Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Заходи та події

 ОГОЛОШЕННЯ!

У зв’язку з пандемією коронавірусу Єланецький  районний сектор  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області переведено в особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину!

До кінця карантинного періоду:

- скасовуються групові заходи;

- відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації апробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;

- у разі неможливої особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з представником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет)

Звертаємо Вашу увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації за рішенням суду!

Отримати інформацію довідкового характеру можна отримати за телефоном (044) 363-01-31 «гаряча телефонна лінія» Центру пробації.

У разі неможливості прибуття на реєстрацію у зв’язку з введенням карантинних заходів (тимчасове припинення транспортного сполучення) Вам необхідно повідомити про це Єланецький районний сектор  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській  області за телефоном  (05159 – 9-16-55).

БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

 

 Захід з  суб’єктом пробації на тему: Формування емоційної компетентості

 

    На початку березня  в приміщенні Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області провідним інспектором Віктором Латієм спільно з в.о. директора Єланецького РЦ ССДМ Оленою Курбановою з метою розвитку здібностей та навиків усвідомлення емоцій та управління ними, попередження конфліктних ситуацій, який знаходиться на обліку Єланецького РС було проведено профілактичний захід.

 

  Провідним інспектором Єланецького РС та працівником Єланецького РЦ СССДМ  було роз’яснено суб’єкту пробації  початок формування емоційного світу особистості можливість тренування емоційної компетентності, формування емоційного світу особистості, а також вміння конструктивно управляти емоціями та усвідомлення своїх емоцій. Так як саме на цій основі базується підвищення рівня емоційної компетентності та пролонгована у часі та націлена на те, щоб за будь яких умов навчити особистість будувати відносини як із самим собою, так і з іншими. В ході профілактичної бесіди у суб’єкта пробації виникали деякі питання, що до емоційної поведінки, на що йому було надано обґрунтовані відповіді та роз’яснено, що емоційна поведінка людини вдосконалюється упродовж усього життя.

 

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

  Робоча зустріч з Єланецькою районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості

   21 лютого 2020 року на рівні керівників Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області та Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості було проведено робочу зустріч.  Зустріч мала на меті координацію спільної діяльності та розв'язання проблемних питань щодо впровадження елементів пробації.

  Під час зустрічі директор центру зайнятості Вікторія Даровська наголосила, що перебуваючи на обліку в центрі зайнятості безробітні засуджені отримують всі послуги, передбачені законодавством. Перш за все, це професійно-інформаційні послуги: інформація про стан ринку праці, потребу підприємств в кадрах, можливість професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, отримання одноразової виплати для організації безробітним підприємницької діяльності. Бажаючі можуть отримати професійно-консультаційну допомогу щодо вибору чи зміни професії, можливостей професійного навчання та працевлаштування. Діяльність служби зайнятості та Центру пробації спрямована на сприяння працевлаштуванню та соціальну підтримку засуджених осіб, що є головним кроком упередженням можливості виникнення нових правопорушень. По завершенню зустрічі сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю, а також отримано інформаційні буклети на різні теми щодо працевлаштування та навчання.

 

 Перевірка засудженого за місцем проживання в рамках реалізації наглядової пробації

     Одним із способів здійснення нагляду за засудженими особами, міра покарання яких не пов’язана із позбавленням волі є перевірка їх за  місцем проживання. Такий спосіб допомагає працівникам пробації більш детально визначити проблеми та потреби засуджених. Підчас відвідування є можливість поспілкуватись з їх близькими та знайомими засуджених, що у свою чергу допомагає встановити їх соціальне оточення. 

    24.01. 2020 року провідним інспектором Єланецького районного сектору філії Центру пробації в Миколаївській області Віктором Латієм  було здійснено перевірку за місцем проживання суб’єкта пробації засудженого до покарання з випробувальним терміном. В ході перевірки було встановлено, що засуджена особа  дійсно проживає за вказаною  адресою, що є підтвердженням виконання одного із обов’язків покладених на нього судом, а саме повідомляти про зміну місця проживання. Також було повторно роз’яснено порядок та умови виконання обов’язків, покладених на нього судом, і наслідки, які наступають у разі ухилення від виконання цих обов’язків.

    Під час проведення перевірки було обстежено умови проживання клієнта пробації та визначено його рівень побутових потреб.

    Спілкуючись із підобліковими в домашніх умовах працівник пробації відкриває для себе особистість засудженої особи з нової сторони, клієнт пробації ставиться більш довірливо до працівника пробації, легко йде на контакт, що, безперечно, впливає на результативність профілактичної роботи.

