЧНУ. 
  В НУК майбутніх абітурієнтів зустрів декан Факультету економіки моря Парсяк Володимир Никифорович який і провів для учнів екскурсію по університету. 
Всі спеціалісти навчального закладу дружньо зустріли в затишних та сучасних аудиторіях  майбутніх абітурієнтів та розповіли про умови вступу, навчання, 
ознайомили зі спеціальностями, за якими проводиться навчання в університеті кораблебудування, розповіли і презентували профіль навчання мультимедійними 
роликами не тільки про факультети, але й про повсякденне життя студентів. Увагу школярів акцентували на здобутті тих професій, які на даний час 
користуються попитом на ринку праці адже вибір професії – справа не одного дня.
Після презентації учнів запросили в унікальний музей С.О. 
Макарова, де їх ознайомили з історією кораблебудівника -  віце-адмірала Степана Макарова, на честь якого названий університет.
  Цього ж дня нас чекала ще одна, не менш цікава та захоплююча екскурсія. Привітно нас прийняли і у Чорноморському національному університеті 
ім. Петра Могили де майбутні студенти мають нагоду вступити до одного з найкращих університетів Південного регіону, університету, де існують власні 
традиції, звичаї і де кожен має унікальні можливості виявити себе, впізнати навколишній світ, слухати та бути почутим. Фахівці даного навчального закладу 
переконані, що в ЧНУ навчаються найобдарованіші, найталановитіші, найпрогресивніші молоді люди.
   З вітальними словами до майбутніх студентів звернулися декани та завідувачі різноманітних факультетів, які розповіли та презентували відеоматеріали 
про безліч спеціальностей якими можливо оволодіти навчаючись в ЧНУ.
Після презентації нам провели цікаву екскурсію по території закладу, учні мали можливість побувати у музеї, читацькій залі університету, в галереї 
мистецтв, де мали змогу ознайомитися та побачити на власні очі полотна художників Ольги та Дмитра Артим.
   Школярі були в захваті від екскурсії, задавали безліч запитань. Маємо надію, що отримана інформація буде сприяти розширенню світогляду та допоможе 
майбутнім випускникам зробити свідомий професійний вибір.

 

Днями в приміщенні Єланецького РЦЗ відбувся семінар на тему : «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі, тих, що надаються для вирішення питань зайнятості осіб з інвалідністю» для фізичних осіб-підприємців, які були зареєстровані в поточному місяці. Основною темою семінару було формування мотивації роботодавця, його інтересу та зацікавленості в співпраці із центром зайнятості.
Розпочала захід в.о. директора центру зайнятості Тетяна Забродська  яка зупинилася на послугах, які може надати центр зайнятості новоствореним роботодавцям. Особливу увагу приділила можливостям укомплектування вільних робочих місць відповідно до заявлених роботодавцями вимог до претендентів, у тому числі з використанням профдіагностичних методик та можливості професійного навчання безробітних під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.
Заступник начальника відділу Наталя Комарницька надала роз’яснення щодо чинного законодавства України «Про зайнятість населення» про права та обов’язки роботодавців у процесі взаємодії з центром зайнятості, за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Також було підняте питання щодо легалізації тіньової зайнятості району. Надана інформація щодо особливостей працевлаштування осіб з обмеженими можливостями, неповнолітніх та жінок відповідно та надання різних видів допомоги учасникам антитерористичної операції.
Підводячи підсумки семінару, спеціалісти центру зайнятості висловили сподівання на тісну співпрацю з роботодавцями в напрямку урегулювання ситуації на місцевому ринку праці.


 

 27.09.2017 року в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбулися семінари за участю представника Благодійного фонду "Ласка" - Дракової А. в рамках реалізації проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Дані семінари проводяться з метою створення фінансових стимулів для просування новітніх технологій і можливостей. Проведення бізнес планів з зустрічним фінансуванням на їх впровадження. Надання фінансових гарантій структурам, які будуть заохочувати інвестиції у життєздатні підприємства та фінансувати сільськогосподарське виробництво плодоовочевої продукції. 

