Єланецький район » Районний центр зайнятості
Українська | Русский | English
Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Районний центр зайнятості

^Нагору

 


 

 27.09.2017 року в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбулися семінари за участю представника Благодійного фонду "Ласка" - Дракової А. в рамках реалізації проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Дані семінари проводяться з метою створення фінансових стимулів для просування новітніх технологій і можливостей. Проведення бізнес планів з зустрічним фінансуванням на їх впровадження. Надання фінансових гарантій структурам, які будуть заохочувати інвестиції у життєздатні підприємства та фінансувати сільськогосподарське виробництво плодоовочевої продукції. 

  В заходах взяли участь представники 10 підприємств, а саме: ФГ «Гавенко І.В.», ФГ Ліснічук І.М.», ТОВ АФ «Атіка», ФГ «Дерега М.В.», СТОВ «Агро-Темп», ФГ «Вікторія – 2007», ФГ «Водолаги Є.С.», ПП «Єланецька МТС», ПСП АФ «Авангард», ФГ «Абсолют» та 20 безробітних.  

 

 

 Шановні керівники ринкоутворюючих підприємств району, Єланецький районний центр зайнятості повідомляє:

 21-24 листопада 2017 року ( Україна, м.Київ, Броварський пр-т, 15, Міжнародний Виставковий Центр) відбудеться ІІ-й  Міжнародний форум  «INNOVATION MARKET»  ( МФІМ).

Мета заходу – пошук та впровадження інвестицій, нових технологій, залучення інвестицій у сфери народного господарства України.

Інформація про Форум міститься на офіційному сайті: www.innovationmarcet.com.ua

Контактна особа від організатора Касап Д.П. тел, 206-87-17, 0672789574.

Пропонуємо Вам прийняти  участь в даному заході.

Просимо повідомити  про бажання прийняти участь письмово або за тел. : 9 – 11 - 08,   9 – 17 – 66.

 

 Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль 15 травня 2017 року Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань неселення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь).
Відповідно до зазначеного Імплементаційного протоколу (далі Протокол) державну службу зайнятості визначено компетентним органом для виконання цього Протоколу. Компетентним органом ізраїльської сторони для виконання даного Протоколу відповідно до частини другої статті 2 Протоколу визначено Управління з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль.
Українські працівники будуть працевлаштовані кадровим підрядником, який має ліцензію на працевлаштування іноземних будівельників. Кадровий підрядник розміщує працівників у замовника робіт, з яким він уклав договір про використання тимчасових працівників на різних будівельних майданчиках. Кадрові підрядники є основним роботодавцем українських працівників вони будуть виплачувати заробітну плату та інші виплати відповідно до умов зайнятості згідно основної колективної угоди, яка застосовується до будівельного сектору.
Визначено 4 сфери для тимчасового працевлаштування висококваліфікованих спеціалістів:
1) будівельні роботи - промислове будівництво, обробка деревини (обов'язковим є вміння читати плани будівництва) - опалубник;
2) робота з металом (обов'язковим є вміння читати плани будівництва) – арматурник;
3) покриття стін та підлоги керамічною плиткою – лицювальник – плиточник;
4) штукатурні роботи – штукатур.
За більш детальною інформацією просимо звертатися до Єланецького районного центру зайнятості за адресою: Миколаївська область, Єланецький район, смт. Єланець, вул. Паркова, буд. 15, кабінет № 1.


 

 04 серпня 2017 року в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, яка триває з 24 липня до 06 серпня 2017 року, у Єланецькому РЦЗ відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість» для осіб, які зареєстровані як безробітні в центрі зайнятості, в якому взяли участь провідний юрисконсульт Єланецького РЦЗ Гальченко О.В., оперуповноважений кримінальної поліції Єланецького відділу поліції Новоодеського відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області лейтенант поліції Антикало Д.В., начальник Єланецького бюро безоплатної правової допомоги Котенко І.О., начальник відділу з питань праці та зайнятості УСЗН Єланецької районної державної адміністрації Мітла Н.А. Метою даного заходу було розкрити переваги легальної зайнятості в Україні, як гарантії конституційних прав людини, та для запобігання торгівлі людьми. До відому учасників семінару було доведено інформацію про переваги легальної зайнятості, як для роботодавця, так і для працівника, про порядок укладання трудового довору, цивільно-правової угоди, контракту, та наслідки нелегальної зайнятості, надано інформацію щодо запобігання шахрайству при працевлаштуванні. Дана зустріч виявилась досить актуальною, під час якої присутні задавали численні питання та дискутували.


