Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Заходи та події

 Профілактична робота за місцем проживання клієнта робації

Відповідно  до плану  спільних дій щодо взаємодії Єланецького районного сектору з питань пробації та Єланецького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді  та графіку проведення заходів для клієнтів пробації, 12.04.2018 року Єланецький районний сектор з питань пробації  здійснив спільний виїзд з  Єланецьким районним центром  соціальних служб для сімї, дітей та молоді по місцю проживання  суб’єкта пробації, контроль якого здійснюється органом з питань пробації. В ході  відвідувань особлива увага приділяється застереженню від вчинення  протиправних дій, наголошується на важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення. Позитивний результат у ресоціалізації молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці з РЦСССДМ. Тому,  метою  угоди про спільну діяльність є допомога  молоді  обрати вірний шлях у житті, попередити прояви протиправної поведінки, профілактика негативних явищ. Спільними зусиллями спеціалісти обох організацій постійно шукають методи впливу на кожну особу індивідуально та розробляють і реалізовують заходи профілактичного характеру, спрямовані на зміну світогляду  молоді в позитивному напрямку.

  

Єланецький районний сектор з питань пробації

 

 

ЗДОБУТТЯ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК  - ОСНОВА МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ

В Єланецькому районному секторі з питань пробації Південного міжрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції успішно завершила проходження навчальної практики студентка юридичного факультету міжнародного класичного університету ім. Пилипа Орлика Анастасія Шаль. 

Протягом проходження практики Анастасія вивчала нормативно- правові документи , які регламентують роботу сектору. Брала участь у проведенні  індивідуально-виховної  роботи з особами, які перебувають на обліку РС, а також у здійсненні контрольних перевірок та складанні відповідних актів за місцем роботи осіб, засуджених до  громадських робіт.

 

В ході роботи  також вивчала порядок підготовки та направлення до суду досудових доповідей , вчилася складати та заповнювати оцінку ризику щодо засуджених осіб з випробуванням.

Виробнича практика дозволила Анастасії сформувати уяву про зміст і особливості практичної діяльності районного сектору з питань пробації, придбати елементи професійного вміння та практичних навичок.

Єланецький районний сектор з питань пробації

 Профілактика злочинності та ефективність надання безоплатної правової допомоги умовно засудженим

В рамках виконання плану заходів   Меморандуму про співпрацю між Єланецьким районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції  та Єланецьким бюро правової допомоги  26 січня  2018 року начальник Бюро Котенко І.О.  спільно із фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Латій Віктором Миколайовичем провели семінар для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі на тему: «Профілактика злочинності та ефективність надання безоплатної правової допомоги умовно засудженим» .  На початку заходу Ірина розповіла учасникам про систему безоплатної правової допомоги в Україні, послуги, які можна отримати звернувшись безпосередньо до Єланецького бюро правової допомоги та категорії осіб, які мають право на безкоштовного адвоката.  Латій В.М. в ході спілкування розкрив присутнім поняття, принципи та форми профілактики злочинності.  Учасники семінару виявили зацікавленість інформацією, задавали багато запитань, зокрема і щодо отримання безоплатної правової допомоги в Єланецькому БПД. Громадянам були вручені буклети Я МАЮ ПРАВО (загалом 20 шт.), інформаційне видання «Юстиція відкрита для людей», візитки з координатами Єланецького БПД та буклети безоплатної правової допомоги із правовими консультаціям.

Єланецький районний сектор з питань пробації.

 Підписання меморандуму

25 січня 2018 року   відбулася робоча  зустріч   начальника    Єланецького  районного сектору  з питань пробації    Топчу Т.П.  із директором  Єланецького  районного центру зайнятості  Забродською Т. О.  та начальником Управління праці та соціального захисту населення Єланецької  РДА Ліснічук Т.О.

В ході зустрічі були обговорені питання подальшої взаємодії у наданні послуг суб’єктам пробації, узгоджено форми направлень та контролю за наданими послугами. По закінченню зустрічі  було підписано  Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Єланецьким районним сектором з питань пробації  Південного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, управлінням соціального захисту населення Єланецької районної державної адміністрації, Єланецьким районним центром зайнятості та розроблено план спільних заходів з метою сприяння у вирішенні соціальних проблем суб’єктів пробації та осіб, які звільняються з місць позбавлення та обмеження волі.