  В заходах взяли участь представники 10 підприємств, а саме: ФГ «Гавенко І.В.», ФГ Ліснічук І.М.», ТОВ АФ «Атіка», ФГ «Дерега М.В.», СТОВ «Агро-Темп», ФГ «Вікторія – 2007», ФГ «Водолаги Є.С.», ПП «Єланецька МТС», ПСП АФ «Авангард», ФГ «Абсолют» та 20 безробітних.  

 

 

 Шановні керівники ринкоутворюючих підприємств району, Єланецький районний центр зайнятості повідомляє:

 21-24 листопада 2017 року ( Україна, м.Київ, Броварський пр-т, 15, Міжнародний Виставковий Центр) відбудеться ІІ-й  Міжнародний форум  «INNOVATION MARKET»  ( МФІМ).

Мета заходу – пошук та впровадження інвестицій, нових технологій, залучення інвестицій у сфери народного господарства України.

Інформація про Форум міститься на офіційному сайті: www.innovationmarcet.com.ua

Контактна особа від організатора Касап Д.П. тел, 206-87-17, 0672789574.

Пропонуємо Вам прийняти  участь в даному заході.

Просимо повідомити  про бажання прийняти участь письмово або за тел. : 9 – 11 - 08,   9 – 17 – 66.

 

 Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль 15 травня 2017 року Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань неселення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь).
Відповідно до зазначеного Імплементаційного протоколу (далі Протокол) державну службу зайнятості визначено компетентним органом для виконання цього Протоколу. Компетентним органом ізраїльської сторони для виконання даного Протоколу відповідно до частини другої статті 2 Протоколу визначено Управління з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль.
Українські працівники будуть працевлаштовані кадровим підрядником, який має ліцензію на працевлаштування іноземних будівельників. Кадровий підрядник розміщує працівників у замовника робіт, з яким він уклав договір про використання тимчасових працівників на різних будівельних майданчиках. Кадрові підрядники є основним роботодавцем українських працівників вони будуть виплачувати заробітну плату та інші виплати відповідно до умов зайнятості згідно основної колективної угоди, яка застосовується до будівельного сектору.
Визначено 4 сфери для тимчасового працевлаштування висококваліфікованих спеціалістів:
1) будівельні роботи - промислове будівництво, обробка деревини (обов'язковим є вміння читати плани будівництва) - опалубник;
2) робота з металом (обов'язковим є вміння читати плани будівництва) – арматурник;
3) покриття стін та підлоги керамічною плиткою – лицювальник – плиточник;
4) штукатурні роботи – штукатур.
За більш детальною інформацією просимо звертатися до Єланецького районного центру зайнятості за адресою: Миколаївська область, Єланецький район, смт. Єланець, вул. Паркова, буд. 15, кабінет № 1.


 

 04 серпня 2017 року в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, яка триває з 24 липня до 06 серпня 2017 року, у Єланецькому РЦЗ відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість» для осіб, які зареєстровані як безробітні в центрі зайнятості, в якому взяли участь провідний юрисконсульт Єланецького РЦЗ Гальченко О.В., оперуповноважений кримінальної поліції Єланецького відділу поліції Новоодеського відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області лейтенант поліції Антикало Д.В., начальник Єланецького бюро безоплатної правової допомоги Котенко І.О., начальник відділу з питань праці та зайнятості УСЗН Єланецької районної державної адміністрації Мітла Н.А. Метою даного заходу було розкрити переваги легальної зайнятості в Україні, як гарантії конституційних прав людини, та для запобігання торгівлі людьми. До відому учасників семінару було доведено інформацію про переваги легальної зайнятості, як для роботодавця, так і для працівника, про порядок укладання трудового довору, цивільно-правової угоди, контракту, та наслідки нелегальної зайнятості, надано інформацію щодо запобігання шахрайству при працевлаштуванні. Дана зустріч виявилась досить актуальною, під час якої присутні задавали численні питання та дискутували.