 

 21 липня 2017 року в Єланецькому РЦЗ відбувся профінформаційний семінар «Легальна зайнятість» для осіб, які зареєстровані як безробітні в центрі зайнятості, в якому взяли участь начальник відділу Єланецького відділу обслуговування громадян Новоодеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області Заритова Л.М., голова комісії з припинення юридичної особи, в. о. директора Єланецького РЦЗ Забродська Т.О. та провідний юрисконсульт Єланецького РЦЗ Гальченко О.В. Метою даного заходу було розкрити переваги офіційного працевлаштування, як гарантії належних умов та оплати праці, надати інформацію щодо пенсійного страхування. Спеціалістами служби зайнятості було доведено до відому учасників семінару інформацію про те, що люди працюючи неофіційно позбавлені цілої низки прав та гарантій, а саме: захисту від незаконного звільнення, отримання вихідної допомоги у разі звільнення з ініціативи роботодавця, гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, прав на щорічну відпустку, на оплату листка непрацездатності, на зарахування страхового стажу для нарахування пенсії у майбутньому, на отримання послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання, а також цілої низки інших прав та гарантій, передбачених чинним законодавством. Представник Пенсійного Фонду України повідомила учасників семінару щодо WEB- порталу електронних послуг Пенсійного Фонду України, за допомогою якого зареєстрована особа має змогу переглядати інформацію про накопичений страховий стаж та багато інших цікавих аспектів які впливають на розмір майбутньої пенсії. Дана зустріч виявилась досить актуальною, під час якої присутні задавали питання та дискутували.
21/06/2017


 

 20 червня 2017 року для  школярів з різних куточків Єланецького району, які відпочивають у  дитячому оздоровчому таборі  „Сокіл”,  розташованому у селі Нововасилівка найчарівнішому куточку Єланеччини,  фахівцями районного центру зайнятості проведено інформаційно-просвітницький захід “Відпочиваємо – дбаємо про майбутнє”.

Учасники заходу ознайомилися із інформаційними матеріалами про послуги, які надає державна служба зайнятості молоді, актуальними професіями на місцевому ринку праці, барометром професій та розширили своє уявлення про світ праці.

З метою розширення кругозору підлітків про світ професій і сприяння їхньому  професійному самовизначенню фахівець районного центру зайнятості С.Коваленко провела для дітей пізнавально-розважальний захід, який містив вікторину, конкурси, ігри. Тут мав місце і ДДО для оцінки професійної спрямованості школярів.

Зустріч прикрасили подарунки від Державної служби зайнятості, подаровані дітям фахівцями центру зайнятості.

Соціальні служби – на допомогу учасникам АТО

31 травня в приміщенні Єланецького районного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему   „ Соціальні служби – на допомогу  учасникам АТО ” , за участю голови районної державної адміністрації О. Посашкової, голови комісії з припинення юридичної особи, в.о. директора Єланецького РЦЗ Т. Забродської, заступника начальника відділу надання соціальних послуг Єланецького РЦЗ Н. Комарницької, головного спеціаліста з соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н. Нечпай, голови Єланецької районної організації Товариства Червоного Хреста України О. Аніщенко, голови центру допомого учасникам АТО при Єланецькій РДА  В. Щербини.

Відкрила захід голова комісії з припинення юридичної особи, в.о. директора Єланецького РЦЗ Тетяна Забродська. Вона проінформувала, що  учасники АТО в центрі зайнятості мають можливість отримати послуги з пошуку роботи, пропозиції участі у громадських або інших роботах тимчасового характеру. Служба зайнятості сприяє в організації власної справи та надає кошти для започаткування підприємницької діяльності, надає можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання (особам віком від 45 років), організовує професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Проінформувала присутніх, що завдяки тісній співпраці служби зайнятості з роботодавцями в 2017 року було працевлаштовані 8 осіб з числа учасників АТО, 4 безробітних залучено до громадських робіт та 1 особа до робіт тимчасового характеру. За даний період часу на військову службу за контрактом працевлаштовано 3 безробітних.

