Головна Новини Децентралізація влади Доступ до публічної інформації Запобігання проявам корупції Безвізовий режим: запитання та відповіді

Заходи та події

1 червня - Міжнародний день захисту дітей 

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність дотримання і пошани прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного і благополучного суспільства.

31 травня 2019 року святкові урочистості   розпочалися на центральній площі селища та парку Слави.  Працівники Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області   спільно з  Єланецьким районним центром  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

( @ Єланецький районний центр  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) провели цікаву вікторину для дітей, привітали зі святом і всім учасникам вручили повітряні кульки, а найактивніших відзначили подарунками. Усі діти із задоволенням брали участь у заходах та отримали масу позитивних емоцій та вражень.

 

 

Єланецький районний сектор

філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області             

 

Допомога в працевлаштуванні

27 травня 2019 року, провідним інспектором Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Латієм Віктором Миколайовичем (Виктор Латий) на виконання індивідуального плану соціально-виховної роботи  підобліковими клієнтами пробації було відвідано  Єланецька районна філія Миколаївського обласного центру зайнятості.

В ході заходу, начальником Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Даровською Вікторією Геннадіївною та заступником начальника відділу надання соціальних послуг Єланецької районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості  Комарницькою Наталією Віталіївною було ознайомлено клієнта пробації  зі станом ринку праці та послугами служби зайнятості.

З метою профілактики вчинення повторних кримінальних правопорушень,  співробітниками Єланецького РС філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській  області спільно з працівниками Єланецької філії Миколаївського обласного  центру зайнятості населення  постійно розробляються форми роботи із засудженими щодо допомоги та сприянні в офіційному працевлаштуванні,оскільки більшість засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку Єланецького районного сектору, не забезпечені офіційною роботою та проживають за рахунок тимчасових заробітків. Вчинені ними злочини, за якими винесено відповідні вироки, носять корисливий характер, що нерідко є наслідком безробіття.

В подальшому планується частіше організовувати подібні заходи з працівниками районного центру зайнятості, адже офіційне працевлаштування та стабільність в матеріальному плані є запорукою право слухняної поведінки та зменшує ризик вчинення нових кримінальних правопорушень.

 

Віктор Латій,

Єланецький районний сектор

філії державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області

 

Допомога клієнту пробації  у відновленні документів

22 квітня 2019 року провідний інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи   «Центр пробації» в Миколаївській області Латій Віктор Миколайович (@  ////www.facebook.com/viktor.latij) організував звернення клієнта пробації до начальника  «Єланецького бюро правової допомоги» Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (@Вознесенський місцевий центр з надання БВПД //www.facebook.com/vmcbvpd/) Котенко Ірини Олександрівни (@ИринаКотенко//www.facebook.com/profile.php?id=100013499168207) з приводу отримання консультації про відновлення ідентифікаційного коду.          

При постановці засудженого на облік та під час роботи з ним, як суб’єктом пробації, персоналом Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області встановлено, що ним втрачено ідентифікаційний код, що перешкоджає офіційному працевлаштуванню. З метою відновлення документа персонал уповноваженого органу з питань пробації допоміг суб’єкту пробації отримати консультування та зібрати необхідні для відновлення коду документи.
         

Співпраця Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області та “Єланецького бюро правової допомоги” Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги , є допомогою засудженим, завдяки якій вони можуть реалізувати свої права, як під час перебування на обліку, так і після відбуття покарання. І в подальшому персонал зазначених служб планує всебічно допомагати клієнтам пробації у відновленні та отриманні документів.

Інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи    “Центр пробації ” в Миколаївській області Латій Віктор Миколайович (@  ////www.facebook.com/viktor.latij)

 

Співпраця з Єланецьким бюро правової допомоги

         25 березня 2019 року, на базі Єланецького бюро правової допомоги старший інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи                “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський Віталій Ігоревич (@ Виталий Игоревич //www.facebook.com/hmurinskiy.vitaliy) провів робочу зустріч з начальником “Єланецьке бюро правової допомоги” Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ( @ Вознесенський місцевий центр з надання БВПД //www.facebook.com/vmcbvpd/) Котенко Іриною Олександрівною (@ИринаКотенко//www.facebook.com/profile.php?id=100013499168207).                                                     

        Метою зустрічі було обговорення  основних аспектів співпраці  щодо надання правової допомоги особам, які перебувають на обліку органу пробації та порядок виконання. Також було обговорено питання організації та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості засуджених осіб щодо захисту своїх прав.

       Наприкінці зустрічі погоджено план спільної роботи та графік  прийому суб’єктів пробації відділом «Єланецьке бюро правової допомоги» Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  

       Старший інспектор Єланецького районного сектору філії Державної установи    “ Центр пробації ” в Миколаївській області Хмурінський В. І. (@ Виталий Игоревич //www.facebook.com/hmurinskiy.vitaliy)

 

 

В Україні стартував пілотний проект для неповнолітніх правопорушників

27.02.2019 року за ініціативою Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, було проведено спільну нараду за участю начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Топчу Тетяни Петрівни (@Татьяна Топчу www.facebook.com/profile.php?id=100004788190180), прокурорів  Єланецького районного відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області (@Вознесенська місцева прокуратура Миколаївської області www.facebook.com/Вознесенська-місцева-прокуратура-Миколаївської-області-980956888744098) Бурдуна Миколи Сергійовича та  Ковбасюк Олени Володимирівни  та начальника Єланецького бюро правової допомоги (@Вознесенський місцевий центр з надання БВПД www.facebook.com/vmcbvpd) Котенко Ірини Олександрівни (@Ирина Котенкоwww.facebook.com/profile.php?id=100013499168207). Метою даної наради було обговорення та визначення заходів щодо реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину», затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України від 21.01.2019 року №172/5/10.

         Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання та включає в себе  скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими  від вчинених ними злочинів  з метою забезпечення  відшкодування заподіяної  шкоди , максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям  узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним злочинам

         По зазначеному наказу, було вирішено створити робочу групу за участю прокурора, представника  центру правової допомоги,  органу пробації  та інших представників, відповідно до Порядку реалізації пілотного проекту.

Єланецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

           

 

Проведення спільної наради з органом поліції та органом державної виконавчої служби

    21.02.2019 року на виконання вимог керівництва Державної установи «Центр пробації»  та за ініціативи начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Топчу Тетяни  було проведено спільну нараду з заступником начальника Єланецького відділення  Новоодеського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Панченко Сергієм, начальником Єланецького районного відділу  Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Валявським Валерієм   щодо поліпшення взаємодії та своєчасного отримання інформації про вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень, копій протоколів про адміністративне правопорушення і постанов про накладення адміністративного стягнення. На нараді також були присутніми начальник сектору превенції  капітан поліції Нисинець Олександр та представники Єланецького відділення поліції. В ході проведеної наради обговорювались шляхи вирішення проблемних питань, що виникають в роботі та подальший алгоритм дій, з метою налагодження співпраці між сторонами. За результатами наради ухвалено протокольне рішення про заходи покращення взаємодії між Єланецьким відділенням поліції  та Єланецьким районним сектором в частині направлення відповідних копій протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності.

 

                     Єланецький  районний сектор  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області 

Налагодження співробітництва у питаннях соціальної адаптації засуджених

25 січня 2019 року відбувся круглий стіл за участі начальника Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області  майора внутрішньої служби Тетяни Петрівни  Топчу з секретарем спостережної комісії Єланецької райдержадміністрації (заступником начальника управління соціального захисту населення) Юлією Володимирівною  Гавриловою та членами спостережної комісії  щодо налагодження співробітництва у питаннях соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі.        
 
