Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Заходи та події

 

Громадські роботи, як вид адміністративного стягнення

   

Громадські роботи – це вид кримінального покарання та адміністративного стягнення, що полягають у виконанні особою, до якої вони застосовані, безоплатних суспільно корисних робіт вид яких визначає орган місцевого самоврядування.
     Інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центру пробації” у Миколаївській області Євгеном Раєвичем проведено перевірку порядку та умов відбування громадських робіт  правопорушником, на базі Єланецької селищної ради смт. Єланець Миколаївської області. 
    Під час перевірки правопорушник перебував на робочому місці та виконував роботу з благоустрою  території селища, а саме косіння сухостою.
За результатом перевірки складено  акт перевірки виконання порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.


     Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації»
у Миколаївській області

 

Соціально - виховна робота з суб'єктами пробації

У системі засобів виправлення і ресоціалізації суб’єктів пробації важливе місце займає соціально-виховна робота. Така робота спрямована на формування та закріплення прагнення до заняття суспільно-корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів

 З цією метою,27 серпня поточного року на базі Єланецького районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, Єланецьким відділенням поліції  було проведено захід щодо запобігання вчинення повторних злочинів засудженими до іспитового строку, які перебувають на обліку та неодноразово були засуджені.

Метою заходу  є запобігання злочинності та повторного  вчинення правопорушень. Старший інспектор Єланецького районного сектору Віталій Хмурінський провів інформаційно-роз’яснювальну роботу для субєктів пробації, які відбувають покарання не пов’язаніі з позбавленням волі. Особливу увагу правопорушників  зосередив на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою успішної ресоціалізації.

Старший дільничий офіцер поліції Єланецького відділення поліції Денис Фільєв (@ Денис Фильєв  www.facebook.com/profile.php?id=100024275780708 ознайомив  їх із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів або адміністративних правопорушень.

У ході зустрічі було обговорено основні причини скоєння правопорушень та як їх уникати у майбутньому. Особлива увага під час бесіди з приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення  прав і законних інтересів. 

 

    Єланецький районний сектор філії  Державної установи «Центр пробації » в Миколаївській області

 Співпраця Єланецького районного сектору з Єланецьким  ББПД

26.07.2019 року в приміщенні Єланецького районного сектору філії Державної установи “ Центр пробації ” в Миколаївській області старшим інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи            “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський Віталій разом з працівником Єланецького бюро безоплатної правової допомоги ( @ Вознесенський місцевий центр з надання БВПД) Кашликовою Оленою (@Елена Кашликова) було проведено захід  інформаційного характеру для клієнтів пробації, які перебувають на обліку в підрозділі.

    Метою зустрічі було підвищення рівня обізнаності та захисту конституційних прав та свобод громадян. З юридичної точки зору було розкрито тематику щодо захисту засудженими особами своїх прав особисто або за допомогою безоплатної правової допомоги. Сьогодн іпитання правової грамотності  громадян набувають особливої актуальності, тому важливо знати про свої права та обов’язки кожному.

    В ході заходу було роз’яснено відмінності між наданням безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, окреслено коло суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу та більш детально роз’яснено про порядок звернення за її наданням.

 

1 червня - Міжнародний день захисту дітей 

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність дотримання і пошани прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного і благополучного суспільства.

31 травня 2019 року святкові урочистості   розпочалися на центральній площі селища та парку Слави.  Працівники Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області   спільно з  Єланецьким районним центром  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

( @ Єланецький районний центр  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) провели цікаву вікторину для дітей, привітали зі святом і всім учасникам вручили повітряні кульки, а найактивніших відзначили подарунками. Усі діти із задоволенням брали участь у заходах та отримали масу позитивних емоцій та вражень.

 

 

Єланецький районний сектор

філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області             

 

Допомога в працевлаштуванні

27 травня 2019 року, провідним інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Латієм Віктором Миколайовичем (Виктор Латий) на виконання індивідуального плану соціально-виховної роботи  підобліковими клієнтами пробації було відвідано  Єланецька районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості.

В ході заходу, начальником Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Даровською Вікторією Геннадіївною та заступником начальника відділу надання соціальних послуг Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості  Комарницькою Наталією Віталіївною було ознайомлено клієнта пробації  зі станом ринку праці та послугами служби зайнятості.

З метою профілактики вчинення повторних кримінальних правопорушень,  співробітниками Єланецького РС філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській  області спільно з працівниками Єланецької філії Миколаївського обласного  центру зайнятості населення  постійно розробляються форми роботи із засудженими щодо допомоги та сприянні в офіційному працевлаштуванні,оскільки більшість засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку Єланецького районного сектору, не забезпечені офіційною роботою та проживають за рахунок тимчасових заробітків. Вчинені ними злочини, за якими винесено відповідні вироки, носять корисливий характер, що нерідко є наслідком безробіття.

В подальшому планується частіше організовувати подібні заходи з працівниками районного центру зайнятості, адже офіційне працевлаштування та стабільність в матеріальному плані є запорукою право слухняної поведінки та зменшує ризик вчинення нових кримінальних правопорушень.

 

Віктор Латій,

Єланецький районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

 

Допомога клієнту пробації  у відновленні документів

22 квітня 2019 року провідний інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи   «Центр пробації» в Миколаївській області Латій Віктор Миколайович (@  ////www.facebook.com/viktor.latij) організував звернення клієнта пробації до начальника  «Єланецького бюро правової допомоги» Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (@Вознесенський місцевий центр з надання БВПД //www.facebook.com/vmcbvpd/) Котенко Ірини Олександрівни (@ИринаКотенко//www.facebook.com/profile.php?id=100013499168207) з приводу отримання консультації про відновлення ідентифікаційного коду.          

При постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області встановлено, що ним втрачено ідентифікаційний код, що перешкоджає офіційному працевлаштуванню. З метою відновлення документа персонал уповноваженого органу з питань пробації допоміг суб’єкту пробації отримати консультування та зібрати необхідні для відновлення коду документи.
         

Співпраця Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області та “Єланецького бюро правової допомоги” Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги , є допомогою засудженим, завдяки якій вони можуть реалізувати свої права, як під час перебування на обліку, так і після відбуття покарання. І в подальшому персонал зазначених служб планує всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

Інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи    “Центр пробації ” в Миколаївській області Латій Віктор Миколайович (@  ////www.facebook.com/viktor.latij)

 

Співпраця з Єланецьким бюро правової допомоги

         25 березня 2019 року, на базі Єланецького бюро правової допомоги старший інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи                “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський Віталій Ігоревич (@ Виталий Игоревич //www.facebook.com/hmurinskiy.vitaliy) провів робочу зустріч з начальником “Єланецьке бюро правової допомоги” Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ( @ Вознесенський місцевий центр з надання БВПД //www.facebook.com/vmcbvpd/) Котенко Іриною Олександрівною (@ИринаКотенко//www.facebook.com/profile.php?id=100013499168207).                                                     

        Метою зустрічі було обговорення  основних аспектів співпраці  щодо надання правової допомоги особам, які перебувають на обліку органу пробації та порядок виконання. Також було обговорено питання організації та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості засуджених осіб щодо захисту своїх прав.

       Наприкінці зустрічі погоджено план спільної роботи та графік  прийому суб’єктів пробації відділом «Єланецьке бюро правової допомоги» Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  

       Старший інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи    “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський В. І. (@ Виталий Игоревич //www.facebook.com/hmurinskiy.vitaliy)

 

 

В Україні стартував пілотний проект для неповнолітніх правопорушників

27.02.2019 року за ініціативою Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, було проведено спільну нараду за участю начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Топчу Тетяни Петрівни (@Татьяна Топчу www.facebook.com/profile.php?id=100004788190180), прокурорів  Єланецького районного відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області (@Вознесенська місцева прокуратура Миколаївської області www.facebook.com/Вознесенська-місцева-прокуратура-Миколаївської-області-980956888744098) Бурдуна Миколи Сергійовича та  Ковбасюк Олени Володимирівни  та начальника Єланецького бюро правової допомоги (@Вознесенський місцевий центр з надання БВПД www.facebook.com/vmcbvpd) Котенко Ірини Олександрівни (@Ирина Котенкоwww.facebook.com/profile.php?id=100013499168207). Метою даної наради було обговорення та визначення заходів щодо реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину», затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України від 21.01.2019 року №172/5/10.

         Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання та включає в себе  скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими  від вчинених ними злочинів  з метою забезпечення  відшкодування заподіяної  шкоди , максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям  узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним злочинам

         По зазначеному наказу, було вирішено створити робочу групу за участю прокурора, представника  центру правової допомоги,  органу пробації  та інших представників, відповідно до Порядку реалізації пілотного проекту.

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

           

 

Проведення спільної наради з органом поліції та органом державної виконавчої служби

    21.02.2019 року на виконання вимог керівництва Державної установи «Центр пробації»  та за ініціативи начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Топчу Тетяни  було проведено спільну нараду з заступником начальника Єланецького відділення  Новоодеського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Панченко Сергієм, начальником Єланецького районного відділу  Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Валявським Валерієм   щодо поліпшення взаємодії та своєчасного отримання інформації про вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень, копій протоколів про адміністративне правопорушення і постанов про накладення адміністративного стягнення. На нараді також були присутніми начальник сектору превенції  капітан поліції Нисинець Олександр та представники Єланецького відділення поліції. В ході проведеної наради обговорювались шляхи вирішення проблемних питань, що виникають в роботі та подальший алгоритм дій, з метою налагодження співпраці між сторонами. За результатами наради ухвалено протокольне рішення про заходи покращення взаємодії між Єланецьким відділенням поліції  та Єланецьким районним сектором в частині направлення відповідних копій протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності.

 

                     Єланецький  районний сектор  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області 

Налагодження співробітництва у питаннях соціальної адаптації засуджених

25 січня 2019 року відбувся круглий стіл за участі начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області  майора внутрішньої служби Тетяни Петрівни  Топчу з секретарем спостережної комісії Єланецької райдержадміністрації (заступником начальника управління соціального захисту населення) Юлією Володимирівною  Гавриловою та членами спостережної комісії  щодо налагодження співробітництва у питаннях соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі.        
 
Під час зустрічі   розглянуто  зміни в законодавстві, а саме вимоги Наказу  Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України № 974/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».  Розглянуто проблему  адаптації осіб, що повертаються в соціум після відбуття покарання з місць позбавлення та обмеження волі. Звернено увагу на труднощі, що виникають при наданні допомоги даній категорії осіб та окреслено коло першочергових питань, що потребують свого вирішення у майбутньому, аби пенітенціарна пробація змогла в повній мірі ефективно посприяти становленню законності,  принести позитивні зміни , допомогти відновити соціальний статус повноправного члена суспільства, повернути його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.


Єланецький  районний сектор
філії Державної установи «Центр пробації»
у Миколаївській області області
 

^Нагору