На завершення виступу Т. Забродська подякувала усім за організацію роботи в даному напрямку і висловила побажання щодо плідної співпраці. 

31.05.2017

Прес-реліз: В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з профорієнтації випускників шкіл (Відео) 

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та нахилів до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s.

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності до якої найбільш розташована людина. 

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу інформаційної роботи ОЦЗ за тел. 37-24-72, 37-31-10.


 

Інформація про консалтинговий центр з питань підприємництва у Миколаївській області 

Відповідно до Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області  на базі  Регіонального фонду підтримки підприємництва функціонує консалтинговий центр з питань підприємництва, в тому числі через мережу  дистанційних консультаційних центрів.

Мета діяльності центру: розвиток малого підприємництва на території Миколаївської області шляхом підвищення рівня інформаційної підтримки підприємців та осіб, які бажають відкрити власну справу.

Порядок роботи консалтингового центру:

 1.  Запити на отримання консультації клієнти можуть надавати через електронну пошту (mk.rfpp@gmail.com) або телефон «гарячої лінії» - (0512)37-67-86, розміщених на сайті Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області (www.consult-centr.com.ua).
 2. Консультування може здійснюватися також через мережу дистанційних консультаційних центрів, яка надає послуги з консультування, що здійснюються в режимі відеоконференції в програмі Scype.
 3. Отримувачами послуг дистанційного консультування можуть бути:
  • юридичні особи – суб’єкти малого підприємництва;
  • фізичні особи - підприємці;
  • громадяни, які бажають займатися підприємницькою діяльністю на території Миколаївської області.
 4. Послуги дистанційного консультування надаються 2 рази в тиждень протягом 2 годин: кожен вівторок та четвер з 14.00 до 16.00.
 5. Компетентні експерти, ведучі бізнес-консультанти Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області надають послуги консультування з питань:
  • відкриття підприємництва;
  • ведення підприємницької діяльності (менеджмент, маркетинг, фінанси, оподаткування і т.д.)
  • закриття власного бізнесу.
 6. Запити на консультації опрацьовуються в порядку звернень, рекомендований час проведення консультації - 15 хв.

Запити на консультування здійснюються в міських та районних бібліотеках, які обладнані необхідним програмних забезпеченням та підключені до мережі дистанційних консультаційних центрів.     

Пам'ятка користувача...


 

Про організацію профорієнтаційних послуг з вибору професії для школярів 

Державною службою зайнятості з 10 травня 2017 року розпочато загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників з метою надання допомоги молодим українцям у виборі майбутньої професії. Кампанія триватиме орієнтовно 1-2 місяці.

Для активного залучення школярів до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі  Інтернет за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть молоді про важливість обрання своєї майбутньої професії. 

Здійснюється попередній запис на консультації з вибору професії та з питань професійної орієнтації через сервіс "Електронна черга. 


 Професію пізнай - рідний  край прославляй!

Вибір професії - це дуже важливий крок в житті молодої людини, складний і відповідальний. Дуже часто вони обирають собі професію під впливом зовнішніх обставин. Враховується думка близьких, зовнішня атрибутика професії, престижність і її економічна вигідність. Але, в основному, ці обставини ніяк не пов'язані з індивідуальними особливостями і вподобаннями особи. Навчання в старших класах школи приходиться на період юності. А юність - це вік самовизначення, у тому числі і професійного. Світ професій включає безліч різноманітних і цікавих спеціальностей. Різні види праці вимагають від людини різноманітних і, деколи, протилежних якостей. Успіх молодої людини в професійному самовизначенні залежить від спільних зусиль представників навчальних закладів, центрів зайнятості, організацій або мережі органів і організацій, які займаються профорієнтаційною діяльністю.

З метою проведення акції «Миколаївщина професійна» під гаслом «Професію пізнай - рідний  край прославляй!» сьогодні, 10.05.2017р. було проведено захід для випускників Єланецької гуманітарної гімназії. Фахівець Єланецького центру зайнятості Коваленко Світлана ознайомила учнівську молодь з послугами, які надає служба зайнятості та із затребуваними на ринку праці вакансіями. Учні мали можливість переглянути анімаційні відеоролики, які зацікавили майбутніх випускників шкіл тими сферами професійної діяльності, в яких кожен з них зможе найкраще реалізувати свій природній потенціал.