Під час зустрічі   розглянуто  зміни в законодавстві, а саме вимоги Наказу  Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України № 974/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».  Розглянуто проблему  адаптації осіб, що повертаються в соціум після відбуття покарання з місць позбавлення та обмеження волі. Звернено увагу на труднощі, що виникають при наданні допомоги даній категорії осіб та окреслено коло першочергових питань, що потребують свого вирішення у майбутньому, аби пенітенціарна пробація змогла в повній мірі ефективно посприяти становленню законності,  принести позитивні зміни , допомогти відновити соціальний статус повноправного члена суспільства, повернути його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.


Єланецький  районний сектор
філії Державної установи «Центр пробації»
у Миколаївській області області
 

 

        12.12.2018 року на виконання Доручення № 2-18 Державної установи «Центр пробації» від 06.12.2018 року, у рамках проведення «Всеукраїнський тиждень права», з метою поширення правової обізнаності серед  засудженних, інспектором Єланецького  районного сектору філії  Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Євгеном Раєвичем та провідним інспектором  Віктором Латієм, спільно із начальником Єланецького бюро правової допомоги Вознесенського МЦ із надання БВПД Іриною  Котенко та представниками Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУ НП України, для засуджених, які перебувають на обліку, проведено праворозяснювальну роботу на тему "Захисти свої права". 

         Засудженим роз’яснили основні права громадян та механізм їх захисту у випадку порушення, які покликані забезпечити українців інформацією про права, що гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати.

         Зокрема, правоохороннці розповіли про поводження громадян у період воєнного стану.

         Також присутнім фахівцем Єланецького бюро правової допомоги було роз’яснено про систему та діяльність безоплатної правової допомоги, акцентовано увагу на переліку категорій осіб, яким Закон України «Про безоплатну правову допомогу» наділив право на безоплатно вторинну правову допомогу. У процесі заходу, кожному з клієнтів було вручені буклети «Я маю право» та буклети із правовими консультаціями по захисту прав громадян.

 

Провідний інспектор Єланецького РС

філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській області                                        В.М.Латій 

 

 Підліток і правова зона

   В листопада 2018 року працівниками Єланецького районного сектору філії Державної установи “ Центр пробації ” в Миколаївській області спільно з бібліотекаром Єланецької ЦРБ Латій В.В. на базі Єланецької центральної районної бібліотеки (http://unbib.mk.ua/index.php/2009-06-11-15-23-30/58-2009-06-11-15-27-35/3201--l-r-.html) було проведено захід  для студентів Єланецького ПАЛ Миколаївської області, на тему: «Підліток і правова зона».

  Метою заходу було надання підліткам знань в цілях утримання від порушень правил поведінки.  Під час зустрічі студентів було проінформовано про основні права та обов’язки неповнолітніх, ознайомлено з особливостями та підставами кримінальної відповідальності неповнолітніх, попереджено про наслідки вчинення правопорушень. Обговорено практичні питання, життєві ситуації, які трапляються з підлітками, адже кримінальні правопорушення, здійснені неповнолітніми – це небезпечне соціальне явище.
В кінці заходу було показано  документальний фільм «Почуй мене».

   Єланецький районний сектор філії Державної установи “ Центр пробації ” в Миколаївській області

 

При відвідуванні працівником Єланецького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області за місцем проживання клієнта пробації було з’ясовано, що в його родині  є проблема насильства в сім’ї . І тому 23.10.2018 року Єланецький  районний сектор філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області  спільно з  Єланецьким районним центром соціальних служб  сім’ї, дітей та молоді та Єланецьким ВП Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області  організовав захід з суб’єктом пробації та його дружиною на тему: “ Ні – насильству в сім’ї  ”. 

В ході зустрічі було наголошено на тому, що кожен з нас має сказати “ НІ” насиллю у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному.

На завершення зустрічі клієнту пробації та його дружині були вручені буклети в яких відображена необхідна інформація, що стосується проблеми насильства в сім’ї, а також адреса та контактні номера телефонів куди можна звернутися у разі виникнення тих чи інших питань.