 

 21 липня 2017 року в Єланецькому РЦЗ відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість» для осіб, які зареєстровані як безробітні в центрі зайнятості, в якому взяли участь начальник відділу Єланецького відділу обслуговування громадян Новоодеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області Заритова Л.М., голова комісії з припинення юридичної особи, в. о. директора Єланецького РЦЗ Забродська Т.О. та провідний юрисконсульт Єланецького РЦЗ Гальченко О.В. Метою даного заходу було розкрити переваги офіційного працевлаштування, як гарантії належних умов та оплати праці, надати інформацію щодо пенсійного страхування. Спеціалістами служби зайнятості було доведено до відому учасників семінару інформацію про те, що люди працюючи неофіційно позбавлені цілої низки прав та гарантій, а саме: захисту від незаконного звільнення, отримання вихідної допомоги у разі звільнення з ініціативи роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, прав на щорічну відпустку, на оплату листка непрацездатності, на зарахування страхового стажу для нарахування пенсії у майбутньому, на отримання послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання, а також цілої низки інших прав та гарантій, передбачених чинним законодавством. Представник Пенсійного Фонду України повідомила учасників семінару щодо WEB- порталу електронних послуг Пенсійного Фонду України, за допомогою якого зареєстрована особа має змогу переглядати інформацію про накопичений страховий стаж та багато інших цікавих аспектів які впливають на розмір майбутньої пенсії. Дана зустріч виявилась досить актуальною, під час якої присутні задавали питання та дискутували.
21/06/2017


 

 20 червня 2017 року для  школярів з різних куточків Єланецького району, які відпочивають у  дитячому оздоровчому таборі  „Сокіл”,  розташованому у селі Нововасилівка найчарівнішому куточку Єланеччини,  фахівцями районного центру зайнятості проведено інформаційно-просвітницький захід “Відпочиваємо – дбаємо про майбутнє”.

Учасники заходу ознайомилися із інформаційними матеріалами про послуги, які надає державна служба зайнятості молоді, актуальними професіями на місцевому ринку праці, барометром професій та розширили своє уявлення про світ праці.

З метою розширення кругозору підлітків про світ професій і сприяння їхньому  професійному самовизначенню фахівець районного центру зайнятості С.Коваленко провела для дітей пізнавально-розважальний захід, який містив вікторину, конкурси, ігри. Тут мав місце і ДДО для оцінки професійної спрямованості школярів.

Зустріч прикрасили подарунки від Державної служби зайнятості, подаровані дітям фахівцями центру зайнятості.

Соціальні служби – на допомогу учасникам АТО

31 травня в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему   „ Соціальні служби – на допомогу  учасникам АТО ” , за участю голови районної державної адміністрації О. Посашкової, голови комісії з припинення юридичної особи, в.о. директора Єланецького РЦЗ Т. Забродської, заступника начальника відділу надання соціальних послуг Єланецького РЦЗ Н. Комарницької, головного спеціаліста з соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н. Нечпай, голови Єланецької районної організації Товариства Червоного Хреста України О. Аніщенко, голови центру допомого учасникам АТО при Єланецькій РДА  В. Щербини.

Відкрила захід голова комісії з припинення юридичної особи, в.о. директора Єланецького РЦЗ Тетяна Забродська. Вона проінформувала, що  учасники АТО в центрі зайнятості мають можливість отримати послуги з пошуку роботи, пропозиції участі у громадських або інших роботах тимчасового характеру. Служба зайнятості сприяє в організації власної справи та надає кошти для започаткування підприємницької діяльності, надає можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання (особам віком від 45 років), організовує професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Проінформувала присутніх, що завдяки тісній співпраці служби зайнятості з роботодавцями в 2017 року було працевлаштовані 8 осіб з числа учасників АТО, 4 безробітних залучено до громадських робіт та 1 особа до робіт тимчасового характеру. За даний період часу на військову службу за контрактом працевлаштовано 3 безробітних.

На завершення виступу Т. Забродська подякувала усім за організацію роботи в даному напрямку і висловила побажання щодо плідної співпраці. 

31.05.2017

Прес-реліз: В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл (Відео) 

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та нахилів до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s.

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності до якої найбільш розташована людина. 