Наступним етапом заходу була екскурсія до 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини Єланецького сектору ГУДСНС України в Миколаївській області. Тут випускників зустріли Мулик Олександр - пожежний рятувальник, молодший сержант та Петренюк Сергій – начальник караулу, старший лейтенант, які ознайомили з тонкощами професії пожежника, з історією її виникнення, показали пожежні автомобілі, захисне спорядження пожежних-рятувальників, бойовий одяг, пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей. Найбільше сподобалося - знайомство і апробування робочого обладнання.

Педагогічні працівники відзначили позитивне значення заходів для школярів, які проводяться спільно з представниками служби зайнятості. Адже такі форми роботи дозволяють підвищити доступність і привабливість профорієнтаційних послуг та краще підготувати учнів до усвідомленого вибору професійної діяльності.

На завершення заходів побажали майбутнім абітурієнтам наполегливої праці, невтомного прагнення отримувати нові знання.


 

У рамках співпраці служби зайнятості з органами національної поліції 27 квітня 2017 року було проведено професіографічну екскурсію на базі Єланецького відділення Новоодеського відділу Головного управління Національної поліції у Миколаївській області для учнів 9-10 класів Єланецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та Єланецької гуманітарної гімназії.

Старшокласників зустрів начальник поліції Стремілов Микола Миколайович, який провів для дітей цікаву екскурсію відділом, в ході якої учні побачили знаряддя та спецодяг працівників поліції, відвідали чергову частину та познайомив школярів з професійними обов’язками поліцейського.

 Велике задоволення у школярів викликала екскурсія до тиру, де працівники районного відділу поліції удосконалюють свої навички зі стрільби, а також огляд учбових макетів зброї та амуніції поліцейських. Бажаючі, під наглядом фахівців мали змогу продемонструвати власні вміння в розбиранні та збиранні пістолета і автомата. Родзинкою заходу стала цікава розповідь та демонстрація спецобладнання для виявлення доказів від експерта-криміналіста Ільченка Сергія Федоровича.

Школярі з цікавістю слухали розповіді про реальні будні поліцейських, перспективи кар`єрного росту, вимоги до кандидатів на службу в органах національної поліції та ставили цікаві запитання, на які отримували вичерпні, змістовні відповіді.

Фахівці Єланецького районного центру зайнятості вдячні за проведення професіографічної екскурсії та сподіваються і надалі про тісну співпрацю.


 Інформація для роботодавців, які мають намір працевлаштувати іноземних громадян 

Єланецький РЦЗ звертає Вашу увагу, що з 03.02.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства» від 18.01.2017 №28 (газета «Урядовий кур’єр» від 03.02.2017 за №21), згідно з якою внесено зміни до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 за №437.

Постановою передбачається вирішення питання надання роботодавцю права на застосування праці іноземного фахівця за сумісництвом, уточнюються норми Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства з метою їх однозначного застосування, а також визначаються порядок і строки оскарження рішень про відмову у видачі дозволу, продовженні його дії, анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

При цьому, оскільки застосування праці іноземців в Україні створює конкуренцію громадянам України, зберігаються вимоги щодо захисту національного ринку праці від некваліфікованої іноземної робочої сили та передбачено, що дозвіл надаватиметься кваліфікованим іноземним працівникам і тільки за умови відсутності безробітних відповідної кваліфікації на обліку в державній службі зайнятості.

Залишається вимога щодо засвідчення документів про освіту, які повинні бути перекладені на українську мову, засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Детально із змінами можна ознайомитись на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua та Миколаївського обласного центру зайнятості http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/index в рубриці «Видача дозволів іноземцям/Інформація до відома».


 

ОБЕРІТЬ  ПОВНОЦІННЕ  ЖИТТЯ !

   В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом, Єланецький районний центр зайнятості спільно із Єланецькою районною організацією Товариства Червоного Хреста України та Єланецькою центральною районною бібліотекою провели цикл годин спілкування «Туберкульоз: міф чи реальність?» для безробітних, що знаходяться на обліку в районному центрі зайнятості.