 

Всеукраїнський тиждень права в Єланецькій гуманітарній гімназії

 

    З метою підвищення правової культури, 10 грудня 2019 року в приміщенні Єланецької гуманітарної гімназії Єланецького району Миколаївської області (Єланецька гуманітарна гімназія Єланецької районної ради), серед учнів 8 класу, старшим інспектором Віталієм Хмурінським та провідним інспектором Віктором Латієм Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” у Миколаївській області було проведено захід на тему «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх».
    Під час даного заходу працівниками органу пробації учням було роз’яснено про відповідальність у неповнолітньому віці, розглянуто основні положення Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Слухачі дізналися про те, що за вчинення незначних проступків (адміністративних правопорушень) – неповнолітні несуть адміністративну відповідальність з 16-річного віку, що кримінальна відповідальність неповнолітніх також настає з 16-річного віку (загальнокримінальна), однак за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів до кримінальної відповідальності неповнолітню особу може бути притягнуто і з 14-річного віку. 


     Для прикладу працівниками сектору пробації повідомлено, що за скоєння кримінального правопорушення на даний час на обліку Єланецького районного сектору з випробувальним терміном знаходиться одна неповнолітня особа. Тобто, засудженому надано можливість на виправлення, в чому працівники органу пробації докладають максимальних зусиль, а саме: проводять ґрунтовну та ціленаправлену соціально-виховну роботу на виправлення неповнолітньої засудженої особи.
   Діти виявили зацікавленість до даної теми та були активними протягом усього заходу. Наприкінці зустрічі було обговорено про права та обов’язки неповнолітніх, а також переглянуто фільм «Життя неповнолітніх злочинців за ґратами».

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

   Проведення  заходу «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».

 

  У період з 25 листопада (Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок), до 10 грудня (міжнародного Дня прав людини) щорічно відбувається Всесвітня акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Вона започаткована у 1999 році Генеральною Асамблею ООН.  

   03.12.2019 року, в рамках акції, у приміщенні Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області старшим інспектором   Віталієм Хмурінським разом з головним спеціалістом відділу Єланецького бюро правової допомоги  Вознесенського місцевого центру з надання  безоплатної правової допомоги ( @ www.facebook.com/vmcbvpd) Оленою Кашликовою (@Елена Кашликова www.facebook.com/profile.php?id=100035540984693) та волонтером пробації Анастасією Станченко (@ Анастасия Станченко www.facebook.com/profile.php?id=100009884281245)  була проведена зустріч  з суб’єктами пробації,   метою якої було  звернути увагу щодо  насильства до  жінок  в суспільстві. Без приділення цьому проблемному питанню та його наслідкам належної уваги, неможливо вирішити дану проблему.

   Також було наголошено, що насильство щодо жінок є серйозним порушенням прав людини та формою дискримінації.  Наслідки такого насильства стосовно жінок також мають негативний вплив на дітей жертв, сім’ї, громади та на суспільство.

     На обліку Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області перебуває дана категорія осіб, які вчинили насильство в сімї. Для того, щоб ліквідувати таке ганебне явище, як насильство, безперечно, треба проводити інформаційно-просвітницькі заходи з представниками різних цільових груп.     

  

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

 

 

 До уваги громадян!

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області– запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Взаємодіючи із сектором  пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу різних обставин, умисно чи із необережності вчинили кримінальні  правопорушення , за які їх засуджено до покарань не пов’язаних з  позбавленням волі.

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Положення «Про організацію діяльності волонтерів пробації», затверджений Наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 р

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямками :

сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації;

участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;

участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;

участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;

надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;

сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

 Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у:

перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання;

перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

заходах, пов’язаних з початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

 Залучення особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником уповноваженого органу з питань пробації та заповнення анкети волонтера пробації.

 Кандидату у волонтери пробації уповноваженим органом з питань пробації може бути встановлений випробувальний строк до трьох місяців, під час якого вивчаються його моральні та ділові якості.

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Уповноважений орган з питань пробації укладає з волонтером пробації, який бере участь у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи, договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією (далі – договір).

 

Ми Вас чекаємо за адресою: вул. Паркова,18 смт. Єланець Миколаївської області 55501. Тел.: (05159)-9-16-55.

Електронна скринька: mk15@probation.gov.ua.

 

Захід з неповнолітнім суб’єктом пробації на тему: Попередження конфлікту.

    22 листопада 2019 року в приміщенні Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області інспектором Євгеном Раєвичем спільно з працівниками Єланецького РЦ ССДМ, (Єланецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді @ www.facebook.com/pages/Єланецький -районний-центр-соціальних-служб-для-сімї-дітей-та-молоді/215428399247716) з метою попередження конфліктних ситуацій, а також правопорушень з боку неповнолітнього суб’єкта пробаціїі, який знаходиться на обліку Єланецького РС було проведено профілактичний захід.