Єланецький  районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

 

 

Профорієнтаційна  консультація для клієнта пробації

19 жовтня 2018 року за ініціативою Єланецького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  на базі Єланецького районного центру зайнятості населення Миколаївської області  було проведено профорієнтаційну  консультацію для клієнта пробації, засудженного до покараня, не пов’язанного з позбавленням волі.

Захід було проведено з метою формування  мотивації до праці та на виконання плану заходів щодо профілактики вчинення засудженими повторних злочинів та рецидиву злочинності,  адже саме відсутність постійного місця роботи, потреба в додаткових коштах – є однією з причин скоєння повторних злочинів.

    Єланецький  районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  постійно удосконалює роботу зі своїми підобліковими з метою допомоги їм в офіційному працевлаштуванні та залученні до корисної праці.

 

Єланецький  районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області

Захист права дітей на належне утримання (аліменти)

5 липня 2018 року о 08.10 год. в приміщенні Єланецької  централізованої  бібліотеки  відбувся семінар з актуальних питань сімейного права, в якому приймали участь Єланецький РС з питань пробації, Єланецьке БПД, Єланецький відділ ДРАЦС.  Під час семінару  начальник Єланецького бюро правової допомоги  Ірина Котенко роз’яснила запрошеним (а це жінки, які тимчасово перебувають на обліку в Єланецькому РЦЗ , працівники Єланецької бібліотеки та просто небайдужі громадяни, які хочуть знати про свої права) зміни до законодавства України, підписані Президентом України (набрали чинності з 09 липня 2017 року та з початку 2018 року), що мають на меті покращити захист права дітей на належне утримання (аліменти). Начальник ( майор  внутрішньої служби) Єланецького РС з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Тетяна  Топчу  роз’яснила що таке суспільно-корисні роботи, яким чином вони застосовуються до боржників-неплатників аліментів та механізм  перерахування коштів (заробітної плати, яку отримує боржник в результаті відпрацювання суспільно-корисних робіт) органами місцевого самоврядування в рахунок погашення заборгованості по сплаті аліментів .

Начальник    Єланецького відділу ДРАЦС Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області Ольга Більчук,  роз’яснила присутнім порядок виключення відомостей про батька дитини з актового запису про народження, порядок внесення змін до актових записів та проінформувала присутніх про правопросвітницький проект Мінюсту Я МАЮ ПРАВО.  Наголошуємо, що жінки дуже активно брали участь у семінарі, ставили запитання, обговорювали ситуації та висловлювали свою думку в рамках теми семінару. Співпраця триває!!!!

 

                                                                                                                                          Єланецький районний сектор з питань пробації

 

Конституція України – перепустка у світ гідного життя

З нагоди святкування Дня Конституції України Єланецьким районним сектором з питань пробації спільно з Єланецьким РЦСССДМ та Єланецьким відділенням поліції 23.06.2018 року проведено теоретико – правову годину на тему: «Конституція України – перепустка у світ гідного життя». Участь у даному заході взяли особи, засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Мета заходу: розповісти про історію створення Конституції України, основні її засади, виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

Учасники даного заходу розповіли про основні історичні етапи становлення Конституції та наголосили на тому, що вона посідає особливе місце серед усіх законів держави. Цей документ закріплює основні права, свободи та обов'язки громадян, основи державного устрою, визначає, як утворюються та діють органи влади. Конституція — це фундамент для всіх законів у державі, найважливіший нормативно-правовий акт, який має особливі властивості. У цьому документі закладено основу держави — її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян. Конституція — це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом.

 

Сприяння засудженим особам у відновленні документів

Втрата документів - річ неприємна, але від неї не застрахований ніхто. Співробітники Єланецького РС з питань пробації  завжди сприяють особам, які перебувають на обліку в отриманні всіх необхідних документів. Робота в цьому напрямку ведеться постійно.

