Еланецкий район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Децентрализация власти Доступ к публичной информации Запобігання проявам корупції Безвизовый режим: вопросы и ответы

Спалювання стерні – непоправна шкода довкіллю

20/07/2017

 Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

Окремо звертаємось до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни району.

Спалювання стерні та післяжнивних залишок являється грубим порушенням правил пожежної безпеки, такі дії є порушенням ст. 39 (охорона середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин) Закону України “Про тваринний світ” і за них ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачено накладення штрафу. Також за фактом порушення вимог пожежної безпеки може бути порушена кримінальна справа за ч.1 ст. 270 Кримінального Кодексу України. Контроль за недопущенням спалювання залишків сухої рослинності в області здійснюють спеціальні рейдові бригади, створені Державною екологічною інспекцією спільно з Управлінням ДСНС України області. Вони будуть працювати до закінчення пожежонебезпечного періоду.

 

Всі новини →