  Інспектором Єланецького РС неповнолітньому були роз’ясненні наслідки протиправної поведінки, види  юридичної  відповідальності,  вік притягнення  до  відповідальності,  види   правопорушень   та   покарань,   надано   рекомендації,  як   запобігти   негативному   впливу  оточення  та  своєчасно  розпізнати  настання  проблемного  моменту,  що  може  призвести до конфлікту та правопорушення.


   Працівниками Єланецького РЦСССДМ під час зустрічі неповнолітньому  було надано інформацію про суть конфлікту і його причини. В ході заходу на практиці були відпрацьовані навички безконфліктного спілкування, посередництва в конфліктах, формування вміння доказово, аргументовано викладати свою точку зору, зберігати витримку і спокій, сприймати критику, з повагою ставитись до думки опонента.

  Адже життя – це постійний процес виникнення проблем та їх наступного вирішення. Якщо у стосунках між людьми проблем не виникає, тоді наявним є факт «застою», відсутність розвитку. Взаємовідносини людей, в яких відсутні конфлікти, поступово згасають. Конфлікти, в свою чергу, породжують відповідальність і небайдужість, стимулюють оновлення і поліпшення стосунків між людьми. Тому проблема, здебільшого, полягає не в наявності самого факту конфлікту, а тому, який характер він носить і яким чином розв’язується.

 

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

 

Співпраця органу пробації з бюро правової допомоги

 

25.10.2019 року в приміщенні Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області провідним інспектором  Віктором Латієм ( @ Виктор Латий www.facebook.com/viktor.latij ) разом з головним спеціалістом відділу Єланецького бюро правової допомоги  Вознесенського місцевого центру з надання  безоплатної правової допомоги ( @ www.facebook.com/vmcbvpd ) Оленою Кашликовою (@ Елена Кашликова www.facebook.com/profile.php?id=100035540984693 ) було проведено з суб’єктом пробації  інформаційну бесіду на тему: «Безоплатна правова допомога та її послуги».

   Під час бесіди, було доведено порядок дій у випадках, коли необхідно захистити свої права, надано відповіді на запитання, які цікавили суб’єкта пробації.
   Для отримання більш детальної інформації про правову допомогу клієнту пробації на завершення зустрічі вручено інформаційні буклети. Саме такі заходи спрямовані на формування розуміння, що таке безоплатна правова допомога, адже далеко не всі громадяни знають, що можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою до юриста.

    Окрім інформаційного заходу за участю суб’єкта пробації, було обговорено шляхи подальшої  співпраці в частині проведення комунікативних заходів право-просвітницького напрямку, взаємодії в реалізації функціонування дистанційного пункту консультування окремої категорії громадян.

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

 

 

 

Громадські роботи, як вид адміністративного стягнення

   

Громадські роботи – це вид кримінального покарання та адміністративного стягнення, що полягають у виконанні особою, до якої вони застосовані, безоплатних суспільно корисних робіт вид яких визначає орган місцевого самоврядування.
     Інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центру пробації” у Миколаївській області Євгеном Раєвичем проведено перевірку порядку та умов відбування громадських робіт  правопорушником, на базі Єланецької селищної ради смт. Єланець Миколаївської області. 
    Під час перевірки правопорушник перебував на робочому місці та виконував роботу з благоустрою  території селища, а саме косіння сухостою.
За результатом перевірки складено  акт перевірки виконання порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.


     Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації»
у Миколаївській області

 

Соціально - виховна робота з суб'єктами пробації

У системі засобів виправлення і ресоціалізації суб’єктів пробації важливе місце займає соціально-виховна робота. Така робота спрямована на формування та закріплення прагнення до заняття суспільно-корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів

 З цією метою,27 серпня поточного року на базі Єланецького районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, Єланецьким відділенням поліції  було проведено захід щодо запобігання вчинення повторних злочинів засудженими до іспитового строку, які перебувають на обліку та неодноразово були засуджені.

Метою заходу  є запобігання злочинності та повторного  вчинення правопорушень. Старший інспектор Єланецького районного сектору Віталій Хмурінський провів інформаційно-роз’яснювальну роботу для субєктів пробації, які відбувають покарання не пов’язаніі з позбавленням волі. Особливу увагу правопорушників  зосередив на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою успішної ресоціалізації.

Старший дільничий офіцер поліції Єланецького відділення поліції Денис Фільєв (@ Денис Фильєв  www.facebook.com/profile.php?id=100024275780708 ознайомив  їх із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів або адміністративних правопорушень.