Так вийшло і цього разу, коли під час проведення чергової профілактичної бесіди із засудженим стало відомо, що останній втратив трудову книжку та посвідчення учасника бойових дій, які необхідні йому для оформлення пенсії. У зв’язку з цим, 14.05.2018 року у приміщенні Єланецького бюро з надання безоплатної правової допомоги в присутності фахівця (з питань соціальної роботи з суб’єктами пробації) та  інспектора Єланецького РС з питань пробації, клієнту пробації, який потребує допомоги у вирішенні питання про відновлення втрачених  документів, була надана правова допомга яка включала в себе складення заяв та запитів до відповідних інстанцій.

Працівники пробаціїї в подальшому планують продовжувати роботу в цьому напрямку та всебічно сприяти засудженим особам у відновленні документів.

 

Єланецький районний сектор з питань пробації

 Профілактична робота за місцем проживання клієнта робації

Відповідно  до плану  спільних дій щодо взаємодії Єланецького районного сектору з питань пробації та Єланецького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді  та графіку проведення заходів для клієнтів пробації, 12.04.2018 року Єланецький районний сектор з питань пробації  здійснив спільний виїзд з  Єланецьким районним центром  соціальних служб для сімї, дітей та молоді по місцю проживання  суб’єкта пробації, контроль якого здійснюється органом з питань пробації. В ході  відвідувань особлива увага приділяється застереженню від вчинення  протиправних дій, наголошується на важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення. Позитивний результат у ресоціалізації молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці з РЦСССДМ. Тому,  метою  угоди про спільну діяльність є допомога  молоді  обрати вірний шлях у житті, попередити прояви протиправної поведінки, профілактика негативних явищ. Спільними зусиллями спеціалісти обох організацій постійно шукають методи впливу на кожну особу індивідуально та розробляють і реалізовують заходи профілактичного характеру, спрямовані на зміну світогляду  молоді в позитивному напрямку.

  

Єланецький районний сектор з питань пробації

 

 

ЗДОБУТТЯ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК  - ОСНОВА МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ

В Єланецькому районному секторі з питань пробації Південного міжрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції успішно завершила проходження навчальної практики студентка юридичного факультету міжнародного класичного університету ім. Пилипа Орлика Анастасія Шаль. 

Протягом проходження практики Анастасія вивчала нормативно- правові документи , які регламентують роботу сектору. Брала участь у проведенні  індивідуально-виховної  роботи з особами, які перебувають на обліку РС, а також у здійсненні контрольних перевірок та складанні відповідних актів за місцем роботи осіб, засуджених до  громадських робіт.

 

В ході роботи  також вивчала порядок підготовки та направлення до суду досудових доповідей , вчилася складати та заповнювати оцінку ризику щодо засуджених осіб з випробуванням.

Виробнича практика дозволила Анастасії сформувати уяву про зміст і особливості практичної діяльності районного сектору з питань пробації, придбати елементи професійного вміння та практичних навичок.

Єланецький районний сектор з питань пробації

 Профілактика злочинності та ефективність надання безоплатної правової допомоги умовно засудженим

В рамках виконання плану заходів   Меморандуму про співпрацю між Єланецьким районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції  та Єланецьким бюро правової допомоги  26 січня  2018 року начальник Бюро Котенко І.О.  спільно із фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Латій Віктором Миколайовичем провели семінар для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі на тему: «Профілактика злочинності та ефективність надання безоплатної правової допомоги умовно засудженим» .  На початку заходу Ірина розповіла учасникам про систему безоплатної правової допомоги в Україні, послуги, які можна отримати звернувшись безпосередньо до Єланецького бюро правової допомоги та категорії осіб, які мають право на безкоштовного адвоката.  Латій В.М. в ході спілкування розкрив присутнім поняття, принципи та форми профілактики злочинності.  Учасники семінару виявили зацікавленість інформацією, задавали багато запитань, зокрема і щодо отримання безоплатної правової допомоги в Єланецькому БПД. Громадянам були вручені буклети Я МАЮ ПРАВО (загалом 20 шт.), інформаційне видання «Юстиція відкрита для людей», візитки з координатами Єланецького БПД та буклети безоплатної правової допомоги із правовими консультаціям.