Єланецький районний сектор з питань пробації

 11.01.2018 року

УВАГА!!!!! ШУКАЄМО ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ!!!!! 

Єланецький  районний сектор з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції – запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Взаємодіючи із сектором пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто, поміж відбуттям певного виду покарання, - ця особа з метою попередження скоєнню нею нового правопорушення отримуватиме комплекс заходів спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

Кожен небайдужий та ініціативний, разом із нашим сектором зможе прийняти в цьому участь шляхом: допомоги в зборі, узагальненні та систематизації інформації, здійсненні наглядових заходів, надання консультативної допомоги, психологічної діагностики та корекції, проведенні виховних бесід, підвищенні освітнього рівня, залученні до просоціальних видів діяльності та культурного життя громади, допомоги у працевлаштуванні, облаштуванні побуту, знаходженні сил «встати на ноги» щоб потім своїми діями та прикладом допомогти іншим, та багато іншого.

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до ЗУ (Закон України) «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації.

За доцільне вважаю визначитись із деякою термінологією, тому - Пробація це:

1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

3) організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

5) допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

Суб’єкти пробації - засуджені, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, та обвинувачені, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь.

Досудова доповідь - письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого;

Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Волонтер пробації під час здійснення своїх повноважень має право на:

- безпечні і належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності;

- перебування на території і в приміщеннях підприємств, установ та організацій за дозволом їх керівників або уповноважених ними осіб;

- участь у відвідуванні суб’єктів пробації за місцем їх роботи або навчання;

- проведення зустрічей із суб’єктами пробації з метою здійснення заходів соціально-виховної роботи;

- захист своїх прав відповідно до законодавства;

- інші права, передбачені договором та законодавством.

Ми Вас чекаємо за адресоюМиколаївська обл., смт. Єланець, вул. Паркова, буд. 18, Тел.: 9-16-55

 5 січня 2018 року відбулася робоча зустріч начальника  Єланецького районного сектору з питань пробації Т. Топчу та  начальника Єланецького бюро правової допомоги  І.Котенко . Метою зустрічі було підписання угоди про створення та функціонування на базі Єланецького сектору пробації дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги. Сторони дійшли згоди по даному питанню, розробили графік роботи дистанційного пункту, домовились про розповсюдження даної інформації серед населення усіма доступними способами.

Під час заходів розповсюджено інформаційні матеріали « Я МАЮ ПРАВО», інформаційне видання «Юстиція відкрита для людей» та візитки з координатами Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Єланецького бюро правової допомоги.

Неповнолітні — це особлива категорія людей, які мають здатність рости й дорослішати. Вони  становлять таку вікову групу, якій притаманне пізнання навколишнього світу, нові знайомства, прагнення до незалежності від опіки дорослих. Здебільшого неповнолітні сумлінно виконують відомі їм правила поведінки. Але є чимало фактів, коли, добре розуміючи ці правила, вони порушують їх. Так буває, коли підліток утрачає самоконтроль, дає волю негативним емоціям. На жаль, через відсутність життєвого досвіду, підліток не спроможний правильно оцінити ситуацію, що склалася, і, як наслідок, уступає в конфлікт, що може призвести до порушення закону.

І тому 08 грудня 2017 року в Єланецькій гуманітарній гімназії  старшим інспектором Єланецького районного сектору з  питань пробації  капітаном внутрішньої служби Хмурінським В.І. , інспектором  Єланецького РС  Раєвич Є.В. та фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації  Латієм В.М. було проведено  захід на тему: « Неповнолітній у злочинному світі ». В ході проведення заходу  учні переглянули короткометражний фільм «Почуй мене». Сюжет фільму продемонстрував дітям життєві ситуації , про те, що розваги та алкоголь можуть призвести до вчинення злочинів, що в свою чергу карається законом. Після перегляду фільму відбулась активна дискусія про шляхи подолання злочинності серед неповнолітніх.

 

Фахівець з питань

соціальної роботи із суб’єктами пробації                                   В.М. Латій

^Нагору

 Освітній соціальний проект Lingva.Skills

 Увага! Шукаємо волонтерів для викладання англійської мови за технологією «змішаного навчання» на онлайн-платформі Lingva.Skills в Центрах ювенальної пробації.