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу інформаційної роботи ОЦЗ за тел. 37-24-72, 37-31-10.


 

Інформація про консалтинговий центр з питань підприємництва у Миколаївській області 

Відповідно до Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області  на базі  Регіонального фонду підтримки підприємництва функціонує консалтинговий центр з питань підприємництва, в тому числі через мережу  дистанційних консультаційних центрів.

Мета діяльності центру: розвиток малого підприємництва на території Миколаївської області шляхом підвищення рівня інформаційної підтримки підприємців та осіб, які бажають відкрити власну справу.

Порядок роботи консалтингового центру:

 1.  Запити на отримання консультації клієнти можуть надавати через електронну пошту (mk.rfpp@gmail.com) або телефон «гарячої лінії» - (0512)37-67-86, розміщених на сайті Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області (www.consult-centr.com.ua).
 2. Консультування може здійснюватися також через мережу дистанційних консультаційних центрів, яка надає послуги з консультування, що здійснюються в режимі відеоконференції в програмі Scype.
 3. Отримувачами послуг дистанційного консультування можуть бути:
  • юридичні особи – суб’єкти малого підприємництва;
  • фізичні особи - підприємці;
  • громадяни, які бажають займатися підприємницькою діяльністю на території Миколаївської області.
 4. Послуги дистанційного консультування надаються 2 рази в тиждень протягом 2 годин: кожен вівторок та четвер з 14.00 до 16.00.
 5. Компетентні експерти, ведучі бізнес-консультанти Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області надають послуги консультування з питань:
  • відкриття підприємництва;
  • ведення підприємницької діяльності (менеджмент, маркетинг, фінанси, оподаткування і т.д.)
  • закриття власного бізнесу.
 6. Запити на консультації опрацьовуються в порядку звернень, рекомендований час проведення консультації - 15 хв.

Запити на консультування здійснюються в міських та районних бібліотеках, які обладнані необхідним програмних забезпеченням та підключені до мережі дистанційних консультаційних центрів.     

Пам'ятка користувача...


 

Про організацію профорієнтаційних послуг з вибору професії для школярів 

Державною службою зайнятості з 10 травня 2017 року розпочато загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників з метою надання допомоги молодим українцям у виборі майбутньої професії. Кампанія триватиме орієнтовно 1-2 місяці.

Для активного залучення школярів до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі  Інтернет за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть молоді про важливість обрання своєї майбутньої професії. 

Здійснюється попередній запис на консультації з вибору професії та з питань професійної орієнтації через сервіс "Електронна черга. 


 Професію пізнай - рідний  край прославляй!

Вибір професії - це дуже важливий крок в житті молодої людини, складний і відповідальний. Дуже часто вони обирають собі професію під впливом зовнішніх обставин. Враховується думка близьких, зовнішня атрибутика професії, престижність і її економічна вигідність. Але, в основному, ці обставини ніяк не пов'язані з індивідуальними особливостями і вподобаннями особи. Навчання в старших класах школи приходиться на період юності. А юність - це вік самовизначення, у тому числі і професійного. Світ професій включає безліч різноманітних і цікавих спеціальностей. Різні види праці вимагають від людини різноманітних і, деколи, протилежних якостей. Успіх молодої людини в професійному самовизначенні залежить від спільних зусиль представників навчальних закладів, центрів зайнятості, організацій або мережі органів і організацій, які займаються профорієнтаційною діяльністю.

З метою проведення акції «Миколаївщина професійна» під гаслом «Професію пізнай - рідний  край прославляй!» сьогодні, 10.05.2017р. було проведено захід для випускників Єланецької гуманітарної гімназії. Фахівець Єланецького центру зайнятості Коваленко Світлана ознайомила учнівську молодь з послугами, які надає служба зайнятості та із затребуваними на ринку праці вакансіями. Учні мали можливість переглянути анімаційні відеоролики, які зацікавили майбутніх випускників шкіл тими сферами професійної діяльності, в яких кожен з них зможе найкраще реалізувати свій природній потенціал.