У ході зустрічі було обговорено основні причини скоєння правопорушень та як їх уникати у майбутньому. Особлива увага під час бесіди з приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення  прав і законних інтересів. 

 

    Єланецький районний сектор філії  Державної установи «Центр пробації » в Миколаївській області

 Співпраця Єланецького районного сектору з Єланецьким  ББПД

26.07.2019 року в приміщенні Єланецького районного сектору філії Державної установи “ Центр пробації ” в Миколаївській області старшим інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи            “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський Віталій разом з працівником Єланецького бюро безоплатної правової допомоги ( @ Вознесенський місцевий центр з надання БВПД) Кашликовою Оленою (@Елена Кашликова) було проведено захід  інформаційного характеру для клієнтів пробації, які перебувають на обліку в підрозділі.

    Метою зустрічі було підвищення рівня обізнаності та захисту конституційних прав та свобод громадян. З юридичної точки зору було розкрито тематику щодо захисту засудженими особами своїх прав особисто або за допомогою безоплатної правової допомоги. Сьогодн іпитання правової грамотності  громадян набувають особливої актуальності, тому важливо знати про свої права та обов’язки кожному.

    В ході заходу було роз’яснено відмінності між наданням безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, окреслено коло суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу та більш детально роз’яснено про порядок звернення за її наданням.

 

1 червня - Міжнародний день захисту дітей 

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність дотримання і пошани прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного і благополучного суспільства.

31 травня 2019 року святкові урочистості   розпочалися на центральній площі селища та парку Слави.  Працівники Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області   спільно з  Єланецьким районним центром  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

( @ Єланецький районний центр  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) провели цікаву вікторину для дітей, привітали зі святом і всім учасникам вручили повітряні кульки, а найактивніших відзначили подарунками. Усі діти із задоволенням брали участь у заходах та отримали масу позитивних емоцій та вражень.

 

 

Єланецький районний сектор

філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області             

 

Допомога в працевлаштуванні

27 травня 2019 року, провідним інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Латієм Віктором Миколайовичем (Виктор Латий) на виконання індивідуального плану соціально-виховної роботи  підобліковими клієнтами пробації було відвідано  Єланецька районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості.

В ході заходу, начальником Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Даровською Вікторією Геннадіївною та заступником начальника відділу надання соціальних послуг Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості  Комарницькою Наталією Віталіївною було ознайомлено клієнта пробації  зі станом ринку праці та послугами служби зайнятості.

З метою профілактики вчинення повторних кримінальних правопорушень,  співробітниками Єланецького РС філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській  області спільно з працівниками Єланецької філії Миколаївського обласного  центру зайнятості населення  постійно розробляються форми роботи із засудженими щодо допомоги та сприянні в офіційному працевлаштуванні,оскільки більшість засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку Єланецького районного сектору, не забезпечені офіційною роботою та проживають за рахунок тимчасових заробітків. Вчинені ними злочини, за якими винесено відповідні вироки, носять корисливий характер, що нерідко є наслідком безробіття.

В подальшому планується частіше організовувати подібні заходи з працівниками районного центру зайнятості, адже офіційне працевлаштування та стабільність в матеріальному плані є запорукою право слухняної поведінки та зменшує ризик вчинення нових кримінальних правопорушень.

 

Віктор Латій,

Єланецький районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

 

Допомога клієнту пробації  у відновленні документів

22 квітня 2019 року провідний інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи   «Центр пробації» в Миколаївській області Латій Віктор Миколайович (@  ////www.facebook.com/viktor.latij) організував звернення клієнта пробації до начальника  «Єланецького бюро правової допомоги» Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (@Вознесенський місцевий центр з надання БВПД //www.facebook.com/vmcbvpd/) Котенко Ірини Олександрівни (@ИринаКотенко//www.facebook.com/profile.php?id=100013499168207) з приводу отримання консультації про відновлення ідентифікаційного коду.          

При постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області встановлено, що ним втрачено ідентифікаційний код, що перешкоджає офіційному працевлаштуванню. З метою відновлення документа персонал уповноваженого органу з питань пробації допоміг суб’єкту пробації отримати консультування та зібрати необхідні для відновлення коду документи.
         