 Про проект

З вересня 2017 року підлітки, які знаходяться на обліку органів пробації, зможуть долучитися до безкоштовного онлайн вивчення англійської мови на платформі освітнього соціального проекту Lingva.Skills (www.lingva.ua). Навчання на онлайн платформі відбувається в зручний для користувача час. Термін навчання – необмежений, але зазвичай становить 3-6 місяців. Наразі – це початковий курс англійської рівня А1-А2, який складається з 150 уроків, кожний з яких представляє певну граматичну або розмовну конструкцію, яку можна тренувати трьома видами вправ, включаючи аудіювання. Тож користувачі отримують виключно практичні навички, які дозволяють швидко почати розмовляти англійською мовою. На першому етапі до проекту приєднається близько 50 підлітків з 10 міст України: Львів, Одеса, Київ, Запоріжжя, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Миколаїв, Мелітополь, Харків. Роль волонтерів у проекті

 Передбачається, що за допомогою підходу «змішаного навчання» (“blended learning”) вчителі-волонтери надають підтримку учням, які проходять он-лайн курс: відповідають на питання он-лайн, відслідковують прогрес, надають рекомендації, раз на тиждень проводять оф-лайн заняття зі складних тем.

Хто може бути волонтером?

Практикуючі вчителі англійської мови або студенти старших курсів – майбутні вчителі англійської мови , що проживають у зазначених вище містах. Всі волонтери мають взяти участь у дводенному семінарі з підходу «змішаного навчання» (“blended learning”). Волонтери погоджуються співпрацювати з Центрами ювенальної пробації у підтримці онлайн вивчення англійської мови на платформі Lingva.Skills протягом 2017-2018 навчального року та підписують відповідну угоду з органом пробації.

Навчання волонтерів

Всі вчителі-волонтери пройдуть безкоштовне навчання з інноваційної моделі викладання “blended learning” протягом двох днів в Києві в серпні та отримають відповідні сертифікати. Також, восени 2017 року вчителів-волонтерів разом з найбільш успішними учнями буде запрошено до тижневого мовного табору, де вчителям-волонтерам буде надана можливість покращити свої знання та навички у сучасних підходах до викладання англійської мови, обмінятись досвідом з колегами, та цікаво і з користю провести час.

Умови участі у проекті

Потенційним волонтерам необхідно заповнити анкету в Гугл-формі до 29 липня 2017 року.

Начальник Єланецького РС з питань пробації майор вн.служби Т.П. Топчу 

 ТРЕНІНГ «ОПТИМІЗАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ВІЛ+ ЛЮДЯМ М. МИКОЛАЄВА ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» 

    Туберкульоз та ВІЛ/СНІД уже давно перестали бути суто медичною проблемою. Сьогодні ці хвороби досягли масштабу епідемії та становлять небезпеку для держави та усього суспільства. З кожним роком зростає захворюваність та смертність від цих соціально-небезпечних хвороб. На думку фахівців зменшити ступінь захворюваності можливо лише при взаємодії між правоохоронними органами, медичними установами, соціальними закладами, з уповноваженим органом з питань пробації, місцевими органами влади та неурядовими організаціями. З метою підвищення рівня обізнаності та поширення важливої інформації щодо профілактики ВІЛ/СНІД та туберкульозу, серед населення на базі Центру соціальних служб для сім΄ї, дітей та молоді 15-17 серпня був проведений трьохденний тренінг за темою: «Оптимізація медичної допомоги ВІЛ+ людям м. Миколаєва та Миколаївської області». Тренінг був проведений  для соціальних педагогів та психологів загальноосвітніх навчальних закладів в якому взяла участь фахівець з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Єланецького районного сектору з питань пробації Я.О. Васильченко. Дані тематичні курси були організовані та проводились благодійницьким фондом „Баварський дім, Одеса”. Під час тренінгу консультант глибоко та всебічно розкрила проблему захворювання на ВІЛ/СНІД та туберкульоз.

Учасники протягом трьох днів розглядали такі питання:
- епідеміологічна ситуація ВІЛ/СНІДу у світі, в Україні та у м. Миколаєві та Миколаївської області;
- етичні та соціальні аспекти епідемії ВІЛ/СНІДу;
- стигматизація та дискримінація уразливих груп населення;
- нормативно-правова база з зазначеного питання;
- шляхи передачі ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусних гепатитів;
- діагностика та профілактика ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів;
- фізіологічні та психологічні аспекти хімічної залежності, поняття «созалежності».