Єланецький районний сектор з питань пробації.

 Підписання меморандуму

25 січня 2018 року   відбулася робоча  зустріч   начальника    Єланецького  районного сектору  з питань пробації    Топчу Т.П.  із директором  Єланецького  районного центру зайнятості  Забродською Т. О.  та начальником Управління праці та соціального захисту населення Єланецької  РДА Ліснічук Т.О.

В ході зустрічі були обговорені питання подальшої взаємодії у наданні послуг суб’єктам пробації, узгоджено форми направлень та контролю за наданими послугами. По закінченню зустрічі  було підписано  Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Єланецьким районним сектором з питань пробації  Південного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, управлінням соціального захисту населення Єланецької районної державної адміністрації, Єланецьким районним центром зайнятості та розроблено план спільних заходів з метою сприяння у вирішенні соціальних проблем суб’єктів пробації та осіб, які звільняються з місць позбавлення та обмеження волі.

Єланецький районний сектор з питань пробації

 11.01.2018 року

УВАГА!!!!! ШУКАЄМО ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ!!!!! 

Єланецький  районний сектор з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції – запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Взаємодіючи із сектором пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто, поміж відбуттям певного виду покарання, - ця особа з метою попередження скоєнню нею нового правопорушення отримуватиме комплекс заходів спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

Кожен небайдужий та ініціативний, разом із нашим сектором зможе прийняти в цьому участь шляхом: допомоги в зборі, узагальненні та систематизації інформації, здійсненні наглядових заходів, надання консультативної допомоги, психологічної діагностики та корекції, проведенні виховних бесід, підвищенні освітнього рівня, залученні до просоціальних видів діяльності та культурного життя громади, допомоги у працевлаштуванні, облаштуванні побуту, знаходженні сил «встати на ноги» щоб потім своїми діями та прикладом допомогти іншим, та багато іншого.

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до ЗУ (Закон України) «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації.

За доцільне вважаю визначитись із деякою термінологією, тому - Пробація це:

1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

3) організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

5) допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

Суб’єкти пробації - засуджені, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, та обвинувачені, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь.

Досудова доповідь - письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого;

Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Волонтер пробації під час здійснення своїх повноважень має право на:

- безпечні і належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності;

- перебування на території і в приміщеннях підприємств, установ та організацій за дозволом їх керівників або уповноважених ними осіб;

- участь у відвідуванні суб’єктів пробації за місцем їх роботи або навчання;

- проведення зустрічей із суб’єктами пробації з метою здійснення заходів соціально-виховної роботи;

- захист своїх прав відповідно до законодавства;

- інші права, передбачені договором та законодавством.

Ми Вас чекаємо за адресоюМиколаївська обл., смт. Єланець, вул. Паркова, буд. 18, Тел.: 9-16-55

 5 січня 2018 року відбулася робоча зустріч начальника  Єланецького районного сектору з питань пробації Т. Топчу та  начальника Єланецького бюро правової допомоги  І.Котенко . Метою зустрічі було підписання угоди про створення та функціонування на базі Єланецького сектору пробації дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги. Сторони дійшли згоди по даному питанню, розробили графік роботи дистанційного пункту, домовились про розповсюдження даної інформації серед населення усіма доступними способами.

Під час заходів розповсюджено інформаційні матеріали « Я МАЮ ПРАВО», інформаційне видання «Юстиція відкрита для людей» та візитки з координатами Вознесенський місцевий центр з надання БВПД та Єланецького бюро правової допомоги.