Співпраця Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області та “Єланецького бюро правової допомоги” Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги , є допомогою засудженим, завдяки якій вони можуть реалізувати свої права, як під час перебування на обліку, так і після відбуття покарання. І в подальшому персонал зазначених служб планує всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

Інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи    “Центр пробації ” в Миколаївській області Латій Віктор Миколайович (@  ////www.facebook.com/viktor.latij)

 

Співпраця з Єланецьким бюро правової допомоги

         25 березня 2019 року, на базі Єланецького бюро правової допомоги старший інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи                “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський Віталій Ігоревич (@ Виталий Игоревич //www.facebook.com/hmurinskiy.vitaliy) провів робочу зустріч з начальником “Єланецьке бюро правової допомоги” Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ( @ Вознесенський місцевий центр з надання БВПД //www.facebook.com/vmcbvpd/) Котенко Іриною Олександрівною (@ИринаКотенко//www.facebook.com/profile.php?id=100013499168207).                                                     

        Метою зустрічі було обговорення  основних аспектів співпраці  щодо надання правової допомоги особам, які перебувають на обліку органу пробації та порядок виконання. Також було обговорено питання організації та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості засуджених осіб щодо захисту своїх прав.

       Наприкінці зустрічі погоджено план спільної роботи та графік  прийому суб’єктів пробації відділом «Єланецьке бюро правової допомоги» Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  

       Старший інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи    “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський В. І. (@ Виталий Игоревич //www.facebook.com/hmurinskiy.vitaliy)

 

 

В Україні стартував пілотний проект для неповнолітніх правопорушників

27.02.2019 року за ініціативою Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, було проведено спільну нараду за участю начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Топчу Тетяни Петрівни (@Татьяна Топчу www.facebook.com/profile.php?id=100004788190180), прокурорів  Єланецького районного відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області (@Вознесенська місцева прокуратура Миколаївської області www.facebook.com/Вознесенська-місцева-прокуратура-Миколаївської-області-980956888744098) Бурдуна Миколи Сергійовича та  Ковбасюк Олени Володимирівни  та начальника Єланецького бюро правової допомоги (@Вознесенський місцевий центр з надання БВПД www.facebook.com/vmcbvpd) Котенко Ірини Олександрівни (@Ирина Котенкоwww.facebook.com/profile.php?id=100013499168207). Метою даної наради було обговорення та визначення заходів щодо реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину», затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України від 21.01.2019 року №172/5/10.

         Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання та включає в себе  скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими  від вчинених ними злочинів  з метою забезпечення  відшкодування заподіяної  шкоди , максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям  узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним злочинам

         По зазначеному наказу, було вирішено створити робочу групу за участю прокурора, представника  центру правової допомоги,  органу пробації  та інших представників, відповідно до Порядку реалізації пілотного проекту.

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

           

 

Проведення спільної наради з органом поліції та органом державної виконавчої служби

    21.02.2019 року на виконання вимог керівництва Державної установи «Центр пробації»  та за ініціативи начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Топчу Тетяни  було проведено спільну нараду з заступником начальника Єланецького відділення  Новоодеського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Панченко Сергієм, начальником Єланецького районного відділу  Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Валявським Валерієм   щодо поліпшення взаємодії та своєчасного отримання інформації про вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень, копій протоколів про адміністративне правопорушення і постанов про накладення адміністративного стягнення. На нараді також були присутніми начальник сектору превенції  капітан поліції Нисинець Олександр та представники Єланецького відділення поліції. В ході проведеної наради обговорювались шляхи вирішення проблемних питань, що виникають в роботі та подальший алгоритм дій, з метою налагодження співпраці між сторонами. За результатами наради ухвалено протокольне рішення про заходи покращення взаємодії між Єланецьким відділенням поліції  та Єланецьким районним сектором в частині направлення відповідних копій протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності.

 

                     Єланецький  районний сектор  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області 

Налагодження співробітництва у питаннях соціальної адаптації засуджених

25 січня 2019 року відбувся круглий стіл за участі начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області  майора внутрішньої служби Тетяни Петрівни  Топчу з секретарем спостережної комісії Єланецької райдержадміністрації (заступником начальника управління соціального захисту населення) Юлією Володимирівною  Гавриловою та членами спостережної комісії  щодо налагодження співробітництва у питаннях соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі.        
 
Під час зустрічі   розглянуто  зміни в законодавстві, а саме вимоги Наказу  Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України № 974/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».  Розглянуто проблему  адаптації осіб, що повертаються в соціум після відбуття покарання з місць позбавлення та обмеження волі. Звернено увагу на труднощі, що виникають при наданні допомоги даній категорії осіб та окреслено коло першочергових питань, що потребують свого вирішення у майбутньому, аби пенітенціарна пробація змогла в повній мірі ефективно посприяти становленню законності,  принести позитивні зміни , допомогти відновити соціальний статус повноправного члена суспільства, повернути його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.


Єланецький  районний сектор
філії Державної установи «Центр пробації»
у Миколаївській області області