Наступним етапом заходу була екскурсія до 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини Єланецького сектору ГУДСНС України в Миколаївській області. Тут випускників зустріли Мулик Олександр - пожежний рятувальник, молодший сержант та Петренюк Сергій – начальник караулу, старший лейтенант, які ознайомили з тонкощами професії пожежника, з історією її виникнення, показали пожежні автомобілі, захисне спорядження пожежних-рятувальників, бойовий одяг, пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей. Найбільше сподобалося - знайомство і апробування робочого обладнання.

Педагогічні працівники відзначили позитивне значення заходів для школярів, які проводяться спільно з представниками служби зайнятості. Адже такі форми роботи дозволяють підвищити доступність і привабливість профорієнтаційних послуг та краще підготувати учнів до усвідомленого вибору професійної діяльності.

На завершення заходів побажали майбутнім абітурієнтам наполегливої праці, невтомного прагнення отримувати нові знання.


 

У рамках співпраці служби зайнятості з органами національної поліції 27 квітня 2017 року було проведено професіографічну екскурсію на базі Єланецького відділення Новоодеського відділу Головного управління Національної поліції у Миколаївській області для учнів 9-10 класів Єланецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та Єланецької гуманітарної гімназії.

Старшокласників зустрів начальник поліції Стремілов Микола Миколайович, який провів для дітей цікаву екскурсію відділом, в ході якої учні побачили знаряддя та спецодяг працівників поліції, відвідали чергову частину та познайомив школярів з професійними обов’язками поліцейського.

 Велике задоволення у школярів викликала екскурсія до тиру, де працівники районного відділу поліції удосконалюють свої навички зі стрільби, а також огляд учбових макетів зброї та амуніції поліцейських. Бажаючі, під наглядом фахівців мали змогу продемонструвати власні вміння в розбиранні та збиранні пістолета і автомата. Родзинкою заходу стала цікава розповідь та демонстрація спецобладнання для виявлення доказів від експерта-криміналіста Ільченка Сергія Федоровича.

Школярі з цікавістю слухали розповіді про реальні будні поліцейських, перспективи кар`єрного росту, вимоги до кандидатів на службу в органах національної поліції та ставили цікаві запитання, на які отримували вичерпні, змістовні відповіді.

Фахівці Єланецького районного центру зайнятості вдячні за проведення професіографічної екскурсії та сподіваються і надалі про тісну співпрацю.


 Інформація для роботодавців, які мають намір працевлаштувати іноземних громадян 

Єланецький РЦЗ звертає Вашу увагу, що з 03.02.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства» від 18.01.2017 №28 (газета «Урядовий кур’єр» від 03.02.2017 за №21), згідно з якою внесено зміни до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 за №437.

Постановою передбачається вирішення питання надання роботодавцю права на застосування праці іноземного фахівця за сумісництвом, уточнюються норми Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства з метою їх однозначного застосування, а також визначаються порядок і строки оскарження рішень про відмову у видачі дозволу, продовженні його дії, анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

При цьому, оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію громадянам України, зберігаються вимоги щодо захисту національного ринку праці від некваліфікованої іноземної робочої сили та передбачено, що дозвіл надаватиметься кваліфікованим іноземним працівникам і тільки за умови відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в державній службі зайнятості.

Залишається вимога щодо засвідчення документів про освіту, які повинні бути перекладені на українську мову, засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Детально із змінами можна ознайомитись на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua та Миколаївського обласного центру зайнятості http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/index в рубриці «Видача дозволів іноземцям/Інформація до відома».


 

ОБЕРІТЬ  ПОВНОЦІННЕ  ЖИТТЯ !

   В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом, Єланецький районний центр зайнятості спільно із Єланецькою районною організацією Товариства Червоного Хреста України та Єланецькою центральною районною бібліотекою провели цикл годин спілкування «Туберкульоз: міф чи реальність?» для безробітних, що знаходяться на обліку в районному центрі зайнятості.

       Провідний фахівець Єланецького РЦЗ С.В.Коваленко звернула увагу присутніх на те, що проходить Всеукраїнський місячник ТЧХ України по боротьбі з туберкульозом, наголосила про небезпечність цього захворювання та масштабність епідемії в усьому світі.