Неповнолітні — це особлива категорія людей, які мають здатність рости й дорослішати. Вони  становлять таку вікову групу, якій притаманне пізнання навколишнього світу, нові знайомства, прагнення до незалежності від опіки дорослих. Здебільшого неповнолітні сумлінно виконують відомі їм правила поведінки. Але є чимало фактів, коли, добре розуміючи ці правила, вони порушують їх. Так буває, коли підліток утрачає самоконтроль, дає волю негативним емоціям. На жаль, через відсутність життєвого досвіду, підліток не спроможний правильно оцінити ситуацію, що склалася, і, як наслідок, уступає в конфлікт, що може призвести до порушення закону.

І тому 08 грудня 2017 року в Єланецькій гуманітарній гімназії  старшим інспектором Єланецького районного сектору з  питань пробації  капітаном внутрішньої служби Хмурінським В.І. , інспектором  Єланецького РС  Раєвич Є.В. та фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації  Латієм В.М. було проведено  захід на тему: « Неповнолітній у злочинному світі ». В ході проведення заходу  учні переглянули короткометражний фільм «Почуй мене». Сюжет фільму продемонстрував дітям життєві ситуації , про те, що розваги та алкоголь можуть призвести до вчинення злочинів, що в свою чергу карається законом. Після перегляду фільму відбулась активна дискусія про шляхи подолання злочинності серед неповнолітніх.

 

Фахівець з питань

соціальної роботи із суб’єктами пробації                                   В.М. Латій

^Нагору

 Освітній соціальний проект Lingva.Skills

 Увага! Шукаємо волонтерів для викладання англійської мови за технологією «змішаного навчання» на онлайн-платформі Lingva.Skills в Центрах ювенальної пробації.

 Про проект

З вересня 2017 року підлітки, які знаходяться на обліку органів пробації, зможуть долучитися до безкоштовного онлайн вивчення англійської мови на платформі освітнього соціального проекту Lingva.Skills (www.lingva.ua). Навчання на онлайн платформі відбувається в зручний для користувача час. Термін навчання – необмежений, але зазвичай становить 3-6 місяців. Наразі – це початковий курс англійської рівня А1-А2, який складається з 150 уроків, кожний з яких представляє певну граматичну або розмовну конструкцію, яку можна тренувати трьома видами вправ, включаючи аудіювання. Тож користувачі отримують виключно практичні навички, які дозволяють швидко почати розмовляти англійською мовою. На першому етапі до проекту приєднається близько 50 підлітків з 10 міст України: Львів, Одеса, Київ, Запоріжжя, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Миколаїв, Мелітополь, Харків. Роль волонтерів у проекті

 Передбачається, що за допомогою підходу «змішаного навчання» (“blended learning”) вчителі-волонтери надають підтримку учням, які проходять он-лайн курс: відповідають на питання он-лайн, відслідковують прогрес, надають рекомендації, раз на тиждень проводять оф-лайн заняття зі складних тем.

Хто може бути волонтером?

Практикуючі вчителі англійської мови або студенти старших курсів – майбутні вчителі англійської мови , що проживають у зазначених вище містах. Всі волонтери мають взяти участь у дводенному семінарі з підходу «змішаного навчання» (“blended learning”). Волонтери погоджуються співпрацювати з Центрами ювенальної пробації у підтримці онлайн вивчення англійської мови на платформі Lingva.Skills протягом 2017-2018 навчального року та підписують відповідну угоду з органом пробації.

Навчання волонтерів

Всі вчителі-волонтери пройдуть безкоштовне навчання з інноваційної моделі викладання “blended learning” протягом двох днів в Києві в серпні та отримають відповідні сертифікати. Також, восени 2017 року вчителів-волонтерів разом з найбільш успішними учнями буде запрошено до тижневого мовного табору, де вчителям-волонтерам буде надана можливість покращити свої знання та навички у сучасних підходах до викладання англійської мови, обмінятись досвідом з колегами, та цікаво і з користю провести час.

Умови участі у проекті

Потенційним волонтерам необхідно заповнити анкету в Гугл-формі до 29 липня 2017 року.

Начальник Єланецького РС з питань пробації майор вн.служби Т.П. Топчу