       Провідний фахівець Єланецького РЦЗ С.В.Коваленко звернула увагу присутніх на те, що проходить Всеукраїнський місячник ТЧХ України по боротьбі з туберкульозом, наголосила про небезпечність цього захворювання та масштабність епідемії в усьому світі.

       Бібліотекар  Тітова Л.М. знайомила запрошених із інформаційною зоною «Загроза людства – туберкульоз».

      Голова Єланецької районної організації Товариства Червоного Хреста України О.О.Аніщенко провела екскурс в історію виникнення цієї хвороби, розповіла про те – чому її ще називають «паличкою Коха», чому символом захворювання на туберкульоз є біла ромашка, провела аналіз, щодо захворюваності по Україні в цілому та по Миколаївській області і по Єланецькому району, зокрема, проінформувала про шляхи зараження та симптоми захворювання на туберкульоз. Ознайомила  із профілактичними заходами цієї епідемії     Подолати епідемію туберкульозу ми можемо тільки спільними зусиллями.

   Оберіть повноцінне життя, адже воно того варте!


 

16 березня 2017 року  Єланецьким районним центром та Єланецьким бюро правової допомоги підписано План спільних дій на ІІ квартал 2017 року. Відповідно до вказаного Плану на   базі Єланецького районного центру зайнятості  розпочне діяльність створений мобільний консультаційний та дистанційний  пункт надання правової допомоги, з метою забезпечення рівного доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

 Це означає, що  у  день визначений графіком роботи консультаційного пункту, кожний громадянин має змогу звернутися та  отримати спеціалізовану безкоштовну правову консультацію, а в разі потреби скористатися послугами адвоката за державний кошт з метою захисту від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.


 Семінар за участю органів Національно поліції України

 

24 березня 2017 року у Єланецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар «Легальна зайнятість», на який було запрошено представників Єланецького відділення Новоодеського відділу Головного управління Національної поліції у Миколаївській області.

Розпочали семінар провідний фахівець Єланецького РЦЗ Коваленко С.В. та провідний юрисконсульт Гальченко О.В., розкривши переваги легального працевлаштування в Україні і застерігши учасників семінару від шахрайства при працевлаштуванні, а також звернули увагу безробітних на одну із можливих форм зайнятості – службі у Національній поліції України.

Спеціаліст сектору з кадрового забезпечення Новоодеського відділу ГУ НП Антикало Вадим Васильович поінформував безробітних про порядок набору до лав Національної поліції та процес відбору претендентів, який проходить в декілька етапів: подання заявки на участь у конкурсі, проходження тестування, перевірка фізичної підготовки, співбесіда, медичне обстеження та, наостанок, спеціальна перевірка щодо наявності обмежень, пов’язаних із прийняттям на службу до поліції.

На запитання безробітних з приводу можливості працевлаштування поліціянти надали змістовні відповіді. Єланецький РЦЗ й надалі буде продовжувати орієнтувати населення на службу у Національній поліції України. 


29 березня 2017 року  у приміщені Єланецького РЦЗ для всіх категорій громадян розпочав свою роботу мобільний/дистанційний пункт надання правової допомоги, з метою забезпечення рівного доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

Прийом проводився провідним юрисконсультом Єланецького РЦЗ  – Гальченко Оленою Володимирівною та  заступником начальника Єланецького бюро правової допомоги - Котенко Іриною Олександрівною разом із  головним спеціалістом бюро - Вакаренко Сергієм Валерійовичем. 

         Протягом  роботи  мобільного/дистанційного пункту надання правової допомоги консультацію надано 1 особі.


 Організовано навчання безробітних на замовлення роботодавця 

З метою набуття безробітними теоретичних, практичних знань щодо безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки, щодо безпечних і здорових умов праці Єланецьким РЦЗ на базі Єланецького професійного аграрного ліцею організовано професійне навчання, шляхом підвищення кваліфікації, для 23 безробітних під конкретне замовлення таких сільськогосподарських підприємств, як: ПП АТД «Гарант», ФГ «Гуліна В.А.», ФГ «Аваль», СТОВ «Агро-Темп», ФГ «Стірус В.В.».