       Бібліотекар  Тітова Л.М. знайомила запрошених із інформаційною зоною «Загроза людства – туберкульоз».

      Голова Єланецької районної організації Товариства Червоного Хреста України О.О.Аніщенко провела екскурс в історію виникнення цієї хвороби, розповіла про те – чому її ще називають «паличкою Коха», чому символом захворювання на туберкульоз є біла ромашка, провела аналіз, щодо захворюваності по Україні в цілому та по Миколаївській області і по Єланецькому району, зокрема, проінформувала про шляхи зараження та симптоми захворювання на туберкульоз. Ознайомила  із профілактичними заходами цієї епідемії     Подолати епідемію туберкульозу ми можемо тільки спільними зусиллями.

   Оберіть повноцінне життя, адже воно того варте!


 

16 березня 2017 року  Єланецьким районним центром та Єланецьким бюро правової допомоги підписано План спільних дій на ІІ квартал 2017 року. Відповідно до вказаного Плану на   базі Єланецького районного центру зайнятості  розпочне діяльність створений мобільний консультаційний та дистанційний  пункт надання правової допомоги, з метою забезпечення рівного доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

 Це означає, що  у  день визначений графіком роботи консультаційного пункту, кожний громадянин має змогу звернутися та  отримати спеціалізовану безкоштовну правову консультацію, а в разі потреби скористатися послугами адвоката за державний кошт з метою захисту від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.


 Семінар за участю органів Національно поліції України

 

24 березня 2017 року у Єланецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар «Легальна зайнятість», на який було запрошено представників Єланецького відділення Новоодеського відділу Головного управління Національної поліції у Миколаївській області.

Розпочали семінар провідний фахівець Єланецького РЦЗ Коваленко С.В. та провідний юрисконсульт Гальченко О.В., розкривши переваги легального працевлаштування в Україні і застерігши учасників семінару від шахрайства при працевлаштуванні, а також звернули увагу безробітних на одну із можливих форм зайнятості – службі у Національній поліції України.

Спеціаліст сектору з кадрового забезпечення Новоодеського відділу ГУ НП Антикало Вадим Васильович поінформував безробітних про порядок набору до лав Національної поліції та процес відбору претендентів, який проходить в декілька етапів: подання заявки на участь у конкурсі, проходження тестування, перевірка фізичної підготовки, співбесіда, медичне обстеження та, наостанок, спеціальна перевірка щодо наявності обмежень, пов’язаних із прийняттям на службу до поліції.

На запитання безробітних з приводу можливості працевлаштування поліціянти надали змістовні відповіді. Єланецький РЦЗ й надалі буде продовжувати орієнтувати населення на службу у Національній поліції України. 


29 березня 2017 року  у приміщені Єланецького РЦЗ для всіх категорій громадян розпочав свою роботу мобільний/дистанційний пункт надання правової допомоги, з метою забезпечення рівного доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

Прийом проводився провідним юрисконсультом Єланецького РЦЗ  – Гальченко Оленою Володимирівною та  заступником начальника Єланецького бюро правової допомоги - Котенко Іриною Олександрівною разом із  головним спеціалістом бюро - Вакаренко Сергієм Валерійовичем. 

         Протягом  роботи  мобільного/дистанційного пункту надання правової допомоги консультацію надано 1 особі.


 Організовано навчання безробітних на замовлення роботодавця 

З метою набуття безробітними теоретичних, практичних знань щодо безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки, щодо безпечних і здорових умов праці Єланецьким РЦЗ на базі Єланецького професійного аграрного ліцею організовано професійне навчання, шляхом підвищення кваліфікації, для 23 безробітних під конкретне замовлення таких сільськогосподарських підприємств, як: ПП АТД «Гарант», ФГ «Гуліна В.А.», ФГ «Аваль», СТОВ «Агро-Темп», ФГ «Стірус В.В.».

Курси цільового призначення розпочалися з 29 березня 2017 року за напрямом «Дотримання правил безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки та тракторів».