Крім того, учасники відпрацьовували навики консультування на ВІЛ-інфекцію, навики ефективної комунікації та розглянули феномен згоряння.
По закінченню навчання учасники отримали методичні матеріали з вищезазначених питань та сертифікати, що засвідчують успішне закінчення тренінгу.

Фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Єланецького РС з питань пробації Я.О. Васильченко 

 Забезпечення права на правову допомогу

23 червня 2017 року фахівцем з соціальної роботи із суб’єктами пробації Єланецького районного сектору з питань пробації Васильченко Я.О.   спільно з начальником Єланецького бюро правової допомоги Котенко І.О. був проведений захід для осіб,  які перебувають на обліку в Єланецькому районному секторі з питань пробації.  Семінар проведено з метою спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, щодо консультування з правових питань, підвищення правової свідомості, культури та освіченості, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Семінар був проведений в приміщенні Єланецького районного сектору з питань пробації на тему: «Доступ клієнтів пробації до безоплатної правової допомоги».  На семінарі були присутні слухачі – особи, які перебувають на обліку в Єланецькому районному секторі з питань пробації. В ході проведення семінару начальник Єланецького бюро безоплатної правової допомоги проінформувала присутніх про те, що в смт Єланець працює бюро з безоплатної правової допомоги та надала інформацію про діяльність бюро правової допомоги, проінформувала щодо можливості отримання безоплатних правових консультацій,  складення заяв,  скарг, інших документів правового характеру.

            Після проведення семінару всім присутнім був наданий друкований матеріал про діяльність Бюро та додатково надана інформація про місцезнаходження  Бюро та контактні телефони. 

Фахівець (з соціальної роботи із суб’єктами пробації) Єланецького РС з питань пробації Я.О. Васильченко

 

12 червня 2017 року між керівником Єланецького бюро правової допомоги Котенко І.О. та начальником Єланецького районного сектору з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Топчу Т.П. проведено робочу зустріч. В ході зустрічі сторони обговорили питання щодо проведення спільних правопросвітницьких заходів та доступу осіб до безоплатної правової допомоги. Окремим питанням стало питання щодо реалізації права громадян на безоплатну правову допомогу, зокрема осіб, засуджених до покарання не  пов'язаних з позбавленням волі. Також на підтвердження свого інтересу до взаємовигідної співпраці сторони підписали Меморандум.

 «День захисту дітей»

       Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє.  Метою святкуваня  Дня захисту дітей – звернення уваги громадськості на проблеми, щоб захистити дітей від помилок дорослих, а також сприяти духовному і фізичному розвитку підростаючого покоління в усьому світі. Саме тому з нагоди Міжнародного дня захисту дітей Єланецькиий РС з питань пробації спільно з Єланецьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей взяли участь у проведенні районного свята.

       В ході заходу було проведено:

     - Конкурс малюнок на асфальті « Я малюю мир».

    - Гру «Впіймай право за хвіст», в ході якої діти розпізнавали справжні та вигадані права за допомогою оплесків.

    - Під час проведення районного свята проходили спортивні ігри під час яких працівники центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді спільно з фахівцем із соціальної роботи із суб’єктами пробації Єланецького РС з питань пробації розповсюджували інформаційні буклети щодо пропаганди здорового способу життя.

     В заході взяли участь школярі району, усі діти із задоволенням брали участь у конкурсах та отримали масу позитивних емоцій та вражень. По завершенню зустрічі усі учасники отримали призи та щирі вітання з Днем захисту дітей від організаторів заходу.

     День захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.  

Фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Єланецького РС з питань пробації Я.О. Васильченко  

 

 

 

 

 

 29 травня 2017 року начальник Єланецького районного сектору з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції  капітан внутрішньої служби Топчу Тетяна  Петрівна провела робочу зустріч із начальником Єланецького бюро правової допомоги  Котенко Іриною Олександрівною. Під час зустрічі фахівець Бюро Ірина розповіла про становлення та розвиток в Україні системи безоплатної правової допомоги, послуги, які надаються працівниками бюро, а також про зміни в законодавстві «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Також обговорили питання співпраці, зокрема щодо проведення спільних правоосвітніх заходів. Дійшли згоди щодо поширення інформаційних матеріалів в бюро та секторі пробації, домовились про підписання угоди про співпрацю. 

Фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Єланецького РС з питань пробації Я.О. Васильченко

Єланецький районний сектор з питань пробації прийняв участь в акції «зробимо україну чистою разом!» (суботник)

         «Зробимо Україну чистою разом!» – наймасштабніша щорічна всеукраїнська соціально-екологічна акція з прибирання та благоустрою засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку, організатором якої є ВО «Let’s do it, Ukraine!». Акція вже стала традиційною, щороку вона збирає сотні тисяч людей з єдиною метою. Тому з метою підтримки всеукраїнської акції, працівники  Єланецького районного сектору з питань пробації, вирішили  долучитися до прибирання благоустрою території. Також до участі в акції були залучені особи, які перебувають на обліку в Єланецькому районному секторі з питань пробації. Акція «Зробимо Україну чистою разом!» проходила під керівництвом координатора (волонтера) Власюк Ольги, яка забезпечила учасників мішками для сміття та рукавицями.  27 квітня о 10 годині всі учасники зібралися на заздалегідь визначених місцях та почали прибирання: збирали сміття (скло, пластик, відходи, тощо),  розчистили територію від порослі, після чого сміття було вивезено на сміттєзвалище.

     Всі залишилися задоволеними проведеною роботою, отримали заряд бадьорості та позитивної енергії від виконаної роботи та принесеної користі для навколишнього середовища. Все заради того, щоб зробити нашу країну чистою та сформувати національну культуру чистоти! 

Фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Єланецького РС з питань пробації Я.О. Васильченко

 «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді, тому 28.02.2017 року з метою профілактики правопорушень і злочинності  серед молоді, фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Я.О. Васильченко в Єланецькому професійному аграрному ліцеї було проведено виховний захід для учнів ліцею, на тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Виховний захід спрямований на формування правового світогляду підлітків, ознайомлення учнів про відповідальність своїх дій у житті.

       Протягом проведення заходу учні приймали активну участь в обговоренні теми: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» та виділили основні шляхи подолання злочинності серед молоді. В результаті проведеного заходу учні розширили свої знання щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх, своїх прав та обов’язків.

           Захід пройшов цікаво, в жвавій дискусії. По закінченню заходу були підведені підсумки, учні наголосили що формування свідомого ставлення до власної поведінки та почуття відповідальності за свої вчинки є одними з головних чинників подолання злочинності серед молоді.  

Фахівець (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Єланецького районного сектору з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконаня кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Я.О. Васильченко

 «Права неповнолітніх»

Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права. Саме тому, фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Васильченко Я.О. з метою підвищення рівня правової культури серед молоді 07.12.2016 та 09.12.2016р. в Єланецькому професійному аграрному ліцеї та Єланецькій гуманітарній гімназії були проведені заходи в рамках Всеукраїнського тижня права.

Заходи проведені з метою познайомити учнів з основними положеннями Конвенції ООН «Про права дитини», навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Під час проведення заходів учні почули цікаві факти з історії права, що засвідчували, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Було розглянуто «Декларацію прав людини» й «Конвенцію прав дитини». Звичайно ж, згадали і про те, що усі діти мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, школи, суспільства. Цікава гра «Правознайка» дозволила учасникам заходу перевірити та закріпити отримані під час зустрічі знання. Тиждень права не пройшов непоміченим: заходи, які були проведені, знайшли відгук у серцях і свідомості дітей.

  Заходи виявилися дуже інформаційними, змістовними, динамічними. Діти отримали багато нових знань з питань правової культури, правового захисту, законодавства та набули певного досвіду застосування цих знань на практиці в сучасному житті. Набутий досвід, спілкування, проведені заходи продовжуватимуть жити і утверджуватися у житті кожного, хто долучився до його проведення та участі. Без сумніву, проведена робота сприятиме попередженню правопорушень, а можливо, слугуватиме до вибору майбутньої професії. 

Фахівець (з питань соціальної роботи із субєктами пробаціїЄланецького районного відділу Кримінально-виконавчої інспекції Я.О.Васильченко