Курси цільового призначення розпочалися з 29 березня 2017 року за напрямом «Дотримання правил безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки та тракторів».

Після проходження професійного навчання всі безробітні будуть працевлаштовані на вищезазначені підприємства


 З 13 січня 2017 року запрацював новий сучасний сервіс для осіб, що шукають роботу та безробітних – «ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА». За допомогою Інтернету можна самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості з метою отримання консультацій з питань: сприяння працевлаштуванню; вибору професії; профнавчання; профорієнтації; тимчасової зайнятості; юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних  доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».


 

Людина захищається від безробіття, коли перебуває в активному пошуку місця праці. Допомогти їй, сприяти у цьому покликаний центр зайнятості – установа, де акумульовано максимум інформації про ринок праці, що допоможе зорієнтуватися і знайти роботу.

Служба зайнятості, не чекаючи відповідних законодавчих змін, постійно реформується і покращує свої сервіси, освоює нові сучасні технології. Зокрема, активно застосовує відеорезюме шукачів роботи, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди, комунікації з безробітними через соціальні мережі. Відеорезюме шукачів роботи можна переглянути на сторінці Миколаївського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Фейсбук, або у районному центрі зайнятості.

З початку 2016 року до центру зайнятості району звернулося у пошуку роботи 1413 осіб. Станом на 1 листопада 2016 року на обліку перебувають 439 безробітних. За сприянням служби працевлаштовано 591 особа .

Сьогодні окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО та людей з інвалідністю. Вони потребують особливої уваги та допомоги з точки зору адаптації до професійного життя та інтеграції на ринку праці.

Нині служба перебуває у стані реформування. Очікується передача ряду адміністративних функцій на обласний рівень, що дозволить фахівцям центру зайнятості більше уваги приділити обслуговуванню шукачів роботи та роботодавців, якісніше виконувати основні завдання служби зайнятості: оперативно надавати допомогу людям в пошуку роботи, а роботодавцям – в укомплектуванні вакансій.


 

Законом України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (стаття 8) визначено, що  розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний, а саме: 

 • у місячному розмірі: з 1 січня – 3200 гривень; 
 • у погодинному розмірі: з 1 січня – 19,34 гривні. 
Мінімальна заробітна плата ‑ це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 Кодексу законів про працю України). 
 
Інформуємо, що: 
 • Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний  провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.
 •  Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.
 •  Розміри заробітної плати та посадових окладів будуть визначатись у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.
 •  Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2017 році становить (ст.7 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»): з 1 січня - 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні. 
Важливо знати! 
Якщо Ви маєте намір знайти роботу за сприяння державної служби зайнятості -це надасть можливість роботодавцю, який Вас прийняв нароботу,  отриматикомпенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску.  Цей внесокнараховується у розмірі 22% від заробітної плати. Тобто, якщо Ваша зарплата становить 3200 грн, то роботодавцю відшкодовуватиметься 704 грн єдиного соціального внескущомісячно. 
Компенсація надається роботодавцю за умови, якщо Ви є особою з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та  працевлаштовані на новостворенеробоче  місце, або роботодавець веде діяльність у пріоритетних галузях економічноїдіяльності.
Компенсація роботодавцю виплачуватиметься службою зайнятості упродовж 12 місяців з дня працевлаштування.
 
Звертаємо увагу! 
 • Керівники установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати зобов’язані забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її  на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності  та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.
 • Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
 • Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.  
Наголошуємо: 
Отримання заробітної плати в конвертах – це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівників, зокрема:
 • права на відпустку, у т. ч. у зв’язку з вагітністю і пологами;
 • права на оплату листка непрацездатності;
 • права не працювати у вихідний чи святковий день;
 • права на оплату періоду участі в екзаменаційній сесії;
 • права на виплату вихідної допомоги при звільненні з роботи;
 • права на призначення пенсійного забезпечення залежно від страхового стажу;
 • права на збільшений розмір допомоги з безробіття відповідно до заробітку за останнім місцем роботи;
 • права на отримання ваучеру на навчання особам старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
 • права на одержання кредиту в банківських установах;
 • права на допомогу у разі отримання травми на виробництві тощо. 

Працюймо легально! Скажімо тверде «Ні – зарплаті в конвертах!»