Після проходження професійного навчання всі безробітні будуть працевлаштовані на вищезазначені підприємства


 З 13 січня 2017 року запрацював новий сучасний сервіс для осіб, що шукають роботу та безробітних – «ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА». За допомогою Інтернету можна самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості з метою отримання консультацій з питань: сприяння працевлаштуванню; вибору професії; профнавчання; профорієнтації; тимчасової зайнятості; юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних  доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».


 

Людина захищається від безробіття, коли перебуває в активному пошуку місця праці. Допомогти їй, сприяти у цьому покликаний центр зайнятості – установа, де акумульовано максимум інформації про ринок праці, що допоможе зорієнтуватися і знайти роботу.

Служба зайнятості, не чекаючи відповідних законодавчих змін, постійно реформується і покращує свої сервіси, освоює нові сучасні технології. Зокрема, активно застосовує відеорезюме шукачів роботи, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди, комунікації з безробітними через соціальні мережі. Відеорезюме шукачів роботи можна переглянути на сторінці Миколаївського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Фейсбук, або у районному центрі зайнятості.

З початку 2016 року до центру зайнятості району звернулося у пошуку роботи 1413 осіб. Станом на 1 листопада 2016 року на обліку перебувають 439 безробітних. За сприянням служби працевлаштовано 591 особа .

Сьогодні окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО та людей з інвалідністю. Вони потребують особливої уваги та допомоги з точки зору адаптації до професійного життя та інтеграції на ринку праці.

Нині служба перебуває у стані реформування. Очікується передача ряду адміністративних функцій на обласний рівень, що дозволить фахівцям центру зайнятості більше уваги приділити обслуговуванню шукачів роботи та роботодавців, якісніше виконувати основні завдання служби зайнятості: оперативно надавати допомогу людям в пошуку роботи, а роботодавцям – в укомплектуванні вакансій.


 

Законом України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (стаття 8) визначено, що  розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний, а саме: 

 • у місячному розмірі: з 1 січня – 3200 гривень; 
 • у погодинному розмірі: з 1 січня – 19,34 гривні. 
Мінімальна заробітна плата ‑ це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 Кодексу законів про працю України). 
 
Інформуємо, що: 
 • Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний  провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.
 •  Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.
 •  Розміри заробітної плати та посадових окладів будуть визначатись у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.
 •  Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2017 році становить (ст.7 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»): з 1 січня - 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні. 
Важливо знати! 
Якщо Ви маєте намір знайти роботу за сприяння державної служби зайнятості -це надасть можливість роботодавцю, який Вас прийняв нароботу,  отриматикомпенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску.  Цей внесокнараховується у розмірі 22% від заробітної плати. Тобто, якщо Ваша зарплата становить 3200 грн, то роботодавцю відшкодовуватиметься 704 грн єдиного соціального внескущомісячно. 
Компенсація надається роботодавцю за умови, якщо Ви є особою з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та  працевлаштовані на новостворенеробоче  місце, або роботодавець веде діяльність у пріоритетних галузях економічноїдіяльності.
Компенсація роботодавцю виплачуватиметься службою зайнятості упродовж 12 місяців з дня працевлаштування.
 
Звертаємо увагу! 
 • Керівники установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати зобов’язані забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її  на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності  та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.
 • Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
 • Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.  
Наголошуємо: 
Отримання заробітної плати в конвертах – це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівників, зокрема:
 • права на відпустку, у т. ч. у зв’язку з вагітністю і пологами;
 • права на оплату листка непрацездатності;
 • права не працювати у вихідний чи святковий день;
 • права на оплату періоду участі в екзаменаційній сесії;
 • права на виплату вихідної допомоги при звільненні з роботи;
 • права на призначення пенсійного забезпечення залежно від страхового стажу;
 • права на збільшений розмір допомоги з безробіття відповідно до заробітку за останнім місцем роботи;
 • права на отримання ваучеру на навчання особам старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
 • права на одержання кредиту в банківських установах;
 • права на допомогу у разі отримання травми на виробництві тощо. 

Працюймо легально! Скажімо тверде «Ні – зарплаті в конвертах!»

 

Районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості